Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

 

2 hours ago, Jurgen said:

 

Zbog ovakvih stavova i izbijaju ratovi, nema dijaloga, nema potrebe da se nadje neko resenje, nego samo ono sto pise na nekom papiru od pre 30, 50, 100 godina...

 

I naoruzanje, zivoti vojnika i civila, kuce, zgrade, bolnice, izbeglice, sve je jeftinije nego da se organizuje referendum...

 

Ratovi izbijaju jer neko izda naredjenje da vojska   krene u napad na drugu zemlju.

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liska Manjina said:

Samo u prvom delu trućka o geopolitičkim temama, većina intervjua se odnosi na pitanja balistike (rakete, štitovi, trajektorija. Projekat Visla, vojna tehnika itd). Naslov je populistički, ali u suštini samo u prvih par minuta priča o geopolitici.

Ali je naveden kao covek koji objasnjava zasto je Putin napao Ukrajinu, a tu je vrednost njegovog misljenja jednaka misljenju neke prima balerine. I ona je strucnjak u svojoj oblasti.

 

2 hours ago, Clash said:

He was asked about Putin's remark that Russia would undergo a natural and necessary "self-cleansing" as people were able to "distinguish the true patriots from the scum and the traitors".

Peskov said: "They vanish from our lives themselves. Some people are leaving their posts, some are leaving their active work life, some leave the country and move to other countries. That is how this cleansing happens."

 

Vidi ovih strucnjaka sto su uveli novi pojam, samočišćenje nacije. Prirodno i neophodno. 

U sto marke da će se ovo sad kod nas da vrte nacosi samo tako.

Dijasporo, pripremi se:)

 

Ja sam se samo-ocistila. Jbte petokolonasi....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ters said:

 

 

Ratovi izbijaju jer neko izda naredjenje da vojska   krene u napad na drugu zemlju.

 

Mozda u Svetu u kojem ne postoje uzroci i posledice. 

 

To je zakljucak na nivou, nisam ga ja ubio, nego metak.

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, erwin said:

Lavrov navodno leteo za Peking i okrenuo se nazad na pola puta.

 

 

 

 

Pade mi na pamet da Belorusija moze biti naredna konfliktna zona, narocito sada jos dodatno osiromasena bez mogucnosti da im Rusija krpi rupe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ja stvarno nikako da napipam i razumem koje je tu rusko biće koje zapad hoće da uništi. Nije sramota ne znati, evo ja ne znam.
Kad mi neko kaže "american way of life" ja imam neku sliku o tome šta je to, možda je pogrešna, možda individualna i najpre banalizovana, ali imam neku sliku šta je to.
Oko ruskog bića koje "zapad" hoće da uništi pojma nemam i to me svrbi, hoću da znam.

To ti je ono:" oce djavoli da uniste bozije ljude!".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Jurgen said:

 

Mozda u Svetu u kojem ne postoje uzroci i posledice. 

 

To je zakljucak na nivou, nisam ga ja ubio, nego metak.

 

Zakljucak je da je ubistvo izvrsio onaj ko povuce obarac iili da je rat poceo onaj ko upotrijebi oruzanu silu da rijesi bilo koji problem...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

 
S obzirom da ona koristi isti taj zapis, onda moram i da ga ispravim, zar ne?
 
Ja ovaj napad Rusije ne podržavam i osuđujem, jer je to u suštini bespotreban rat.
 
Da se vratimo na ženu, ona koja se vodi tim zapovestima je time što je izašla sa tim transparentom da protestuje je napravila greh po tim istim zapisima, jer je išla protiv vlasti. To je u Bibliji strogo zabranjeno, veoma licemerno od nje, zar ne?
Ti si negde pogrešno skrenuo

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Trujemo topik bezveze i necemo ubediti jedan drugog.

Važi, 

 ,,Putin je lud" je nedostojano i glupavo objašnjenje.Alternativa je Meršajmer i Milinović.Ili nešto drugo što vi izaberete.

To je jedini razlog zašto insistiram . Nemoj da misliš da ne znam koliko si uporan .

U očekivanju razložne kritike , ostaj mi zdravo.

Link to comment
Share on other sites

Sto nisko? Pa covek ima pravo da kaže svoje mišljenje koje nije ništa manje relevantno nego od tog nekog milinkovica.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Može da se ne slaže s tim mišljenjem, da ospori kredibilitet navedenog, ali da svoju tezu o nekredibilitetu potkrepi "Šešeljevski" da je nebitno kao i njegovo njegovo (Liska manjina), nije pristojno. Mislim, ne uklapa mi se u to da je izrečeno od obrazovanog čoveka, koji se bavi najplemenitijem pozivom, i na vlasti na forumu. Tako....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin said:

nebitno

 

Ne, nego podjednako bitno. Evo, zameni "kao tvoje" sa "kao moje" I rešen problem. 

 

I ne učitavaj mi Šešelja, molim te, nego probaj da razumeš šta sam hteo da kažem. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

 

Ne, nego podjednako bitno. Evo, zameni "kao tvoje" sa "kao moje" I rešen problem. 

 

I ne učitavaj mi Šešelja, molim te, nego probaj da razumeš šta sam hteo da kažem. 

Crtamo Šešeljugu...ok. Naravno, puno malignije je da si napisao kao i moje....ovako malo baš ne štima, a možda i ja cepidlačim. Počeo si i meni da pretiš prstom, za sada [emoji2958]

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ovaj govor-pretnju i priču o izdajnicima kapiram kao kulminaciju te izmišljene putinovske konstrukcije koju on i njegovi glavni pacijenti, poput Dugina pre svega, zidaju i nadograđuju po potrebi već više od 20 godina. I meni je bilo smešno kada su krenuli da pričaju o Pravoslavnoj etici a par puta su ubacili čak i ruski način života. To je nešto što je i Vulin pominjao nekoliko puta, mnogo pre ovoga, kada je pričao o migrantima:

Quote

Migracije su, kako je naveo, realnost našeg sveta i našeg vremena, ali mi nećemo dozvoliti da se suština naše zemlje i naš način života na bilo koji način promeni.

- Zato je saradnja  sa policijom Mađarske toliko važna. Jačanje mađarske granice je dobra vest i za Srbiju, zato što kada migranti znaju da je neka granica čvrsto posednuta i branjena oni ne dolaze - rekao je ministar Vulin

 

Pakleni je to miks, pravoslavlja, komunizma, carske Rusije, prvobitne Rusije, izdajnika u smislu hladnog rata ali i građanskog rata...

 

Pre samo 2 i po godine:

Quote

Prema rečima Aleksandra Dugina, Srbi su probudili mnogopolarni svet, probudili su Rusiju, probudili su Kinu.

"Putinova Rusija je danas sasvim druga Rusija, a i svet je potpuno drugačiji. Ali to što je svet danas drugačiji, to je zahvaljujući vama Srbima, zahvaljujući deci koja su poginula. Srbi su bili i jesu nepotrebne žrtve, sve Srbije i te žrtve je potrebno upamtiti. Sve turiste i posetioce treba dovesti ovde, na ovu izložbu, da bi ljudi videli i saznali istinu - odakle je počeo kraj američke hegemonije. Taj njihov kraj je počeo odavde i odavde je počeo neki drugi svetski poredak",ocenio je Aleksandar Dugin.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

 

 

Pakleni je to miks, pravoslavlja, komunizma, carske Rusije, prvobitne Rusije, izdajnika u smislu hladnog rata ali i građanskog rata...

 

Slažem se, s tim da taj miks eto par decenija unazad iako postoji on je nekako samoobjašnjiv sledbenicima, i pretpostavljam da se tačno zna koja je granica, šta je poželjno šta nije, kako se manifestuje pripadnost kako se prepoznaje neprijatelj. Jedino što se ne da objasniti ikome van kruga sledbenika, ili nedajbože definisati.
Svaki pokušaj da se definiše osuđen je na propast unapred jer takav miks suprotstavljenih ideologija i svetonazora opire se poznatoj logici.

Valjda tako nekako.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, naravno i pravljen je sigurno dosta pažljivo i brižno, u smislu praćenja šta ide a šta ne ide, šta može da se servira, šta da se pojača itd. Nego je meni smešno pošto i SNS fura slično bizaran miks prijateljstva sa svima u regionu + ultranacionalizam preko tabloida, pravoslavlje svetosavlje sa vojskom, štanamrade, paranoje, zavere... Prosto tužno. Da verujem u generalizacije rekao bih da smo mi i Rusi najgluplji narodi u evroaziji.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Pa da, naravno i pravljen je sigurno dosta pažljivo i brižno, u smislu praćenja šta ide a šta ne ide, šta može da se servira, šta da se pojača itd. Nego je meni smešno pošto i SNS fura slično bizaran miks prijateljstva sa svima u regionu + ultranacionalizam preko tabloida, pravoslavlje svetosavlje sa vojskom, štanamrade, paranoje, zavere... Prosto tužno. Da verujem u generalizacije rekao bih da smo mi i Rusi najgluplji narodi u evroaziji.

Svetosavlje je odličan primer, pojam koji se široko koristi, pokriva raznorazne i raznorodne oblasti života a opire se definisanju. Čim pitaš nekog šta je to svetosavlje i on počne da se muči i uvija, sve nešto kao kaže, ali iza toga se podrazumeva gomila neizrečenog, a podrazumevanog, pa onda njemu nije jasno kako ti to ne razumeš jer "to svi znaju" a tebi nije jasno kako nešto "što svi znaju" ne možeš jednostavno da definišeš, i onda se zakomplikuje - kako ti to "što svi znaju" hočeš uopšte da definišeš, i ko si ti, i zašto hoćeš definiciju toga što svi znaju, mora da nisi "naš" i ko zna kakvi su ti motivi...

 

i tako.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 
Zbog ovakvih stavova i izbijaju ratovi, nema dijaloga, nema potrebe da se nadje neko resenje, nego samo ono sto pise na nekom papiru od pre 30, 50, 100 godina...
 
I naoruzanje, zivoti vojnika i civila, kuce, zgrade, bolnice, izbeglice, sve je jeftinije nego da se organizuje referendum...
Pa sto putin nije organizovao referendum da li napasti Ukrajinu?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Mozda u Svetu u kojem ne postoje uzroci i posledice. 
 
To je zakljucak na nivou, nisam ga ja ubio, nego metak.
Novi krug " kratka suknja - dakle htela je da je neko siluje" priče...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Može da se ne slaže s tim mišljenjem, da ospori kredibilitet navedenog, ali da svoju tezu o nekredibilitetu potkrepi "Šešeljevski" da je nebitno kao i njegovo njegovo (Liska manjina), nije pristojno. Mislim, ne uklapa mi se u to da je izrečeno od obrazovanog čoveka, koji se bavi najplemenitijem pozivom, i na vlasti na forumu. Tako....
I tako u krug...
Balističar nije više stručnjak za geopolitiku od liske-manjine, eddarda, constanina a boga mi ni moje malenkosti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A milinović je:

Момчило Милининовић, дописни члан Академије инжењерских наука Србије (АИНС), oд 2004 године; редовни професор Машинског факултета, Универзитета у Београду (МФ УБ); шеф катедре за Војно машинство,МФ УБ (1997.-2000); саветник Министра за науку и технолошки развој Републике Србије (1998-2000 год).

У научноистраживачкој делатности ради у области: ракетне пропулзије, ракетне и пројектилске балистике, гасодинамике,аеротермомеханике, конструкције наоружања ,система управљања ватром, у области операционих модела војних технологија и опште војне и безбедносне организације и менаџмента. Аутор је и учесник у преко 280 научних, стручних и професионалниох радова ограничене и слободне циркулације.Од јавно публикованих референци после 2004 године истичу се: 3 поглавља у међународним монографијама ,9 у домаћим, 17 референци у часописима са SCI основне и проширене листе, 27 у часописима националног значаја ,58 референци на међународним скуповима ,44 на националним скуповима ,3 техничка решења и 1 патент, 3 учешћа у изради стандарда националног значаја и преко 50 цитата и аутоцитата. Учесник је на конференцијама у Кини (1996), САД (1985 ,1991 и 1996),Русији (2006), Пољској (2008.,2010., 2012., 2016.,где је члан научних одбора), Алумини центра Џорџ Маршал у Београду (2008 и 2009год.). Руководио је и учествовао на 2 пројеката међународне организације OSCE, на 9 пројеката МПНТР РС и СРЈ,а тренутно руководи интердисциплинарним пројектом ИИИ 47029 из области одбрамбених технологија.Истраживач је дела Николе Тесле. Члан је међуоделењског одбора за заштиту ЖС, АИНС , и контакт са истоименим министарством.Од1990-1993.год председник је Југословенског комитета за експлозивне материје,струковног удружења војних инжењера Југослаавије. Од 1998.до2000.год. био je:председник Управног одбора МФУБ,,члан управног одбора ЕТФУБ, председник Управног одбора Музеја Никола Тесла,председник научног већа Института ИМК 14 Октобар, члан државних делегација СРЈ на отварању изложбе ЕXPO 99 у Лисабону и 1.Међународне конференцији ПТТ и телекомуникација98, за Југоисточну Европу,а 2008. год. члан престижног британског института института RUSI (Royal United Services Institute)

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...