Jump to content

NBA Draft potencijali, školski superstarovi, bastovi, spavači i ostali..


Bobby Shurda

Recommended Posts

9 minutes ago, uini said:

 

pitam tebe, zato što ne može igrač da ide u neku levu ekipu samo zato što je draftovan, ako već ima ugovor sa desnom ekipom.

 

Mislim da može. Nikome nije interes da se svađa, a Miško je tu majstor. Prema tome, nezavisno od toga što mali ima ugovor sa nama, Miško će ga odvesti tamo gde misli da je za njega dobro, ako oseti da kod nas nema prostora. Mi u tom slučaju možemo da tražimo odštetu koja ne bi bila veća od 100k evra. Svakako bismo bili na gubitku.

 

Tako da, očekujem razgovor između Čovića i Miška nakon drafta i biće sve jasnije.

 

Ja iskreno ne vidim ni jedan razlog da mi ne možemo takvom talentu da damo minute. Niti smo neka velika ekipa niti pa jurimo neke epohalne rezultate. Odnosno jurimo, ali samo deklarativno.

Link to comment
Share on other sites

Osim Daria Sarica, koji je bio 12 pick, ne secam se ijednog igraca koji je visoko biran( recimo do prvih 15) a da odma nije otisao u NBA. On je nakon dve godine otisao iz Efesa u Phily.  Ako mali ode na draft dogodine, sumnjam da cemo imati prilike da ga gledamo u evropskoj kosarci. Bar na neko vreme.

Edited by Irski_srbin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Топић је ненормално напредовао када би гледали и само последња 3 месеца тако да се у току сезоне очекује још већи напредак и свакако првих 10 нека буде и првих 15 пикова. Развојна лига или било која екипа а да није нба или Звезда за следећу сезону не долазе у обзир. Многи сада кукају како Топић није добио шансу у Звезди а већина тих је летос причала да он не може да игра још сениорску кошарку. Ако се одлучи за Звезду следеће сезоне сасвим сигурно ће имати 20+ минута, ако се одлучи за нба сс позиције са које ће га изабрати у развојну га неће слати сигурно то је сва мудролија.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Многи сада кукају како Топић није добио шансу у Звезди а већина тих је летос причала да он не може да игра још сениорску кошарку.

 

Ovo je nažalost tačno.

 

Zato i kažem, sledi ozbiljan razgovor, bolje je da ide ako ćemo da ga razapinjemo nakon svake loše partije.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, John Terry said:

Prema tome, nezavisno od toga što mali ima ugovor sa nama, Miško će ga odvesti tamo gde misli da je za njega dobro, ako oseti da kod nas nema prostora.

Topic ce igrati u Zvezdi naredne sezone ako bude hteo, pa makar bila i jaca rotacija na pleju nego sada. Mogao je i ove, ali je njegov cale pametno postupio sto je trazio pozajmicu u Megu. Da li zaista mislis da Misko moze da upravlja Topicevom karijerom kako mu dodje? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Irski_srbin said:

Osim Daria Sarica, koji je bio 12 pick, ne secam se ijednog igraca koji je visoko biran( recimo do prvih 15) a da odma nije otisao u NBA. On je nakon dve godine otisao iz Efesa u Phily.  Ako mali ode na draft dogodine, sumnjam da cemo imati prilike da ga gledamo u evropskoj kosarci. Bar na neko vreme.

 

ricky rubio je bio peti pik i ostao je u evropi valjda godinu dana. bilo je jos primera, mrzi me da guglam

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Del Piero said:

Topic ce igrati u Zvezdi naredne sezone ako bude hteo, pa makar bila i jaca rotacija na pleju nego sada. Mogao je i ove, ali je njegov cale pametno postupio sto je trazio pozajmicu u Megu. Da li zaista mislis da Misko moze da upravlja Topicevom karijerom kako mu dodje? 

 

Taman posla da "upravlja" u smislu da radi sta mu se hoce. Ne. Vec da upravlja uvazavajuci stavove Milenka i Nikole. 

 

Licno ocekujem da ove sezone Nikola stekne puno iskustva, da ode na draft sledece godine a onda ce se videti, sigurno ce i sam Milenko traziti odredjene garancije da ce Nikola da dobije fer sansu u Zvezdi. Ako ih dobije, nema razloga da ne ostane kod nas, pa makar i ne igrali Evroligu vec Evrokup, dovoljno smo ambiciozan klub za trenutnu fazu Nikoline karijere.

 

Ali ako je ne dobiju ili se to ne postuje, verujem da ne postoji nikakva ozbiljna prepreka da Nikola ode u neki klub koji bi mu vise odgovarao.

 

U principu, iako bih ja voleo da gledam Topa sledecih 10 godina u klubu, svesni smo svi da interes i emocije ne idu uvek zajedno. Nemam ni najmanju sumnju u Teove emocije ka Zvezdi, pa opet vidimo kad je dosao, bukvalno da odigra zadnju sezonu.

 

Mi u medjuvremenu, mozemo malo vise da radimo na svojoj reputaciji koja trenutno nije sjajna i mislim da vazimo za klub koji nema strpljenja ni prema mladim igracima a ni prema trenerima (primer Ivanovica, mada ja volim izbog Janisa).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Bojdo said:

 

 

Ovog malog francuza (Risacher) sam pominjao na EC temi nakon sto se dobro pokazao protiv Buducnosti nedavno. Ali on meni nije talenat koliko Topic. Ali eto ga na listi. Doduse imao je Zac minute u EL kako ove tako i ranije, a nas Topic bas i nije, osim ako ga ne vratimo na polusezoni. 

 

Osim njih dvojice ovde je jos samo Sarr top pik van USA. 

 

 

Sto se Topica tice, nema sumnje da ce on iskoristiti ovu (polu)sezonu i Miskov izlog da izadje na draft. Ako bude pik kao sto mu se predvidja, glupo je da ne ode odmah u NBA. Recimo ako bude u prvih 15. Cak su bas retki slucajevi da 1st round pick ne ode odmah u NBA a Topic ce sigurno biti 1st round. Pada mi na pamet Milutinov, 26. pik prve runde, a on cak nije nikada ni zaigrao u NBA. Korkmaz je bese bio draftovan u prvoj rundi (sto 26. pik ali godinu dana kasnije u odnosu na Milutinova) pa je ostao jos jednu sezonu u Efesu (napunio je 19 godina posle drafta). 

 

Ako ga budemo gledali u Zvezdi bice to eventualno na polusezoni u ABA, Kup, KLS... to nam je sto nam je. 

 

 

 

34 minutes ago, uini said:

 

ricky rubio je bio peti pik i ostao je u evropi valjda godinu dana. bilo je jos primera, mrzi me da guglam

E da njega sam zaboravio. Evo iznad ja se setio Milutinova i Korkmaza. Ali je Rubio jos bolji primer - visi pik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irski_srbin said:

Osim Daria Sarica, koji je bio 12 pick, ne secam se ijednog igraca koji je visoko biran( recimo do prvih 15) a da odma nije otisao u NBA. On je nakon dve godine otisao iz Efesa u Phily.  Ako mali ode na draft dogodine, sumnjam da cemo imati prilike da ga gledamo u evropskoj kosarci. Bar na neko vreme.

Isto sam pomislio, plus Dario je draftovan od strane File u jako specifičnom periodu za njih i sve je u toj priči bila anomalija

Lottery pickovi gotovo po pravilu ostaju sa ekipom koja ih draftuje i dobijaju odma šansu, za kasnije već nema pravila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavisi i od ekipe koja ga draftuje, a i od ugovora koji ima sa nama (da li moze da ode u NBA ako oni plate onaj maksimum 700-800k kolko vec). 
 

Posmatrajuci dosadasnji razvoj njegove karijere, i znajuci ko mu je otac, mislim i nadam se da ce odigrati jednu sezonu u Zvezdi, koja ce mu svakako omoguciti pristojnu minutazu sledece godine, ocekujem da Teo igra poslednju sezonu i mesta ce biti, nije kao da Zvezda svake godine ima 3 sjajna pleja. 
 

Nikakve druge ekipe ne dolaze u obzir siguran sam, samo ekipa koja bi ga draftovala ukoliko je izricita da ga zeli odmah.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

O da Bogdan, a Bojan je bio 2nd round. 

 

bogdan 27, bojan 31; isti pimpek

11 minutes ago, bosMan_jr said:

Zavisi i od ekipe koja ga draftuje, a i od ugovora koji ima sa nama (da li moze da ode u NBA ako oni plate onaj maksimum 700-800k kolko vec). 
 

Posmatrajuci dosadasnji razvoj njegove karijere, i znajuci ko mu je otac, mislim i nadam se da ce odigrati jednu sezonu u Zvezdi, koja ce mu svakako omoguciti pristojnu minutazu sledece godine, ocekujem da Teo igra poslednju sezonu i mesta ce biti, nije kao da Zvezda svake godine ima 3 sjajna pleja. 
 

Nikakve druge ekipe ne dolaze u obzir siguran sam, samo ekipa koja bi ga draftovala ukoliko je izricita da ga zeli odmah.

 

ma igrace minimum jednu sezonu u zvezdi, mozda i dve.

 

ne kapiraju ljudi koliko je zajebano bijelom coveku da se probije u nba kao plejmejkeru

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Topic je Cade sa jugoslovenskog trzista

 

uff, hrabra, da ne kazem cjelava izjava ( :

 

ne znam, meni je batakada jedan od potencijalno glavnih igraca u ligi ubrzo.

 

decko na sve svoje kvalitete u ruki sezoni isao da igra ledjima protiv og annunobyja i scottie barnesa u clutchu i poentirao.

 

svaka cast malom topu ali plasim se da ce biti velikih razocarenja kakav se hajp podigao oko njega. mozda bude dobar nba igrac ali daleko je to da se provali sa 18 godina za pleja koji nije carobnjak asistiranja, nije ludo brz i nije ludi trpach koseva

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ricky rubio je bio peti pik i ostao je u evropi valjda godinu dana. bilo je jos primera, mrzi me da guglam

Evo ja sam malo istrazio. Doduse, ne bas toliko temeljito, ali sumnjam da mi je nesto promaklo. Od 2000-te pa do dan danas, Saric i Rubio su jedini lottery pikovi koji nisu odma zaigrali u NBA. Dok su Fran Vaskez(11-ti) i Frederik Weiss(15-ti) jedina dva lutrijska igraca koja uopste i nisu zakoracila na nba terene. Naravno, pricam u zadnjih 20+ godina

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

jasno, pogotovo sto su danas vece sanse da se ode odmah u nby nego pre cca 15 godina

 

ali treba uzeti u obzir i poziciju koju igra a i to sto givony daje svoju projekciju, nije to sad zakon

 

michael porter jr je pao do 14og pika zbog ledja i uprkos top talentu

Link to comment
Share on other sites

Po meni Topić u najgorem slučaju ima Marko Jarić karijeru u NBA, nije fizički lošiji od njega naprotiv ima mnogo bolji/brži prvi korak.

Ne bih se iznenadio da drugi deo sezone odnosno od januara odigra u zvezdi, pogotovo ako bude povreda . Neki Goga Bitadze scenario.

Isto tako ako bude u prvih 20 pikova gotovo sigurno ostaje u NBA, trebaće malo sreće kad je ekipa u pitanju, ali cenim da ostaje.

Neće više NBA timovi dozvoliti da propuste nekog iz Evrope, samo na osnovu toga će može biti veći pik nego što možda zaslužuje. 

Link to comment
Share on other sites

I ovo sto kaze Uini, ljudi ne shvataju koliko je tesko belim bekovima da uspeju u NBA. Ako jos konkretno govorimo igracima iz evrope, onda je spisak jos tanji. Bukvalno mozemo nabrojati na ruke igrace koji su ostavili neki trag u zadnjih 20 godina : Dragic, Kalderon, Rubio, Bogdan, Bellineli... Ovo samo dovoljno govori koliko je Luka Doncic jedan vanserijski talenat. 

 

Tako da nadam se da Top ostaje u Zvezdi, taman da pomogne u osvajanju evrolige

 

Link to comment
Share on other sites

Svakako je zanimljiv draft pred nama... Sem naravno Topa (koji mi je u top 10 overrated, ali kraj lutrije ili malo izvan nje mi deluje realno), zivo me zanima kako ce proci Baba Miler i Adaj Mara, spanski top prospekti, sa godinom koledza... Mara je, bar meni, posebno interesantan jer mi se cini ozbiljnom kockom. U teoriji, ima dosta Jokicevskog/Gasolovskog u sebi, a u praksi moze da bude jos jedan visoko-mrsavi bust koji ne moze da se prilagodi tempu i fizici igre. Bas me zanima ko ce ga birati, i sumnjam da ce to biti u lutriji. Melvina Azinsu vidim u prvoj rundi, vise mi se svidja od Saluna koga vidim da je Givoni stavio u top 25 (mada Salaun ima potencijala da bude fizicka zver, ali ja nisam video previse kosarke u njemu za sad). Za Nuneza ne znam sta da kazem... Momak nema ni 20 godina, a ja imam osecaj da ga hejtujem zadnjih 3god. Svakako ga seniorski staz i igre u ozbiljnijoj konkurenciji (godinu dana je stariji) cine trenutno ozbiljnijim kosarkasem od Topica, ali mi se cini da mu je plafon znatno nizi. Ne moze se sa slomljenim sutom do velike karijere u danasnje vreme (neko ce reci da je i Topov sut problematican, ali bar ima normalnu formu)... Mislim da nema smisla trositi pik pre 45tog mesta na njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...