Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

- Why Michael Jordan's Scoring Prowess Still Can't Be Touched (from Kirk Goldsberry, ESPN):
 
 
 
 
- 2020 Draft Guide (from Kevin O'Connor, The Ringer):
 
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne stave Dallas iz sezone 02/03 uopste, a ljudi igrali najbolju kosarku te godine, Spurse nisu prosli samo zato sto se povredio Dirk, a u finalu protiv Netsa bi bili jos veci favorit. 

 

Ovamo od svih tih sjajnih sezona Sunsa za vreme Pringlesa stave onu u kojoj smo bukvalno pometlani od Spursa i gde se ni za sta nismo pitali, a izostave cuvenu pljacku iz '07  i tesko klanje sa Mavsima u finalu zapada '06 i to bez Amarea, sa kojim je vrlo verovatno (da ne kazem izvesno) da bismo mi igrali protiv Heata u finalu.

 

Git ril

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, 21Barkley said:

Nema Sansa 93-95? Hahahahahahaha.

 

imaš ih na trećem mestu u diviziji 16 NBA championship contenders who weren’t good enough

 

inače, mnogo sam ja ovo lepše predstavio na odgovarajućem topiku. i slajbu sam stavio al nema ko da vidi  : i

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne stave Dallas iz sezone 02/03 uopste, a ljudi igrali najbolju kosarku te godine, Spurse nisu prosli samo zato sto se povredio Dirk, a u finalu protiv Netsa bi bili jos veci favorit. 

 

 

odabrali su sezonu 2006-7 u diviziji 16 NBA teams that flamed out too soon

 

tu spominju i sezonu 02-03

Quote

 

It was tough picking between the 2006-07 edition of the pre-Rick Carlisle Mavs and the 2005-06 one that was 2-0 up on Miami in the NBA Finals before Dwyane Wade’s never-ending free-throw parade turned the tide. The 2002-03 edition that went 60-22, beat the Kings in Round 2, and battled San Antonio despite key injuries deserves more love too.

The 06-07 team ended up getting the nod because they were the clear favorites that year and because this was Dirk Nowitzki’s finest regular season. Maybe things would be different if they played anyone other than that weird We Believe Warriors team that matched up so well with them.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

odabrali su sezonu 2006-7 u diviziji 16 NBA teams that flamed out too soon

 

tu spominju i sezonu 02-03

 

 

Ma daj, molim te

 

Naslove listu 16 NBA teams who were ROBBED of a championship i onda ne stave bas tu sezonu kad je Dallas izdoovao prakticno iskljucivo zbog povrede Dirka, ali zato uredno ubace jebeni '01 Kee koji se za svaki dinar izbrukao protiv jezivo tanke Phile cak uspevsi i da ne udje u finale u kome bi svakako imao nekih 3-5% sanse da dobije Lakerse. I onda su kao medju ekipama 'opljackanim' za titulu. Pa da se ta sezona ponavljala jos 10x ne bi je uzeli.

 

Za Sunse sam vec napisao - ne znam kako iko u vinkli moze da izabere bas tu sezonu, samo zato sto je izboren #1 seed (i to nimalo ubedljivo), a igra i rezultati u doigravanju veze nemaju sa 'robbed of championship' narativom. Spursi su nas tako rutinski pocistili, oznojili se nisu. Apsolutno nikakve sanse Sunsi nisu imali i guraju ih na listu, a WCSF '07 kad sudije samo sto nisu izvadile giju da pucaju na momke u purpurno-belom ili herojske borbe protiv Mavsa bez STATA godinu ranije gde se videlo bukvalno samo da je bilo potrebno nesto malo manje mrtvo od Tima effin Thomasa da se prodje u finale, nisu nasle svoje mesto. 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Da sam na mestu Aingea, iskoristio bih ovaj sukob kod Jazzera i bez razmišljanja pojurio Goberta, pod pretpostavkom da bi Utah zadržala Mitchella kao lice franšize (kreator, atraktivnost i sl.) Paket oko Jaylena Browna i pikova u koji mogu takođe da uđu svi osim Tatuma, Kembe i Smarta. Nakon ovog iskoraka Tatuma koji je u lancu ishrane prestigao Kembu i koji se logično nameće kao franšizni igrač i lider za budućnost, meni ovo deluje kao savršen potez kojim se opremaš za borbu protiv svih contendera (ni Giannisu ni Sixersima ni LA timovima neće biti svejedno kad pod košem čeka najbolji rim protector lige) bez da se naruši hemija i hijerarhija. To bi bio vrlo komplementaran tim sa jasno definisanim ulogama, svi u najboljim godinama, izvrstan supporting cast za Tatuma, sve različiti profili igrača. Baš mi se sviđa ta ideja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

bilo bi to logicno za celticse i ja sam razmisljao na temu.

 

jedino što treba imati na umu da bi davanje jalen browna, pika/pikova i eventualno nekog fillera za platu (ne znam koliko ima brown sada) trebalo da znači i da gobert usmeno potvrdi da neće da udari po free agencyju nakon jedne sezone.

 

inače, gobert, koliko god dobar bio igrač, nije po meni neki game changer i lično ne verujem da bi njegova akvizicija (uz gubitak browna) dovela do toga da celticsi budu pravi contenderi.

ali svakako imaju najbolje assets da daju, što u pikovima, što u igračima

 

timovi koje još mogu da zamislim kao zainteresovane od contendera i wannabe contendera onako s'vrha glave su clippers, raptors, možda rockets i mavs

edit: mogu da zamislim i brooklyn njetse da se raspitiju za trade package, oni imaju svašta da daju u ready-made igračima, bilo da žele goberta ili mitchella

 

 

---

inače, ljudi na internetsu nisu tako sigurni d bi gobert bio taj koji bi se trejdovao, mnogi misle da je to mitchell. kažu ti isti ljudi, jako dobar napadač ali ne i sjajan (recimo ne tako dobar kao melo kada su knicksi dali farmu za njega), tj malko slabiji od devin bookera, svakako bolji od lavinea.

 

ja lično mislim da mitchell ima intangibles koji se ne pišu u statsima i da je puno bolji od lavinea.

 

onda još kažu, loš u odbrani, pomalo crna rupa u napadu, 24 godine sledeće sezone.

kao goberta ne možeš da zameniš a spidu možeš.

 

ja ne volim goberta pa se ne slažem sa ovim tvrdnjama do kraja, samo ima i tu nečega (mada mislim da ili neće trejdovati nikoga ili će goberta)

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Goberu sledece ljeto istice ugovor a trazice mnogo love pa mozda i to bude faktor u odlucivanju.

Boston ako se odluci za trejd ukljucice tu Haywarda kome istice uguvor na kraju sezone mada ima player option na jos jednu sezonu koju ce vrvt prihvatiti posto je 30+ miliona.

Odlicno resenje za Boston bi bio Gober.

 

@uini kad vec pomenu Bruklin, koji bi igrac dobro isao uz KD-a i Irvinga a da ga mogu dovesti? Imaju oni igraca da daju, Dinwiddie, Lavert, Allen itd al ne znam kakvi su sa pikovima

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 said:

 

 

@uini kad vec pomenu Bruklin, koji bi igrac dobro isao uz KD-a i Irvinga a da ga mogu dovesti? Imaju oni igraca da daju, Dinwiddie, Lavert, Allen itd al ne znam kakvi su sa pikovima

 

pričali smo ovde već na tu temu; ja mislim da nije potrebno gubiti dubinu u rosteru koju ova tri igrača donose plus imaju dobre ugovore. ali ako su zapeli za trećeg opasnog igrača, mogu iskombinovati tu trojku, kao što rekoh, ready made igrači. eto npr levert i allen za goberta. 

 

ne znam sad da pokažem prstom na tog igrača koji bi išao uz ovu dvojicu, više je to ko je dostupan. možda baš jalen brown kojeg kaos pominje, jer je versatile i u odbrani i u napadu poziciono a ne treba mu beskonačno usagea

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

pričali smo ovde već na tu temu; ja mislim da nije potrebno gubiti dubinu u rosteru koju ova tri igrača donose plus imaju dobre ugovore. ali ako su zapeli za trećeg opasnog igrača, mogu iskombinovati tu trojku, kao što rekoh, ready made igrači. eto npr levert i allen za goberta. 

 

ne znam sad da pokažem prstom na tog igrača koji bi išao uz ovu dvojicu, više je to ko je dostupan. možda baš jalen brown kojeg kaos pominje, jer je versatile i u odbrani i u napadu poziciono a ne treba mu beskonačno usagea

Meni Allen i Harris se bas uklapaju u tim sa KD i Irvingom posto ne trose previse lopte dok Lavertu vec treba lopta, kao i Dinwiddie. E da tu je i Prince.

Na C su Jordan i Allen tako da ne znam koliko je pametno da spucaju dosta salary capa na Gobera iako im treba defanziva ali opet sa druge stelrane Allen itekako moze postati ozbiljan defanzivac.

 

I sam prije za dubinu ali mozda da odrade neke korekcije i dovedu sutere kao podrsku ovoj dvojici.

Na 4ci su tanki, ne vjerujem da ce tamo KD gurati, vrvt u nekim situacijama ali na duze ne vjerujem. Tu ce se morati malo dopuniti, neku stretch 4ku da dovedu

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Juta je luda ako trejduje Micela. Da se trejduje 23-godisnjak,kome je karijera pred nosom, a vec se dokazao kakve partije moze imati. Gober je paklen defanzivac, ali ekipa ne moze osvojiti titulu u kojoj on zauzima veliki salary cap. On je meni bolja verzija Kapele. A vidimo kako su rakete isutirale Klinta. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Miki28 said:

Meni Allen i Harris se bas uklapaju u tim sa KD i Irvingom posto ne trose previse lopte dok Lavertu vec treba lopta, kao i Dinwiddie. E da tu je i Prince.

 

 

po meni se i levert i dinwiddie uklapaju takvi kakvi su, kao lideri second unita, pogotovo što durant verovatno neće na keca da igra 35+ min a kyrie je uvek diskutabilan

 

14 minutes ago, Drakaris said:

Juta je luda ako trejduje Micela. Da se trejduje 21-godisnjak,kome je karijera pred nosom,

 

mitchell će sledeće sezone imati 24 godine, tako da, verovatno će ostariti tri preko leta.

to svakako nije razlog za trejd, ulazi u najbolje godine a ja ga obožavam ali slažem se da se na njega često gleda subjektivno i blagonaklono. uostalom, videćemo kakav će igrač ispasti za par sezona. sada svakako nije to što ljudi često misle.

 

edit

ne vidim naročitu vezu između capele i goberta, rudy je neuporedivo bolji defanzivac, prosto ima taj aspekt u kojem je vrhunski, najbolji u ligi. capela je dobar ali ništa dalje od toga a u napadu makar jednako limitiran

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

po meni se i levert i dinwiddie uklapaju takvi kakvi su, kao lideri second unita, pogotovo što durant verovatno neće na keca da igra 35+ min a kyrie je uvek diskutabilan

 

Pa da, treba im backup plan jer i da su zdravi KD i Kyrie nece igrati b2b utakmice.

 

Istok u narednim sezonama moze biti jaca konferencija od zapada ili makar konacno jednaka posle dugo godina.

Milvoki, Bruklin, Boston ako odrade male korekcije, Fila, Majami.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Miki28

slažem se. čak i u idealnoj situaciji gde durant i irving igraju cele sezone, oni više nisu u godinama gde je preporučljivo da cepaju 300min po tekmi, lebron nam je malo poremetio percepciju igrača koji ulaze u godine.

 

takođe, timovi koje si pomenuo plus raptorsi svi imaju 8-10 dobrih igrača u rotaciji, slična je situacija i sa jačim timovima na zapadu. ne može se ova aktuelna košarka igrati sa 6-7 igrača pa onda još i da imaš deep playoff run.

Link to comment
Share on other sites

Što se Bostona tiče, mislim da njima narednih 5 (da ne kažem 10) godina zavise od Tatuma. On je taj master projekat i najvredniji deo njihove sadašnjosti i budućnosti. Da li će on biti nivo Paul Georgea (ili Piercea) ili nešto više od toga je ključna stvar za ambicije Bostona. Ako pođemo od toga, ja ne vidim mnogo komplementarnijih igrača uz njega kao alfa mužjaka od Kembe i Goberta (uz neizbežnog Smarta, takav igrač uz sve mane vredi više nego što za njega može da se dobije na tržištu a i nekako mi je baš tip igrača kao stvoren da bude peti, šesti igrač šampionske ekipe). Sa Kembom kao glavnim igračem ne ideš nigde ali mislim da je jasno da on polako staje u stranu pred Tatumom. Kao opcija broj 2 je dobar, kad je mogao Lowry, može i on. Dovođenje Goberta bi bio i znak Tatumu da je on gazda. Možda treba čekati pad Lebrona i nadati se Davisu, ili da Townsu dokurči Minesota ili možda u Mylesu Turneru pronaći delikatnijeg centra, ali sve to je u magli a vreme prolazi. Umesto toga ja bih uzeo Goberta, on jeste drvo ali najbolje drvo u ligi i najbolji dostupan protivotrov za sve Giannise, Kawhie, Lebronove, Simmonse i ostale dominantne penetratore sa pointforward pozicije. Idealan komplementaran sastojak. Jaylen Brown je meni u Bostonu nekako nebitan uprkos svemu, dobar je to igrač al najmanje komplementaran sa ovim što Celticsi izgleda da pokušavaju da grade. Nekako mi ni po čemu nije specijalan i ne vidim ga kao faktor koji može značajnije da utiče na sudbinu lige. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

sve se slažem (i opet kažem), glavna stavka tu je da li gobert želi da testira tržište, imaće 28 godina i reputaciju kakvu već ima igrački. 

 

celticsi mi ne liče na ekipu koja je spremna da rizikuje kao npr raptorsi. needless to say gobert ipak nije leonard, tako da je razumljivo. 

Link to comment
Share on other sites

imo gobert je jedan od najprecenjenijih igraca u ligi. nikad necu zaboraviti kako ga je favors izgurao iz ekipe u playoffu. dvostruki dpoy nije mogao videti parketa i da bude koristan u playoffu. i sada takvom igracu dati 30+ miliona godisnje, i dont think so.

ako vec boston zeli da trejduje browna (sto sumnjam, jer se celticsi nadaju da imaju leonarda i georga u svojoj ekipi bez previse cimanja), onda bi to trebali iskoristiti za korisnijeg igraca, koji nije 0 u napadu, bez obzira kakva mu je odbrana. a ni tu nije najbolji imo. cak ni taj rim protecter. dvojac iz milwaukeeja je ubedljivo bolji od njega.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...