Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

6 minutes ago, gggggggg said:

 

 

Ako ljudi moraju da rade u marketima za minimalce uz dosta veci rizik od korone, mogu i oni za milionce da se bave kosarkom uz manje rizike nego ovi u marketu. Mozemo da kazemo da zabava koju kosarka pruza ljudima nije essential za razliku od hrane u marketima, i to je okej argument, ja se samo ne slazem. Prvo zato sto je sport odlicna zanimacija ljudima dok su u karantinu ( ako su uopste u karantinu, nesto mi deluje kao da malo amera i dalje obraca paznju na to) i drugo zato sto je narucivanje jebenog vibratora preko amazona bilo smatrano essential delivery jos dok su mere bila dosta stroze. Ak oje mogo taj amazon delivery guy da ti donese vibrator, i da se to smatra neophodnim, moze i kosarka da se smatra neophodnom 🙂 Malo sam se sprdo na kraj 😛, ali poenta je valjda razumljiva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

    

31 minutes ago, gggggggg said:

 

najpametnije je da se uopste ni ne igra i to bi bilo sasvim ok resenje da nisu milijarde u pitanju jelte

 

lowe misli da ce igracima najteze biti izdrzati ovaj bubble. vec sada su tri meseca u karantinu e sad zamisli da budu jos tri meseca u karantinu ali sada bez porodice i svega sto imaju kod kuce. naravno kontenderi ce izdrzati nekako, ali opet npr washington ili phoenix koji imaju skoro nikakve sanse da udju u playoff, opet moraju u karantin na 5-6 nedelja da odigraju osam utakmica. pa sta ako izgube npr prve dve sta, pa nemaju vise sanse da udju u playoff. moraju ostati jos dve nedelje gde ne zele biti, odigrati jos sest utakmica koje ne zele igrati zbog raznih razloga (pre svega zbog povreda), i opet da budu u karantinu i da igraju singl pingpong. siguran sam da ce biti izmisljenih povreda i svega. na sta ce tek liciti te utakmice kada phoenix izadje sa prvom petorkom mahom g-ligasa. svi da se pridrzavaju ovih pravila a ne igraju ni za sta, osim za vlasnika.

 

sto se tice virusa i orange countryja, orlanda, slucajevi su bas u lepom porastu i tek treba da bude jos vise kada pocne sezona kupanja i plaze.

 

blm ne uzimam za ozbiljno jer mi nema smisla to da ce ljudi koji bi izasli na ulicu, ipak ostati kod kuce da gledaju new orleans - brooklyn. a drugo, ko zna sta ce biti za mesec dana sa tom situacijom, verovatno ce ili prestati ili biti malo ljudi na ulicama. mada ja ne zivim tamo, nisam crnca i ne znam kako je zapravo. verovatno samo lupetam.

 

Evo suzu sam pustio sto za te pare moraju 3 meseca da budu odvojeni od porodica. Jbt ko da ce 3 meseca u rudniku da rade.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

ako sam dobro razumeo, glavna dilema za njih je da li će, ne samo građani koji idu ili ne idu na proteste ali ih smatraju važnim, izgubiti nepodeljeno interesovanje za issue; 

teorija je da sada čak ni espn nema o čemu da piše sport-related pa se hteli-ne hteli bave protestima. kada krene nba, svi će jedva dočekati da se reše bede i pišu o najlepšim sporednim stvarima na svetu  ko je šta tvitovao, ko je prvak u onoj popularnoj igrici i ostalo.

 

zapravo na tu temu mere da li će im uticaj biti relevantan ili neće. 

zato mi je kul štagod da odluče. jes' da bi voleo da gledam digest nba po celo leto ali, što kažeš, kontam da je njima ovo malko važnije nego nama sa ove kilometarske distance.

 

da, to vec ima vise smisla.

 

15 minutes ago, Scepan Mali said:

Ako ljudi moraju da rade u marketima za minimalce uz dosta veci rizik od korone, mogu i oni za milionce da se bave kosarkom uz manje rizike nego ovi u marketu. Mozemo da kazemo da zabava koju kosarka pruza ljudima nije essential za razliku od hrane u marketima, i to je okej argument, ja se samo ne slazem. Prvo zato sto je sport odlicna zanimacija ljudima dok su u karantinu ( ako su uopste u karantinu, nesto mi deluje kao da malo amera i dalje obraca paznju na to) i drugo zato sto je narucivanje jebenog vibratora preko amazona bilo smatrano essential delivery jos dok su mere bila dosta stroze. Ak oje mogo taj amazon delivery guy da ti donese vibrator, i da se to smatra neophodnim, moze i kosarka da se smatra neophodnom 🙂 Malo sam se sprdo na kraj 😛, ali poenta je valjda razumljiva.

 

volim ovaj argument, zaradjuju milione i vise nisu ljudi od krvi i mesa. ko te jebe sta mislis i sta zelis, imas platu od 15 miliona, uzivaj i zabavljaj me.

 

1 minute ago, Zvezdinho said:

    

 

Evo suzu sam pustio sto za te pare moraju 3 meseca da budu odvojeni od porodica. Jbt ko da ce 3 meseca u rudniku da rade.

 

tako je. i onda oduzmes srbinu pravo da sedi u kaficu ili u kladionici, da ne sme izlaziti nakon 20h i odmah je uzjeban.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

 

volim ovaj argument, zaradjuju milione i vise nisu ljudi od krvi i mesa. ko te jebe sta mislis i sta zelis, imas platu od 15 miliona, uzivaj i zabavljaj me.

 

 

Ovo zapravo jeste validan argument, koliko god surovo zvučalo. Kao u nekoj korporaciji, kad dođe frka ili kriza, od onih najplaćenijih (top menadžment) se očekuje da budu dostupni 24/7 i da zavrnu rukave. 

 

Da bi uživao sve moguće privilegije ogromne lovušine i slave koja ide uz to a koju imaš kao NBA igrač, moraš jebiga da ugodiš onima zbog kojih se i nalaziš u statusu da se tvoj rad toliko vrednuje, a to su konzumenti tvog rada. 

 

Ja sam pre svega pristalica poštovanja ugovornih obaveza. Ako klubovi nemaju ništa protiv da igrači koje plaćaju ne igraju, ko sam ja da im sudim.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bas tako, ja se vecito svajdam sa ljudima oko toga da sportisti nisu preplaceni. Oni uzimaju deo zarade koj ise vrti u celom biznisu i ciji su oni krucijalni deo, ne bi bilo fer da se milijarde vrte u sportu a da sami sportisti nisu milioneri. Ali bas zato sto su placeni debele novce da se bave necim sto je ostalim ljudima hobi, ja smatram da imaju obavezu da me zabave u ovakva vremena. Sa tim da naravno ne pricam da oni sad moraju da rizikuju zivote kao gladijatori u areni, ali posto bih rekao da ima rizik da se zaraze od korone isti trenirali ne trenirali, onda bar nek ispostuju svoju obavezu. A smatram da imaju obavezu, privilegije i obaveze idu jedno sa druigm, bar bi tako trebalo.
Ako neko od njih zeli da kaze ja zelim da se samoizolujem dok ne prodje korona i nemam kontakt sa ljudima, nemam problema sa tim. Ali ako onda te usnime ( a u 2020 ce te usnime) kako se setkas po plazi, mitinzima i striptiz klubovima, onda da se kazni oduzimanjem dela plate. Meni to posteno.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, gggggggg said:

 

lowe misli da ce igracima najteze biti izdrzati ovaj bubble. vec sada su tri meseca u karantinu e sad zamisli da budu jos tri meseca u karantinu ali sada bez porodice i svega sto imaju kod kuce. naravno kontenderi ce izdrzati nekako, ali opet npr washington ili phoenix koji imaju skoro nikakve sanse da udju u playoff, opet moraju u karantin na 5-6 nedelja da odigraju osam utakmica. 

 

Boo freaking hoo. Dodao bih još, ali Chaos je prilično dobro sumirao ono što i ja mislim. 

 

Što se tiče neigranja zbog BLM, meni to iskreno ima više smisla. I ako bi se igrači ujedinjeno dogovorili da je to stav, mislim da bi poslalo prilično jaku poruku. Pogotovo ako bi moglo da povuce i ostale major sportove. 

 

Ali tu bih onda želeo da vidim kakva je žrtva igrača da to urade. Da li bi se odrekli dela zarade koji je ekvivalentan delu sezone koji je otkazan i tako ublažili ogromne gubitke klubova koji bi usledili, ili bi u dogovoru sa klubovima donirali deo zarade u organizacije i fondove koji se bore za protiv rasizma. 

 

Bilo bi mi problematicno i sumnjao bih u iskrenost stava da ne treba da se igra, ako igrace to ni na koji nacin ne bi bolelo, tj bilo bi im isplaceno sve po ugovoru kao i da je redovna situacija. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

vi gledate na ovo iz naseg ugla a ne iz ugla prosecnog nba igraca koji nije navikao da bude zatvoren u sobi sest meseci bez obzira koliko idealne uslove moze da ima. ljudi koji su navikli da se stalno krecu, putuju, igraju etc.

svi smo gledali last dance. videli smo da sta rade igraci izmedju utakmica. jedan ode u atlantic city da igra blackjack do 5 ujutru, drugi proputuje pola amerike do las vegasa da se izivi i etc.

pre ili kasnije puknes bez obzira koliko miliona imas na racunu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

vi gledate na ovo iz naseg ugla a ne iz ugla prosecnog nba igraca koji nije navikao da bude zatvoren u sobi sest meseci bez obzira koliko idealne uslove moze da ima. ljudi koji su navikli da se stalno krecu, putuju, igraju etc.

svi smo gledali last dance. videli smo da sta rade igraci izmedju utakmica. jedan ode u atlantic city da igra blackjack do 5 ujutru, drugi proputuje pola amerike do las vegasa da se izivi i etc.

pre ili kasnije puknes bez obzira koliko miliona imas na racunu.

Pa dobro, neće biti u sobama 3 meseca, imaće mogućnosti da se međusobno zabavljaju, gledanje filmova, igranje igrica, bazeni itd.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

vi gledate na ovo iz naseg ugla a ne iz ugla prosecnog nba igraca koji nije navikao da bude zatvoren u sobi sest meseci bez obzira koliko idealne uslove moze da ima. ljudi koji su navikli da se stalno krecu, putuju, igraju etc.

svi smo gledali last dance. videli smo da sta rade igraci izmedju utakmica. jedan ode u atlantic city da igra blackjack do 5 ujutru, drugi proputuje pola amerike do las vegasa da se izivi i etc.

pre ili kasnije puknes bez obzira koliko miliona imas na racunu.

 

Zamisli moraš da odeš u LV da se iživiš, muke su to vaskolike. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Pa dobro, neće biti u sobama 3 meseca, imaće mogućnosti da se međusobno zabavljaju, gledanje filmova, igranje igrica, bazeni itd.

 

i usput da nose onaj alarm ili sta li je sa sobom ;D

 

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

NBK razume jer i sam ima slicne probleme

 

+1

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, uini said:

kada smo razumeli da je irving potpredsednik asocijacije igrača, onda bi trebalo da razumemo i da ne govori samo u svoje ime, iako off the records u ovom trenutku 

 

cp3 kojeg pominješ je predsednik asocijacije igrača fyi 

 

još jednom da pitam : da li si pročitao njegovu izjavu ili interpretaciju?? 

video je vini odredjeni potencijal u kajriju i ne odustaje

ovo osnivanje nove lige potvrdjuje tu cinjenicu.

 

14 hours ago, Ječmendo said:

Jedno pitanje i molba za vas bolje upućene. Trebaju mi neka imena, linkovi, tekstovi, ideje u vezi šuta i tehnike šuta, s osvrtom na pravilnu mehaniku i njenu korekciju. Nisam zadovoljan guglanjem... :frusty:

biomehanicke analize mozes da nadjes na pubmedu, google scholar ili naucnim novinama koje objavljuju prirodne nauke gde biomehanika pripada. sad cena je impozantna. jedan rad moze da kosta od 30ak $ pa navise. najlakse bi ti bilo da proveris ove baze i posaljes mi linkove a ja cu da ti otvorim 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gggggggg said:

vi gledate na ovo iz naseg ugla a ne iz ugla prosecnog nba igraca koji nije navikao da bude zatvoren u sobi sest meseci bez obzira koliko idealne uslove moze da ima. ljudi koji su navikli da se stalno krecu, putuju, igraju etc.

svi smo gledali last dance. videli smo da sta rade igraci izmedju utakmica. jedan ode u atlantic city da igra blackjack do 5 ujutru, drugi proputuje pola amerike do las vegasa da se izivi i etc.

pre ili kasnije puknes bez obzira koliko miliona imas na racunu.

 

Jasno je meni da mogu oni da puknu, i da uz takav život ide i dosta odricanja i mentalnog opterećenja + razne vrste baggage-a koje mnogi od njih imaju. Al jbg, imaju veoma visoku kompenzaciju za posao koji rade, jasne ugovorne obaveze, tako da ako moraju u karantin na određeno vreme, jbg takva je situacija. Ako im se ne sviđa slobodno mogu da odaberu da rade  nešto drugo, ili da igraju u nekoj drugoj ligi.

 

I ponovo, neko aktivnije uključivanje i štrajk nba igrača kao podrška borbi protiv rasizma mislim da bi bila veoma velika stvar za ovaj pokret, ali nisam siguran u razmere te podrške u slučaju da je za to potrebno podneti neku veću finansijsku žrtvu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HAMMER said:

biomehanicke analize mozes da nadjes na pubmedu, google scholar ili naucnim novinama koje objavljuju prirodne nauke gde biomehanika pripada. sad cena je impozantna. jedan rad moze da kosta od 30ak $ pa navise. najlakse bi ti bilo da proveris ove baze i posaljes mi linkove a ja cu da ti otvorim 🙂

 

45 minutes ago, Princeton21 said:

@Ječmendo pokusaj da nadjes nesto od Dave Love.

 

Hvala! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2020 at 4:47 PM, nemanjaol said:

 

Ako im se ne sviđa slobodno mogu da odaberu da rade  nešto drugo, ili da igraju u nekoj drugoj ligi.

 

navodno 40% igraca ne zeli da igra. od kojih ima i brdo dobrih. samo niko ne sme da pisne, osim irvinga koji je vp. wall je isto rekao da je glupo, tmac, stephen jackson. svi koji nece igrati tamo pa ne gube nista ako se protive. osim bradleya.

videcemo do 24.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...