Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Naravno da ne postoji savršeno čista vojska. U ovom ratu svakako nijedna strana nije savršeno bezgrešna no isto tako jedna strana je agresor, a druga se brani od tog agresora. Meni je to sasvim dovoljno da znam koga treba podržati, nemam ama baš nikakvu dilemu. 

 

Što se tiče ovog granatiranja, već sam se na primjeru rata u BiH dovoljno nasulšao sizofrene propagande o lutkama umjesto civila, gadjanja samih sebe i ostalih boleština koje se, vidi čuda, ovdje opet ponavljaju. Da vojska RF sutra baci nuklearnu bombu na Ukrajinu, Putinov režim bi našao način da okrivi Azov naciste za to. Moguće je itekako da je neki broj ubijenih civila od strane RF stradao jer su ih nacisti iz Azova koristili kao živi štit, no ipak je malo previše gađanja raznih civilnih objekata da bi se sve svalilo na infiltrirane naciste. Na kraju se taj isti Azov koristi do te mjere da se čitava Ukrajina predstavi kao nacistička i da se skrene pažnja sa činjenice da je Rusija izvršila klasičnu agresiju na Ukrajinu. Ja se slažem da je samo postojanje takvog odreda jako problematično no isto tako smatram da je otvorena agresija na Ukrajinu i relativiziranje iste na 101 način ipak veći problem. 

Da taj Azov uopste ne postoji i da nikada ne postoji, Putin bi opet izvrsio agresiju na Ukrajinu. To je toliko ocigledno. Naravno, to ne umanjuje sve zlo koje taj odred nosi sa sobom. 

Rusi su oduvek bilo sirovi, nesposobni za bilo kakve kvalitetne medijske akrobacije, posebni u ratu. Sa druge strane ta zapadna masinerija nas maltene uci da je mnogo lepše ako te pokida podobni metak, nego onaj drugi. Taj pominjani Azov i onaj horor sa spaljenim ljudima  je cela holivudskosienenovska ekipa  prakticno ignorisala. Prosto, dogadjaj nije bio podoban da bi se eksploatisao. Uzasi sa obrnutim ulogama ce se itekako forsirati.

Sta je bilo sa ovim poslednjim zlocinom... Civili stradaju od granata agresora, to je fakat. Da li bi nekome palo na pamet da u vreme kada mediji imaju ogromnu vaznost, nešto.... Nije iskljuceno...

Kada vec pominjes atomsku bombu, naravno da bi Putin i taj horor objasnio da mora tako zbog nacista. A da se sada na zapadu sprovede anketa o tome da li treba bacati atomske bombe po Rusiji, a da se posledice osete samo u njoj... Vecina bi bila za to jer ta histerija galopira.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vec samim naslovom "Rat u Ukrajini", po novom ruskom zakonu donesenom na brzinu, pocinioc se moze kazniti sa do 15 godina zatvora.

- Putinova Rusija je vojno napala, nicim izazvana, drugu suverenu drzavu nazivajuci to "specijalnom vojnom operacijom za ocuvanje mira"

- istovremeno zli gnom kaze javno, da ne postoji ukrajinska nacija i da ce je on malo denacifikovati

- Osim sto je ocuvala mir u Ukrajini, ta specijalna operacija ima ocigledno za cilj da oslobodi Ukrajince od Ukrajinaca i za sada joj dobro ide:

- 3 miliona izbeglica, pretezno dece, zena i starijih; desetine hiljade poginulih Ukrajinaca, dobrim delom i civila; razrusena infrastruktura i gradovi

- ovom prigodom oslobodjeno je od zivota i oko 10 000 ruskih mladih vojnika, kojima je receno da idu na vezbe i/ili da ce ih UKrajinci docekati sa cvecem;

- tome treba dodati i verovatno 20 000 ranjenih i preko 1000 unistenih tenkova, kamiona, aviona, helikoptera, topova...

- poslednje tri nedelje 20 000 Rusa, pretezno mladih i visoko obrazovanih je napustilo Rusiju u pravcu Zapada; isto toliko je zavrsilo u zatvoru

(u jednom slucaju uhapsena je cak i devojka koja je drzala prazan transparent)

- Rusiji su nametnute sankcije, koje do sada nisu vidjene u svetu; rublja je izgubila 40% svoje vrednosti, mnoge strane firme su se povukle, finansijska i trgovinska razmena skoro potpuno zamrla

(jos uvek tece, na zalost jer se time finansira rat, minimum ruskog gasa i nafte trenutno neophodnih Evropi, ali radi se uzurbano na smanjivanju zavisnosti od ruskih izvora)

- rezultat svega toga - Rusija ce, osim sto je poslednjih 20 godina postala diktatorsko-mafijaska-kleptokratija, ekonomski biti vracena nekih 50 godina unazad

(Rusija nije ekonomski ni priblizno tako samodostatna, kao sto se propagira)

- sankcije ce ostati jos najmanje 5-10 godina, ili dok se vlast u Kremlju ne promeni i ne dogovori ratna odsteta

- ovo ce ostati za nekoliko narednih generacija velika mrlja u istoriji Rusije, na nju ce se gledati kao na nacisticku Nemacku nakon WW2

- vojno, Rusija ne moze okupirati Ukrajinu - ogromna zemlja, 40 miliona Ukrajinaca spremnih da brane svoju zemlju; sve vise oruzane i humanitarne podrske Zapada

- zli gnom vec nakon tri dana preti nuklearnim oruzjem i naravno, kao sto se na forumu vidi, a i na ulicama Beograda (miting podrske Rusiji), Srbi su izgleda izabrali istorijski pravu stranu u ovom ratu

- Kina ne sme da se umesa (jer gleda pre svega svoje ekonomske interese); nakon ovoga moze mirno da kupi pola Rusije po diskont ceni

- Putinovom rezimu ostaje podrska Venecuele, Irana (mada se suska da ce pasti deal sa naftom), Severne Koreje i neformalno Srbije

- zali boze ljudskih zivota, zbog patoloske ideologije i ambicija jednog diktatora

- Rusija ce se morati povuci potpuno iz Ukrajine; mozda ce cak morati i Krim vratiti

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sasa965 said:

Daj činjenice.

 

U vezi cega bi voleo da ih cujes? Sto se tice strategije, ja sam rekao svoje laicko misljenje da mi jedino sto ima smisla da Rusi hoce da naprave kopneni put do Donbasa sa strane Krima i probaju da uniste ukrajinske snage tamo. To je jedino sto rade sto mi ima smisla.

 

Sve ostalo mi nema nikakvog smisla, a merenje patke vojnom analitikom me ne zanima previse.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Naravno da ne postoji savršeno čista vojska. U ovom ratu svakako nijedna strana nije savršeno bezgrešna no isto tako jedna strana je agresor, a druga se brani od tog agresora. Meni je to sasvim dovoljno da znam koga treba podržati, nemam ama baš nikakvu dilemu. 

 

 

Vidi ABS to je okej i totalno normalno, problem je sto zbog podrske Ukrajini prvi put se smatraju lazi sasvim okej, pa sve vesti moras uzeti sa dozom sumlje.

 

Npr imas primer zmijskog ostrva, i sta bi? Mit. Ko i duh Kijeva eto sad Ukrajinci kad i zapadni penzionisani piloti su istog doveli u sumlju kazu poginuo. Ajde.

 

Sto se tice pozorista, isto je sigurno pogodjeno ko i kako videce se ili nece, ali po svemu sudeci ljudi su u sklonistu istog a ne u samom pozoristu bili, npr u sssr mnoge javne zgrade su imala ozbiljna sklonista za slucaj atomskog rata, dakle ako su ljudi u takvom sklonistu i npr izginu a Rusi nisu isto gadjali nekom nuklearkom onda tu nesto GADNO smrdi.

 

Jednostavno dosta se laze na obe strane ali za sad Ukrajinci ipak su ti koji plasiraju bisere znatno vise. Problem jeste Azov ma sta mislili jer tim organizacijama su nacisti idoli a nacisti su bas voleli te false flag svinjarije. I kad je trebalo obracunati se politickim protivnicima, i sa magupima u svojim redovima i sa komsijama.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Uh....ovo je baš nisko.

 

Nije uopšte jer nije bilo upućeno sagovorniku, mogao sam da napišem i kao moje. Poenta je bila u tome da mišljenje nekog balističara o uzrocima rata u Ukrajini ima istu vrednost kao nekog forumaša (čak potencijalno i manje jer mi ovde uglavnom ne znamo ko se čim od nas bavi). 

 

23 minutes ago, sasa965 said:

Sadržina je važna za razumevanje skukoba.

 

Nije. Argumentum ad verecundiam. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

laicko misljenje

Laičko mišljenje je relevantno a mišljenje nekih stručnjaka ne.

Kada skrckam nogu ne idem za mišljenje i lečenje  kod Eddarda već logički i laički se lečim sam.

2 minutes ago, Eddard said:

Nije. Argumentum ad verecundiam.

Daj te druge stručnjake .

Ovako samo izvrdavaš odgovor.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sasa965 said:

Laičko mišljenje je relevantno a mišljenje nekih stručnjaka ne.

Kada skrckam nogu ne idem za mišljenje i lečenje  kod Eddarda već logički i laički se lečim sam.

 

Ne druze, misljenje se bazira na cinjenicama, pretpostavkama, logici.

 

Ne bazira se na tome - e, ovaj lik je general/doktor/fizicar/bog otac sisao sa neba, slusaj njega sta kaze, to je istina.

 

Inace ako ne broj 1, a onda bar top 3 problema modernog sveta uopste, u svim sferama, je taj nacin misljenja i taj lazni autoritet.

 

Nekada si mogao da budes autoritet i nekada je taj put koji se predje do neke pozicije, koji je trnovit i dug, bar pod pretpostavkom da je i posten, obezbedjivao postovanje u toj i samo toj oblasti i nekakav autoritet.

 

Danas, kada svako moze u dva klika da proveri tvrdnje bilo koga i da nadje i veci autoritet (pa da se gadjamo autoritetima, na osnovu ideoloske ili neke druge pripadnosti), objasnjenje, studiju, diskusiju, sta god hoces i procita i sam, i da to pozivanje na necije misljenje zato sto imaju titulu nije blatantna logicka greska, sto sam vec pomenuo, vec da je zapravo validan argument, opet postaje redundantan.

 

Jer, da te vratim red gore - ti sam mozes da se informises i sam procenis sta je istina, ako si sposoban da procenis validnost izvora, sto bi za coveka koji zivi u digitalnom svetu trebalo da bude rutina. Znam da mnogima nije, ali to ne menja stvari.

 

Ako ti i pored svega ovoga, opet biras nekoga da slusas jer ti se svidja sta on govori, sta da ti kazem osim nastavi tako. To tebi subjektivno moze biti dovoljno, objektivno je u diskusiji potpuno bezvredno.

 

A sto je najgore, i sam bi trebalo da budes svestan da samo hranis svoj confirmation bias i nista vise.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

misljenje se bazira na cinjenicama,

Daj činjenice na osnovu kojih si formirao mišljenje.

 

Ostatak u postu ti je da upotrebim manir,, Mrgud efendije"  bla , bla , truć.

Čuj sa dva klika mišem.

 

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sasa965 said:

Daj činjenice na osnovu kojih si formirao mišljenje.

 

Ostalu u postu ti je da upotrebim manir,, Mrgud efendije"  bla , bla , truć.

Čuj sa dva klika mišem.

 

 

ja te opet pitam, misljenje o cemu konkretno, dao sam ti odgovor i u prethodnom postu.

 

Naravno, dva klika misem, ako dobro iskoristis dva klika. Ne idu po bespucima interneta da bih kopao kao ti takere karlsone i druge "profesore" da bih konacno nasao neki "autoritet" koji se slaze sa mnom, kako bih "pojacao" ono sto inace pricam.

 

Meni to nije potrebno.

Link to comment
Share on other sites

Ali jeste, Mek je zaista u pravu i dotakao je jedan od najvećih problema savremenog sveta. Naravno da nećemo forirati mišljenje isključivo zahvaljujući sopstvenom empirijskom iskustvu, jer ipak nismo životinje, ali priča sa diplomama ili titulama ili pozicijama u određenim oblastima nema nikakve veze u današnjem svetu ukoliko nije praćena, ono o čemu sam pisao Mmajstoru dok nije banovan zauvek, integritetom. A integritet konkretno znači da osoba koja nije ekspert za oblast B neće koristiti svoje kvalifikacije i titule u oblasti A kako bi se postavio kao autoritet. Ili logikom ako je mogao da završi tolike škole da ume da operiše nerve na mozgu, mora da je ozbiljan i pametan, a ako je ozbiljan i pametan onda mora da zna i zašto je Rusija napala Ukrajinu. Pazi, iz ove priče sam čak potpuno izbacio lažne diplome i politički i ulizički motivisana napredovanja, ne, pričamo samo o svetski priznatim stručnjacima. Znači ne pominjem doktore Stefanovića, Šapića, Malog.

 

Radoičić, Nestorović, Grujičić su svi važili za dobre lekare, ali im je angažman u politici srozao kredibilitet i pokazao da nemaju integritet i onda je njihovo mišljenje ništavno. A nemoj da me startuješ da krenem da pričam o Mašincu, ipak sam ga studirao dosta dugo... 

 

Postoji i momenat taštine, u kojem visokokvalifikovana i osoba koja je dostigla neke vrhunske stručne ili akademske visine u svojoj, maloj i uskostručnoj oblasti, poveruje da poseduje istu sposobnost sagledavanja i kapiranja svih drugih oblasti.

 

Ponavljam, ovo se sve odnosi na realno ostvarene i afirmisane stručnjake u svojim oblastima, a to je realno ne više od 30% onih koji mogu da pogledaju.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Meni to nije potrebno.

Naravno da ti nije potrebno jer si već prepariran da progutaš priču ,,Putin poludeo i napao Ukrajinu".

Putin namestio izbore 2016 u USA.

Putin=Rusija =SSSR. Čuj Putin obnavlja SSSR . Gde je ideologija ,  gde industrija , gde ljudi za takav poduhvat.

Rešenje je  sravniti sa zemljom to carstvo zla. Samo što je to  medijska priča za dokone domaćice.

Kad se emocije odvrnu na max a razum uspava .

 

 

 

9 minutes ago, Eddard said:

Ja ih nemam, ali to ne umanjuje činjenicu da je mišljenje tvojih "stručnjaka za nešto drugo" išta relevantnije. 

Kako onda formiraš mišljenje o oblastima koje ne poznaješ?

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Pa kad bi se bavili cinjenicama, a ne pokusavali da poentirate blatantnom logickom greskom kao sto je appeal to authority, mozda ne biste morali da vadite iz naftalina neke profesore, takere karlsone i slicne "strucnjake" da bi dokazali svoje stanoviste.

Ajde priznaj da nisi ni pogledao intervju i da ne znaš o čemu je čovek pričao. Pričao je poprilično afirmativno o ukrajinskoj namenskoj industriji, hvalio njihov balistički proglam, hvalio Poljake i njihov balistički program. Appeal to authority kad je u pitanju balistika, apsolutno. Ja zaista nisam, poput tebe, ekspert za sve oblasti!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sasa965 said:

Naravno da ti nije potrebno jer si već prepariran da progutaš priču ,,Putin poludeo i napao Ukrajinu".

Putin namestio izbore 2016 u USA.

Putin=Rusija =SSSR. Čuj Putin obnavlja SSSR . Gde je ideologija ,  gde industrija , gde ljudi za takav poduhvat.

Rešenje je  sravniti sa zemljom to carstvo zla. Samo što je to  medijska priča za dokone domaćice.

Kad se emocije odvrnu na max a razum uspava .

 

 

 

Kako onda formiraš mišljenje o oblastima koje ne poznaješ?

 

Prvi red - ucitavanje. Nemam nameru da gubim vreme da dokazujem da to sto nisi napisao nije tacno, jer osobi kojoj je appeal to authority legitiman argument u diskusiji ne vredi pisati o tome.

 

Ostale gluposti koje se izvode iz te prve netacne konstatacije su vucicevski i trampovski nacin hiperbolisanja i kalemljenja i ucitavanja nekih tvrdnji protivniku i diskusiji kako bi sve eksplodiralo van svih proporcija, granice pomerene i zamucene, kako bi oni onda mogli da pricaju o cemu god hoce da pricaju. Tako i ti izmestas diskusiju sa konkretnih stvari, ne dajuci odgovore na konkretna pitanja koja sam ti postavio, istovremeno ignorisuci odgovore koje sam ti dao, koji su uzgred budi receno konkretni i vrlo jednostavni, a onda mi postavljas novo pitanje. Na koje mi nije problem da ponovo odgovorim.

 

Dakle, ako te nesto zaista zanima i hoces da se informises na nekom osnovnom nivou, prvo sto treba da uradis je da svaki pojam na koji naidjes definises u opstem smislu.

 

Onda se pozabavis terminologijom, kako bi razumeo neke naprednije studije ili analize. Zatim od opstih pojmova ides u dubinu, posto si savladao i sistematizovao na tom nekom najosnovnijem nivou to sto hoces da savladas.

 

Primer - neko je bolestan od raka. Hoces da znas vise. Prvo ces da pogledas sta je rak. Naucices da postoje razliciti oblici bolesti i da je "rak" zajednicki naziv za mnoge bolesti koje imaju razlicito poreklo, tok, genezu, razlicite sanse za oporavak i tako dalje i tako blize. Onda ces da citas o konkretnom raku koji te zanima, recimo rak testisa.

 

Tu ces da naucis o razlicitim tipovima, stadijumima bolesti i slicno.

 

Zatim te zanima lecenje. Tu sad dolazimo do pipavog dela. Tu treba da budes svestan razlika izmedju relevantnih izvora i izvora koji su bezvredni a ponekad i stetni. Kako ces to da uradis - pa to ces da uradis tako sto ako naidjes na nekoga ko tvrdi da je recimo rak prouzrokovan "kiseloscu" organizma i da se to neutralise tako sto cemo da prikacimo cev i roknemo neku bazu u tu kiselu sredinu a svi znamo iz hemije kako to ide neutralizacija jelte, so i voda i eto ga zdrav covek.

 

Tu bi trebalo da ti se upali prva lampica, jer je ocigledno da onaj koji tvrdi tako nesto polazi od kraja lanca logike. Odnosno, on zeli da ti ponudi lek, cudotvorno resenje, kako god. I onda, kako bi taj "lek" promovisao, on krivi citav lanac koji treba po principu uzrocno-posledicnog zakljucivanja da dovede do toga da taj lek radi i da ti treba da ga kupis. I onda je pocetna stavka ta da te big pharma laze i truje, ali on dobar covek disident ce ti reci posle hiljada godina umiranja od raka da je to gljiva/kiselina/sta god sto se ubija vitaminom C/bazom/himalajskom solju ili kakvim vec glupostima.

 

Meni je i dalje sokantno da ljudi i dalje veruju u to, ali eto.

 

E sad, ova prica je uzeta za primer samo jer plasticno objasnjava kakav put treba da bude. To nije moj put. To je jedini put. Ako istim ne ides - gresis, to je objektivno, cinjenicno stanje, mozes da se subjektivno ne slazes do ujutru.

 

Potpuno isto kao sto je meni jasno iz ove diskusije da koristis taj put sarlatanstva u svojim teznjama da dokazes nesto. Znaci ti groznicavo trazis nesto sto bi se usaglasilo sa tvojim iracionalnim i subjektivnim misljenjem po ovom, ali moze biti i bilo kom drugom pitanju. Kada to nadjes, ti pokusavas da iskrivis cinjenice koje vode do tog zakljucka koji hoces da promovises, ili se jednostavno pozoves preko te tako lagane logicke greske na autoritet i kazes on zna on je to i to po profesiji, sta si ti, strucnjak za sve?

 

Ja sam daleko od strucnjaka za sve. Ali ako ti delujem kao samozvani strucnjak za sve, to je pre tvoj problem nego moj. Jer ja koristim samo one principe i ona oruzja koja su jos davno, jos pre nekoliko hiljada godina sistematizovana i napravljena tako da ti pomognu da doneses najbolju mogucu odluku u najrazlicitijim mogucim uslovima i oblastima. Zato je logika i nastala, zato i postoji taj sistematizovani set pravila koji treba da te dovede do resenje, upravo zato jer niko nije strucnjak za sve.

 

Ako se bavis verovanjima, odlucivanjem na osnovu emocija, slusanjem "autoriteta" to je tvoja stvar. Nemam nista protiv. Imam protiv da ovde to promovises kao ispravno, jer prosto, objektivno nije. To je klasicno tapkanje u mraku i trazenje oslonca za neke intimne, emotivne misli iza kojih ne stoji logika, pa onda groznicavo trazis supstitut.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Cyber said:

 

 

 

 

Nemojte tako ofrlje trcati pred rudu, relevantne informacije su na dohvat ruke. Radi se zamrzavanju a ne oduzimanju imovine; sve prema tacno utvrdjenim kriterijumima. "Neki ćata u opštini" je EU.

 

 

 

 

14 oligarha i istaknutih poslovnih ljudi uključenih u ključne ekonomske sektore koji obezbeđuju značajan izvor prihoda Ruskoj federaciji - posebno u metalurškoj, poljoprivrednoj, farmaceutskoj, telekomunikacionoj i digitalnoj industriji - kao i članovi njihovih porodica. Današnjom odlukom dopunjuju se spiskovi oligarha uključenih u sektor nafte, gasa, bankarstva, medija i transporta, koje je Savet doneo 23. i 28. februara 2022. godine.

 

 

 

.

 

Dakle resenje EU "cate" da stavi ove ljude i njihove porodice pod sankcije nije zato sto su oni njemu bliski....vec zato sto pune ruski budzet..

 

 

Civilization: The Six Killer Apps Of Western Power-  knjiga Nilla Fergusona, predstavlja neprikosnovenost privatnog vlasnistva kao jedan od stubova zapadnog drustva, i u pravu je...ocito da je neprikosnovenost postala veoma izbirljiva...pa posto ne mozes da im dokazes da su bliski Putinu, jer vecina i nije , onda im jednostavno "zamrznes"  sve sto imaju ...jer posluju u Rusiji.

S ovakvim obrazlozenjem mozes da zamrznes i sredstva bilo koje strane kompanije koja posluje u Rusiji...

 

Gazprombank koji je vecinski drzavni, i preko koga se odvija prodaja gasa i koji takodje puni budzet ...uglavnom nije pod sankcijama EU...zato ljude sa milionima zaposlenih stavis pod sankcije..i to nije jedini subjekt koji izbegava sankcije...

 

Ako cemo o sustini stvari..cilj je rusenje ruske ekonomije rusenjem sopstvenih principa o privatnom vlasnistvu..i vaznije , misljenje da ruski oligarsi mogu da uticu na Putina..To pokazuje koliko oni ne poznaju Rusiju, i to plasi...

 

Oni prakticno nemaju apsolutno nikakav uticaj kad je rec o politickim pitanjima...

 

.

 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, attolini said:

misljenje da ruski oligarsi mogu da uticu na Putina..To pokazuje koliko oni ne poznaju Rusiju, i to plasi...

 

Utiču i te kako, možda ne na odluke, ali da mogu da ga razbesne, to je očigledno vidljivo na primeru jučerašnjeg govora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, erwin said:

 

Utiču i te kako, možda ne na odluke, ali da mogu da ga razbesne, to je očigledno vidljivo na primeru jučerašnjeg govora.

 

.

 

Uopste ga ne gledam...nemam pojma sta je bilo juce😀

 

 

Imam utisak da ih ne podnosi, on ima nekoliko likova koje je povukao za sobom iz perioda pre nego je postao predsednik, kao i ceo onaj senatski sastav pred "objavom" rata, ...sve su to njegovi drugari i drugarice, bivsi telohranitelji,  prijatelji sa dzudo treninga,  iz Piterske administracije..itd...jedno mu se mora priznati, veoma je odan starim prijatelstvima.

 

Novi spisak biznismena, sadrzi drugaciji kontingent..to su ljudi koji mu uglavnom nisu bliski, koji su uglavnom stvarali svoje poslovne imperije pre Putina, i medju njima ima mnogo sasvim korektnih ljudi...i da, verujem da mogu da ga razbesne, utisak je da ih posmatra kao nuzno zlo...

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

A da se sada na zapadu sprovede anketa o tome da li treba bacati atomske bombe po Rusiji, a da se posledice osete samo u njoj... Vecina bi bila za to jer ta histerija galopira.

 

Pa njihova kolektivna svest se i formira da iz Rusije samo nesto lose moze da dodje , ovo je samo kulminacija.

Secam se pre nekoliko godina zapazanja svoje dece povodom nekog Holywood ostvarenja ... tata, opet su ovi "nevaljali" Rusi. 

To je samo jedna banalna stvar ali .... Vidjao sam jos po nesto ... i iz skolskih klupa sa demokratskog zapada. Isto kao sto ovih dana slusam zapadna demokratska sredstva "informisanja".

Kad sve to stavite u jednacinu, shvatite kako se brzo zapad "ujedinio" ... nije to brzo, to je jedan proces. Ne ulazim u to da li je ispravno ili ne, samo konstatujem.

Tako da mi potpuno logicno deluje ovo Bertijevo razmisljanje o atomskoj i zapadu ... ali ih muci ona druga strana batine. To, opet kazem, samo govori o njima samima.

I ne, ne pravdam time ovo sto radi RF ... ko zna kako bi se ponasali u obrnutim ulogama. Ali ajde da se ne pravimo bas naivni

 

 

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

Na hebrejskom, originalnom tekstu, šesta zapovest je ne počini zločin ubistva. Što znači da tu spadaju nevini ljudi, ljudi koji nisu počinili smrtni greh, konkretno u ovom slučaju civili koji pušku nisu uzeli u ovom ratu itd. Ovo što je na slici, to su nakaradni prevodi kao i 99% prevoda, najbolji mogući prevod je engleski Kinga Džejmsa. Inače, nikad se ne može na pravi način razumeti Biblija, ako se ne nauči hebrejski jezik. Kao recimo i preljuba, 99% ljudi koji se izjašnjavaju kao Hrišćani misle da je to samo intimniji odnos sa drugom osobom, inače je i to dosta kompleksnije. Ono što je žalosno, to ne znaju ni popovi, a ni pojedini ljudi koji završiše teološke fakultete... 
Hvala na interpretaciji ali potpuno van konteksta.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

He was asked about Putin's remark that Russia would undergo a natural and necessary "self-cleansing" as people were able to "distinguish the true patriots from the scum and the traitors".

Peskov said: "They vanish from our lives themselves. Some people are leaving their posts, some are leaving their active work life, some leave the country and move to other countries. That is how this cleansing happens."

 

Vidi ovih strucnjaka sto su uveli novi pojam, samočišćenje nacije. Prirodno i neophodno. 

U sto marke da će se ovo sad kod nas da vrte nacosi samo tako.

Dijasporo, pripremi se:)

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

 

 

Zbog ovakvih stavova i izbijaju ratovi, nema dijaloga, nema potrebe da se nadje neko resenje, nego samo ono sto pise na nekom papiru od pre 30, 50, 100 godina...

 

I naoruzanje, zivoti vojnika i civila, kuce, zgrade, bolnice, izbeglice, sve je jeftinije nego da se organizuje referendum...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...