Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

8 minutes ago, delgado said:

 

  O dje si Miki, pobratime stari.

 

    Pa zavrsavamo nego sta, prosla utakmica je bila konacni statement u ovoj seriji. Kingovih 10/12 iz igre i 4/5 trojke pokazuju da je prebacio u brzinu vise. KCP i Danny su poceli da pogadjaju, Howard hasluje punom parom, odbrana je zategnuta a cekamo i Ronda da se vrati da unese jos malo playmakinga u tim. Pozitivno je sto je u prosloj utakmici i Kuzminho ispogadjao solidno. 

 

  Brine ovih 154 poena Clippersa, al jbg bez Porzingisa skoro celu seriju, nema Dallas snage da se nosi sa njima u toj situaciji. Slabo uspevam da gledam utakmice koliko sam zamislio, bas pred plejof lose tempirah lezanje/ustajanje, tesko izdrzim posle 00 da ostanem budan a budim se ranom zorom u 9h. Kad igraju Lakersi onda spavam iz delova doduse. 

Znamo da imaju vise poena u rukama, Lejkersi sigurno nece sa njima ici run&gun vec da uspore igru tako da me tih 154 ne brine. 

Ocekivao sam da bude BO protiv Dalasa, ipak je previse da igraju toliko meceva bez Porzingisa a jos Luka rovit. 6ti mec ce biti neizvesniji ali ce tu Klipani zavrsit seriju a onda idu na lakseg rivala u 2 rundi, Denveru bi davali 130 ppg lagano a sa Jutom bi se malo namucili ali nema sanse da bi Mitchell mogao sa njima da ima ovakav prosjek i % iz igre i tu se svaka prica zavrsava.

Nama Hjuston koji je bas zajeban, to ce ici u 7 meceva ili Okc koja bi pravila dosta problema. Jebeno delgi ali ide se tezim putem.

 

Klipani ce i prljavo zaigrati, protiv Lebrona ne vjerujem da imaju m... ali ne bih iskljucio neki podmukli udarac AD-u ili podmetanje noge ali otom potom

 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde @Miki28 daj taj avatar ali da se opkladimo za prolazak do finala 🙂 to je vec polje u koje verovatno ne bi usao.

 

154poena Klipersa, ovo je bilo siguro da range-a 🙂

 

Bolesni procenti i u mecu Utah-Denver, sta ljudi pogadjaju ono je bolesno. Ko nabije taj dobije.

 

Na kraju tih par timova sto igraju odbranu najbolje ce i uci u finala istoka i zapada.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Tek se poslednjih dana lagano vraćam na forum, imao sam podužu pauzu pa nisam ni video.

 

Kontam da je kasno, ali može naravno.

 

registruj se i prognoziraj od sada nadalje. Onda ćemo ponderisati broj poena sa brojem prognoziranih serija i imaćeš pošten rezultat u odnosu na ostale. Manje više 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mr clutch said:

Imao je Wall 3-4 360 layup da sam video. Uz njega Derozan je među češćim izvođačima tog poteza. JR, Swaggy P, Irving mi padaju na pamet kao igrači koji su izveli 360 layup. Nije ni Jamalu ovo prvi put, imao je ovakvo polaganje u regularci prošle ili pretprošle sezone. 

 

Potez je prelep, ali nije nešto što se ne vidja. 

Sve je to sto kazes, samo sto je Dzamal to izveo u PO-u u situaciji kada se lomi utakmica i to ni manje ni vise nego preko dvostrukog DPOY-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jamal pokazuje ozbiljan karakter u ovih par utakmica. Ozbiljno rilja i pokusava da ostavi Denver u igri. Ima i on periode kada ga nema nigde, sinoc nista nije igrao u prvom, ali u zavrsnicama uzima loptu i preuzima odgovornost. I mnogo toga kreira sam, ostavio je Denver u playoffu za sada. Jokic nestao nakon prve cetvrtine, kao da se ugasi covek, pojavio se na kraju utakmice, ali koji je to mindset da nakon prve cetvrtine i 21 poena, 8/8 iz igre ti u naredne dve postignes dva poena?

 

Pre sezone sam mislio da ce mi ovi Clippersi biti simpaticni, nekako su napravili ekipu po mom ukusu, cvrsti, ozbiljna defanziva, itd., ali nema sanse da navijam za ove njuske sad. Odvratni su pre svih Beverley, Morris i Harrell. Od ovih koji ce proci u semis ostace mi gotivna samo Juta izgleda, osim ako OKC ne napravi solidnu senzaciju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Drakaris said:

Sve je to sto kazes, samo sto je Dzamal to izveo u PO-u u situaciji kada se lomi utakmica i to ni manje ni vise nego preko dvostrukog DPOY-a.

Sa'ce uini da ti uleti klizeci sa obe noge kako je starks u PO protiv onih Bullsa izveo 360 layup, valjda bese PO. Xd

 

Jamal je taj tip igrača ili ga ima ili ga nema. U offf ballu nema uticaja na igru. 

 

Nzm što se ne uvede komisija koja pregledava tekme i prljave poteze kao što je Morrisov naknadno kažnjava. Treba kažnjavati ako postoji očigledna namera da se udari na ozledjeno mesto. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mr clutch said:

Jamal je taj tip igrača ili ga ima ili ga nema. U offf ballu nema uticaja na igru. 

Mogu da se slozim da nije konstantan, ali ima uticaja na igru. Decko se mnogo krece u napadu, nesto slicno kao Klej, pokusavajuci da se otvori za Jokicev pas u prostor. To je cak i jedan od njegovih vrlina, lagan je kao pero, bez nekih velikih misica, pa mu je i lakse. Takodje je poboljsao i svoj dribling, neverovatan ce biti Dzamal u godinama koje dolaze.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drakaris said:

Mogu da se slozim da nije konstantan, ali ima uticaja na igru. Decko se mnogo krece u napadu, nesto slicno kao Klej, pokusavajuci da se otvori za Jokicev pas u prostor. To je cak i jedan od njegovih vrlina, lagan je kao pero, bez nekih velikih misica, pa mu je i lakse. Takodje je poboljsao i svoj dribling, neverovatan ce biti Dzamal u godinama koje dolaze.

Mozda gresim, nisam odgledao svaku tekmu, ali Marej mi slabo katuje u ovom PO.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stefan81888 said:

 

Imao je Wall slican potez ali ovo Jamalovo je meni lepse, predivno.

 

 

 

360 layup jeste vec vidjen ranije, ali ovaj Marijev ne mogu da se sjetim da sam vidio prije. U punom trku, na najvisoj tacki, suprotnom rukom daje reverse rotaciju. Spoj fizikalija za hang time, kontrole tijela i mekog dodira - bas impresivno. Dodatni utisak je to sto potez dolazi iz pozicionog napada, gdje ga docekuje u reketu najbolji defanzivni centar lige... A i ja malo navijam za njih, pa ne treba puno da skoci andrenalin 😄

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koju povredu ima Porzingis?

 

Glavni dripac u Clippersima je Beverley, a Mook i Trez kao da su jedva dočekali da se krevelje, zaista antipatična grupica. Sa druge strane, ovi glavni igrači Clippersa se ponašaju normalno i dostojanstveno.

 

Vrhunska individualna partija Murraya sinoć ali ja od Denvera još uvek nisam video dovoljno timskog doprinosa da prođu Jazz, sve se svodi na individualna zapaljivanja, tako im je Murray doneo i prvu pobedu. Mora Malone da drži Portera u igri verovatno više nego što bi hteo jer jedini on pored Murraya i Jokića može da da više od 10 poena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ima povredu kolena.

 

 

moze se reci da je onaj poraz u cetvrtoj i na nacin koji su ga doziveli dobro dosao clippersima. malo ce ozbiljnije pristupiti utakmicama. videlo se na leonardu da mu nije vise do zajebancije i resio je da sve sam uradi u prvom poluvremenu.

pitam se dokle ce leonard da trpi ove klovnove u ekipi i kada ce uraditi nesto po tom pitanju. verovatno je i njemu uzasno neprijatno sve sto beverley i kompanija rade.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Del Piero said:

Ne mislim nista, 100% sam siguran da je ovo namerno bilo i ne moze niko da me ubedi da nije.

Da je neko drugi pa da i kazem da je slucajno ali za njega nema sanse. Bas uzas potez ali ovo Doncicu samo nek sluzi kao priznanje koliko ga se boje i koliko moze veliki da bude.

Svi prigovaraju sudijama ali mislim da je Marcus jedan od top 3 u ligi. Za sve ima neki komentar, sirenje ruku, pravljenje face nevinasceta itd itd.

Tu jedino da kazes da  je Kawhi fer ali to je robto, taj ima svoj zadatak i fokus samo na to.

PG13 nije prljav ali mi je postao antipatican sa nekim izgovorima za svoju igru prethodnih sezona

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...