Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Radonja bas ubija sa forsiranjem Simona. Ok nema Kuridze (koji uzgred nije nista bolji) ali probaj bar malo Rita. Mozda pogodi neki sut, udari blokadu, uhvati skok, bilo sta. Provjereni Simon je hodajuca stetocina, ne znam da li mi teze pada njegovo mlataranje rukama u odbrani ili kampovanje u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, VISOKOLETAC said:

Za Moku mozes sve reci, ali da je gospodin to nikada nije bio. Uvek je bio mangup sa ulice. U ovom tekstu ga niko nije pitao da obrazlozi svoj stav i verovatno ima razlog zasto je to rekao. Ne bih da brojim trofeje, Radonjic je imao dosta takmicenja, pa je dosta i osvojio, ali bilo je trenera Zvezde koji su bili i bolji treneri i dugotrajniji (u tadasnjim ligama si mogao da osvojis maksimalno 2 trofeja, a i bili su tezi rivali). To ne znaci da on nece i za mene postati najbolji svih vremena, ako ostane dovoljno dugo u klubu. Da li je Radonjic najbolji da zameni Sasu, ne znam, to cemo videti u Junu. Njegov problem je sto za njegov sistem treba vremena, a mi vremena nemamo.


Tezi rival od Vujosevica i onakvog Partizana? Posle 15ak godina poraza, ponižavanja, šikaniranja, lopovluka (iznutra), pritisaka... Teško.

Ne znam da li se može naći tezi zadatak za trenera KKCZ, sa kojim se naravno nije samo Radonjić sreo tih nekoliko godina

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino racionalno objašnjenje za Simketovu ulogu u ovom rosteru je da Radonja ima već desetak godina ozbiljne probleme sa kockom, i da je Simonović tu negde u januaru otkupio sve njegove dugove pa mu ovaj mukica sada vraća kroz minutažu.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector said:

Radonja bas ubija sa forsiranjem Simona. Ok nema Kuridze (koji uzgred nije nista bolji) ali probaj bar malo Rita. Mozda pogodi neki sut, udari blokadu, uhvati skok, bilo sta. Provjereni Simon je hodajuca stetocina, ne znam da li mi teze pada njegovo mlataranje rukama u odbrani ili kampovanje u napadu.

Simon je igrao 14 minuta. Jeste svaki njegov minut kao večnost, ali ne treba preterivati.

Radonja, iz nekog razloga, sve povratnike iz povrede baš sporo uključuje u ekipu. Zato i mala minutaža Rita.

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pulen najveci zvezdas koji nije obukao sveti dres. Kakav doktor kosarke, koliko se on sprda kad mu se igra basket. Btw, opet ce Deda i Dobric da vade stvari u clutch momentima, mmw. Momci su sigurica, treba da ih drzimo u timu do kraja karijera. 

 

Elem, ovo je ozbiljna mec lopta za nas i ne smemo nikako da ispustimo. Domaci teren u finalu je kljucna stvar.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Radonjin odnos sa Simonom je problematican, on ga i dalje tretira kao da je neka 2017. Vidi se da mu puno veruje, valjda zato sto ga poznaje i zato sto je ovaj iskusan, nemam pojma. 

 

Takodje mi se ne svidja Simonovo ponasanje. Bas se nekako izbezobrazio, kao da je glavni baja u ekipi. Na liveu sam pisao o onoj situaciji kad su mu pokazivali da je omasio kretnju, a u prvom poluvremenu je bio detalj kad ne uzima otvoren sut za tri, pravi neki cudan pokret bez spustanja lopte, onda spusta dribling i naravno pravi korake u polasku, a onda baca besno loptu i krece da vice i siri ruke?

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ridji said:


Tezi rival od Vujosevica i onakvog Partizana? Posle 15ak godina poraza, ponižavanja, šikaniranja, lopovluka (iznutra), pritisaka... Teško.

Ne znam da li se može naći tezi zadatak za trenera KKCZ, sa kojim se naravno nije samo Radonjić sreo tih nekoliko godina

Ma kako god ti kazes, ako ti je tako lakse ok, ali ima nas koji smo gledali kosarku i pre Radonjica i glupo da sada objasanjavam da je bilo i tezih titula, a opet mi glupo da ako krenem da pisem sta je sve problem u tvojoj konstataciji, umanjim veliki tadasnji uspeh, a i zapocnem neverending raspravu sa vama nosiocima stafete. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Radonjin odnos sa Simonom je problematican, on ga i dalje tretira kao da je neka 2017. Vidi se da mu puno veruje, valjda zato sto ga poznaje i zato sto je ovaj iskusan, nemam pojma. 

 

Takodje mi se ne svidja Simonovo ponasanje. Bas se nekako izbezobrazio, kao da je glavni baja u ekipi. Na liveu sam pisao o onoj situaciji kad su mu pokazivali da je omasio kretnju, a u prvom poluvremenu je bio detalj kad ne uzima otvoren sut za tri, pravi neki cudan pokret bez spustanja lopte, onda spusta dribling i naravno pravi korake u polasku, a onda baca besno loptu i krece da vice i siri ruke?

Pa kad je dobar sa trenerom, ovaj ga zivka u kasne sate da pričaju o košarci ... ovo bezobrazan je tačno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jadan Laza, totalno smo ga zapostavili od kad je Simke uzeo banku.

Nego šta bi sa Kulenom?

Šuška se da ga štekamo za finalnu seriju jer je procena fizia da u njemu ima košarke za još 4-5 tekme...i toeto.

 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Treba odraditi Krku i Zadar koliko god moze jako, bolji smo onoliko al nema opustanja.

Ne verujem da će biti opuštanja jer ovo je period koji će Radonjić da koristi da dodatno uteze stvari. Vezali smo nekoliko pobeda, nije bilo dalekih putovanja Evropom i još bitnije nije bilo fizički zahtevnih EL utakmica kao ni po moral demorališucih poraza. Sada treba nastaviti sa nadogradnjom igre, atmosfere i samopouzdanja. Padova u igri ima još uvek i teško će biti skroz ih svesti na minimum za ovo kratko vreme do PO, ali morali bismo to dovesti do prihvatljivog nivoa, barem poput danas ili još niže od toga. 

Vec sad je jasno šta će DR, i šta zapravo mora, da radi po pitanju spoljne linije do kraja ABA, naročito u doigravanju. A to je maksimalno oslanjanje i opterećenje najboljih igrača, onih u koje se ima puno poverenje i onih koji bar jednu stvar mogu da rade odlično. I tu definitivno ispadaju Hol i Uskoković. Nema se više prostora i vremena za njihovo sistematsko uklapanje u mehanizam koji treba da ostvari glavni cilj sezone. Svakako biće tu sporadicnih uloga i korišćenja ali to će biti incidenti i spletovi okolnosti a ne sistematska rešenja. I sad već i sam mislim da tako mora do kraja ABA.

Volden nam je overal verovatno drugi najbolji igrač i više neće biti toliko prostora za brigu da mu kec nije primarna pozicija i da nam napad često zastuca kad on obavlja ulogu organizatora. Jednostavno ćemo morati maksimalno imati i njega i Lojda na parketu. Dobro je sto stvari tj naša igra, na osnovu dve poslednje utakce, bivaju sve bolje i sve uklopljenije

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

Ni Peri ni Smit ne mogu biti startne opcije u EL.

Mada ni Hol ni Kuridza ne mogu pa smo tako igrali 😂

 

Pusti "startne opcije u EL", po tim kriterijumima nam ne bi ostao niko sem Lojda (a on nam svakako neće ostati) i eventualno Noka. A znajući da skauting nemamo, možda je i pametnije ići na bolje vrabac u ruci nego golub na grani varijantu. Pritom su ova dvojica svakako veoma dobri igrači i lako i brzo bi se uklopili, tako da uzevši sve u obzir - potpisuj to.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ma kako god ti kazes, ako ti je tako lakse ok, ali ima nas koji smo gledali kosarku i pre Radonjica i glupo da sada objasanjavam da je bilo i tezih titula, a opet mi glupo da ako krenem da pisem sta je sve problem u tvojoj konstataciji, umanjim veliki tadasnji uspeh, a i zapocnem neverending raspravu sa vama nosiocima stafete. 

Mene iskreno zanima, bez zelje za raspravom, koji je veci bio zadatak za trenera KKCZ od skidanja Vujosevicevog Partizana? Prva secanja za Zvezdu su mi vezana za sezonu 97/98, od tada veceg izazova nije bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Del Piero said:

Radonjin odnos sa Simonom je problematican, on ga i dalje tretira kao da je neka 2017. Vidi se da mu puno veruje, valjda zato sto ga poznaje i zato sto je ovaj iskusan, nemam pojma. 

 

Ma stvar je samo sto nemamo igraca na 4 i onda se namece Simon kao jedino resenje. Prvo je Rit, koji moze da igra na toj poziciji, bio s vremena na vreme povredjen a sada Kuridza.. ko da ih zameni? A ne treba ni gresiti dusu, Simon je prelezao upalu pluca i nakon toga nije lako u njrgovim godinama ponovo uci u formu, a prosle sezone je stvarno igrao dobro. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ma stvar je samo sto nemamo igraca na 4 i onda se namece Simon kao jedino resenje. Prvo je Rit, koji moze da igra na toj poziciji, bio s vremena na vreme povredjen a sada Kuridza.. ko da ih zameni? A ne treba ni gresiti dusu, Simon je prelezao upalu pluca i nakon toga nije lako u njrgovim godinama ponovo uci u formu, a prosle sezone je stvarno igrao dobro. 

Ti dobrim delom zaista jesi u pravu, ali je Simon ove godine ozbiljna stetocina i nekad stvarno ide dalje od opanaka. Ovo kazem kao neko ko ga je cesto branio od neopravdanih kritika. U ovom trenutku on je kriticniji od Lazica koga smo cesto razapinjali

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Simon je igrao 14 minuta. Jeste svaki njegov minut kao večnost, ali ne treba preterivati.

Radonja, iz nekog razloga, sve povratnike iz povrede baš sporo uključuje u ekipu. Zato i mala minutaža Rita.

 

Nisam gledao statistiku ali da me je neko pitao koliko je igrao Simon - rekao bih oko 30 minuta. 

 

Kakav je to madjionicar, svaki njegov minut je beskrajno dugacak. 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...