Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Za 4-3-3 moras da imas i jaku sredinu, mi trenutno imamo najgoru sredinu ikada ako se gleda samostalna Srbija. Sve je to nesto ako ovaj podigne formu, ako ovaj krene da igra, ako ovaj ispuni ocekivanja itd. Ne mozes da kazes ok to je to, to je taj centralni vezni koji ce da igra i drzi nesamo sredinu vec citavu ekipu mi nemamo jednog takvog a za 4-3-3 su pozeljna trojica. 😁

Link to comment
Share on other sites

Jesu ali vise su ofanzivni. Ako stavis SMSa i Tadica u sredinu imas rupetinu u defanzivi. Mislim nije sad da je neka ogromna razlika ako budu tu Gudelj, Milivojevic ili Maksimovic, mi svakako napravimo te rupe ali i Tadic i SMS su igraci koji su ucinkovitiji kad su blize golu protivnika. Maksimovic igra u tom Hetafeu koja je izuzetno tvrda ekipa, mada Hetafe je cela ekipa nastimovana tako pa je verovatno i njemu lakse. U reprezentaciji to nije slucaj, niti je zalagnje takvo kao u Hetafeu, niti je organizacija, niti deluje da smo uigrano tako. 

Milivojevic je igrac u teoriji koji je imao fizicke predispozicije da bude taj koji moz da drzi sredinu, da igra defanzivu dobru a ujedno da razigrava saigrace pasevima iz sredine, kao i da bude taj koji ce prenositi loptu.

 

Iskreno nisam pogledao 3 cele tekme Kristal Palasa nikada ali on je bio tamo kapiten, ako je bio kapiten cenim da je nesto znao, al opet to je Kristal Palas.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bugl Khan said:

Nisam ni ja gledao CP više od 2 puta. Što sam vidio je bila bunkerčina. Al navodno su i inače tako igrali. Bunker, skok, dueli...navodno najružniji nogomet u EPL. Al kažem, to je više što sam čuo na podcastima nego vidio.

CP je po imenima vrlo verovatno za prvih deset. Ne za sam vrh, ali tu negde oko desetog mesta, možda čak i da pokušaju da se bore za Evropu, kao Šefild, recimo, prošle sezone. Zašto oni tako padaju i igri i zašto dozvoljavaju da su već sezonama ispod ranga koji realno zaslužuju meni je misterija. Možda je odgovor u mentalitetu igrača u timu, pošto, recimo, prošle sezone kada su obezbedili opstanak i kada više nisu mogli da naperduju, počeli su da prosipaju bodove i delovali totalno nezainteresovano u većini mečeva, tako  da su u devet mečeva jednom pobedili, jednom igrali nerešeno i imali čak sedam poraza, a da su ozbiljnije odigrali, bili bu tu oko 10. mesta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od svih tih nasih veznjaka trenutno najvise nade polazem u Maksimovica, jer se ustalio u solidnom klubu, igra ligu petice i to prvu/drugu po jacini na svetu vec nekoliko sezona, i u dobrim je godinama da to bude to. Ono sto sam ocekivao vise (verovatno da sam i ja precenio njega) je pas igra, a tu nije toliko dobar. Mislim da ima kefalo da bude kudikamo kreativniji ali za ovo sto igra u Hetafeu mu se i ne trazi to toliko da bude, da bude taj koji ce da distribuira loptu po terenu. Mislim da moze biti solidan igrac zadatka.

 

Za Grujica ne znam sta da mislim. Ne mogu da kazem da bas polazem neke nade u njega iskreno. Ima on stofa da bude igrac koristan ali mu fali svasta nesto da to postane, trebao je vise da radi na sebi ocigledno. Mislim i da nije bio toliko dobar u Herti koliko su nasi mediji jedno vreme potencirali. Fali mu sigurnosti, fali mu koncentracije, fali mu defanziva.

 

Racic vidim da dobija kao neke minute u Valensiji, ali dok ga ne vidim da odigra bar par meseci na dobrom nivou ja njega ne mogu da uzmem za ozbiljno. I ne shvatam kako je Maksimovic odmah proslednjen u Hetafe bez sanse u Valensiji a on dobio sansu? Ocigledno da moras imati i srece kad odes u drugu sredinu.

 

E da Gacinovic koji moze da igra to jer je forsiran u Nemackoj vec dugo da igra sto centralnog veznog sto malo napred ga golu protivnika ali ta neka uloga, da drzi loptu, da salje pasove, da diktira tempo igre. Ne znam sta da mislim za njega, on mene jos uvek nije ubedio da moze biti nesto vise od proseka. Mozda sam i ja ostar prema njemu, ali ja stvarno retko kad kad sam ga gledao bio sam zadovoljan njime. Sto se tice zalaganja i zelje to mu ne osporavam, nije lenj fudbaler kao Ljajic recimo, ali opet fali mu tu ostrine, da bude konkretniji i sigurniji. Vidim da polako dobija sansu malo po malo u novom klubu pa cemo videti. Daj boze da se podigne i da ispadne nesto od njega.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, lajavi krelac said:

I ne shvatam kako je Maksimovic odmah proslednjen u Hetafe bez sanse u Valensiji a on dobio sansu? Ocigledno da moras imati i srece kad odes u drugu sredinu.

 

Naravno. Treba ti sreće da bi uspio u profesionalnom nogometu. Samo da bi živio od toga. A sad Valencia-Getafe nekad odluči promjena trener a, jedna utakmica, menadžer....

Iznenadio sam se koliko ti neki mali detalji mogu usmjeriti jarijeru. Naravno, ne govorim o svjetskim klasama. Takvi isplivaju uvijek. Po mom nekom mišljenju.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, lajavi krelac said:

Racic vidim da dobija kao neke minute u Valensiji, ali dok ga ne vidim da odigra bar par meseci na dobrom nivou ja njega ne mogu da uzmem za ozbiljno. I ne shvatam kako je Maksimovic odmah proslednjen u Hetafe bez sanse u Valensiji a on dobio sansu? Ocigledno da moras imati i srece kad odes u drugu sredinu.

Činjenica je da je Valensija skresala budžet, pa je sada idealna šansa za Račića da se pokaže tamo. Neverovatna stvar se vezuje za tog dečka, od popljuvanog igrača u Srbiji, do igrača koji igra na Pirinejima u solidnim klubovima. Iskreno da me pitaš da li ima kapaciteta za reprezentaciju rekao bih ti da ne znam, ali miriše na priču Nemanje Matića, a da li će se to stvarno destiti...ko zna.

Link to comment
Share on other sites

Ne padajte na medijske priče, kakav Račić i reprezentacija, istina igrali su i puno gori igrači od njega ali valjda je cilj da imamo dobro ekipu a ne da budemo menadžeri  igračima. Imao je par poziva u mladu reprezentaciju i ni jedan jedini put nije ništa pokazao na terenu. Možda uspe ako ga vrate na štopera kao veznjak igra fudbal iz 1995 tu nama igrača. Grujić je već druga priča on bi uz par korekcija mogao da bude nosilac igre u narednim godinama. Taj par centralnih veznih nikako ne bi trebalo da budu igrači tipa Gudelj i Luka zajedno, već kombinovano da barem jedan ima ideju kad ima loptu u nogama. Luka je pomalo zarđao što bi se reklo, ipak treba ekipi pogotovo ako ne pravi problem da bude i rezerva.   

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lajavi krelac said:

Sta znaci kad komentator kaze nije rezultat imperativ? Evo gledam klince nase sa Estonijom i 0:0 je, i kaze nije rezultat imperativ? A sta je imperativ a u isto vreme igras fudbal sa Estonijom 0:0?

Možda nije imperativ, ali još jedna blamaža sigurno jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ne kapiram tu filozofiju nikako. Vidim da smo ispali iz trke za EP U21 i da je ovo kako neko podmladjivanje ekipe i spremanje za sledeci ciklus. Jednog jedinog igraca ne znam, a verujem da nisam jedini, pre samo par godina ceo tim U21 sam znao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lajavi krelac said:

Ne znam, ne kapiram tu filozofiju nikako. Vidim da smo ispali iz trke za EP U21 i da je ovo kako neko podmladjivanje ekipe i spremanje za sledeci ciklus. Jednog jedinog igraca ne znam, a verujem da nisam jedini, pre samo par godina ceo tim U21 sam znao.

Igrati bez golova sa ekipom koja na 8 mečeva ima -28 gol razliku je više nego poražavajuće, ma ko da je igrao, a vidim da su igrali i Bosić i Tedić i Stevanović i Ivan Ilić, a koliko vidim spasavao nas golman Popović. Bruka, ali koga je to više briga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, lajavi krelac said:

Od svih tih nasih veznjaka trenutno najvise nade polazem u Maksimovica, jer se ustalio u solidnom klubu, igra ligu petice i to prvu/drugu po jacini na svetu vec nekoliko sezona, i u dobrim je godinama da to bude to. Ono sto sam ocekivao vise (verovatno da sam i ja precenio njega) je pas igra, a tu nije toliko dobar. Mislim da ima kefalo da bude kudikamo kreativniji ali za ovo sto igra u Hetafeu mu se i ne trazi to toliko da bude, da bude taj koji ce da distribuira loptu po terenu. Mislim da moze biti solidan igrac zadatka.

 

Meni on potpada pod kategoriju "nit' smrdi, nit' miriše". Ja njega uopšte ne primećujem na terenu i nakon utakmica u kojima igra, nikad ne mogu da se setim nekog njegovog poteza koji bi mi privukao pažnju. Naravno, postoje ljudi koji su stručniji od mene i koji imaju oko za te neke detalje u igri, pa možda i grešim. Ipak, voleo bih da imamo drugačiji profil igrača na toj poziciji, nekog sa nešto boljom igrom prema napred, tehnikom i kreacijom. Tim pre što je uparen sa Gudeljom kome je primarni zadatak u igri da kvari igru protivnika pa nam ne treba još jedan koji je sličnih karakteristika. Iz pomenutog razloga nisam voleo ni kombinaciju Matić - Milivojević kao ni ranije Matić - Fejsa.

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, drgnk said:

 

Meni on potpada pod kategoriju "nit' smrdi, nit' miriše". Ja njega uopšte ne primećujem na terenu i nakon utakmica u kojima igra, nikad ne mogu da se setim nekog njegovog poteza koji bi mi privukao pažnju. Naravno, postoje ljudi koji su stručniji od mene i koji imaju oko za te neke detalje u igri, pa možda i grešim. Ipak, voleo bih da imamo drugačiji profil igrača na toj poziciji, nekog sa nešto boljom igrom prema napred, tehnikom i kreacijom. Tim pre što je uparen sa Gudeljom kome je primarni zadatak u igri da kvari igru protivnika pa nam ne treba još jedan koji je sličnih karakteristika. Iz pomenutog razloga nisam voleo ni kombinaciju Matić - Milivojević kao ni ranije Matić - Fejsa.

 

I ja sam razmišljao o tome kako bi bilo dobro imati recimo Grujića pored Maksimovića ili Gudelja, kao igrača koji može više da ponudi prema napred. Ali možda u ovoj postavci i trebaju dva razbijača u sredini, zbog toga što nam se oba bočna (Kostić i Lazović) mnogo priključuju napadu. Zbog toga trebaju dvojica u sredini koji če znati da se postave i več u početku prekinu potencionalne kontra napade i/ili ubaciti se na štopersku poziciju kad ta kontra ide po boku, kako bi jedan od one zadnje trojice mogao da izađe na tu loptu.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad igra kao sto je igrao protiv Madjarske onda naravno da se ne vidi nijedan njegov potez osim trcanja kao muva bez glave. 

 

Protiv Norveske je imao potez vredan i gola, kad je spasao 1:0 za Norvezane intervencijom na gol liniji. Mislim da je to vredan potez za pamcenje?

 

Defanzivno je orjentisan i to je to. Njegov posao je da pokriva, trci, pravi presing, hvata te nicije lopte na sredini i to je u principu to. Nista spektakularno a te stvari, meni bar, deluje da radi bolje od ostalih. Ali naravno da bi bilo super imati pored njega centralnog veznog sa ofanzivnim karakteristikama ali mi takvog nemamo. Jedan takav dosta problema bi resio u nasoj igri ali nazalost nema takvog na vidiku. 

 

Problem sa nasom vezom je sto mi nemamo igraca koji moze uspesno da carini loptu na sredini, da stane na loptu a da je ne izgubi pod pritiskom. Nisu dovoljno tehnicki dobri.

 

Zbog toga mi trebamo da igramo preko krila. Brzo i direktno a ova dvojica koja su u centru samo da salju loptu na stranu i evntualno Tadicu ili Djuricicu, SMSu koji god se vrati malo dublje po loptu. Ako se ne varam period koji velika vecina pamti kad smo igrali najbolje i najkompaktnije, perod pod Anticem, takodje smo tako igrali. Eksploatisali krila maksimalno i nismo preterano cekali za napade niti smarali loptu na sredini. Odmah na krila, bocne pozicije, centarsut i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Možda ne bi bilo loše da isproba Mijata Gaćinovića na toj poziciji, makar na nekoj od manje bitnih utakmica reprezentacije. O.K kapiram da ljudi nisu zadovoljni njegovim trenutnim igrama, međutim, mislim da je eksplozivniji od Maksimovića, ima tu igru ka napred o kojoj smo govorili ali zna da odigra i u defanzivi. Ima veliki radijus kretanja, mnogo trči a mislim da za razliku od Maksimovića, zna i više sa loptom. E sad, zavisi dosta toga i od trenutne forme. U jednom intervjuu je i rekao da mu najviše odgovara pozicija centralnog veznog. U Ajntrahtu su ga dosta šetali po pozicijama pa se na osnovu toga stekao utisak da bi bio dobro rešenje na boku kao zamena Lazoviću. Bez obzira na nedavne kritike, mislim da se radi o zahvalnom igraču.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drgnk said:

Možda ne bi bilo loše da isproba Mijata Gaćinovića na toj poziciji, makar na nekoj od manje bitnih utakmica reprezentacije. O.K kapiram da ljudi nisu zadovoljni njegovim trenutnim igrama, međutim, mislim da je eksplozivniji od Maksimovića, ima tu igru ka napred o kojoj smo govorili ali zna da odigra i u defanzivi. Ima veliki radijus kretanja, mnogo trči a mislim da za razliku od Maksimovića, zna i više sa loptom. E sad, zavisi dosta toga i od trenutne forme. U jednom intervjuu je i rekao da mu najviše odgovara pozicija centralnog veznog. U Ajntrahtu su ga dosta šetali po pozicijama pa se na osnovu toga stekao utisak da bi bio dobro rešenje na boku kao zamena Lazoviću. Bez obzira na nedavne kritike, mislim da se radi o zahvalnom igraču.

 

Maksimovic je brzi, a i generalno izdrzljiviji i jaci od Gacinovica, sto je dosta bitnije za tu poziciju cetralnog veznog. Jeste Mijat bolji napred, ali tu se zavrsavaju sve njegove prednosti u odnosu na Maksu na tom mestu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...