Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Učepio mu se - ušlihtao - uvukao u dupe.

 

Glede ove grafike, pree svega prvih godina koje su prikazane, kada se šutiralo sa poludistance ili tu negde, koliko se malo šutiralo oko penala i u blizini istog. Sve dalje dvojke su sa boka, u liniji table.

Link to comment
Share on other sites

Sto smara ravnozemljas.

 

Quote

Kyrie Irving and Avery Bradley are heading up the NBA Player Coalition, which is hoping to give a voice to players who may not want to resume the season in Orlando, as well as fight for social justice reform.  

 

 
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ljudi vole da pišu ravnozemljas n stuff. koliko vas zna ovo 

 

Nets guard Kyrie Irving has been elected as a vice president of the National Basketball Players Association. He replaces Pau Gasol, whose three-year term expired, on the union's executive committee. "This was the right time for me to run for a leadership position in the NBPA," Irving said in a statement.

 

 

.... 

takođe, koliko vas je pročitalo njegovu izjavu a ne wojespn interpretaciju? 

Link to comment
Share on other sites

Ako ne zele da igraju, njihova licna stvar, ima ko ce, siroko im polje, ne mozes nekome braniti da igra kosarku i organizuje ligu, a ne da namecu svoje licne stavove i zelje. Irving moze slobodno mirnom setnjom ispred bele kuce da protestuje. To mu niko ne brani, neka se bori za svoja prava tamo gde treba. Samo ne znam da li bi se borio da je kojim slucajem Durent zdrav, dvostruki arsini su to od ravnozemljasa.

 

Vecina tih igraca koji su protiv nastavka nisu relevantni igraci u borbi za titulu u ovoj sezoni. CP3, Irving, Brogdon, Durent, CJ, Melo, Micel se povukao iz te grupe itd. Eto postoje sitne ribe kao sto su Bredli i Hauard, ali i bez njih LAL moze. To su takodje igraci koji su vec dosta zaradili u karijeri, pa ih briga za ovu sezonu, sto ce im se skinuti 20/30 %, pogotovo ovaj dvojac Lejkera koji su ove sezone na minimalcu. Postoji dosta igraca koji malo zaradjuju i kojima je svaka zarada bitna. Koliko vidim Irving se nije zauzeo za to da im iz svog dzepa plati taj ostatak. Ukratko, boli ga uvo za njihovu egzistenciju. 

Link to comment
Share on other sites

kada smo razumeli da je irving potpredsednik asocijacije igrača, onda bi trebalo da razumemo i da ne govori samo u svoje ime, iako off the records u ovom trenutku 

 

cp3 kojeg pominješ je predsednik asocijacije igrača fyi 

 

još jednom da pitam : da li si pročitao njegovu izjavu ili interpretaciju?? 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uini said:

kada smo razumeli da je irving potpredsednik asocijacije igrača, onda bi trebalo da razumemo i da ne govori samo u svoje ime, iako off the records u ovom trenutku 

 

cp3 kojeg pominješ je predsednik asocijacije igrača fyi 

 

još jednom da pitam : da li si pročitao njegovu izjavu ili interpretaciju?? 

Koliko sam ja shvatio, on se zalaze da se ova sezona ne igra. Covek je rekao da je protivnik odlaska u Orlando, sta tu moze pogresno da se interpretira?

 

Ne moze se problem rasizma resiti za par meseci ili godina. Mnogo ce vode Misisipijem proci dok se to ne iskoreni, on kao da je juce dosao na ovaj svet. Sto ne predlozi onda potpuno ukidanje NBA, dok se ne resi ovaj problem u znak protesta? Rasizma ce biti i za 10/20 godina, mozda u manjoj meri, ali ce ga biti. Takodje, sta je radio prethodnih 9 sezona, tada nije bilo rasizma?

Licemerstvo Kajrija na delu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam protiv toga da profesionalni kosarkasi/sportisti zaradjuju milione dolare i uvek me smarali oni argumetni koliko zaradjuje doktor a koliko sportista. To su losi argumenti jer ne uticu jedni drugima na platu, ako igraci zaradjuju manje, to znaci samo da vlasnici uzimaju vise, doktor je svakako placen isto.
Ali...
Ako si vec placen ogromne svote novca da ubacujes loptu u obruc, i dobijas milione da pruzas zabavu ljudima, onda treba da radis i u manje idealnim uslovima. A realno, da cepaju basket iz karantina gde ce ih stave sve zajedno sigurno nisu 'losi' uslovi, bit ce u odlicnim hotelima i sve, samo nece bit idealno kao sto im je generalno bilo pre Korone. Ali korona jeste dosla, i ljudi bi trebalo da malo vise sede kuci, i da dobijaju zabavu sa malih ekrana, sto bi znacilo da ljudi koji su placeni ogromne pare da pruzaju zabavu mogu da istrpe mesec dva i da zive u hotelima sa pet zvezdica a ne doma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Scepan Mali said:

Nisam protiv toga da profesionalni kosarkasi/sportisti zaradjuju milione dolare i uvek me smarali oni argumetni koliko zaradjuje doktor a koliko sportista. To su losi argumenti jer ne uticu jedni drugima na platu, ako igraci zaradjuju manje, to znaci samo da vlasnici uzimaju vise, doktor je svakako placen isto.
Ali...
Ako si vec placen ogromne svote novca da ubacujes loptu u obruc, i dobijas milione da pruzas zabavu ljudima, onda treba da radis i u manje idealnim uslovima. A realno, da cepaju basket iz karantina gde ce ih stave sve zajedno sigurno nisu 'losi' uslovi, bit ce u odlicnim hotelima i sve, samo nece bit idealno kao sto im je generalno bilo pre Korone. Ali korona jeste dosla, i ljudi bi trebalo da malo vise sede kuci, i da dobijaju zabavu sa malih ekrana, sto bi znacilo da ljudi koji su placeni ogromne pare da pruzaju zabavu mogu da istrpe mesec dva i da zive u hotelima sa pet zvezdica a ne doma.

 

što reče svojevremeno neka novinarka sa foxa lebronu, shut up and play bball 

 

neizvesnost oko "bubble" teorije i zaštite je jedna tema, tu je nba kriv jer je prilično vague. mnogi igrači se zajebavaju na temu ovih dana, video sam tvitove inglesa i jj redicka 

 

strah od mogućih ozbiljnih povreda je druga tema, fakat je ubacivanje iz prve u četvrtu brzinu za metar dana zajebano a kada se nekom desi godinu dana pauze, svi će reći takav je posao 

 

last but not the least, ovi bitniji igrači izuzev lebrona još uvek nisu načisto da li je primereno igrati dok se dešavaju protesti. slušao sam intro novog simmons podcasta gde se seća svog intervjua sa russellom oko igranja finala kada je mlk ubijen. bilo je drugo vreme ali i puno pritisaka da se igra & glavni igrači su pristali. russell ni 40 godina kasnije nije pametan da li je to trebalo uraditi. 

 

bilo kako, dobro je da pričaju igrači među sobom. ako već imaju toliki uticaj na izglede rostera i trejdove, valjda treba da imaju i na stvari koje su životno ipak malo bitnije. 

 

hoću reći, odluka, kakva god da bude će ipak imati neku težinu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi, ima vise razloga/izgovora zasto ne mora da odrade posao za koji su vec placeni milione.
1. Povrede- sto bolje pocnu trening to bolje onda. Mislim povrede su uvek opasnost, ali imaju valjda strucnjake za fizicku spremu po taj NBA, nek smanje sanse koliko mogu. 
2. Korona- mnogi poslovi su vec otvoreni opet, i oni ce da nastave sa otvaranjem koliko vidim, mozemo da pricamo da li je basketball entertainment esencijalna stvar, verovatno nije, ali ako je nekad ovaj vrhunski sport bio potreban onda je to bas sad, kad bi ljudi trebali da manje izlaze i kad im treba zanimacija ispred TV-a. A uostalom, strah od Koronemi nekako u USA pa o u drugi plan koliko vidim, prvo su stotine desnicara imala najsmesnije proteste svih vremena pod punom ratnom opremom, takozvani lockdown is communism protesti, a sada milioni ljudi izlaze non stop po ulicama ( i stotine po radnjama lol). Igracima bi svakako bilo omoguceno da budu koliko toliko sigurni, verujem sigurniji nego sto ce 99 % njih da bude ako se ne igra, nije kao da ce oni samo da sede kuci dok ostatak amerike zivi normalno, kao da im linija za koronu ne ide na gore sve vreme.
3. BLM- slobodno nek doniraju pare od tv prava ili sta vec u BLM i druge fondove. Nek doniraju i pare od ovogodisnjih plata ako im je toliko stalo vec. Onima koje jeste sigurno vec doniraju, ne vidim kako je igranje basketa problem i ometa borbu protiv 'sistematskog rasizma". Cak bih rekao da im pruza mogucnost da rade sta hoce na utakmicama, mogu da svi nose majce sa tom tematikom, kace zastave, klece dok ide himna i slicno.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kao što rekoh, dobro je da pričaju na temu. možda će odlučiti da igraju ali mislim da ti ovime prilično površno gledaš na svaki od navedenih problema i izazova, iako si ga rešio u sekundi  ( :

 

 

evo npr trivia koliko neke stvari izgledaju neozbiljno:

 

 

My favorite detail in the 113-page health-and-safety protocol for Orlando shared with teams in past several minutes: No doubles in ping pong. "Until directed otherwise by the NBA, players should play singles only so that they can maintain six feet of distance from each other."

— Adrian Wojnarowski (@wojespn) June 17, 2020

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi, naravno da ce oni da imaju kontakte izmedju sebe, i na trenignu i tekmama i u hotelu i sve. Niko ne kaze da nece, samo kazem da ne vidim kako im to povecava rizik od korone, jer bar ce svi biti testirani pre pocetka svega toga, a i tokom trajanje svih treninga i tekmi. To je privilegija koju nece imati ako se otkaze sezona, i oni nastave sa obicnim zivotom, jer kao sto kazem, verujem da 99 % njih nije sakriveno po sobama ili sta vec, vec izlaze napolje idu u prodavnice i sve. Van sezone i bez treninga, ne bih bio iznenadjen da bi imali vecu sansu da se zaraze nego da imaju te pripreme i tekme. Nije kao da JR Smith pitao onog lootera da li je negativan na koronu pre nego sto ga izudarao malo.
E sad, ako neki od njih zele da igraju sto vise na sigurno, i zele da se potpuno izoluju sa svojim porodicama i sve, postujem, ali cisto sumnjam da je to slucaj ovde. Verujem da kod vecine njih koji su sad kao zabrinuti za koronu i treninge ce ako se otkaze sezona malo malo pa da budu vidjeni kako sljapkaju dupeta po strip barovi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Scepan Mali said:

Pazi, ima vise razloga/izgovora zasto ne mora da odrade posao za koji su vec placeni milione.
1. Povrede- sto bolje pocnu trening to bolje onda. Mislim povrede su uvek opasnost, ali imaju valjda strucnjake za fizicku spremu po taj NBA, nek smanje sanse koliko mogu. 
2. Korona- mnogi poslovi su vec otvoreni opet, i oni ce da nastave sa otvaranjem koliko vidim, mozemo da pricamo da li je basketball entertainment esencijalna stvar, verovatno nije, ali ako je nekad ovaj vrhunski sport bio potreban onda je to bas sad, kad bi ljudi trebali da manje izlaze i kad im treba zanimacija ispred TV-a. A uostalom, strah od Koronemi nekako u USA pa o u drugi plan koliko vidim, prvo su stotine desnicara imala najsmesnije proteste svih vremena pod punom ratnom opremom, takozvani lockdown is communism protesti, a sada milioni ljudi izlaze non stop po ulicama ( i stotine po radnjama lol). Igracima bi svakako bilo omoguceno da budu koliko toliko sigurni, verujem sigurniji nego sto ce 99 % njih da bude ako se ne igra, nije kao da ce oni samo da sede kuci dok ostatak amerike zivi normalno, kao da im linija za koronu ne ide na gore sve vreme.
3. BLM- slobodno nek doniraju pare od tv prava ili sta vec u BLM i druge fondove. Nek doniraju i pare od ovogodisnjih plata ako im je toliko stalo vec. Onima koje jeste sigurno vec doniraju, ne vidim kako je igranje basketa problem i ometa borbu protiv 'sistematskog rasizma". Cak bih rekao da im pruza mogucnost da rade sta hoce na utakmicama, mogu da svi nose majce sa tom tematikom, kace zastave, klece dok ide himna i slicno.
 

 

najpametnije je da se uopste ni ne igra i to bi bilo sasvim ok resenje da nisu milijarde u pitanju jelte

 

lowe misli da ce igracima najteze biti izdrzati ovaj bubble. vec sada su tri meseca u karantinu e sad zamisli da budu jos tri meseca u karantinu ali sada bez porodice i svega sto imaju kod kuce. naravno kontenderi ce izdrzati nekako, ali opet npr washington ili phoenix koji imaju skoro nikakve sanse da udju u playoff, opet moraju u karantin na 5-6 nedelja da odigraju osam utakmica. pa sta ako izgube npr prve dve sta, pa nemaju vise sanse da udju u playoff. moraju ostati jos dve nedelje gde ne zele biti, odigrati jos sest utakmica koje ne zele igrati zbog raznih razloga (pre svega zbog povreda), i opet da budu u karantinu i da igraju singl pingpong. siguran sam da ce biti izmisljenih povreda i svega. na sta ce tek liciti te utakmice kada phoenix izadje sa prvom petorkom mahom g-ligasa. svi da se pridrzavaju ovih pravila a ne igraju ni za sta, osim za vlasnika.

 

sto se tice virusa i orange countryja, orlanda, slucajevi su bas u lepom porastu i tek treba da bude jos vise kada pocne sezona kupanja i plaze.

 

blm ne uzimam za ozbiljno jer mi nema smisla to da ce ljudi koji bi izasli na ulicu, ipak ostati kod kuce da gledaju new orleans - brooklyn. a drugo, ko zna sta ce biti za mesec dana sa tom situacijom, verovatno ce ili prestati ili biti malo ljudi na ulicama. mada ja ne zivim tamo, nisam crnac i ne znam kako je zapravo. verovatno samo lupetam.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

 

blm ne uzimam za ozbiljno jer mi nema smisla to da ce ljudi koji bi izasli na ulicu, ipak ostati kod kuce da gledaju new orleans - brooklyn. a drugo, ko zna sta ce biti za mesec dana sa tom situacijom, verovatno ce ili prestati ili biti malo ljudi na ulicama. mada ja ne zivim tamo, nisam crnca i ne znam kako je zapravo. verovatno samo lupetam.

 

ako sam dobro razumeo, glavna dilema za njih je da li će, ne samo građani koji idu ili ne idu na proteste ali ih smatraju važnim, izgubiti nepodeljeno interesovanje za issue; 

teorija je da sada čak ni espn nema o čemu da piše sport-related pa se hteli-ne hteli bave protestima. kada krene nba, svi će jedva dočekati da se reše bede i pišu o najlepšim sporednim stvarima na svetu  ko je šta tvitovao, ko je prvak u onoj popularnoj igrici i ostalo.

 

zapravo na tu temu mere da li će im uticaj biti relevantan ili neće. 

zato mi je kul štagod da odluče. jes' da bi voleo da gledam digest nba po celo leto ali, što kažeš, kontam da je njima ovo malko važnije nego nama sa ove kilometarske distance.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...