Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Od poslednje tri sezone AD i LBJ nisu bili povređeni jedino u babl sezoni. Ako je bilo koji od njih dvojice povređen u PO Lejkersi su automatski kanta za nabijanje. 

Od wbook-a ništa ne zavisi, bukvalno mi deluje da uopšte neće biti bitno da li je zdrav ili nije ako su njih dvojica ok.

Bruklin zavisi od Duranta i ako je on zdrav dovoljno je da je zdrav bilo koji od dvojca Harden, Irving da budu kandidati za titulu.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milos 3.14 said:

Od poslednje tri sezone AD i LBJ nisu bili povređeni jedino u babl sezoni. Ako je bilo koji od njih dvojice povređen u PO Lejkersi su automatski kanta za nabijanje. 

Od wbook-a ništa ne zavisi, bukvalno mi deluje da uopšte neće biti bitno da li je zdrav ili nije ako su njih dvojica ok.

Bruklin zavisi od Duranta i ako je on zdrav dovoljno je da je zdrav bilo koji od dvojca Harden, Irving da budu kandidati za titulu.

 

Nesto ti ne ide ova racunica ali dobro, mozda vidis buducnost🤣🤣🤣 

34 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ako Lebron i AD propuste 3 meseca košarke Lakersi su lagano najgora ekipa na zapadu uz OKC.

Nije napisao 3 meseca nego po 3 meseca tako da to moze da znaci da su povrijedjeni u razlicito vrijeme a samo prisustvo AD ili Lebrona je dovoljno da se bude na 6 mjestu👍

Link to comment
Share on other sites

Kako bre GSW - za koji niko nema predstavu kako će da izgleda - ispred LAC? 😏  Klipersi su meni među najogavnijim ekipama, ali fakat je da je Lue to uspeo da posloži i mislim da imaju ozbiljne šanse da izađu sa Zapada. Naravno, dosta će zavisi od psihološkog stanja Kavaja i PG; svakako ne možemo egzaktno da predvidimo budućnost niti jedne ekipe, svašta se dešavalo poslednje dve sezone. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Nesto ti ne ide ova racunica ali dobro, mozda vidis buducnost🤣🤣🤣 

Nije napisao 3 meseca nego po 3 meseca tako da to moze da znaci da su povrijedjeni u razlicito vrijeme a samo prisustvo AD ili Lebrona je dovoljno da se bude na 6 mjestu👍

Sezona pre babla Lebron je bio povređen prvi put u karijeri, mislim da je i AD imao neku povredu. U sezoni babla su izgurali verovatno zbog pauze, sezona posle babla videli smo.

Šta misliš kolike su šanse da obojica izguraju ful sezonu?

Ja mislim 20% max

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sezona pre babla Lebron je bio povređen prvi put u karijeri, mislim da je i AD imao neku povredu. U sezoni babla su izgurali verovatno zbog pauze, sezona posle babla videli smo.

Šta misliš kolike su šanse da obojica izguraju ful sezonu?

Ja mislim 20% max

Pa ko uze titulu te prve sezone?

Prije bih rekao da im je ovo sad 3 sezona i da kao rezulstat dosadasnje saradnje imaju titulu i ispadanje u 1 rundi.

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ako Lebron i AD propuste 3 meseca košarke Lakersi su lagano najgora ekipa na zapadu uz OKC.

3 meseca bez košarke je pola regularne sezone, ne vidim ja tu neki mnogo veliki problem, čak i da zajedno propuste taj period, dovoljno su jaki da u pola sezone samim svojim prisustvom pobeđuju na utakmicama.

2 hours ago, DameTIme said:

Kako bre GSW - za koji niko nema predstavu kako će da izgleda - ispred LAC? 😏  Klipersi su meni među najogavnijim ekipama, ali fakat je da je Lue to uspeo da posloži i mislim da imaju ozbiljne šanse da izađu sa Zapada. Naravno, dosta će zavisi od psihološkog stanja Kavaja i PG; svakako ne možemo egzaktno da predvidimo budućnost niti jedne ekipe, svašta se dešavalo poslednje dve sezone. 

Kako to misliš niko nema predstavu kako će da izgleda? Kao da nisu igrali 10 godina zajedno unazad. Jeste, neće Klej biti kao nekad, ali i kao takav će veoma puno značiti i igraće na isti način koji su igrali. Meni je Klej omiljeni igrač posle Brona, ako za nekoga mislim da će se vratiti, onda je to on. Mislim čak i do 90-95%, jer naravno, odbranu će slabije igrati, nego iz prajm dana kada je znao u odbrani da pozaključava, a u napadu da stavi jedno 10 trica, jer mu se može i to u PO-u.

 

Razlog za ovu moju tvrdnju da će Voriorsi biti ispred Klipersa su višestruki:

 

1. Kavaj će propustiti sigurno 60-70 utakmica regularne sezone, plus ne znamo u kakvom će biti stanju taj Kavaj kada se vrati. Igranje ozbiljno mečeve pri kraju sezone, pa onda i na turniru dosta iscrpljuje, dok protivnik lagano čeka gore sa visokim plasmanom i odmara igrače. Preslikana situacija kao LAL-Finiks. Posle se pitaju kako su Finiksovci uspeli da nadtrče Lejkerse, pa ko ne bi kada su odmarali 10+ dana, dok su se Lejkersi kidali u plej ofu i rečeno u fudbalskom žargonu, legli su Sansima na šut, čak i pored toga je sprečio prolazak povreda AD-a pri vođstvu od 2:1 u seriji. Za mene je taj plej in turnir veliki promašaj, jer daje veliku prednost timu velikog plasmana u odmoru.

 

2. GS ništa nije ništa oslabio odlaskom Ubrea, ko je mogao da vidi, video je koliko je on zapravo beskoristan i najbolja odluka Finiksa je bila da ga šutne. Vašington ga je takođe šutnuo u Finiks. Velika paljevina je imala samo outlier sezonu gde je imala prihvatljive statse, sve ostalo ispodprosečno. I u toj sezoni su igrali najbolji basket bez njega, baš čudno.

 

3. Moje je mišljenje da Voriorsi imaju sledeće sezone, ako ne računamo Kleja, dosta kvalitetnije igrače. Ljudi su pomalo zaboravili na Portera koji je došao za minimalac. On je rekao da se potpuno oporavio od povreda i da će biti potpuno spreman za novu sezonu i da mu neće biti problem da ulazi sa klupe. Za razliku od Ubrea, ovaj lik je dosta bolji šuter za 3 poena, plus bi mogao, ako dovede telo u dobro stanje i ne bude se povređivao, igrati i veoma dobro odbranu. Pravi 3D igrač koji je svojevremeno na konto toga dobio i maksimalni ugovor, sada igra za minimalac. Ovakvi igrači su zlata vredni i ja sam ga priželjkivao uz Brona. Dalje, tu su dobri rukiji u vidu Kuminge i Mudija, koji će raditi sigurno dobar posao sa klupe, za razliku od igrača prošle sezone, kada su igrali Damjanovi, debeli Paskalovi, Andersonovi, itd. Ova dva igrača su veliki talenti. Godinu stariji Vajsmen. Tu je i pojačanje u vidu Nemanje Bjelice koji me je iznenadio dolaskom u Voriorse, mislim da je doveden samo zbog trice i širenja igre, takođe je i kompatibilan sa Drejmondom. Igudala nije više to što je bio, ali će biti makar korisno telo u odbrani, za razliku od mnogobrojnih igrača prošle sezone, biće ok za 15-20 minuta.

Činjenica je da će Golden Stejt ove sezone raspolagati sa ubedljivo jačim tricaškim oružjem, a neće faliti ni odbrane. 

 

4. Komparacija i matematika. Prošle sezone je duo Klipersa odigrao po 20 utakmica manje i imali samo 8 pobeda više od Golden Stejta bez Kleja i navedenih pojačanja, ali se mora navesti i da je to bila Korona sezona, mnogi timovi su imali veoma puno izostanaka, tako da mu to u jednačini dođe na slično. Sledeća sezona neće biti kao prošla, veliki deo bez Kavaja, plus se ratnicima vraća Klej. Malo i statistike, pomenuo sam i da su Kavaj i PG propustili po 20 utakmica, Stef Kari je takođe 9, šta mislite kako je izgledao Golden Stejt bez njega i Kleja? Napredna statistika govori da tim kada Kari nije na terenu ubedljivo najgori napad lige, što je neverovatno.

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Sezona pre babla Lebron je bio povređen prvi put u karijeri, mislim da je i AD imao neku povredu. U sezoni babla su izgurali verovatno zbog pauze, sezona posle babla videli smo.

Šta misliš kolike su šanse da obojica izguraju ful sezonu?

Ja mislim 20% max

Ne znam o čemu pričaš, poslednja povreda Dejvisa je bila otprilike pre 5 godina i tada je ekipa već imala loš skor, pa su tankovali. Ako si mislio na propuštene utakmice u sezoni pre dolaska u LA, tada su ga ugasili i čuvali za trejd. Uglavnom, ovo mu je prvi put da bude povređen za plej of. Bron nije nijednom do sada, doduše bio je u rovitom stanju za poslednji plej of, ali to je sve. Dolaskom Vestbruka se eksponencijalno ta mogućnost smanjuje.

Edited by Dracarys
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Citam nesto bunovan ovaj post i razumem da je Marcus Page dobio dete sa Danijelom Page. I jos se mislim, wow kako nisam ranije skontao da su par. Ali nesto mi tu ne stima, ona je za jedno 2 broja veca od njega, pa se onda opet mislim pa dobro, ko sam ja da sudim.

 

I tek onda pogledam na kojoj sam temi 😄 😄 😄

  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

This leads us to the present, where the NBA is looking into signing a new broadcasting contract, taking effect in 2025. Only, this time the amount is projected to be substantially larger than what they fetched in 2014.

According to a report from Jabari Young of CNBC back in March, the NBA is looking at almost tripling the number of the current deal, aiming for over $75 billion that will compensate the league with $8.3 billion annually.

For the sake of reference, the NFL recently signed a new TV-contract worth $113 billion over a period of 11 years.

Needless to say, jumping $5.7 billion in TV-income annually will have a severe impact of the NBA's salary cap, which is calculated off the league’s Basketball-Related Income (BRI).

Working under the assumption that the players' union will once again prefer a major spike, a one-year increase of over $50 million isn't out of the realm of possibility.

According to a league source, projections indicate that a $171 million salary cap is possible, assuming no cap smoothing, by 2025.

Should the NBPA instead agree to cap smoothing, it's likely the league will still see annual increases to the extent of $15 million, according to source.

 

trenutni cap je 112 miliona, znaci za 4 godine moze biti veci za ~50%. gordon i slicni ce biti najmanji problem sa njihovih tricahiv dvadesetak miliona 

Edited by gggggggg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gggggggg said:

 

trenutni cap je 112 miliona, znaci za 4 godine moze biti veci za ~50%. gordon i slicni ce biti najmanji problem sa njihovih tricahiv dvadesetak miliona 

Koja li će biti granica, 200-300 , milijardu dolara. Ništa me ne iznenađuje.

 

36 minutes ago, Miki28 said:

@delgado samo da ova igracina bude zdrava u plejofu💪💪💪

 

 

Izbio je Kingu jedan prsten, nadam se da se neće polomiti opet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E da, zaboravih da ispricam jedan zanimljiv dogadjaj, izlazim popodne do prodavnice i ispred kapije vidim dete mazi kornjacu, pita me "Je l vasa kornjaca" -> ja reko nije, i dete je odnese. 

Da li mi to univerzum nesto porucuje, da prihvatim Kornjacu ? Dosla mi bukvalno u sobu (u ime Russa, pretpostavljam)

Edited by delgado
  • Like 2
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, delgado said:

E da, zaboravih da ispricam jedan zanimljiv dogadjaj, izlazim popodne do prodavnice i ispred kapije vidim dete mazi kornjacu, pita me "Je l vasa kornjaca" -> ja reko nije, i dete je odnese. 

Da li mi to univerzum nesto porucuje, da prihvatim Kornjacu ? Dosla mi bukvalno u sobu (u ime Russa, pretpostavljam)

Ovo ti je ukaz da uzmeš kornjaču na fantaziju.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...