Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Jbt, Luka od Slovenije pravi NBA ekipu maltene. Ovi ostali što igraju za Sloveniju uskoče u neke epizodne uloge kao i saigrači u Dalasu. Ne bi me začudilo da Luka bude u stanju da sa ovakvim sastavom reprezentacije dobije i neke NBA timove kada mu je dan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slovenija je strasno komplementatna ekipa. Luka je to sto jeste, ali svi ostali kao da su pravljeni da igraju oko njega. Kao da nije u pitanju reprezentacija, nego klub gde si doveo ono sto ti treba (dobro, Tobeya i jesu). 

Nema vise Slovenije u drugom planu. Na OI su to bili cini mi se, bilo je malo potcenjivanja na forumu da li mogu sa najjacima, ali ja iskreno nisam imao dilemu. Ne znam kakve su tada bile kvote, ali sada su Slovenci zajedno sa Francuzima odmah iza nas.

Link to comment
Share on other sites

Sto i mi treba da napravimo od nase reprezentacije, jelte, i da budemo jos bolji od Slovenaca, ali jbg nama je Jokic rezerva, a Bogdan jedini koji bi mogao sa Saletom i Predragom da igra 🤣

 

Uzdam se u Karija sad, Sale je znao jugo da dokotrlja do cilja ispred brziih automobila, kad je dobio i on skupu igrackicu, nije znao da je vozi, a Pesic ima iskustva u tome.

Link to comment
Share on other sites

Treba, ali nije to bas tako lako.

Mi individualno imamo mnogo bolju ekipu od Slovenije i malo je teze reci nasim igracima da coskare i daju Jokicu loptu svaki napad. Na primer Vasa je neko ko voli da ima loptu, igra izolacije, a bez lopte jedva da radi nesto, takav mu je stil igre. Slovenci svi kao zapete puske cekaju, vecini igraca tu odgovara da igra bez lopte. Takodje deluje mi da imaju neverovatnu hemiju, nesto sto smo mi izgubili poslednjih godina. Bas ginu jedni za druge.

Janis ima problem u Grckoj jer mu je ekipa totalna suprotnost od onoga sto ima u Bucksima i sto mu odgovara. Mislim da ce sada biti malo bolje nego sto je bilo u Kini za njih po tom pitanju, ali opet daleko od idealnog za njega.

Ali da, Jokic treba da bude neko ko ce imati mnogo loptu u rukama jer je apsolutno dominantan igrac. A ko od nasih ne bude mogao da se prilagodi tome onda treba jednostavno da dobije manje minuta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nas ne vidim kako favorite trenutno. Mislim da smo iza Španije, Francuske, Slovenije.. mi pre svega nemamo posloženu igru, niti nosioce iste, i pojma nemamo kako ćemo izgledati na prvenstvu. Daleko od toga da je Jokić garant nekog uspeha i rezultata. On to, iako je najbolji igrač, nije ni u NBA ligi. Odnosno, njegova ekipa ne igra čvrstu i pobedničku košarku (još uvek). 

 

Jedini čovek koji zna šta je njegova uloga neće biti sa reprezentacijom. Razlika između Jokića i njega u FIBA košarci uopšte nije toliko izražena. Bogdan je na prethodnom SP bio najbolji trojkaš, imao je 22-23 poena u proseku i među retkima koji je profi izneo svoju ulogu.

 

Dakle, talenta imamo. Koliko će se tog talenta okupiti, ne znamo. Ne znamo ni koju će igru igrati, ni kakvu će ulogu imati. Mićić i Milutinov su maltene najbolji plej i centar EL. U reprezentaciji još uvek nisu ništa. Guduru i Nedovica npr da ne pominjem.

 

Dakle, možemo da zasijamo, ali i da propadnemo. Takva ekipa za mene nije favorit, naročito ne u odnosu na ekipe koje godinama igraju zajedno, sjajno se poznaju i kapiraju i uklapaju se u savršeno raspodeljene uloge.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ni za mene nismo prvi favoriti dok ne pocne prvenstvo i vidimo sta i kako. U mojoj glavi je najbitnije da imamo hemiju, jer bez toga kod nas vrlo retko ima rezultata. Cak i kad smo imali ogroman individualni kvalitet. A bilo je slucajeva kada individualno nismo bili toliko dobri, ali nas je ta hemija i timska igra pogurala do jakih rezultata. 

Dakle samo da se napravi jedna dobra atmosfera u ekipi, da vidis da igraci grizu na terenu, a kvaliteta imamo vise nego dovoljno da se nadogradi na to i da onda budemo pravi.

Zato je za mene Teo toliko bitan u reprezentaciji. On je taj tip koji se ne libi da podvikne, da se razdere i otera sve u kurac kako bi razdrmao i pokrenuo ekipu. Bogdan nije ta licnost, a to nam je ocajnicki falilo u Kini. Kad je Teo tu nikad losa atmosfera nije bila, uvek se grizlo (osim proslog leta, ali ono je specificna situacija bila).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Pero_Cameron said:

Sutra ce biti pod must pogledati Slovenija-Hrvatska. Hrvatima se pridruzili Babo i Zubac uz Hezonju,Zizica, Bendera i ostale. Ne znam da li Kruno Simon jos uvek igra za reprezentaciju?

 

Apsolutni must watch

 

Ako Hrvatska izgubi gubi šansu za plasman na SP, a sa druge strane i Slovenija će se naći u velikom problemu zbog ukrštanja u narednoj grupi u slučaju poraza.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska i dalje moze do SP ako dobije Finsku, a Slovenija Svedsku u poslednjem kolu. Tada ce Finska imati 4-2, Slovenija 4-2 i Hrvatska 2-4 (i bolji medjusobni skor sa Svedskom).

 

Inace, sutra igraju:

 

Grupa A:

Letonija - Srbija: Bitan mec za plasman na SP. Letonija ce imati Davisa Bertansa, Dairisa Bertansa, Lomazsa, Artursa Kurucsa, Pasecnicsa i Smitsa (izmedju ostalih) dok ce Srbija moci da racuna na Bjelicu, Marjanovica, Petruseva, Tea... Letoniji valjda fali samo Porzingis dok Srbiji nema pola tima (Bogdanovic, Jokic, Guduric, Micic, Milutinov...)

Belgija - Slovacka: Totalno nebitan mec koji ce dobiti Belgija jer se rezultati protiv Slovacke brisu.

 

Grupa B:

Grcka - V.Britanija: Grcka je dobila dva puta Tursku i sada zeli da potvrdi taj rezultat, a usput i da stigne britanskih +9. Ekipa je solidno sastavljena, tu su Papapetrou, Papanikolaou, Papagiannis i Dorsey od nosilaca uz solidne igrace tipa Larentzakisa i Bochoridisa. GB ima sastav prepun nepoznatih igraca (neki Round, Soko, Steel, Wheatle), a najbolji igraci u prvom mecu su im bili Okereafor, Olaseni, Nelson i Phillip. 

Ovde je jasno da Grcka u drugu fazu ide sa 3-1, Turska sa 2-2 i GB sa 1-3.

 

Grupa C

Finska - Svedska: Finska moze da racuna na sve igrace. Tu ce biti standardni Salin, Huff, Wilson i Koponen (to je okosnica duzi niz godina), ali i mladi i talentovani talas predvodjen Markkanenom, a tu su i Jantunen, Valtonen, Little, Maxhuni... Svedskoj je ovo mnogo bitan mec nakon sto su idiotski ispustili i razliku protiv Hrvatske, ali oni nemaju toliko kvalitetnih igraca i sve sve svodi na trio Borg - Hakanson - Gaddefors, kao i na Birgandera pod kosem (Jerebko je oteran iz reprezentacije).

Slovenija - Hrvatska: Bitan mec za obe ekipe - Hrvatska ima pobedu manje, ali i sansu da ima bolji medjusobni od Finske, Slovenija ima dva poraza od Finske i ne moze da dozvoli da nakon prve faze ima -2 u odnosu na rivala. Slovenci igraju na svom terenu, imaju Doncica, G. Dragica tu su i Tobey i drustvo iz Cedevite. Hrvatska moze da racuna na Bogdanovica, Hezonju i dva tornja pod kosem - Zizica i Zubca.

 

Grupa D

Estonija - Nemacka: Nemacka je izgubila samo od Estonije kod kuce (desi se kad nema najboljih igraca) i sada su reseni da se revansiraju timu sa Baltika za taj poraz. Tim ce predvoditi Schroder i Voigtmann. Estonija mora da dobije bar jedan mec ako zeli sigurno dalje ili da se nada da Poljska nece dobiti obe. Sto se njih tice, tu su stare snage Dorbek, Sokk i Vene, ali i mladi talenti poput Raiestea, Kullamaea (sina cuvenog Gerta Kullamaea), Drella...

Poljska - Izrael: Ovo je mec koji Poljaci moraju da dobiju jer su u medjusobnom skoru losiji od Estonaca i na dnu su sa skorom 1-3. Tu su Balcerowski, Ponitka i Slaughter, nista specijalno. Izrael je skoro obezbedio plasman u drugu fazu, ali ako zele da se bore za WC moraju ovde da dobiju. Od igraca tu su Avdija, Madar, Blatt, Di Bartolomeo, Zoosman, Mekel, Cohen...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Čekaj, u avgustu su kvalifikacije??? Pa Fiba je 100% prolupala.

Da, i to 4 meca kao zamena za prijateljske i pripremne tako da ce reprezentacije moci imati najjace sastave na raspolaganju. 

 

Edit: ipak 2 meca, moja greska.

Edited by Pero_Cameron
.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...