Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Pa nisu bile nesto kvalitetne utakmice - jedan tim je totalno osakacen, a drugi bez trenera.

 

Mislim da Crvena zvezda moze kad god pozeli da dobije Buducnost na svom terenu, pogotovo jer se vraca Walden.

 

Uglavnom mislim da je i za Buducnost bolje da se sve resi u 3. mecu, a da sam na njihovom mestu ne bih ni dolazio da pruzam podrsku timu (ne samo zbog situacije oko pandemije) jer je uprava uspela da se upuca dovodjenjem amatera prethodno oteravsi sasvim pristojnog trenera

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni više smisla ima da dobijemo treću, nego četvrtu. Sad smo u naletu, imamo pobjednički mentalitet. Oni ako dobiju treću, to će da ih podigne. Onda u četvrtoj mogu da budu samo bolji.

Opet, ništa u ovoj seriji nije normalno i očekivano...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kosjan Willavić said:

Ocekujem rutinsku pobedu Buducnosti u petak, ali da mi dobijamo cetvrtu uz dobre procente suta za tri (mislim da ce se i Volden vratiti za nju ). Imam neki osecaj da nece biti majstorice.

I ja ali zato da ih dobijemo u Subotu kad se zapravo igra. :))

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Pa nisu bile nesto kvalitetne utakmice - jedan tim je totalno osakacen, a drugi bez trenera.

 

Mislim da Crvena zvezda moze kad god pozeli da dobije Buducnost na svom terenu, pogotovo jer se vraca Walden.

 

Uglavnom mislim da je i za Buducnost bolje da se sve resi u 3. mecu, a da sam na njihovom mestu ne bih ni dolazio da pruzam podrsku timu (ne samo zbog situacije oko pandemije) jer je uprava uspela da se upuca dovodjenjem amatera prethodno oteravsi sasvim pristojnog trenera

 

Zašto si brate uvek u nekom fatalističkom modu? Reći da KKCZ može da dobije ekipu istog ili sličnog kvaliteta kad god poželi je stvarno neozbiljno i pri tome nipodaštavajuće u odnosu na način na koji je naš trener nadmudrio protivničkog. KKCZ na pleju ima rotaciju Hall/Uskoković, mislim da ni ovi sa dna ABA ligaške tabele ne bi bili zadovoljni takvim personelom. Mnogi Zvezdini igrači su u ovoj seriji najbolja verzija sebe trenutno, počev od Dobrića, Lazića, Kuzmića... Zvezda nema taj kvalitet ni sa Waldenom da se posprda sa ekipom kao što je Budućnost, već mora u rudnik po pobedu. Ja sam ovde bio optimista i kad su mnogi već digli ruke, rekli da nemamo šta da tražimo protiv Budućnosti, da na Kup ne treba ni da putujemo itd, ali ti ga baš pretera. Milojević nije amater već dosta inteligentan tip ali ovo je i za njega praktično prva serija u karijeri gde su pritisak i rezultatski imperativ ogromni, slažem se da je Mijović bio odličan u PG i za mene je pod vrlo čudnim okolnostima otišao (kao i ranije Igor Jovović od koga je takođe mogao da ispadne dobar trener) ali nije ni Milojević dunster. Ova serija još nije gotova, kao što nije bila gotova ni utakmica broj 2 nakon našeg furioznog prvog poluvremena. Ne treba zaboraviti da eventualni povratak u rotaciju Waldena itekako može da se oseti na ulozi i broju lopti koje uzima trenutno vrući Dobrić, na dobru kreaciju Halla i Loyda itd. Detalji odlučuju u seriji dva tima sličnog kvaliteta.

  • Like 25
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni su ovo Radonjine tekme... Svaka čast Dobriću iskočio je kad je najviše trebalo, samo mislim da nije on  desio bi se Davidovac ili neko sličan.

Vidi se drugačiji pristup tekmama pa ako ćemo pošteno i drugačiji odnos prema igri. Dovoljno je vidjeti Lojda kako grize u odbrani, pravi faulove kad treba/moraju da se prave.

 

Kad je najviše trebalo njegova(Radonjina) filozofija došla je do izražaja ... nije se bilo lako vratiti poslije onakvog pada u posljednjoj tekmi.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja bih i dalje bio oprezan sa prognozom, jer ovo je kosarka, timovi igraju ovu zavrsnicu na inspiraciju, svezinu, pojedini momenti odlucuju...

 

Ja se sada samo uzdam u to da 1) mora da proradi sut za 3p 2) da dobijemo dobru rolu i od Davidovca 3) povratak Voldena makar na 15min dobre igre, 4) kontinuitet ostalih igraca koje je Radonja ocigledno dobro "naspanovao". 

 

3 od ova 4 pomenuta faktora da se poklope, bice dovoljno da se dobije jos jedna utakmica. Makar 5. utakmica... Zbog naseg zdravlja, vise bih voleo da zavrsimo seriju dole, ionako nema publike 🙂 oh wait... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Po meni su ovo Radonjine tekme... Svaka čast Dobriću iskočio je kad je najviše trebalo, samo mislim da nije on  desio bi se Davidovac ili neko sličan.

Vidi se drugačiji pristup tekmama pa ako ćemo pošteno i drugačiji odnos prema igri. Dovoljno je vidjeti Lojda kako grize u odbrani, pravi faulove kad treba/moraju da se prave.

 

Kad je najviše trebalo njegova(Radonjina) filozofija došla je do izražaja ... nije se bilo lako vratiti poslije onakvog pada u posljednjoj tekmi.

 

 

Radonja dominira nad Milojevicem,a ne treba zaboraviti da smo seriju poceli bez prvog i jedinog krilnog centra i pleja,Kuridze i Waldena.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, propolis said:

 

 

Radonja dominira nad Milojevicem,a ne treba zaboraviti da smo seriju poceli bez prvog i jedinog krilnog centra i pleja,Kuridze i Waldena.

 

 

Ne bih ja to nazvao 'dominira nad Milojevićem' jer su utakmice do kraja interesantne i obe ekipe su se vraćale iz debelih minusa.

 

 

 PS Razumijem malo navijačkog jezika, ali ne mislim da je Miloje podbacio ovu seriju. Npr do ove serije nisam bio siguran da li bih ga volio za trenera KKPa a sad bih digao ruku za taj predlog.

Link to comment
Share on other sites

Nema tu nekog dominiranja. Obe utakmice su bile bukvalno na jednu loptu i obe su u završnici mogle da odu na ovu ili onu stranu. 

 

Jesmo mi oslabljeni povredom Voldena, to stoji, ali kvalitet tima je sličan (moje mišljenje je da je i tu naša prednost). Radonjić je spremio neka iznenađenja od akcija i specijala za finale, motivisao dobro ekipu, igra se na maks obrtaja, niko se ne štedi. Sve ono što u finalu i treba da bude tako. 

Možda je u tom segmentu Zvezda bila u prednosti, jer mi je delovalo kao da naši više žele pobedu, ali opet, baš dve tesne utakmice...a obe su bile kod nas i pred navijačima. Plus, Radonjić je daleko iskusniji za ovako bitne tekme.

 

Miloje je bagovao u nekim delovima utakmica, ali nekako je uspevao da pravi preokret ili dolazi do egala. Da li je to bilo do njegovog kvaliteta ili na inspiraciju igrača, ne možemo da znamo, kao što uvek može da postoji ta dilema. 

 

Sve u svemu, nije Miloje ništa epski zajebao kada se pogledaju oba meča u totalu. Možda najveća zamerka što strance nije bolje psihički spremio i motivisao za ovo, jer su pravili dosta gluposti, a Kobs i Edžam igraju ispod svog nivoa. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Utakmice jesu na jedan posed,a takve su bile i dok je Miloje bio u Megi koja je za dve klase ispod kvaliteta ove Budućnosti,ekipe koja je ispala od osvajača EK.

 

Sad se debelo precenjuje uloga trenera,a do pre mesec dana je bilo da mora da igra 9 stranaca u ekipi da bi bili dobri,kako sad to? 

Da se prisetimo prica o kvalitetima Halla,Uskokovica, Simonovića, Kuzmica...

 

Da se ne potcenjuje uloga našeg trenera iako igra bez dva igrača iz startne petorke i ionako tanke rotacije🤔

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kosta said:

Mega pravi dream team za sljedecu sezonu.

 

Ne znam sta ce im Novak pored Tepica, Smith-a, Cazalon-a, i jos 2-3 mlada igraca na pozicijama 1-2, medju kojima su Jovic i Djurisic koji su vec poceli da dobijaju sansu (pogotovo Jovic). 

 

Verovatno dolazi za KLS a ostace mozda jedino ako Tepic odluci da bude s druge strane sahovske table u odnosu na Filipa, negde na Kalisu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Romantik said:

A gde je bio do sada, nije bas toliko mlad da do sada nisam cuo za njega?

Mislim u Slobodi Užice, bolje da su Stepanovića doveli ...

edit:

Mogao bi Ristović da nam ponudi Isaia Cordinier-a iz Nantera, njihov je klijent.

Edited by Kankkunen
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Mislim u Slobodi Užice, bolje da su Stepanovića doveli ...

edit:

Mogao bi Ristović da nam ponudi Isaia Cordinier-a iz Nantera, njihov je klijent.

 

"That ship has sailed" sto bi rekli na zapadu, posebno posle jucerasnjeg tripple-double ucinka. Bilo je informacija pre koji mesec da je vec vidjen za Asvel od leta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...