Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

26 minutes ago, P-51D said:

Ma pusti nikove sa Sezama, Ima li još ovakvih epizoda .... :lol_2:

 

Naravno.

Neću da smaram, baciću ponekad kad budem u fazonu...

 

31 minutes ago, freethrow said:

jebemti, da li se sećaš još nekih nikova sa Sezama?

Sećam se da se pratilo bombardiranje preko BBSa.

 

Sećam se i sa bar 40ak Sezamovaca sam još u kontaktu što lično što u 2 mailing / Telegram grupe.

 

Kad smo kod bombardovanja, zadnja sveska iz takozvane serije "Sezamove sveske" (5 PDF fajlova koji su zapravo knjiga koju je objavio mpalacios sa Sezama, inače visoki zvaničnik španske ambasade 90ih i član Sezama) se bavi baš bombardovanjem i tim danima,  porukama s Foruma i chatovanjima.

 

Komplet Sezamove sveske je fenomenalno putovanje kroz politička događanja 90ih (kroz naše poruke na forumu tada), i on ih je podelio u 5 delova:

1. Vreme zabluda ('89-'91)

2. Vreme beznađa ('91-'92)

3. Vreme usamljenosti ('92-'94)

4. Vreme poraza ('95)

5. Nevreme ('96-'99)

 

Ako nekog zanima mogu negde da okačim... Bilo bi dobro da se iz prve ruke pogleda kako su te čuvene 90e izgledale iz vizure jedne računarski pismenije ekipe. Naravno i oni kojima nije baš najjasnije kako je došlo do '99, nek izvole i neka vide iz virtualne "prve ruke".

Znam da će teško da se pomeri logika u tim glavama, ali eto,  svedočanstvu je tu.

 

Plus, za sladokusce, ima tu i dosta upisa mlađeg fancy-ja :wicked: pa ako neko želi da kopa po genezi političkog stava yours trulyja... 

Mislim da imam čak i  završni post celog serijala.

 

Spoiler

E, da, skoro sam ubeđen da je makar 1 član Voxa, onako  poprilično viđen, bio "tada i tu". Ali džentlmenski to ne pominjemo... "The 1st rule of fight club is..."

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Drugari bili na Vojko V u NS i nahvataju ga posle da se slikaju. A jedan od drugara, pošto je Vojko izveo i Dalmaciju od Dječaka, hteo da mu se zahvali i zbunjeno kaže Svaka čast za Dalmaciju, a Vojko ga pogleda i kaže Svaka čast za Vojvodinu. 😄

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 2:53 PM, fancy said:

Ako nekog zanima mogu negde da okačim...

 

Ako okacis negde, postavi link jer sam ja zainteresovan da pogledam, pogotovu ako je jedan od kreatora sadrzaja dokumenata diplomatski predstavnik.

 

on topic, gleda se Westworld

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...