Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

MPJ je bio projektovan za prvog pika pre povrede, njegov talenat nikada nije dovođen u pitanje

pao je tako nisko zbog zdravlja & još važnije, zato što nije hteo da deli zdravstveni karton na uvid sa većinom timova

 

edit ako se gleda po piku sa drafta, onda su knicksi najveći bogovi, birali mitch loba u drugoj rundi, 36i pik

 

denver inače odlično draftuje, nije samo MPJ tema

spremni su poslednjih 5-6 godina na taj "swinging for the fences" pristup, bez obzira da li biraju sa visoke pozicije ili niske

jokić, murray, mpj, rj hampton bi mogao biti dobar takođe. jedino je bol bol koliko čitam kod radaleka koji prati nuggetse, u banani, pre svega zbog slabe radne etike

Edited by oubrevo.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako god, to ne može biti razlog da se propusti vanserijski igrač, a kamoli još da se dovuče do 14. mesta. Kada gledam taj draft, koji su slepci birani pre njega, deluje mi neverovatno. Džerom Robinson sa 13. pika za Kliperse je totalni promašaj, pa onda Niksi sa 9. mestom i čuvenim Noksom, ali najveći gubitnici drafta su Kingsi i Orlanđani, Bamba i Begli uopšte nisu opravdali epitet visokog plasmana.

 

Dosta igrača tu nije pomenuto na tviteru, Huerter koji je sabio ovaj plej of, Grejem koji je sjajan plej i sa veoma dobrom tricom, Trent trojkaš-skorer,  Brunson takođe veoma pristojan plej, Milton isto. Tu ima igrača i koji mogu još dosta pokazati u narednim sezonama kao Loni Voker, Sajmons, Šemet, Melton i još dosta igrača

 

 

Što se tiče Bola Bola, ja njega otpočetka nisam smatrao da bi mogao biti NBA igrač. Na stranu njegovo šutiranje trica, premršav je jednostavno. RJ Hempton se i meni svideo, ali su ga morali dati Orlandu zbog Gordona.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Magia said:

 

Pa nisam ja rekao da ne treba da ga produze, samo kolicina novca koja su mu dali je previsoka i verovatno je nigde drugde ne bi dobio. Oni su preplatili prakticno sve igrace sem Morrisa (sto je odlican ugovor) i prosto ne mogu da verujem da su oni jedini tim van LA, Miami i Bkn koji mora toliko da preplacuje igrace. O Milsapovom ugovoru sam pisao vec 100x, o svim ocajnim trejdovima takodje. Oni trenutno imaju kao sto si napisao mlad nukleus, imaju MVPa lige, pa valjda i to igra neku ulogu u tim pregovorima, a ne samo sto su neatraktivna destinacija sto je vise od 70% lige. 

 

Mozda sam ja preosetljiv s obzirom da mi je ogroman deo posla pregovaranje, ali valjda taj GM mora taj skill da ima na najvisem mogucem nivou s obzirom na poziciju na kojoj je. A ne da mora svakog igraca kojeg zele da preplati, da u maltene svakom trejdu bude onaj koji da vise, itd. 

To da su mogli da ispregovaraju bolju cenu za neko krilo je palo u vodu jos prosle godine kad su ponudili iste pare kao Detroit za Granta pa je ovaj svejedno otisao. Imali su isti taj nukleus i on svejedno nije hteo da ostane. Moras da shvatis da je Denver u specificnoj poziciji da ima 3 neverovatna mlada igraca i da bilo ko da dodje bice u najboljem slucaju cetvrta ili peta opcija u napadu. Nema mnogo kvalitetnih krila koja prave razliku a koja su spremna da prihvate tu ulogu i da pritom prihvate da odu u small market tim kao sto je Denver. Kao sto Francis rece, nemaju izbora. Pritom, taj novac su mogli samo njemu da daju i nikom drugom. Morao je da bude igrac koji ima bird rights jer u suprotnom bi morali da se odreknu MPJ-a.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

MPJ je bio projektovan za prvog pika pre povrede, njegov talenat nikada nije dovođen u pitanje

pao je tako nisko zbog zdravlja & još važnije, zato što nije hteo da deli zdravstveni karton na uvid sa većinom timova

 

edit ako se gleda po piku sa drafta, onda su knicksi najveći bogovi, birali mitch loba u drugoj rundi, 36i pik

 

denver inače odlično draftuje, nije samo MPJ tema

spremni su poslednjih 5-6 godina na taj "swinging for the fences" pristup, bez obzira da li biraju sa visoke pozicije ili niske

jokić, murray, mpj, rj hampton bi mogao biti dobar takođe. jedino je bol bol koliko čitam kod radaleka koji prati nuggetse, u banani, pre svega zbog slabe radne etike

Mora na tu listu da ide i Bones Hyland od ove godine. Ne samo sto ima cool ime nego je i pokazao ozbiljan potencijal u letnjoj ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Pa vi recite da FO Nagetsa radi loš posao. 14. pik na draftu 2018. Te noći nisam mogao da verujem kako je tako nisko pao i da su ga Nagetsi lako pokupili.

 

Uzgred, ovo mi je najbolji draft od 2003-godine, mnogo jakih igrača je sa ovog drafta izašlo.

 

 

 

Ovo jeste jako dobra draft generacija, i meni su da kažem dragi.

5 hours ago, oubrevo. said:

 

ja mogu da sudim samo po onome sto pises a napisala si klasičan oksimoron. 

 

Quote

“Oksimoron je vrsta antiteze, gde se spajanjem protivurečnih pojmova konstituiše novi pojam u formi imenica + atribut, dva atributa + imenica, ili pak imenica + imenica. Dijapazon značenja oksimorona može preći u paradoks. Doslovna interpretacija pojedinačnih sastavnih delova oksimorona obično dovodi do zaključka koji je logički neprihvatljiv. Kao i druge stilske figure koje predstavljaju osnovna stilska sredstva, i oksimoron ima funkciju ukrašavanja govora, što je jedna od osobina književnosti shvaćene kao lep način pisanja. Učestala uporeba oksimorona dovodi do ironije, te su je pisci veoma često upotrebljavali kako bi naglasili besmisao ili poseban pogled na svet oko sebe ili stanje u duši.”

 

Razumem da se ti sa mojim upisom ne slažeš no on nema nijednu odliku ove stilske figure.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

MPJ je bio projektovan za prvog pika pre povrede, njegov talenat nikada nije dovođen u pitanje

pao je tako nisko zbog zdravlja & još važnije, zato što nije hteo da deli zdravstveni karton na uvid sa većinom timova

 

edit ako se gleda po piku sa drafta, onda su knicksi najveći bogovi, birali mitch loba u drugoj rundi, 36i pik

 

denver inače odlično draftuje, nije samo MPJ tema

spremni su poslednjih 5-6 godina na taj "swinging for the fences" pristup, bez obzira da li biraju sa visoke pozicije ili niske

jokić, murray, mpj, rj hampton bi mogao biti dobar takođe. jedino je bol bol koliko čitam kod radaleka koji prati nuggetse, u banani, pre svega zbog slabe radne etike

Da MPJ nije imao problema sa zdravljem, sad bi SAC imao ili MPJa ili Deandriju, ako vec nisu imali herca za Luku. 😢

 

Mada, mislim da bi i Ajton ispao kesa u Sakramentu, mozda bi samo MPJ sa nejebavajucim stavom uspeo da nametne svoju igru u divljini kao sto su Kingsi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

Da MPJ nije imao problema sa zdravljem, sad bi SAC imao ili MPJa ili Deandriju, ako vec nisu imali herca za Luku. 😢

 

Mada, mislim da bi i Ajton ispao kesa u Sakramentu, mozda bi samo MPJ sa nejebavajucim stavom uspeo da nametne svoju igru u divljini kao sto su Kingsi.

 

potcenjuje se činjenica da ekipama koje imaju očajnu potrebu za game-changerom, kao što su tada bili kingsi, knicksi, sunsi i neki drugi, nije lako da pokupe igrača sa povredom leđa, koji će pauzirati godinu a možda i više. to je valjda bila jedna od poslednjih sezona gde je stari princip lottery odds bio aktuelan

 

na tako jakom draftu ti spališ pik na lika koji ima jednu od nezgodnijih povreda minus eventualno tetive i kolena je ono, potencijalno potpisan otkaz za gm-a

 

na sve to, lik nije hteo da deli svoj zdravstveni status, to nije rekla-kazala, to su pričali ljudi pred draft i na veče drafta. 

da li je on nešto birao timove ili je imao neku drugu ideju, pojma nemam. na sve to, dečko je malo na svoju ruku, što smo kasnije, tokom pandemije saznali

 

sve su to huuge red flags, jebiga

 

fakat je bilo timova koji su mogli da rizikuju, kao clippersi koje je grof pomenuo i koji su uzeli već SGA. cenim da ni njima nije dao papire, što bi značilo da mu ne odgovara sastav tima, tj verovatno je mislio da će tamo teže dobiti priliku

 

pojma nemam, možemo samo da nagađamo oko logike

 

za luku i dalje odbijam da poverujem da se divac zentao da bira luku, to bi morao lično da mi kaže da bih mu poverovao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

za luku i dalje odbijam da poverujem da se divac zentao da bira luku, to bi morao lično da mi kaže da bih mu poverovao.

Isto i kod mene.

 

2 hours ago, Radalek said:

Moras da shvatis da je Denver u specificnoj poziciji da ima 3 neverovatna mlada igraca i da bilo ko da dodje bice u najboljem slucaju cetvrta ili peta opcija u napadu. Nema mnogo kvalitetnih krila koja prave razliku a koja su spremna da prihvate tu ulogu i da pritom prihvate da odu u small market tim kao sto je Denver.

Da li je Grant reprezentativan primer, tj. da li ga tek tako možemo preslikati na sve ostale?

 

Da li sa Jokićem u ekipi možeš uvereno da kažeš da bi neko bio 4. opcija u napadu? Em što njega boli uvo da šutira kada nekog krene, nego mu otvara prostor i teži da ima 25 asista em što je i taj Grant imao zapažen učinak u PO pored Jokića i Mareja u formi? Drugim rečima, nisam video da je neko u tom Deneru poslednjih sezona mahao rukama i tražio loptu, više je problem bio u nedostatku onih koji mogu da preuzmu kada se odbrana skoncentriše na glavne poluge. Verujem da bi svako ko pravi razliku imao kod njih minute i loptu, a da ne govorim o tome koliko bi bio cenjen ako je usput dobar i na drugoj strani terena.

 

Da li su prokletstvo malog tržišta i divljina Kolorada univerzalni odgovor i može da poništi npr. šansu da se boriš za titulu i igraš sa mladom i poletnom ekipom, kao i kandidatom za emvipija koji je ekstra nesebičan? Naravno, da pritom znaš da ćeš dobiti malo više para nego na velikom tržištu, ali da ne budeš baš alav.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, oubrevo. said:

 

imaju i mavsi luku koji nije (još) mvp ali ima identičnu reputaciju, pa opet ne mogu da dovedu ozbiljnog igrača a za razliku od nuggetsa, nisu baš nešto ni birali na draftu. frankie će igrati za džabe pa će mu podići dres ali eto, vrhunski igrač očigledno nije dovoljno jak mamac. slično može da se kaže i za lillarda, koji prži ovih 5-6-ili-koliko sezona, da predupredim "mrze ih jer su belci" krew.

 

@John Dies at the End, sad je sve jasnije

 

Mislim da Dalas i Denver nisu uporedivi, Denver je ipak ekipa koja je igrala finale zapada i svake godine su drasticno blizi kremu NBA ekipa od Dalasa.

Ne znam na sta aludiras sa ovim quote mog bivseg fantasy mentora? :) 
 

9 hours ago, Miki28 said:

Dobar je ovo potpis za Nuggetse, sad i MPJ da daju 100/4 i onda Jokicu supermax i milina👍

 

Cetvrti igrac ekipe zaradjuje 20+ miliona po sezoni, top💪


Upravo to, pa ja zaista ne znam jel ima jos neka ekipa koja toliko preplacuje igrace, pa nije Denver najgora destinacija u celoj ligi.

 

5 hours ago, Dracarys said:

Pa vi recite da FO Nagetsa radi loš posao. 14. pik na draftu 2018. Te noći nisam mogao da verujem kako je tako nisko pao i da su ga Nagetsi lako pokupili.

 

Uzgred, ovo mi je najbolji draft od 2003-godine, mnogo jakih igrača je sa ovog drafta izašlo.

 

 


Ma oni brutalno draftuju, uostalom zato su i u poziciji da urade nesto, jer da toliko lose draftuju koliko trejduju bili bi beznadezniji od Sakramenta.
 

4 hours ago, Radalek said:

To da su mogli da ispregovaraju bolju cenu za neko krilo je palo u vodu jos prosle godine kad su ponudili iste pare kao Detroit za Granta pa je ovaj svejedno otisao. Imali su isti taj nukleus i on svejedno nije hteo da ostane. Moras da shvatis da je Denver u specificnoj poziciji da ima 3 neverovatna mlada igraca i da bilo ko da dodje bice u najboljem slucaju cetvrta ili peta opcija u napadu. Nema mnogo kvalitetnih krila koja prave razliku a koja su spremna da prihvate tu ulogu i da pritom prihvate da odu u small market tim kao sto je Denver. Kao sto Francis rece, nemaju izbora. Pritom, taj novac su mogli samo njemu da daju i nikom drugom. Morao je da bude igrac koji ima bird rights jer u suprotnom bi morali da se odreknu MPJ-a.

 

Pa da ali nije stvar u krilu, nego u maltene svim igracima. I sam taj Marej je preplacen pa oni su njemu dali 150m za 5 godina u trenutku kada nije ni bio nikakva zvezda. Da ne pricam o Milsapu i ostalima. Jednostavno ljudi lose trejduju, preplacuju, pustaju igrace za dzabe, i svaki put je izgovor a mali market itd, kao da 70% timova nije mali market i kao da nemaju nikakav potencijal, a u stvarnosti su stvari drasticno drugacije- igranje sa nesebicnim MVPjem je san svakog igraca, igranje sa mladim talentovanim igracima takodje, sa trenerom koji zaista ima super odnos sa svima itd itd. Jednostavno ne koriste svoje prednosti kojih svakako ima na pretek.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki28 said:

Dobar je ovo potpis za Nuggetse, sad i MPJ da daju 100/4 i onda Jokicu supermax i milina👍

 

Cetvrti igrac ekipe zaradjuje 20+ miliona po sezoni, top💪

.

Miki,nama kornjaca pokljucala ceo cap, ne smemo da prozivamo druge timove

Kad vam je tesko oko svog tima i plata nekih igraca samo pomislite da Kornjaca prima 43 meleona u sledecoj sezonii! I onda pogledajte ove slike njegove frizure i stajlinga, i postujte svoje gm-ove kakvi god da su

Edited by delgado
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

.

Miki,nama kornjaca pokljucala ceo cap, ne smemo da prozivamo druge timove

Kad vam je tesko oko svog tima i plata nekih igraca samo pomislite da Kornjaca prima 43 meleona u sledecoj sezonii! I onda pogledajte ove slike njegove frizure i stajlinga, i postujte svoje gm-ove kakvi god da su

Kakve veze Russ ima sa Gordonovim ugovorom? Ja koliko znam Russ je potpisao supermax kao superstar lige sa Okc, od tada u 4 sezone ima 3 TD sezone. Nesto se ne sjecam da mu je Pelinka dao takav ugovor. Pa jos mu ostalo na 1+1 s tim da sam ubijedjen da ce uzeti manje love ako ostane posle ove sezone a ako ne, lako ce za Pelinku biti trejdovati Russa sledece ljeto kad mu je ostala 1 godina ugovora.

 

A druga stvar, evo zaplakacu koliko nam je tesko sto Russ prima 43 miliona, jadni mi, imamo samo Lebrona, AD, Ronda, Dwighta, Mela, THT, Ellingtona, Nunna, Monka, Bazemora, Deandrea. Dusa da zaplace koliko nam je tesko.

 

Sto se stajlinga tice, decka boli ona stvar da se dodvorava masi i da bude kao neka 2 superstara koji imaju potrebu da budu u centru paznje non stop i da se svima svide. Jedan je u Lejkersima sa brojem 6 a drugi u Netsima broj 7.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ako cemo o draftovima, 2017a je totalno izneverila kako globalna, tako i moja licna ocekivanja (koja su bila ono kao skajhaj). Od 4 'zagarantovana' fjucr AS pleja, dobili smo pola jednog, od 3 najbolja SF-a koji su svi na papiru posedovali ozbiljan star potencijal, isplivao je samo 1 (neko zbog stalnih povreda, neko zbog nemanja mozga), Lauri je nakon odlicnog starta potonuo, Monk nije pokazao ni 10% onog sto mu je predvidjano, a ni OG se nije razvio u top all-round igraca sposobnog za vise od uloge zahvalnog clana rotacije... Dosli su tu Collins i Mitchell neocekivano, Bam je napredovao i na kraju mozda i prebacio ocekivanja, ali imajuci u vidu sve, generacija koja je mozda i najvise podbacila prosto zbog percepcije velike dubine.

Link to comment
Share on other sites

sećam se da je bio hajp oko tog drafta.

moje mišljenje je da je fultz taj koji pravi razliku u percepciji, jer je on dosije X putevima došao do ove trenutno nesrećne situacije u karijeri

 

po sećanju & ličnom afinitetu, rekao bih da je tatum prebacio očekivanja.

lonzo ball je bio viđen kao lamelica danas, majstor ili bust a zapravo se profilisao u dobrog nba igrača, koji ima svoje mesto u većini nba petorki.

josh jackson je bust

fox po meni dobro napreduje i rekao bih, prevazilazi očekivanja, makar u šutu i odbrani, baby steps, season by season

pomenuo si ajdebaju i mitchella kao jedne od neočekivanih pobednika

za monka ne znam šta si čitao, svi knicks linkovi vezani za njega su govorili upravo ovo što i jeste: lik koji bi svoj plafon najbolje dostigao kao PG. taj brod je otplovio

 

frankie je bust mada nije ni hajpovan, takođe i DSJ i možda zach colins

 

---

sve u svemu, za mene je ovo prilično uspešna grupa igrača - da je fultz opravdao svoje, verujem da bi takvo bilo univerzalno mišljenje

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...