Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 minute ago, Gb92 said:

Ne gledah puno vidim Glas imao minutazu i upisao se.. Kakav je bio?

 

Krenuo baš dobro, ali onda stao, slično kao i ostali.

 

Nešto mi se čini da će on, kada se ekipa baš uigra, lakše dobiti minute nego Trifunović. Uroš je bolji u prodoru, ali deluje da će taj šut biti baš kritičan. Sa druge strane, Glas ozbiljan šuter.

Link to comment
Share on other sites

Uros traći Bogom dane fizikalije u ćošku fiskulturne sale. Zato vise nije ni ulazio.

 

Madar je veliko razocarenje za sada, ali to su decije bolesti koje se moraju istrpeti. Ne znam sto se plaši ulaza, koji mu je jako oruzje u teoriji... Voljni momenat u odbrani je za svaku pohvalu.

 

Mur je bukvalno munja. Značiće nam to mnogo. Igra u oba smera i (za sada) ne divlja.

 

Najvece razocarenje do sada je, ubedljivo, Aleksa. Muva bez glave sa najruznijom ciglom za 3 koju sam ikada video. Sve se da podneti, ali da on bude TO mašina, baš neprijatno iznenadjenje.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Jakob Aman said:

Sve jos mirise na nju(proslu sezonu).

Ne znam sta da mislim.

Ako se ne desi neki poziv koji menja sve ne verujem da ce biti prosla sezona

Problem je u tome sto su ljudi toooliko poleteli da sve sem osvajanja nba prstena smatrace se neuspehom

 

Ovo je jedna dobra ekipica koja moze da ima sasvim lepu sezonu uz naravno maksimalnu posvecenost i mukotrpan rad i naravno nesto srece

Moze ali ne mora

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://sportklub.rs/kosarka/aba-league/hvala-na-doceku-igra-u-napadu-je-problem-kukoc-je-cudo/

 

Quote

„Igra u odbrani je na zadovoljavajućem nivou. Odigrali smo defanzivno veoma dobro u Zadru i Splitu, ali napad mora i može mnogo bolje. Moramo da igramo daleko brže i tečnije. Okrećemo se radu i treninzima, kako bi dostigli nivo kojem težimo“.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Alek The Great said:


Ma nemoj me zajebavati. Trifunovic samo sut i ima, kad ga nece totalno je beskoristan. To sto ponekad prodje i zakuca je mizerno.
 

 

Jbg, taj šut koji ima je prošle sezone u EC bio 29%, a ove je za sada na 1-5. Mahom iz dobrih pozicija.

 

Protiv Zadra je imao dobro kucanje, faul koš iz ofanzivnog skoka, učestvovao je u igri uglavnom.

 

 

12 hours ago, Ne sam Safete said:

Ne vjerujem da će Split ikome od ozbiljnijih ekipa biti nezgodan, ali slažem se da se kuka bez potrebe. Vidilo se iz aviona da ne igramo punim gasom.

 

Tekmu ću zapamtiti po splitskoj izreci- ne bi sa barke more pogodia

 

 

Donekle se slažem. Tj ne mislim da bilo ko od igrača igra sa "manjim" gasom, ali da je najveća rezerva u Željku, koji i dalje kombinuje više nego što će to biti slučaj kada bude bitno. Tj i kada nađe neku petorku koja funkcioniše, pusti ih par minuta i onda ide dalje.

 

Meni tu najviše žao Mura, redovno ulazi sa Dangubićem, Balšom i ostalima. Pa mi na sve to ne ide u glavu njegova uloga u tim momentima, ako već igra sa takvom petorkom, daj onda neka puca koliko želi.

 

Ipak, većina problema koje vidimo u igri, nikako nisu rezultat neigranja sa punim gasom. Osim Lideja i Pantera, svi ostali se bore za svoje mesto i minute, pa bi mi suludo bilo objasniti njihove partije popuštanjem gasa. Jer je ovo deo sezone kada se bore za svoje mesto i ulogu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na Željka sam i mislio kad sam rekao da ne igramo punim gasom.

Samo u četvrtoj četvrtini  ove druge tekme smo odigrali nekoliko minuta sa, recimo, prvom petorkom. Gdje su najbolji po pozicijama u igri i svak igra na svojoj.

O time out-ima i ne traženju istih smo već pisali.

Mislim, da je Željko zadovoljan ovom dalmatinskom turnejom ... ako je on ikada zadovoljan. 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ne sam Safete said:

Na Željka sam i mislio kad sam rekao da ne igramo punim gasom.

Samo u četvrtoj četvrtini  ove druge tekme smo odigrali nekoliko minuta sa, recimo, prvom petorkom. Gdje su najbolji po pozicijama u igri i svak igra na svojoj.

O time out-ima i ne traženju istih smo već pisali.

Mislim, da je Željko zadovoljan ovom dalmatinskom turnejom ... ako je on ikada zadovoljan. 

 

 

Ali na stranu Žoc i njegova kombinatorika, nerealno mi je koliko neke stvari loše izgledaju.

 

Recimo skok. Koja god da je postava, kombinatorika, skok je skoka, zagradiš svog igrača i pokupiš loptu. Nema tu previše pameti. 

Lidej i Smailagić su imali fantastična 24 skoka, a opet smo imali problema. Nama Kedžo od 205 i 38 godina, koji bukvalno ne može da se odvoji od zemlje, skida lopte u napadu. Žganec 6 skokova u napadu jbt.

 

Avramović je takođe ozbiljno loš za sada. Što mi je poprilično zabrinjavauće, sa obzirom da je prošao cele pripreme zdrav i prav.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ali na stranu Žoc i njegova kombinatorika, nerealno mi je koliko neke stvari loše izgledaju.

 

Recimo skok. Koja god da je postava, kombinatorika, skok je skoka, zagradiš svog igrača i pokupiš loptu. Nema tu previše pameti. 

Lidej i Smailagić su imali fantastična 24 skoka, a opet smo imali problema. Nama Kedžo od 205 i 38 godina, koji bukvalno ne može da se odvoji od zemlje, skida lopte u napadu. Žganec 6 skokova u napadu jbt.

 

Avramović je takođe ozbiljno loš za sada. Što mi je poprilično zabrinjavauće, sa obzirom da je prošao cele pripreme zdrav i prav.

 

Bojim se da ću dobiti Rašićevog nasljednika. Opasno me nervira.

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Avramovic je imao povredu pred kraj priprema, ali ne bih tu pauzicu pripisivao ovako losim partijama.

 

A Uros je jako blizu toga da postane klasican kamenjar. On bi sav svoj napor trebao da ulozi na igru blize kosu i poludistanci, ulazima. Snazan je, lako moze da izvlaci bacanja.

Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, Angola said:

I da, sto se tice pozicije pet, deluje mi da veciti rivali cekaju da ovaj drugi povuce potez, pa da se reaguje shodno tome. 

Blago nama ako budemo čekali da vi prvi reagujete na poziciji centra. Ipak mi tu imamo vedete poput Kuzmića i priučenog Mitrovića, čak se i podgrejani Cirbes van stroja. I kao šlag na tortu startna četvorka nam je van stroja na duži period. Dok vi imate skroz neupotrebljive igrače poput Smailagića i Ledeja, sad potpisao razmenu.

 

Vidim da ni vama nije jasna rola Mura. Vidi se da ima trpački potencijal, ne znam čemu tolika rezerva u igri. Jeste poražavajući broj asistencija, ali vlaja reći da je moma vazd au petorci sa čistokrvnim kamenjarima. Čak i kada podeli dodavanje nedostaje realizacija. Mene on fascinira smirenošću, igra sa ozbiljnim samopouzdanjem, nema silovanja.

Link to comment
Share on other sites



 
 
Ali na stranu Žoc i njegova kombinatorika, nerealno mi je koliko neke stvari loše izgledaju.
 
Recimo skok. Koja god da je postava, kombinatorika, skok je skoka, zagradiš svog igrača i pokupiš loptu. Nema tu previše pameti. 
Lidej i Smailagić su imali fantastična 24 skoka, a opet smo imali problema. Nama Kedžo od 205 i 38 godina, koji bukvalno ne može da se odvoji od zemlje, skida lopte u napadu. Žganec 6 skokova u napadu jbt.
 
Avramović je takođe ozbiljno loš za sada. Što mi je poprilično zabrinjavauće, sa obzirom da je prošao cele pripreme zdrav i prav.
 


Pa u najidealnijoj situaciji centar bi trebalo da zagradi svog igraca i da neki bek/krilo uhvati loptu. Imaj u vidu da su oni promasili 46 suteva, tako da nije cudno sto smo imali toliko skokova.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...