Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

15 minutes ago, strah od vozova said:

Uros Trifunovic je talentovan igrac i slicna je prica kao npr. Vanja Marinkovic. Od njegovog rada zavisi da li ce da postane dobar igrac ili Aleksa Radanov npr. 

 

Vanja je sa 19-20 godina imao jedno desetak načina kako napada koš,agresivan na lopti,solidan u odbrani,brz/sve vrste kretnji sa i bez lopte ok,upotrebljiv i kda mu nije išao šut ...kakve veze Uroš ima sa Vanjom,eto...živ nisam da čujem.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, KockoOblo said:

 

Vanja je sa 19-20 godina imao jedno desetak načina kako napada koš,agresivan na lopti,solidan u odbrani,brz/sve vrste kretnji sa i bez lopte ok,upotrebljiv i kda mu nije išao šut ...kakve veze Uroš ima sa Vanjom,eto...živ nisam da čujem.

Da, da, bio je poznat kao Vanja Jordan Marinković.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

Da, da, bio je poznat kao Vanja Jordan Marinković.

 

Za Uroša,bio i biće. Uroš može da brani trojke,a od bekova neke A.Avramoviće šuta bez, kojima se odmakne 2 metra,jer u suprotnom mu strada diferencijal,lamela i tako to...

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je uzrok zablude glede Trifunovića to što sa 20g ima "kompetitivno" telo i solidan hustle momenat. Ostali kvaliteti su mu ispodprosečni za neki ozbiljan nivo, a posebno bbiq. Šut se moze popraviti, ali iq tesko. Tako da to sto je mlad, kod njega i ne igra neku ulogu, neće bogznakako fizicki vise napredovati. To je neki dangubic scenario at its best. 

Edited by Obi-Wan
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja trifin talenat ne vidim, moguce da je u mladjim kategorijama pravio razliku ne znam nisam ga tad pratio cuo sam da jeste ali ovo sto je u kkp ono neki fazon - mlad je neka ga

To opet nista ne mora da znaci

Njegovo je ako je pametan da sada propisa majcino mleko kroz treninge, maksimalna posvecenost kosarci i naravno nesto srece da ga zaobidju povrede i da iskoristi sto bolje minute koje dobije

U svakom slucaju vise volim da vidim njega na terenu nego zagora pa i dangubica

Edited by ranzo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije imao plejmejkerskih momenata, nego je bio plej u reprezentaciji koja je osvojila zlato - neki su ga na proslom forumu nazivali i novim Teom, ali da sad puno ne pretjerujemo navodjenjem na drugu stranu vodenice.

 

 

Tranzicija u seniorsku kosarku ide nekad brze, nekad sporije, sama cinjenica da je dobio priliku kod Trinkija, i evo sad kod Obradovica, mi nekako govori da ima tu talenta. Ako nema nista, onda ona tehnika suta i frame zlata vrijede. Treba samopouzdanja, navikavanja na novu poziciju, ulogu i igranja bez lopte, nove brzine i jacine kosarke... Talenta ima, izgleda po treniraju u of-sezoni ima i radnih navika, srece takodje, cim je upao u ruke Zocu, sansu dobija redovno.. cini mi se da su sve komponente tu, jos samo strpljenja i podrske, a to bar ne bi trebalo da manjka kod najkosarkaskije publike u regionu?

 

  • Like 10
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

 

Decko igra sa seniorima vec 4. sezonu. OK, nije igrao puno u pocetku (mada igrao je u Mladosti), ocekivano, ali svakako nije mu ovo "druga sezona seniorske kosarke". 

 

dečko je imao 16 godina pre 4 sezone, pa neka zaključuje šta ko želi. malo je igrača koji u 18-19-20 godina ispune ono što je njihov prajm. zapravo, verovatno niko.

 

neka mu računa i tu mladost sa 17 & 18 u seniorske ko želi, ja računam da je odrasli basket ovo što igra sa partizanom.

 

pri tome, zaista nisam zaljubljen u njegovu igru, da ne dože posle kaos da mi kaže kako se ložim na trifinu frizuru i disciplinu kitschme.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv smo put prešli od pisanja hvalospeva na osnovu jednog poteza Aljoše Mitrovića do odbacivanja dečka od "čak" 20 godina.

 

Za ono što sam gledao Trifu u prethodne dve sezone izgledalo mi je da ima košarkaške kretnje, delovao je fluidno i nije mu lopta stajala kao pegla. Što se tiče ostalih elemenata tek ćemo da ih vidimo, to što nije eksplodirao do sada ne mora ništa da znači.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

dečko je imao 16 godina pre 4 sezone, pa neka zaključuje šta ko želi. malo je igrača koji u 18-19-20 godina ispune ono što je njihov prajm. zapravo, verovatno niko.

 

neka mu računa i tu mladost sa 17 & 18 u seniorske ko želi, ja računam da je odrasli basket ovo što igra sa partizanom.

 

pri tome, zaista nisam zaljubljen u njegovu igru, da ne dože posle kaos da mi kaže kako se ložim na trifinu frizuru i disciplinu kitschme.

 

Vidi, slazem se ja sa tobom da sa 20 godina on jos ima dalek put pred sobom i da to sto je vec sa 16-17 godina igrao (vise trenirao) sa seniorima ne znaci nesto posebno, samo isticem da formalno (omiljena mi rec danas) nije mu ovo druga seniorska sezona. 

 

Inace, nisam ga gledao kad je bio mladji (a bese bio je u Turskoj), pa ne mogu da procenim da li ima nekog napretka u odnosu na to vreme ili ne, ovo sto smo ga gledali u KKP, deluje da napreduje, e sad mozda ne bas koliko bi navijaci KKP ocekivali, videcemo, jos ima vremena. 

 

I Bogdan (bez da ga poredim sa Urosem, samo u smislu minutaze), je dosao u KKP sa nekih 18g i dve sezone grejao klupu i tek sa 20 godina poceo da dobija minutazu koju sada ima i Trifunovic (manje-vise, po secanju, da ne izvlacim sad statistiku ali mislim da su tu negde, ne verujem da je prebacivao 20min u toj trecoj sezoni, blize 15).   

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Jakob Aman said:

Mozli ce izgleda ipak moći da igra.

Trenutno niko ne zna da zagradi reket, tako da bi to bio veliki boost.

 

Mozli je definicija igrača koji ne zna da zagradi reket :D 

Tako da bi se uklopio u ovu ekipu idealno.

 

Ali ima tu nešto drugo, mogućnost da se u postavu stave zajedno on i Smailaga, pa bi tu skok stvarno bio puno bolji.

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

I Bogdan (bez da ga poredim sa Urosem, samo u smislu minutaze), je dosao u KKP sa nekih 18g i dve sezone grejao klupu i tek sa 20 godina poceo da dobija minutazu koju sada ima i Trifunovic (manje-vise, po secanju, da ne izvlacim sad statistiku ali mislim da su tu negde, ne verujem da je prebacivao 20min u toj trecoj sezoni, blize 15).   

 

Treća sezona mu je bila prva kod Duleta i imao je 16-17 minuta u proseku. Počeo je slabo, ali je strašno napredovao tokom sezone, pa na kraju dočekao KLS gde je imao 20 min po meču, 10ak poena i po prvi put skoro 40% trojke.

 

Uroš je sada otprilike u toj situaciji. Uskoro puni 21 godinu, treća sezona sa seniorima, ima vrhunskog trenera. Svi uslovi su tu, pa ćemo videti.

 

Ja sam u svakom slučaju za konstantno davanje prilike tokom cele sezone, a da li više ili manje minuta, zavisi od kvaliteta igre. Obrni, okreni, deluje mi da će se sve vrteti oko šuta. Dokle god ovako ciglari, nema tu sreće.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@realno *w upravo to, hvala za dopunu podacima, tako je i meni delovalo po nekom secanju/utisku.

 

Kazem opet, ne bih da ga poredim sa Bogdanom, igracki vec vise po nekom statusu, mladosti, a realno ni za Bogdana u te prve 2 i po sezone, nismo bas ocekivali da ce postati ono sto je postao. Tako da i Uros ima fore, barem ovu sezonu mu jos treba dati, pa ako je ruza... 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Pa Bogdan je upao u prvi tim u sezoni posle F4. On je tada vec punio 19 godina i moze se reci da je bio mlad. Pre toga gotovo da nije ni igrao seniorsku kosarku. Imao je skromnu minutazu kod Jovanovica iako je pokazivao evidentan talenat. Meni je to i razumljivo s obzirom da je Jovanovicu to bila prva sezona kao prvom treneru.
Trifa sad puni 21 godinu i iza sebe ima 3 godine seniorske kosarke, i ovo mu je 4. Imao je tu neslavnu epizodu u Megi kada je mislim odstranjen iz ekipe pa je trazio da se vrati u Partizan. Meni on gotovo da vise ne moze da se zove mladim igracem. Ja sam zaista skeptik sto se tice njegovog napretka, ali sto neko rece - "ako sada ne napreduje nece nikad". Ovo do sada je skromno. Mada mu treba odati priznanje sa samopouzdanje koje ima na pretek.
I da, samo kod nas je igrac mlad u 21. godini i penzioner u 31.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Bogdan je upao u prvi tim u sezoni posle F4. On je tada vec punio 19 godina i moze se reci da je bio mlad. Pre toga gotovo da nije ni igrao seniorsku kosarku. Imao je skromnu minutazu kod Jovanovica iako je pokazivao evidentan talenat. Meni je to i razumljivo s obzirom da je Jovanovicu to bila prva sezona kao prvom treneru. Trifa sad puni 21 godinu i iza sebe ima 3 godine seniorske kosarke, i ovo mu je 4. Imao je tu neslavnu epizodu u Megi kada je mislim odstranjen iz ekipe pa je trazio da se vrati u Partizan. Meni on gotovo da vise ne moze da se zove mladim igracem. Ja sam zaista skeptik sto se tice njegovog napretka, ali sto neko rece - "ako sada ne napreduje nece nikad". Ovo do sada je skromno. Mada mu treba odati priznanje sa samopouzdanje koje ima na pretek.

I da, samo kod nas je igrac mlad u 21. godini i penzioner u 31.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

 

 

Saglasan sam u dijelu ranog "penzionisanja" igrača kod naše košarkaške publike, ali šta je igrač od nepunu 21 godinu, ako nije mlad? 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, oubrevo. said:

il' si za nba, il' si za backup role u tamišu.

 

na šta je ovaj život spao, pitam se da li se ljudi ujuteru ubijaju zato što nisu top300 u svom poslu ovih dana

 

Odgledao sam Tamiš-Dunav.Meto bi im Trifun lagano par trojki i par čuvenih uvek desnih ulaza, za desetak poena, što bi ostavilo nadu da za desetak sezona,uz mukotrpan rad i trenerske madjije...ma sve je moguće. I baba da bude devojka.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Alek The Great said:


I da, samo kod nas je igrac mlad u 21. godini i penzioner u 31.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

tražio sam spisak sa nba drafta ove godine gde stoje i godine igrača. našao sam neku prediction listu za 60 igrača koji će potencijalno igrati prvu profi sezonu u karijeri; kada malo zagrebeš ispod ovih prvih pikova koji imaju 19 uglavnom, spisak kaže ovako

 

21 god ili više: 22 igrača od 60

20 god: 17 igrača od 60

https://www.latimes.com/sports/liveblog/nba-draft-2021-live-updates-picks-analysis

 

daklem, njih 22 nisu mladi pre nego što su odigrali jednu sezonu, dok će njih 17 prestati da budu mladi tokom sezone ili u najboljem slučaju nakon prve?

drugim ili trećim rečima, samo 21 igrač koji ove sezone kreće u svoju prvu nba sezonu je po tebi istinski mlad.

 

Edit 

na listi su petrusev, starac od 21 godine i veteran jokubaitis od 20 kao igraci koji su vec igrali sezone u seniorima u evropi 

Edited by oubrevo.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kooineeperk said:

@realno *w upravo to, hvala za dopunu podacima, tako je i meni delovalo po nekom secanju/utisku.

 

Kazem opet, ne bih da ga poredim sa Bogdanom, igracki vec vise po nekom statusu, mladosti, a realno ni za Bogdana u te prve 2 i po sezone, nismo bas ocekivali da ce postati ono sto je postao. Tako da i Uros ima fore, barem ovu sezonu mu jos treba dati, pa ako je ruza... 🙂 

 

 

Bezveze je poređenje sa Bogijem, ali opet moram da kažem da se ne slažem sa boldom. VJ je bio na udaru zbog forsiranja Anđušića, a držanja Bogija na klupi ili čak pored nje.

Iako Bogi nije imao nikakav učinak, jednostavno je svima delovao kao neko ko može puno.

 

A interesantno je da on tada ni u mlađim kategorijama nije dominirao. Recimo na u18 imao 10ppg i 26% trojke, na U19 SP imao 9ppg...

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...