Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

7 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

To je neki ogavni trend današnjeg sporta. Timovi nose dresove koji nemaju nikakve veze sa njihovim klupskim bojama i tradicijom. Juventus se pojavljuje u rozim dresovima, Dalas nosi zelene dresove, gomila NBA klubova uzima neke boje totalno proizvoljno. Danas Igokea istrčava u kombinaciji koja nema nikakvih dodirnih tačaka sa njihovim klupskim bojama. Zamisli samo kad jedna Italija u fudbalu mijenja svoj plavi dres. Bukvalno najpoznatiji dres u istoriji fudbala, jedino brazilski žuti ima možda veći značaj. Era dekadencije i ludaka.

 

Apsolutno se slažem sa tvojim postom, lepo definisan bold, jedino mora se reći istini za volju dok sam ja zaista pratio NBA Dalas i jeste igrao u zelenim dresovima.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Apsolutno se slažem sa tvojim postom, lepo definisan bold, jedino mora se reći istini za volju dok sam ja zaista pratio NBA Dalas i jeste igrao u zelenim dresovima.

 

Ja ih pamtim u plavim, ali činjenica je da su imali i zelene. Nije ni bitan Dalas striktno, imaš gomilu primjera u današnjem sportu. Vjerovatno će i Zvezda za koju godinu da igra u tamne dresove, nema veze što cijeli vijek nosi crveno-bijele.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Betolingar Misdongard said:

To je neki ogavni trend današnjeg sporta. Timovi nose dresove koji nemaju nikakve veze sa njihovim klupskim bojama i tradicijom. Juventus se pojavljuje u rozim dresovima, Dalas nosi zelene dresove, gomila NBA klubova uzima neke boje totalno proizvoljno. Danas Igokea istrčava u kombinaciji koja nema nikakvih dodirnih tačaka sa njihovim klupskim bojama. Zamisli samo kad jedna Italija u fudbalu mijenja svoj plavi dres. Bukvalno najpoznatiji dres u istoriji fudbala, jedino brazilski žuti ima možda veći značaj. Era dekadencije i ludaka.

Juve je nosio neko vreme roze dresove.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Betolingar Misdongard said:

To je neki ogavni trend današnjeg sporta. Timovi nose dresove koji nemaju nikakve veze sa njihovim klupskim bojama i tradicijom. Juventus se pojavljuje u rozim dresovima,

 

Прва боја Јувентуса је и била роза. Колико се сјећам за стогодишњицу клуба у Њујорку су изашли баш у тим дресовима.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To je neki ogavni trend današnjeg sporta. Timovi nose dresove koji nemaju nikakve veze sa njihovim klupskim bojama i tradicijom. Juventus se pojavljuje u rozim dresovima, Dalas nosi zelene dresove, gomila NBA klubova uzima neke boje totalno proizvoljno. Danas Igokea istrčava u kombinaciji koja nema nikakvih dodirnih tačaka sa njihovim klupskim bojama. Zamisli samo kad jedna Italija u fudbalu mijenja svoj plavi dres. Bukvalno najpoznatiji dres u istoriji fudbala, jedino brazilski žuti ima možda veći značaj. Era dekadencije i ludaka.
Dalas je nosio zelene dresove decenijama unazad, mnogo pre nego što je promenio boju istih.

Evo ti slike čuvenog igrača Dalasa Rolanda Blackmana u tom dresu... 32e096ced07a128ac701c477fe242687.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Константин said:

 

Прва боја Јувентуса је и била роза. Колико се сјећам за стогодишњицу клуба у Њујорку су изашли баш у тим дресовима.

Da, prvo je bila roza pa tek onda crno-bela, uzeta od Notts Countya.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nlavrnja said:

Jel su Igosi ove sezone ikada zaigrali u onim dresovima? Ako nisu, zar nema nekog pravila o garniturama, kako mogu da uvedu neku tek u PO?

Nije dozvoljeno, osim ako se ne odobri - eto ukratko tako pise u Bylaws 🙂 

image.png.5a59c77a6680f3e0625bacd1346bf901.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Zamisli samo kad jedna Italija u fudbalu mijenja svoj plavi dres. Bukvalno najpoznatiji dres u istoriji fudbala, jedino brazilski žuti ima možda veći značaj. Era dekadencije i ludaka.

 

Ne menja Italija plavi dres. To im je bio i ostao domaći, imaju beli gostujući, a zeleni, na koji verovatno misliš, je izbačen kao treći i inspirisan je zelenim dresovima koje su već nosili mislim pedesetih. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za oko pola sata počinje finale ABA2 lige. Sastaju se Sparsi i Studentski centar. Dvije ekipe koje su bile najbolje plasirane u regularnom dijelu. U PO su potvrdile dominacije i sigurno stigle do finala. Ulog je ogroman, pobjednik ide u prvu ligu. Mislim da se radi u vrlo ujednačenim ekipama, sanše su praktično 50:50%. Napisaću par riječi o obje ekipe. 

 

Sparsi- Igraju organizovanu i smislenu košarku, vole nešto sporiji ritam. Odbrana im funkcioniše dobro, fizički su dosta snažna ekipa. Znaju često da uđu u napadačku krizu, prosječni su u šutu za tri, imaju kratku rotaciju. Kičma ekipe su Zahiragić i Kamenjaš. Njihov pick and roll ne može niko u ligi da riješi. Zahiragić je plej stare škole, odlično kontroliše igru i vidi sve na terenu. Često utakmice završava sa dvocifrenim brojem asistencija, a gubi jako mali lopti. Igra i odličnu odbranu, žilav je, ima dobru anticipaciju. Kamenjaš je prava ona sirova snaga. On živi od lopti Zahiragića, dosta je pokretljiv i skočan, kupi praktično sve što mu se baci. Nije tehnički izbrušen, ima još dosta prostora za napredak. Svakako zanimljiv igrač pred kojim je fina karijera. Na krilima su Gegić i Orelik. Gegića znaju svi dobro. Vrhunski atleta, može da brani više pozicija, dobar na skoku. U napadu živi najviše od cutova. Šuterski je i dalje loš, skupljaće odbrana sa njega uvijek. Za Sparse je dosta bitno da on ubode neki otvoren šut. Orelik je dobar šuter za tri, ima visok IQ. Voli i da spusti loptu na parket, zna da podvali fino Kamjenašu. Petorku zaokružuje Hasandič. Solidan bek, korektan šuter za tri, dovoljno fizički snažan da povremeno ode na ulaz. Sa klupe najviše minuta dobija Klavžar, on je tu ubaci po koji otvoren šut. Ovih 6 igrača koje sam opisao jede 90-95% utakmice. Kadija se oslanja na kratku rotaciju, crpi do maksimuma svoje nosioce. 

 

Studentski centar- Oni su suprotni Sparsima. Igraju u bržem ritmu, imaju dosta poena u rukama i dublju rotaciju. Individualno najjača ekipa u ligi. Poziciju pleja pokrivaju Pavličević i Drobnjak. Pavličević prošle sezone prvi strijelac lige, ali ove sezone igra dosta loše. Drobnjak je zato fantastičan. Apsolutno sve funkcioniše u njegovoj igri. Na ulazu nezaustavljiv, trojke šutira odlično, ima veliki broj asistencija. Igra sa ogromnim samopouzdanjem, podsjeća malo na Džonija Ivanovića. Magee je najbolji šuter lige, može da pogodi bukvalno iz svake pozicije. Tu je i Allen, prošle sezone prvi strijelac Zadra. Ozbiljan trpač, ali nije se još prikazao u pravom svijetlu. Na 3 su Slavković i Starovlah. Klasični igrači rotacije, dobri su fizički, uzeće šut pretežno samo ako su sami. Pod košem su: Tejić, Hagedorn, Barović i Baćović. Ovaj Hagedorn se nije nešto pokazao, Barović se vratio posle velikog broja povreda. Baćović igra korektno, a Tejić kao Tejić. 

 

Moje simpatije naginju više prema Sparsima, volim takve ekipe. Biće neizvjesnosti, šanse su ujednačene. Kvalitet ekipa je pristojan, tako da vrijedi ispratiti.

 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pregazila ih Buducnost 2, pardon Studentski centar.

 

Dali su 14 trojki iz 30 pokusaja, Pavlicevic konacno odigrao dobru utakmicu, tu je i Tejic i Allen koji bi komotno mogao da igra u pola ABA klubova i da bude ubedljivo najbolji igrac. Spars neozbiljna ekipa, Orelik (to mu je prezime - ne znam zasto na sajtu ABA2 lige misle da mu je to ime) sutirao 6/13 za 3, sto je previse previse je.

 

Na kraju 99:89, sto znaci da STC ima +10 pred drugi mec i da ce najverovatnije oni u ABA ligu, a Sparsi i Split u baraz.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Betolingar Misdongard said:

To je neki ogavni trend današnjeg sporta. Timovi nose dresove koji nemaju nikakve veze sa njihovim klupskim bojama i tradicijom. 

Tacno

I mene to isto nervira

Zna se koje su boje vezane za koji klub medjutim danas sponzori izbacuju svasta nesto "novo" kao vidi sta smo smislili i naravno da bi se sto vise prodavali jer "ovo je drugacije"

Ruku na srce juve ima veze sa rozom bojom to jeste njihova boja ali nema veze sa zelenom ili narandzastom ?! Mislim primera ima koliko hoces

Nba nije dobar primer tamo je tradicija kluba istorija mrtvo slovo na papiru jednostavno sasvim drugacije shvatanje sporta

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam čuo da FČ3 završava karijeru i da preuzima neku funkciju u FMP-u.

Pre smo ga psovali kao igrača, sada ćemo kao funkcionera. Važna je tradicija.

Link to comment
Share on other sites

U vezi drecavih dresova, da li ste se ikad zapitali zasto golmani ne nose iste boje dresova kao ostatak tima, i zasto su sarenog, drecavog dizajna? Postoje studije koje su dokazale da se ljudski um podsvjesno koncentrise, paznju mu privlace te boje tj. mahinalno kada igrac sutira, pokusava da gadja tu boju, i tako golman ima nesto veci postotak sanse da bi udarac bio izveden direktno prema njemu. Ista ideja je i za ostatak tima, lakse je perifernim vidom da se vidi suigrac, lakse se raspoznaju igraci tvog tima, veca sansa protivnika da napravi TO u zelji da doda sarenom. Mislim ovo su veoma mali postotci, ali kad su vec u pitanju drugi/treci setovi dresova, zasto se ne posluziti i sportskom tehnologijom i iskoristiti to u svoje svrhe.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Odlična je utakmica juče bila. Ja sam baš prijatno iznenađen kvalitetom košarke. 

 

SC je pokazao svoju individualnu nadmoć i iskoristio dosta dužu klupu koju ima. Zatrpali su koš Sparsa šutevima sa distance. Allen je ozbiljan igrač za barem pola klubova iz ABA lige. U ovoj ligi tek nemaju nikakve šanse da ga uhvate. Pavlićević konačno odigrao jedan dobar meč. Tejić jako dobar, pokazao i finu tehniku na niskom postu. Jedva čekam da vidim kako će Drobnjak da se snađe u prvoj ligi. Momak sa nevjerovatnom lakoćom stavlja šuteve sa 8-9 metara, ima taj neki sportski bezobrazluk. 

 

Sparsi su odigrali stvarno dobar meč, ali teško je igrati košarku za 7 upotrebljivih igrača. Gegić odigrao fenomenalan meč, Index 37. Za njega mora da bude mjesta u prvoj ligi. Nevjerovatno koristan igrač, brani 3-4 pozicije, odličan je skakač. Ja rekoh sinoć da je i dalje loš šuter, ali % ove sezone su mu preko 40% za tri. Mnogo je napredovao od vremena kad je igrao za Partizan. Nabio je dosta samopouzdanja u ove nekolike sezone u ABA 2. Ne smiju nikako da ga propušte ABA klubovi na ljeto.

 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

U vezi drecavih dresova, da li ste se ikad zapitali zasto golmani ne nose iste boje dresova kao ostatak tima, i zasto su sarenog, drecavog dizajna? Postoje studije koje su dokazale da se ljudski um podsvjesno koncentrise, paznju mu privlace te boje tj. mahinalno kada igrac sutira, pokusava da gadja tu boju, i tako golman ima nesto veci postotak sanse da bi udarac bio izveden direktno prema njemu.

 

Ja sam ovo saznao iz Porodičnog blaga, Brando pričao Čupki

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2021 at 4:09 PM, goldberg said:

 

Sta ovo znaci?

 

Razumem da Crvena zvezda ima boljeg trenera, znatno bolji sastav i prednost domaceg terena i zato ce najverovatnije da dobije seriju sa 2:0, ali cemu ove teorije zavere?

 

Zasto se uopste igra kosarka, zasto samo ne daju Crvenoj zvezdi trofej, eto, nek Vucic zovne Krivokapica da pritisne Bokana i problem resen. Zaista ne mogu da verujem da neko otvoreno prizeljkuje da gleda revijalan mec u kojem ce neka ekipa da se skloni drugoj samo zato sto navija za tu drugu ekipu.

Ja to ne prizeljkujem, samo ističem notrnu stvar.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

@Betolingar Misdongardcudi me da u analizi ekipe Sparsa nisi spomenuo njihovog Litvanca. Cak i ja (koji ne gledam ABA2) znam za njega,tj.cuo sam za njega. Video sam da je i u prvoj utakmici imao dobar ucinak.

Jesam. Napisao sam nekakvu najavu baš prije početka finala. Imaš iznad dugačku analizu. U ovaj post od juče samo sam istakao glavne utiske sa utakmice. Orelik je svakako bio odličan, ali nije iznenađenje za njega ga zatrpa rivala trojkama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle pobede od +10 u prvoj utakmici ABA2 finala Studentski centar je izgubio drugu utakmicu finala od Sparsa sa -1 i tako postao sampion ABA2 lige za sezonu 20/21. 
Ulaze u ABA ligu umesto Primorske, a Sparsi igraju plej-out seriju protiv Splita za jos jedno mesto u ABA naredne sezone.

 

Igra se na 2 dobijene utakmice (1-1-1), a prednost domaceg terena imace trenutni ABA ligas tj Split.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...