Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, Sector said:

 

Nisam gledao statistiku ali da me je neko pitao koliko je igrao Simon - rekao bih oko 30 minuta. 

 

Kakav je to madjionicar, svaki njegov minut je beskrajno dugacak. 

Ili sto bi rekli, njegov minut traje 1000 sekundi 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mister-no said:

Videli smo Hola i Perija u direktnom duelu. Toliko o tome da nema igrača.. Da se razumemo ima Peri hiljadu mana ali.. Ne znam koja je razlika u ceni i da li je ima, mislim da je to tu negde.

Peri je potpisao za Olimpiju u maju, i ko je mogao da ga dovede? sportski direktor KKCZ ... :lol_2:

Posebna je priča kakve bi reakcije bile da je tad potpisan za nas ... posle bitke svi su generali.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

@VISOKOLETAC

 

Hvala za ovaj intermeco vremeplov!

Posle 21 godinu čekanja, 13 titulu po redu osvajamo sa 3:2 u godini najveće hiperinflacije kada su rafovi bili prazni a novčanice sa preko deset nula. Pune tribine ludih navijača, baklje i suzavci na sve strane...
Vidačić, Ilić, Obradović, Lisica, Jovanović, Stojaković, Cvetković, Kaličanin, Trifunović, Marinković, Tomašević, Jovanović - trener Lučić.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mikel said:

 

@VISOKOLETAC

 

Hvala za ovaj intermeco vremeplov!

Posle 21 godinu čekanja, 13 titulu po redu osvajamo sa 3:2 u godini najveće hiperinflacije kada su rafovi bili prazni a novčanice sa preko deset nula. Pune tribine ludih navijača, baklje i suzavci na sve strane...
Vidačić, Ilić, Obradović, Lisica, Jovanović, Stojaković, Cvetković, Kaličanin, Trifunović, Marinković, Tomašević, Jovanović - trener Lučić.

Dodao bih i protiv vazeceg prvaka Evrope, na klupi sa Zeljkom Obradovicem, iza klupe sa profesorom Nikolicem, a najveci navijac kluba (a mislim i predsednik) Mirko Marjanovic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, mister-no said:

Videli smo Hola i Perija u direktnom duelu. Toliko o tome da nema igrača.. Da se razumemo ima Peri hiljadu mana ali.. Ne znam koja je razlika u ceni i da li je ima, mislim da je to tu negde.

 

Hall je drugi plej, Perry je prvi u Cedeviti, ne moze se to uporedjivati.

 

Krivica trenera i uprave je sto na pocetku sezone nisu doveli prvog pleja, Hall i nije morao da se dovodi.

 

Kako god, mislim da (nebitno na kom mestu zavrsimo) vise nema dileme da postoje jako male sanse da Crvena zvezda ne osvoji ABA ligu ove sezone. Prosto, ekipe koje imaju konkurentne sastave (Mornar, Buducnost) nemaju trenere, a ekipe koje imaju trenere nemaju konkurentne sastave (Igokea, Cedevita).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre nego sto potrcite za Perijem, on je veceras imao 1 asistenciju isto koliko i Hol. Meni se cini da plejmeker ipak treba da ima koju asistenciju vise.

Noko je sve bolji i kada bi imali nekog pleja koji moze da mu udeli loptu to bi zgledalo odlicno.

Polako sklapamo igru. Morali bi da imamo i plan B, ako sut stane ili ti unutrasnju igru i na tome mora da se jos radi, a cini mi se da Hol nije resenje tog problema.

Cedevita ima jos Megu i Cibonu i ako dobije obe sigurno je 4ta, a ako izgubi jednu moze i da ispadne i onda je porazeni iz duela Mornar-Igokea 4ti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pre nego sto potrcite za Perijem, on je veceras imao 1 asistenciju isto koliko i Hol. Meni se cini da plejmeker ipak treba da ima koju asistenciju vise.

 

A imao je i 29 poena i maltene ih je sam držao u igri. Na nivou sezone (ABA+EC) ima 5.2 asistencije i ast/To ratio 3.2.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam za neke sigurnije opcije, da ne bi ponovo resetovali roster u decembru. Perija treba pokupiti, nije ni taj Smit los koliko sam video, mada mi se cini da nema range za 3pt i da je s bacanja i vise nego problematican, ako je to onaj iz Mornara? Ali Perija treba uzeti. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Guru said:

 

A imao je i 29 poena i maltene ih je sam držao u igri. Na nivou sezone (ABA+EC) ima 5.2 asistencije i ast/To ratio 3.2.

Naravno, nemoj da me shvatis pogresno, ali je moj utisak da je na svakoj utakmici sa boljim klubovima(gledao sam ga protiv Buducnosti, Igokee, Mornara i Partizana), lose vodio tim. Ja ne mislim da nama treba plej koji gleda prvo poene, a ako nam treba to sigurno nije Peri. Treba pokusati sa Jovicem ili Markovicem, a dovesti i jednog solidnog pleja pored jednog od njih, a tu je i Uskokovic ako se neko od njih povredi, a hoce.

Moramo sledece sezone biti pametni i poceti da gradimo kucu od temelja.

Meni, iskreno Peri mnogo losiji od Reglanda, a znamo kako se to zavrsilo.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da Radonja ne veruje Ritu u odbrani i da je tu Simonovic u prednosti (realno i sa svojih 150 leta je pokidao u prosloj tekmi odbranu).

 

Momci koji su igrali danas- to je ono sto cemo gledati i u plej-ofu, uz eventualno Hoakima skraćenog.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, VISOKOLETAC said:

Ma kako god ti kazes, ako ti je tako lakse ok, ali ima nas koji smo gledali kosarku i pre Radonjica i glupo da sada objasanjavam da je bilo i tezih titula, a opet mi glupo da ako krenem da pisem sta je sve problem u tvojoj konstataciji, umanjim veliki tadasnji uspeh, a i zapocnem neverending raspravu sa vama nosiocima stafete. 


Nemam neku brigu niti teret na zadatu temu pa da bi mi nešto bilo lakše. Drugo ne znam po čemu ti zaključuješ koliko dugo ko od nas prati košarku, ako po tome kako neko iznese mišljenje ili opravdano hvali i podržava odredjenog trenera/igrača onda si tek debelo u krivu. Samo na ovom forumu (pod time podrazumevam i onaj iz kog je sadašnji proistekao) pišem duplo duže nego sto je on skupio godina u Zvezdi.

 

Prva sezona mog praćenja Zvezde je zapravo završnica one koju si postavio sa tubea, uprkos tome i dalje ostajem pri istom mišljenju, očigledno većine nas, koje ti ne prija.

EDIT: slovca

Link to comment
Share on other sites

Haha znam znam, al su tad raširili krila.... Mislili su da su nedodirljivi. 
Meni jw draza ova titula iskreno. Cini mi se preko 20g Zvezda nijw bila sampion, a te sezone Partizan nas je u regularnom delu 7 puta dobio, a onda krece finale playoff-a i mi ih cistimo sa 3:0 hahaha.

Ozbiljne sam batine dobio od caleta kada sam skocio kada je sudija odsvirao kraj. Inace moj deda je bio vatreni Zvezdas, a cale vatreni Partizanovac. Deda mw je uzeo pod svoje i naravno kako to obicno biva sin uvek protiv caleta. Elem kada sam skocio i poceo da se radujem, cale koji je valjda kao i svi Partizanovci bio uveren u pobedu Partizana, dobio je ozbiljan poriv da me isprebija. Hahaha secam se da se prodrao, "jebem li ti majku ostrascenu". Hahaha i danas se slatko nasmejem tome, ja ostrascen a on je tokom finalne serije psovao sve zivo ugracima Partizana, polomio jw bio nesto od besa, casu neku cini mi se. Bgm tresnuo mi je samar, srecom jw bio u blizini deda pa mw jw spasio inace bih se lose proveo.

Kao i svi Zvezdasi uvek me je zanimao vise fudbal, to su mi neka prva secanja na kosarku, zaista skatka titula, bili smo ozbiljan autsajder tada, i na kraju kao filmski scenario [emoji4].

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni jw draza ova titula iskreno. Cini mi se preko 20g Zvezda nijw bila sampion, a te sezone Partizan nas je u regularnom delu 7 puta dobio, a onda krece finale playoff-a i mi ih cistimo sa 3:0 hahaha.

Ozbiljne sam batine dobio od caleta kada sam skocio kada je sudija odsvirao kraj. Inace moj deda je bio vatreni Zvezdas, a cale vatreni Partizanovac. Deda mw je uzeo pod svoje i naravno kako to obicno biva sin uvek protiv caleta. Elem kada sam skocio i poceo da se radujem, cale koji je valjda kao i svi Partizanovci bio uveren u pobedu Partizana, dobio je ozbiljan poriv da me isprebija. Hahaha secam se da se prodrao, "jebem li ti majku ostrascenu". Hahaha i danas se slatko nasmejem tome, ja ostrascen a on je tokom finalne serije psovao sve zivo ugracima Partizana, polomio jw bio nesto od besa, casu neku cini mi se. Bgm tresnuo mi je samar, srecom jw bio u blizini deda pa mw jw spasio inace bih se lose proveo.

Kao i svi Zvezdasi uvek me je zanimao vise fudbal, to su mi neka prva secanja na kosarku, zaista skatka titula, bili smo ozbiljan autsajder tada, i na kraju kao filmski scenario [emoji4].

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Kao kad te pitaju koje dete više voliš :)
Ali čitam lajv i oplakah, kakvi cigani ludaci..
Kaže Hol bi za ovaj dvokorak dobio četvorku iz fizičkog, ili Radonja izvukao iz Hola više nego poligraf lol
Ne, stvarno je njegovo dovođenje u top3 promašaja u eri od 2011.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ridji said:


Nemam neku brigu niti teret na zadatu temu pa da bi mi nešto bilo lakše. Drugo ne znam po čemu ti zaključuješ koliko dugo ko od nas prati košarku, ako po tome kako neko iznese mišljenje ili opravdano hvali i podržava odredjenog trenera/igrača onda si tek debelo u krivu. Samo na ovom forumu (pod time podrazumevam i onaj iz kog je sadašnji proistekao) pišem duplo duže nego sto je on skupio godina u Zvezdi.

 

Prva sezona mog praćenja Zvezde je zapravo završnica one koju si postavio sa tubea, uprkos tome i dalje ostajem pri istom mišljenje, očigledno većine nas, koje ti ne prija.

Da me je interesovalo da budem na strani vecine i da tako razmisljam, ne bih bio privodjen za vreme Milosevica, ne bih usao ni u sukob sa doticnim Slavnicem i sada bih verovatno imao bolju karijeru ili bar bilo kakvu(ovo sa Slavnicem nema veze sa politikom). Ja nemam nista protiv Radonjica, ali samo kada cujem te floskule ,,najbolji ikada", ,,najtrofejniji"...., malo se iznerviram, jer niti je najbolji, a kao sto se vidi nije jos ni najtrofejniji. Nadam se da ce postati i jedno i drugo i to mu zelim iz sveg srca, jer to bi znacilo da klub koji volim pobedjuje.

Ja mislim da je 93` bila teza pobeda, jer dolazis kod sampiona Evrope, sa najboljim trenerom i u trenutku kada ceo politicki vrh stoji iza komsija(i u fudbalu i u kosarci,vaterpolu, rukometu, bocanju), a to mi je nesto poznato. Nego kada ono bese pocinje uspon Radonjine Zvezde, a kada prestaje uspeh Vujosevicevog partizana?  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Naravno, nemoj da me shvatis pogresno, ali je moj utisak da je na svakoj utakmici sa boljim klubovima(gledao sam ga protiv Buducnosti, Igokee, Mornara i Partizana), lose vodio tim.

 

Moj utisak je baš suprotan, njima se praktično ceo napad vrti oko njega i Jake i to ne samo jer su im najbolji strelci, nego su uz Rupnika i jedini ball handler-i u ekipi... A ekipa su sa najboljim ofanzivnim rejtingom u poslednjih 10 sezona ABA lige, da Peri kao glavni kreator loše vodi tim teško bi to bilo izvodljivo.

 

19 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ja ne mislim da nama treba plej koji gleda prvo poene, a ako nam treba to sigurno nije Peri.

 

Treba nam plej koji ima i poene u rukama, jer smo na ostalim pozicijama uglavnom izuzetno limitirani, a malo je verovatno da ćemo na 2 opet imati skorera kao što je Lojd.

 

I ne znam što to ne bi bio baš on, posebno jer nije neki mrtvak koji zavisi od šuta, nego brza, prodorna i eksplozivna bombica koja ume da završava na obruču, iznudi faul, pogodi flouter...

 

31 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Teba pokusati sa Jovicem ili Markovicem, a dovesti i jednog solidnog pleja pored jednog od njih, a tu je i uskokovic ako se neko od njih povredi, a hoce.

 

Pa Jović i on bi bili izuzetno kompatibilan tandem i savršeno bi se dopunjavali.

 

34 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Meni, iskreno Peri mnogo losiji od Reglanda, a znamo kako se to zavrsilo.

 

Završilo se povredom, inače je igrao skroz dobro kod nas... Plus je Perry sada na nekom peak-u karijere, dok je Regland ipak već bio u padu kada je došao kod nas.

 

 

 

49 minutes ago, Markoss said:

nije ni taj Smit los koliko sam video, mada mi se cini da nema range za 3pt i da je s bacanja i vise nego problematican, ako je to onaj iz Mornara?

 

On je pre svega undersized petica, tako da to što nema range i nije problem, doduše ovo za bacanja stoji... Lik je ubedljivo najbolji defanzivac u ABA, prvi je bloker lige (1.9 po meču) i najviše zahvaljujući njemu Mornar spušta protivnike na 52.4% oko koša (najbolja zaštita obruča u ligi), ima izuzetno brze i aktivne ruke, jak je kao bik, brz, eksplozivan, pravi hustle igrač, a na drugoj strani je elitni finišer - opet najbolji u ligi sa 75.5% realizacije oko koša.

 

 

Da navijamo za klub koji ima razvijen (ili bilo kakav) skauting pa i da se femkamo i premišljamo, ovako pakuj to i ne razmišljaj. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

 

Moj utisak je baš suprotan, njima se praktično ceo napad vrti oko njega i Jake i to ne samo jer su im najbolji strelci, nego su uz Rupnika i jedini ball handler-i u ekipi... A ekipa su sa najboljim ofanzivnim rejtingom u poslednjih 10 sezona ABA lige, da Peri kao glavni kreator loše vodi tim teško bi to bilo izvodljivo.

 

 

Treba nam plej koji ima i poene u rukama, jer smo na ostalim pozicijama uglavnom izuzetno limitirani, a malo je verovatno da ćemo na 2 opet imati skorera kao što je Lojd.

 

I ne znam što to ne bi bio baš on, posebno jer nije neki mrtvak koji zavisi od šuta, nego brza, prodorna i eksplozivna bombica koja ume da završava na obruču, iznudi faul, pogodi flouter...

 

 

Pa Jović i on bi bili izuzetno kompatibilan tandem i savršeno bi se dopunjavali.

 

 

Završilo se povredom, inače je igrao skroz dobro kod nas... Plus je Perry sada na nekom peak-u karijere, dok je Regland ipak već bio u padu kada je došao kod nas.

 

 

 

 

On je pre svega undersized petica, tako da to što nema range i nije problem, doduše ovo za bacanja stoji... Lik je ubedljivo najbolji defanzivac u ABA, prvi je bloker lige (1.9 po meču) i najviše zahvaljujući njemu Mornar spušta protivnike na 52.4% oko koša (najbolja zaštita obruča u ligi), ima izuzetno brze i aktivne ruke, jak je kao bik, brz, eksplozivan, pravi hustle igrač, a na drugoj strani je elitni finišer - opet najbolji u ligi sa 75.5% realizacije oko koša.

 

 

Da navijamo za klub koji ima razvijen (ili bilo kakav) skauting pa i da se femkamo i premišljamo, ovako pakuj to i ne razmišljaj. 

Ja mislim da je on igrac slican Voldenu, ali da Volden igra puno bolju odbranu. Ne znam, cini mi se da bi na kraju kukali, ali to je samo moje misljenje.

Regland je bio los i pre povrede, tako da ga je Tomic polako sklanjao. Na pocetku ni ja nisam mogao da verujem kakav je napadac, a onda je polako tonuo. Odbranu nije igrao nikada.

Sto se tice Smita, tu se slazem sa tobom, uz Noka i Rita bi jako puno znacio pogotovu u odbrani, ali i on mnogo u napadu zavisi od pleja, jer puno igra iz rola i npr bi ove sezone bio na istom nivou, kao i ostali nasi centri. 

Mislim da smo jedina ekipa koja je imala tri rol centra i nijednog igraca koji to moze sa njima da odigra 😂  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Ja mislim da je on igrac slican Voldenu, ali da Volden igra puno bolju odbranu.

 

Ma kakvi: Peri je brza, dinamična i prodorna čigrica, bolji je i ball handler i plejmejker i finišer... Volden je u suštini komplementarni kombo koji gro poena postiže šutem za tri poena (catch and shoot i pull up iz pika), eventualno pravolinijski prodor kada mu se otvori prostor (al' uz loše finiširanje), znači praktično kao nacrtan da bude 3. bek u rotaciji i igra malo na PG, malo na SG. To naravno u idealnim okolnostima, ne i kada se ovoliko mučimo sa pozicijom 1.

 

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Sto se tice Smita, tu se slazem sa tobom, uz Noka i Rita bi jako puno znacio pogotovu u odbrani, ali i on mnogo u napadu zavisi od pleja, jer puno igra iz rola i npr bi ove sezone bio na istom nivou, kao i ostali nasi centri. 

 

Sam si pomenuo Jovića, ako je on u stanju da izvuče 20 minuta u EL i 15-ak u ABA i tako na 50-ak utakmica u sezoni, onda neka on bude taj visoki pass first plej koji će da razigrava centre... A daleko od toga da je Peri operisan od kreacije, on nema sajz da vidi preko odbrane i samim tim teže kreira uglove za dodavanja, al' je dobar drive & kick i drive & dish dodavač, fino razigrava i u tranziciji, uvek dobar odnos asistencija i izgubljenih... 

 

PG: Perry, Jović, Uskoković

SG: _________, Walden (SG/PG)

SF: Lazarević, Dobrić, Lazić

PF: _________, Davidovac

C Nnoko, Smith

 

Naći two way startera na 2, poželjno sa dobrim sajzom da može i na 3 u nižim petorkama, startnu četvorku sa dobrim fizikalijama i šutem, Davidovca trajno prebaciti na 4 jer odatle očigledno najviše doprinosi (ofanzivno, defanzivno je loš gde god da ga staviš), gurnuti Lazarevića u vatru umesto Lazića (a i on će nažalost svakako ostati, pa nek bude 3. opcija i kao neki osigurač) i izabrati 5. visokog između Rita, Kuzmića i recimo Pecarskog - u zavisnosti od toga šta se proceni da nam je potrebnije.

 

Ovo je bez previše fantaziranja i možemo mi i bolje od xyz jer na kraju uglavnom ispadne da ne možemo bolje, samo da se ubodu dobra dvojka i četvorka i to je to.

 

Edited by Guru
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...