Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, riviera said:

da ukazem na izuzetan benderov doprinos finiksu ove sezone. :classic_unsure:

 

nisam siguran jel trebala slika da se to zna xd

 

1 hour ago, uini said:

 

nemoj biti takav. svake sezone neko omane na draft fo'reachin plus ponekada 10-20-30 ekipa omane tako što previdi najboljeg na draftu

 

uostalom, na ovom draftu su mnogi omanuli, dok je nekim igračima trebalo vremena da dođu na svoje

 

tako je, svako ponekad omane, sunsi uvek.

 

 

brown, siakam, simmons, ingram, hield, murray, korkmaz, sabonis za sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gggggggg said:

 

nisam siguran jel trebala slika da se to zna xd

 

 

tako je, svako ponekad omane, sunsi uvek.

 

 

brown, siakam, simmons, ingram, hield, murray, korkmaz, sabonis za sada.

 

šta je korkmaz osim zumbulova simpatija, nisam otpratio ??

 

edit što se sunsa tiče, pa valjda nisu imali pristup simmonsu, ingramu i brownu?

murray tip igrača im nije trebao pored bookera tako da oni tu nisu ništa prevideli, osim siakama kojeg je previdela cela liga. kao i mitchella, jokića, đinobilija itede

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

korkmaz mi je trenutno u fantasy ekipi, no bias tho.

 

prevideli su za murraya itekako. imo uvek uzimaj najbolje moguce igrace abitno koju poziciju igra.

 

e dobar dan gmu nba ekipe. kako pored bookera da uzmeš murraya i da gradiš logično ekipu?

zašto murraya nisu uzele ekipe ranije??

 

šta znači to što ti je korkmaz u fantazi ekipi i ima par tekmi od 20pts za 20ak min???

hajde da pregledamo ko je sve prevideo draymond greena pa da se smejemo

 

ili steph curryja? ali jebaj ga, tada nije bilo interneta na ovaj način, pa nije ni smešno

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hindsight is 20/20, definitivno.

 

zaboravlja se da su taj isti bender i taj isti chriss bili konsenzus najbolji prospekti na cetvorci u to vreme (sto je sunsima u to vreme trebalo, nije bilo potrebe da gomilaju isti tip igraca, murray svakako nije doncic). naravno, sada kada su brutalno bustovali ljudi se prave pametniji nego sto jesu jer znali su da ce to tako biti, malo sutra.

 

iz ove perspektive, draft related, najtuznije je sto phoenix nije birao isaaca umesto jacksona ali opet, u to vreme, je biranje josha jacksona delovalo kao logican i dobar potez.

Edited by sunset rubdown
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nlavrnja said:

Francis i tada pricao da mu je Isaac za biranje ako nemaju prvog pika, kad vidis to i ayton/luka epizodu, bolje on da vam bude gm (plus je bas oduvek prozivao bendera) 😄

(zaboravih koga je hteo sa 1. pika na Isaac draftu, mislim Fultza :D)

 

Ovaj post mi dade dobar slagvort, a padalo mi je to na pamet i ranije.

 

Pitanje za Synergy ekipu sa foruma, jeste pokusavali nekad na konto tog iskustva i znanja da nadjete posao u nekom profesionalnom basket timu? Msm kapiram da je dosta zajebano ubaciti se u taj svet, al mi deluje i da je kolicina meceva koje vi pogledate tokom godine barem on par sa ljudima koji se in house bave scountingom. I jos kad se neko iskreno prima na citavu pricu i voli basket kao SF, ne deluje mi nemoguc takav karijerni put.

 

Ovo je samo moja znatizelja, sori ako vam diram u privatnost 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Taj draft 16 je bez dileme ozbiljan fail. Ne toliko zato sto su propusteni neki igraci na draftu za koji se ionako mislilo da je 2+1 tada - Simmons/Ingram + Brown (a nije se mnogo ni omanulo, realno), vec sto se pakovalo za trade-up i bacali asseti za 2 PF-a, a da niti jedan nije bio neki spektakularan prospekt, stavise (a McD je to itekako znao, samo je isao na alibi varijantu daj da uzmem 2 najbolje rangirane cetvorke pa mora bar jedna da bude upotrebljiva na duze staze). Kako uinij kaza, cak i da je biran Murray, apsolutno nista bolje ne bi stajala fransiza danas, tu nema nikakve dileme. Za Siakama ne znam sta reci sad, rodjena majka ga onda ne bi birala. On je jedan od onih igraca koji se jednostavno dese i to se periodicno ponavlja. 

 

Nije uopste taj draft problem Sunsa, vec oni koji su usledili - promasaj za Jacksonom jer je draft bio PREPUN igraca koji bi doneli konkretan i ne bas mali kvalitet ekipi za naredne godine - Anunoby, Isaac, Collins, Mitchell, Markkanen, Adebayo, Allen, Kuzma... a kao flop svih flopova pretprosli draft i propustanje Luke zarad onog gmaza doperskog razmazenog sto je ovu fransizu unesrecilo za 10+ godina i oduzelo joj i poslednji promil sanse da ikad u doglednoj buducnosti postane kontender. Ili prosli (nisam nacelno bio protiv trade downa naravno) na kome izmisljas toplu vodu i pored ociglednih likova poput Clarkea/Herroa/NAW-a biras Cama (nista protiv decka, cak mislim da ce naci mesto u ligi, ali svejedno imajuci u vidu kontekst glupava odluka).

 

Biranje u drugoj rundi na poslednja 2 drafta je tek posebna prica (ove godine smo trejdovali pik). Konstantno se neko izglupira i nanovo izmislja tocak, pa tako imas Brooksa/Ojeleyea/Bella/Bryanta a bira se jebeni Davon Reed koji bi ostao i do 60. pika, ili nekim cudom ostaju neizabrani Mitch Robinson, Brunson, Bates-Diop, Graham, ti biras Okoba sa #31 koji opet ne bi otisao bar do polovine druge runde... Toliko je tu sranja napravljeno, a samo je draftom za ove 2-3 godine mogao da se napravi odlican tim kome bi falila samo jos jedna kockica (trejd za nekog cak samo low tier star igraca) da se postane legit kontender do neke recimo '21.

 

 

EDIT:

 

E to je ono kad riviera i slicni placenici (:wink:) krenu s pricom kako tankovanje nema smisla i ne donosi nista, pa kao evo sta su Sunsi uradili sa visokim pikovima i gde su sad. Pa naravno da nema smisla kad se uradi tek pola posla  - dosao si do dobre pozicije za biranje, sad mora i taj izbor da bude pravi. Citav proces mora da pocne sa procenom kvaliteta nadolazece bar 2 klase i da se prema tome odredjuje vredi li u njega ulaziti ili ne. Licno nemam nikakvu dilemu da je vredelo i da je to bio opravdan potez jer su draftovi '17 i '18 bili prepuni izuzetno talentovanih igraca, tj. da budem precizniji frencajz plejer materijala uz dosta makar NBA starter potencijala. Sta god da je uradjeno ranije, da su samo ta 2 drafta uradjena kako treba, uz pametnu popunu rostera slobodnim agentima i trejdom, ofc, ne bi se postavljalo pitanje doigravanja ove sezone. Ekipa bi imala izuzetnu raznovrsnost, te konkretan i opipljiv kvalitet, cak jos uz veliki prostor za rast.

 

 

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

 

Ovaj post mi dade dobar slagvort, a padalo mi je to na pamet i ranije.

 

Pitanje za Synergy ekipu sa foruma, jeste pokusavali nekad na konto tog iskustva i znanja da nadjete posao u nekom profesionalnom basket timu? Msm kapiram da je dosta zajebano ubaciti se u taj svet, al mi deluje i da je kolicina meceva koje vi pogledate tokom godine barem on par sa ljudima koji se in house bave scountingom. I jos kad se neko iskreno prima na citavu pricu i voli basket kao SF, ne deluje mi nemoguc takav karijerni put.

 

Ovo je samo moja znatizelja, sori ako vam diram u privatnost 😄

to ti je posao koji je jadno placen sem ako si na samom vrhu piramide odlucivanja u odnosu na to koliko trazi vremena pre svega na putovanja narocito u americi i odsustvovanja od porodice i prijatelja. zatim trebas da prodjes da li  kao trener pomocnik da li kao igrac bar d1 nivo koledz kosarke. i prva i osnovna stvar ti je da budes na licu mesta tj. u amerikama i da onda kucas po vratima klubova a konkurencija je paklena. 

i onda posle vidis debile gm-ove po nekim klubovima sa dna koji biraju godinama tupadzijski bez obzira sta im skauti kazu.

kao u recimo sarlotu gde su skauti bili za micela a gm ih preglasao za monka. i posle mi ovde pricaju ko je uopste mogao znati da je donovan dobar igrac. 😢

za evropu iskreno i ne znam kakva je situacija ali po onome sto cujem tu nema ni p od profesionalizma (zbog mnogo manje novca koji se obrce) po pitanju odabira igraca i u velikoj vecini klubova igraci se dovode na preporuke bivsih igraca, menadzerski ili poznanstava sa trenerima.

 

@SteveFrancis#3 nisam protiv tankovanja nego protiv ovakvog

tankovanja. :-) znaci ciljano sezonu dve a ne milion godina da si u lutriji i nikako da vidis plejof kao ove ekipe sa dna koje redovno izvise za plejof. i poenta tankovanja koju ljudi isticu je da ti da igrace koji ce te vinuti u borbu za titulu a ne ulazak u plejof ( kao da je to pak neko dostignuce kad pola lige tamo zavrsi). ja sam ti govorio o tome da je bolje uraditi evo najslicnije nesto sto je uradio toronto ili sto sada radi majami ili dalas. znaci pametan gm, pametan trener, iskopavanje igraca, razvijanje igraca, trejdovi, tacna procena licnosti igraca, pravi potezi na trznici, predvidjanje trendova u kosarci i biranje u skladu sa njima, razvijanje sistema igre i timske hemije... a ne samo oslanjanje na draft i uletice ti lebron ill jos bolje 2--3 kao lebron (jer se u primeru klivlenda i pelikana ni jedan superstar nije pokazao dovoljan) i eto to je put do prstena a pokazalo se u gomili primera da to bas i nije tako. znaci  stotine manjih i vecih poteza koji trebaju da se pogode i koje povlaci gm i trener i ogromna doza srece.

a vama je gm bio kreten koga je postavio vlasnik umisljenko i koji nije znao gde bije ni po pitanju drafta, ni trejdova, ni odabira trenera.

i posle dodje neko i kaze zaboga ko je to sve mogao znati tada kao da je slucajno sto je gomila istih ekipa konstantno u donjih 10-15 poretka valjda nesrecnim spletom okolnosti a ne svojom krivicom i glupim odlukama.

rant over :-)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, riviera said:

 

@SteveFrancis#3 nisam protiv tankovanja nego protiv ovakvog

tankovanja. 🙂 znaci ciljano sezonu dve a ne milion godina da si u lutriji i nikako da vidis plejof kao ove ekipe sa dna koje redovno izvise za plejof. i poenta tankovanja koju ljudi isticu je da ti da igrace koji ce te vinuti u borbu za titulu a ne ulazak u plejof ( kao da je to pak neko dostignuce kad pola lige tamo zavrsi). ja sam ti govorio o tome da je bolje uraditi evo najslicnije nesto sto je uradio toronto ili sto sada radi majami ili dalas. znaci pametan gm, pametan trener, iskopavanje igraca, razvijanje igraca, trejdovi, tacna procena licnosti igraca, pravi potezi na trznici, predvidjanje trendova u kosarci i biranje u skladu sa njima, razvijanje sistema igre i timske hemije... a ne samo oslanjanje na draft i uletice ti lebron ill jos bolje 2--3 kao lebron (jer se u primeru klivlenda i pelikana ni jedan superstar nije pokazao dovoljan) i eto to je put do prstena a pokazalo se u gomili primera da to bas i nije tako. znaci  stotine manjih i vecih poteza koji trebaju da se pogode i koje povlaci gm i trener i ogromna doza srece.

a vama je gm bio kreten koga je postavio vlasnik umisljenko i koji nije znao gde bije ni po pitanju drafta, ni trejdova, ni odabira trenera.

i posle dodje neko i kaze zaboga ko je to sve mogao znati tada kao da je slucajno sto je gomila istih ekipa konstantno u donjih 10-15 poretka valjda nesrecnim spletom okolnosti a ne svojom krivicom i glupim odlukama.

rant over 🙂

 

Umaram se vec od ponavljanja stalno istih stvari. Mislio sam da smo prevazisli vise tu pricu o nekakvom poludecenijskom tankovanju - ne bi bilo lose razlikovati organizovano tankovanje koje je trajalo slovom&brojem 2(dve) godine i prostog hronicnog nedostatka kvaliteta koji se ocitovao zavrsavanjem sa visokim lutrijskim pikovima. Upravo se tankovalo ciljano na generacije koje su procenjene kao dobar materijal za potpuni rebuild, sto se ispostavlja kao sasvim ispravna procena. 'Jedini' greh je bio kvalitet izbora koji su pravljeni u tom periodu.

 

A evo sad i jubilarni devetstodvadesetsedmi put - zasto tankovanje i draft? Pa zato sto vec tisucu godina u pustinju ne zeli da dodje niti jedan znacajan FA, a trejdovi za top igrace iskoce tek s vremena na vreme i u danasnjoj player's ligi su itekako navodjeni zeljama/interesima igraca i njihovih agenata. Kao da ja ne bih sutra radio trejd za Kawhia, Stepha i Luku, dao im ugovore i spavao mirno znajuci da do isteka istih sigurno ostaju i usput osvajaju nekoliko titula.

 

Konstantno navodis Toronto kao sjajan primer, a svi su ih zvali Craptorsi godinama i sprdali se sa blamazama koje su dozivljavali u PO da bi na kraju bukvalno istorijskim spletom okolnosti i poklapanja kosmickih sila uspeli da osvoje titulu. I to naravno tek kad im se sklonio Bron iz konferencije. Hajde da vidimo sta ce uraditi ove godine pa da pricamo o njihovom modelu, trudu&radu i pravom putu koji su izabrali.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

 

Umaram se vec od ponavljanja stalno istih stvari. Mislio sam da smo prevazisli vise tu pricu o nekakvom poludecenijskom tankovanju - ne bi bilo lose razlikovati organizovano tankovanje koje je trajalo slovom&brojem 2(dve) godine i prostog hronicnog nedostatka kvaliteta koji se ocitovao zavrsavanjem sa visokim lutrijskim pikovima. Upravo se tankovalo ciljano na generacije koje su procenjene kao dobar materijal za potpuni rebuild, sto se ispostavlja kao sasvim ispravna procena. 'Jedini' greh je bio kvalitet izbora koji su pravljeni u tom periodu.

 

A evo sad i jubilarni devetstodvadesetsedmi put - zasto tankovanje i draft? Pa zato sto vec tisucu godina u pustinju ne zeli da dodje niti jedan znacajan FA, a trejdovi za top igrace iskoce tek s vremena na vreme i u danasnjoj player's ligi su itekako navodjeni zeljama/interesima igraca i njihovih agenata. Kao da ja ne bih sutra radio trejd za Kawhia, Stepha i Luku, dao im ugovore i spavao mirno znajuci da do isteka istih sigurno ostaju i usput osvajaju nekoliko titula.

 

Konstantno navodis Toronto kao sjajan primer, a svi su ih zvali Craptorsi godinama i sprdali se sa blamazama koje su dozivljavali u PO da bi na kraju bukvalno istorijskim spletom okolnosti i poklapanja kosmickih sila uspeli da osvoje titulu. I to naravno tek kad im se sklonio Bron iz konferencije. Hajde da vidimo sta ce uraditi ove godine pa da pricamo o njihovom modelu, trudu&radu i pravom putu koji su izabrali.

 

 

neka bude da je sve i tako (a nesto jeste  nesto i nije), sta sada raditi kada nisi pokupio mvp nivo buduceg igraca? koliko god ti bilo tesko da to priznas upravo ovo o cemu ja govorim u proslom postu. o kompletnom gradjenju tima na ispravan nacin kao sto su to uradile i druge ekipe koje su u vrhu a koje nisu iz velikih trzista. sve druge price o namernom gubljenju utakmica i forsiranja gubitnicke kulture su se pokazale izuzetno pogubne i to u velikoj vecini slucajeva za klubove koje su koristile takav ogranicen i ekstreman pristup bez uzimanja u obzir sportsko kosarkaskih faktora kompetivnosti  koji uvek treba da imaju prioritet  u klubu pa tako i u rebuild-u. inace se zavrsi pa ne moram da ti kazem kako jer si imao vrlo  dobar pogled na celu ovu situaciju u sansima.

 

sansi da su izabrali luku oni bi ga stavili u cosak da ceka u spot up-u dok buker igra 1na5. pa oni bi od njega napravili turkoglua jer im upravo fali ovo o cemu pricam a najkrace receno kosarkaski know how  i tu nikakve lutrije ne mogu da pomognu. pa gde ces veci primer kosarkaskog  neznanja da u sezonu u koju kreces ambiciozno sa ciljem da napravis rezultatski proboj na rosteru nemas igraca koji u nba moze da igra pleja. :popkojisekrsti:

 

inace reptorsi su bili sve ono sto finiks moze samo da sanja i pre osvajanja titule. stabilna plejof ekipa, sa limitima ali opet vrlo stabilna i onda su docekali svojih 5 minuta slave. i sad su iskopali siakama a sansi takvog igraca ne mogu da pronadju da im das 5 godina top 10 pika - sto se kod vas upravo  i desilo 😢

Edited by riviera
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riviera said:

neka bude da je sve i tako (a nesto jeste  nesto i nije), sta sada raditi kada nisi pokupio mvp nivo buduceg igraca? koliko god ti bilo tesko da to priznas upravo ovo o cemu ja govorim u proslom postu. o kompletnom gradjenju tima na ispravan nacin kao sto su to uradile i druge ekipe koje su u vrhu a koje nisu iz velikih trzista. sve druge price o namernom gubljenju utakmica i forsiranja gubitnicke kulture su se pokazale izuzetno pogubne i to u velikoj vecini slucajeva za klubove koje su koristile takav ogranicen i ekstreman pristup bez uzimanja u obzir sportsko kosarkaskih faktora kompetivnosti  koji uvek treba da imaju prioritet  u klubu pa tako i u rebuild-u. inace se zavrsi pa ne moram da ti kazem kako jer si imao vrlo  dobar pogled na celu ovu situaciju u sansima.

 

sansi da su izabrali luku oni bi ga stavili u cosak da ceka u spot up-u dok buker igra 1na5. pa oni bi od njega napravili turkoglua jer im upravo fali ovo o cemu pricam a najkrace receno kosarkaski know how  i tu nikakve lutrije ne mogu da pomognu. pa gde ces veci primer kosarkaskog  neznanja da u sezonu u koju kreces ambiciozno sa ciljem da napravis rezultatski proboj na rosteru nemas igraca koji u nba moze da igra pleja. :popkojisekrsti:

 

inace reptorsi su bili sve ono sto finiks moze samo da sanja i pre osvajanja titule. stabilna plejof ekipa, sa limitima ali opet vrlo stabilna i onda su docekali svojih 5 minuta slave. i sad su iskopali siakama a sansi takvog igraca ne mogu da pronadju da im das 5 godina top 10 pika - sto se kod vas upravo  i desilo 😢

 

Ja sam se vec davno autovao kao predstavnik titula ili smrt skole misljenja. Za mene stabilna PO ekipa za koju everyone and their dog znaju da zavrsava u prvoj rundi PO iz godine u godinu nije dovoljno dobro. Ako se gradi ekipa (kojim god metodom, draftom, trejdom, friejdzensijem ili kombinacijama navedenih) to se cini iskljucivo tako da se stvori legitiman napad na prstenje. Naravno ds se to ne dogadja preko noci i da postoji tranzicioni period u kome tim jos nije dovoljno dobar, ali vrlo jasno se vidi kada je tako, a kada si samo osudjen na pakao osrednjosti. Mene zaista ne interesuje da se dohvati 40+ pobeda, udje u PO i onda tako godinama puko zavrsavanje medj boljih 16 ekipa predstavlja kao nesto vredno aplauza. Jednako tako mi je savrseno svejedno da li mi ekipa od 10 godina 8 puta igra PO, ima 40 pobeda u proseku i nikad nista konkretno ne uradi ili u isti ne udje nijednom te opet (posledicno je li) nista ne uradi.

 

Ovo za Doncica u korneru se apsolutno ne slazem. Da citiram Duleta, ako je ruza... Vrhunski igraci se izdizu i uspevaju i uprkos okruzenju. Booker je zivi primer da elitni talenat pracen adekvatnim mindsetom isplivava i u najsmrdljivijim barama. Ako on kao objektivno talentom inferiorniji igrac od Luke moze da postane jedan od najboljih skorera lige igrajuci za Sunse, ne vidim nikakav problem za Doncica. Naravno da stabilna i kvalitetna sredina i know-how pomazu, ali nisu odlucujuci faktor kada su ove stvari u pitanju.

 

Lose poteze FO-a u proteklom periodu niti zelim niti mogu da branim, samo je ovde zackoljica sto nikad ne znas kad su to zaista potezi operativaca, a kada jednog sarmantnog i beskrajno simpaticnog dzindzer bankara.

Link to comment
Share on other sites

Uf, prateci trenutnu diskusiju bio sam na pocetku na Fransisovoj strani, slazeci se sa njim da je moglo lako da se peva drugacija pesma da su Sansi bolje birali na draftu, ali nikako ne mogu da podrzavam titula ili smrt mentalitet, to mi je antiteza sporta.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

Uf, prateci trenutnu diskusiju bio sam na pocetku na Fransisovoj strani, slazeci se sa njim da je moglo lako da se peva drugacija pesma da su Sansi bolje birali na draftu, ali nikako ne mogu da podrzavam titula ili smrt mentalitet, to mi je antiteza sporta.

Iako se ni ja u potpunosti ne bih slozio sa tim, to je jedini prihvatljiv mentalitet od strane GM-a bilo koje ekipe.

 

Ne mogu da zamislim da bi bilo koja fan baza bila zadovoljna da im GM kaze da sklapa ekipu za 47 pobeda i eventualni prolazak prve runde. Narocito ne u ovakvom sistemu gde teorijski svaka fransiza ima priliku da dobrim radom stvori kontendera i gde pare nisu nikakav faktor (iako drugi faktori postoje).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kada uzmem u obzir šampione i contendere koji su organski, putem drafta i dugoročno gradili ekipu, ja nešto ne vidim naročito izražen "pobeda ili smrt" mentalitet 

- spursi su dodavali sa FA isključivo sidekicks 

- dubsi su bukvalno slučajno (povredom david leeja) zaokružili svoje šampionsko jezgro 

- mavsi 2011e su nakrcali sidekicks veterane kao dodatak, ni to mi nije taj mentalitet 

- jedino su raptorsi iz očajanja zagrizli za rent-a-boardmana pa dodali gasola

- bucks prilično steady i strpljivo cepaju, kao i nuggetsi 

----

s'druge strane, "sklopimo se za dva dana" ekipe kao što su lakers, celtics poslednja titula, majemi pefkohori, rockets, aktuelni lakers i clippers su u tom fazonu. ali za taj zonfa moraš za preduslov imati da FAs žele da te razmotre ozbiljno kao destinaciju 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

A jese secas @SteveFrancis#3, misim da je @Beonegro napisao nesto u fazonu: Srecan Ayton Divcu, jer nema sanse da Kokoskov zaobidje Luku. 😄 Naravno, kao sto je Igor skoro izjavio, on moze da spava mirno. 

 

Jbt, Dalas je sa pete pozicije dobacio do Luke. 

 

Sa trece*

3 must watch utakmice danas u lepim terminima

Srecan Bozic onima koji slave danas

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...