Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

32 minutes ago, svi pjevaju said:

Noćas sam usnuo neobičan san. Više u spoileru.

 

  Reveal hidden contents

Sjedim ja za stolom u svojoj sobi kad najednom neka dernjava. Dođem do dnevnog kad tamo zavaljen u kauču Charles Barkley glavom i bradom. Odmah sam ga identificirao kao 4umskog Barkleya. Gleda on TV a tamo Partizan taman zabio gol iz penala u sudačkoj nadoknadi za 2-0 protiv Olympiacosa i prolaz dalje (prvu su izgubili 3-2 u gostima, neki europski kup se igrao). Kažem ja Barkleyu - veseli se ti sad al pjevat će se kasnije opet "došao je i taj dan, umro je Partizan, umro je umro umro je on, neće biti šampion" :classic_biggrin: On se samo nasmije. Ulazim u kuhinju kad tamo rastrt stol, pun ića i pića a za stolom dosta meni nepoznatih likova i neki poznati - par prijatelja i brat. Čak mi je i mater bila tu :classic_biggrin: Vidim ovi likovi brekću, reko' - to mora da su 4umaši. Brat teturajući odlazi do WC-a a zatim pada na pod i valja se, p'jan k'o zemlja. Kaže keva - 'ajmo ga odnijet u tvoju sobu i mi ga odnesemo do kreveta i ostavimo da odspava. Vraćam se ekipi kad vidim nema Barkleya. Pitam gdje je, kažu - ma nešto mu se nije uklapalo u neku jednadžbu (jednačinu) (vezano uz Partizan), on se naljutio i otišao kod Peje :classic_laugh: Ništa - koga nema bez njega se može, nastavim dalje ćaskati s ekipom i nakon nekog vremena odem do sobe provjeriti šta mi je s burazom. Ulazim u sobu a ono sve razbacano k'o da je lopov bio unutra. Brata nigdje. Vidjet ću šta je s njim nego da prvo vidim gdje mi je dobitni tiket iz kladionice :classic_biggrin: Tražim ga tamo gdje sam ga ostavio, nema ga, tražim ga posvuda ne nalazim ga i budim se iz sna (sav u znoju :classic_biggrin:).

 

 

Ništa, onda, odo' ja. Da se ne ljubimo. :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Човек је ђаво... 

Док сам ишао на неке терене близу административне линије са Косовом, невероватне површине шума су паљене и са једне и са друге стране, не знам из ког разлога. Па, онда сечење стабала не до пања, него на метар висине, да би се пто оре исекло и побегло. 

На једном месту нисам био типа 5 месеци, цело једно брдо је уништено што крађом што подметнутим пожарима.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ne sporim uopste taj deo. Nije mi bila namera da mu oduzimam nesto ili osporavam, samo sam naglasio da je moj dozivljaj bas u ostrom kontrastu sa opstom percepcijom.

 

Mogao bi neko da kaze da je generacijska stvar, ali nije, te filmove sam prvi put gledao bas u istom uzrastu kada i JCVD recimo. Nije kao da sam se prvi put susreo u zrelom dobu pa kao detinjasti su mi. Ne umem objasniti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Referent said:

Човек је ђаво... 

Док сам ишао на неке терене близу административне линије са Косовом, невероватне површине шума су паљене и са једне и са друге стране, не знам из ког разлога. Па, онда сечење стабала не до пања, него на метар висине, да би се пто оре исекло и побегло. 

На једном месту нисам био типа 5 месеци, цело једно брдо је уништено што крађом што подметнутим пожарима.

 

Da li mozda mozes da objasnis u cemu je fora kad citamo vesti da Albanci ulaze na srpsku teritoriju seku sumu, i svi to znaju, ali vrlo retko se reaguje i na nase i na njihove shumokradice? Teritorija je prevelika za broj ljudi koji mogu to da nadgledaju ili nesto drugo?

Link to comment
Share on other sites

^

Мали број људи, уиграна екипа и са једне и са друге стране, немаш овлашћења за све и тако неке ствари.

 

Најјаче ми је кад сам упознао неке Србе који имају шума и шума и онда краду од типа комшије или рођака дрва за зиму, да не би секли своја дрва. 

 

Све у свему, жалосно је све то. Није то Београд да се види.

Вероватно ће на неком од тих брда једног дана да никне неки етно ризорт где ће да оперу паре од белог. Као у оној серији Беса.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

JCVD

 

Citam ovu diskusiju o Brus Liju i naidjem na ovu skracenicu i citam "Jackie Chan... a sta je VD dodjavola?"

 

Trebalo mi je barem 30sec da se sastavim 😄 ostade mi JC u glavi od sinoc, naleteh na neki njegov klip, pa mi Van Dam nikako nije "sinuo" odmah. Ah mozak, to cudno bice 🙂 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Ne sporim uopste taj deo. Nije mi bila namera da mu oduzimam nesto ili osporavam, samo sam naglasio da je moj dozivljaj bas u ostrom kontrastu sa opstom percepcijom.

 

Mogao bi neko da kaze da je generacijska stvar, ali nije, te filmove sam prvi put gledao bas u istom uzrastu kada i JCVD recimo. Nije kao da sam se prvi put susreo u zrelom dobu pa kao detinjasti su mi. Ne umem objasniti.

 

Delim tvoj utisak. Doduše, ja sam verovatno malo mlađa, ali ne mislim čak ni da je generacijski određeno. Jer npr. Džet Li mi je super i njegovi filmovi su mi uvek bili zanimljiviji.

Link to comment
Share on other sites

Noćas sam usnuo još čudniji san nego neki dan. Više u spoileru.

 

Spoiler

 

Ortak (kojeg još nisam vizualizirao i definirao u glavi) mi veli odigrao sam tiket za nas dvojicu. Pitam ga šta je odigrao, on veli neke overe na njemačke niže lige što je već više-manje prošlo, CSKA Sofija ne daje gol protiv Leverkusena i još netko također ne daje gol, obje 2.2 kvote a već se igra 50. minuta i obje su trenutno 0-0, znači i to bi moglo proć. Komentiram kako ja tu igru (da netko ne daje gol) skoro nikad ne igram i objašnjavam zašto al kažem - dobro, valjda će proć to. "I šta si još odigrao?" I u tom momentu mu vidim facu kad ono - Andrej Plenković, hrvatski premijer :classic_laugh::ajme: Kaže on - ma igrao sam još da sutra kod mene na prijemu nitko neće pojest janjeće oči :classic_laugh::twak:. Ja razočaran, mislim se pa di si to odigrao (i kako si uopće mogao) i pitam a koja je kvota na to - kaže on 100 :classic_laugh:. Mislim se - očekivao sam ipak manju, on me skonta i kaže - "ma ima jedan što stalno jede janjeće oči" (valjda bookmakeri znaju za to). Ja mu krenuo reć nešto u stilu - pa uzmi ih ti odmah na početku i ne daj nikome da ih pojede i u taj tren se budim iz sna.

 

Nema mi druge, moram do kladionice :classic_biggrin:

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Referent said:

Док сам ишао на неке терене близу административне линије са Косовом, невероватне површине шума су паљене и са једне и са друге стране, не знам из ког разлога. 

 

Raščišćava se teren za puškomet, nemo si na ivan.

 

Quote

Па, онда сечење стабала не до пања, него на метар висине, да би се пто оре исекло и побегло. 

 

A to je da ne mogu avijoni nikaki da sletu. 

 

Bilo mi danas u gostima v hižo & namestilo se dritto na krevet. 

 

Image-1.thumb.jpg.3a373c2e0c3a1aedc3efdf42165c6154.jpg

 

Ždravi žubi šinko. :heart:

 

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...