Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Zavisi i ko sta voli od karaktera. Ja da gradim tim u 9 od 10 situacija bih uzeo Timija. Prosto mislim da vise ljudi reaguje na taj pozitivan uticaj i jednu smirenost nego na kompetitivnost i tough-love. Bar bih ja birao ljude za tim prema tim kvalifikacijama.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Laki Marvini said:

Zavisi i ko sta voli od karaktera. Ja da gradim tim u 9 od 10 situacija bih uzeo Timija. Prosto mislim da vise ljudi reaguje na taj pozitivan uticaj i jednu smirenost nego na kompetitivnost i tough-love. Bar bih ja birao ljude za tim prema tim kvalifikacijama.

 

ispada da su oko timija i garnetta neke finese. meni je to maradona-messi all over again, samo na drugačijim osnovama

 

tim duncan obogaljen povredama je i dalje donosio titule, dok garnett u prajmu nije

 

pametnom dovoljno i ostali hashtagovi

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ako pricamo iskljucivo o igrackom kvalitetu, meni Timi jeste bolji ali ne toliko bolji.

KG je jedno vreme zaista bio nezaustavljiv, brzi od visokih igraca, jaci od niskih, bukvalno hodajuci mismec.

 

Ali eto, tako se bar secam, a secanje je varljivo 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki Marvini said:

Zavisi i ko sta voli od karaktera. Ja da gradim tim u 9 od 10 situacija bih uzeo Timija. Prosto mislim da vise ljudi reaguje na taj pozitivan uticaj i jednu smirenost nego na kompetitivnost i tough-love. Bar bih ja birao ljude za tim prema tim kvalifikacijama.

Zavisi. Moj pristup bi bio sličan tvom ali vidiš iz primera Džordanovih Bulsa da i drugačija praksa može itekako da ima efekta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eye test mi je uvijek govorio da je Garnet mocniji igrac od Duncana. Jednostavno njevoge morfoloske karakteristike su bile savrsene za kosarku. Vizljast, dugih i misicavih ruku, izgledao je kao lik koji je nacrtan za kosarku. Ludacka energija, urlici i ono karakteristicno lupanje o grudi. Sve je to nekako Izbacalo Garneta u prvi plan. Duncan sa druge strane totalna suprotnost. Covjek prosjecnog izgleda i atletskih mogucnosti, ali tehnicki strasno potkovan, ogroman IQ. Dugo vremena sam bio u nekoj zabludi da je Garnet bolji/veci igrac, ali kako su se njihove karijere blizile kraju, shvatio sam da je Timi daleko ispred. To govore timska i individualna dostignuca koja su njegovoj strani. Timi je dugo vremena bio pravi lider sampionskih ekipa Sparsa, dok je Garnet u Bostonu bio odlicna 2-3 opcija.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po zvaničnom NBA bodovanju kvalitativne skale power forwarda je, pomalo iznenađujuće:

1. Tim Duncan (98/100) - jebu ga penali izgleda

2. Charles Barkley (90/100) - loša efikasnost

3. Dirk (90/100) - nešto slabija odbrana i skok

4. Karla Malone (82/100) - faktor Stockton i danak prevelikom broju minuta u regular season

5. Garnett (80/100) - suviše praznih sezona, kratak prajm u jakoj ekip

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

ispada da su oko timija i garnetta neke finese. meni je to maradona-messi all over again, samo na drugačijim osnovama

 

tim duncan obogaljen povredama je i dalje donosio titule, dok garnett u prajmu nije

 

pametnom dovoljno i ostali hashtagovi

 

a kada je to tacno duncan bio obogaljen povredama u kojima je donosio titule?

 

garnett je u prajmu (u svojoj mvp sezoni) doveo do seste utakmice u finalu z konferencije protiv onih lakersa sa paytonom i maleoneom sa skupinom ovih 'igraca'. cini mi se iz tvog pisanja da krivis garnetta sto nije dosao do titule u minnesoti. 

 

duncan prvo, nikada nije imao takve bezveznjakovice kao saigrace a drugo nikada nije imao ni goreg trenera ni gore fransize, sto je na kraju i glavni odlazak garnetta iz one rupe.

 

cela poenta mog posta je da je glavni narativ ovakav jer je duncan upao u ekipu spursa gde je bilo mnogo mnogo lakse doci do rezultata nego u situacijama u kakvim je bio garnett. sa ovime ne zelim nista oduzeti od duncana sto se tice njegove uloge u tim titulama.

Edited by gggggggg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A u kakvu je to tacno ekipu Dankan upao? Nesto ih nisam vidjao kao sampione prije Dankana? Pop tada nije smatran za vrhunskog trenera. Robinson izlazio iz ozbiljne povrede i vec u godinama.

 

Oni Lejkersi '04? Ocaj od hemije i od igre. Prolazili na suvi kvalitet, Detroit im ocitao lekciju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

 

a kada je to tacno duncan bio obogaljen povredama u kojima je donosio titule?

 

garnett je u prajmu (u svojoj mvp sezoni) doveo do seste utakmice u finalu z konferencije protiv onih lakersa sa paytonom i maleoneom sa skupinom ovih 'igraca'. cini mi se iz tvog pisanja da krivis garnetta sto nije dosao do titule u minnesoti. 

 

 

ma gde da ga krivim, neki igrači imaju više sreće, neki manje. tako je kako je. 

samo sam primetio da u tom "tako je kako je" kontekstu, duncan je jako dugo bio alfa jedne od najuspešnijih dinastija svih vremena a garnett je u bostonu bio recimo drugi igrač ekipe koja je jednom stigla do titule i to je to. 

 

duncan je drugu polovinu karijere bio izuzetno fizički limitiran, pronaći ću detaljno šta je sve bio problem ali je i takav bio neverovatan sve do poslednje sezone u karijeri a čak i poslednje je statisticki bio opasan ako ništa 

 

nemam problema sa garnettom, nisam ga nikada mrzeo za razliku od mnogih, samo tako vidim stvari 

 

mada ono kada je baš duncanu rekao na tekmi "happy mother's day" potpuno svestan da mu je majka umrla, ne služi na čast (ali opet kažem, duncan mi je nekako kategorija za sebe, bolji od najboljih majstora na PF. što ne znači da je tako, samo jedno mišljenje). 

1 hour ago, Miki28 said:

A u kakvu je to tacno ekipu Dankan upao? Nesto ih nisam vidjao kao sampione prije Dankana? Pop tada nije smatran za vrhunskog trenera. Robinson izlazio iz ozbiljne povrede i vec u godinama.

 

Oni Lejkersi '04? Ocaj od hemije i od igre. Prolazili na suvi kvalitet, Detroit im ocitao lekciju

 

pop je 100x rekao da svoju karijeru duguje duncanu, što ne umanjuje značaj popa ali jasno govori kakvo je to prisustvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da je ta Duncan vs Garnett priča zatvoreno poglavlje još davnih dana. Duncan je činio svakog oko sebe boljim, od saigrača, preko trenera i ekonoma. Čovek je i sa blizu 40 godina bio koristan igrač. Preporučujem da pogledate neke Timmyeve igre iz prajma. Mogao je on još da pumpa brojke ali je timski uspeh njemu uvek bio ispred svega. Garnett je samo bio atraktivniji. Mislim da se danas ni u jednoj ozbiljnoj diskusiji ne postavlja pitanje ko je od njih dvojice gde u istorijskom kontekstu. Meni su i Dirk i Malone ispred KGa, kamo li Tim. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da budemo posteni do kraja, i KG je cinio saigrace boljim, bar u jednom periodu svoje karijere. Svojevremeno bas top passing big, narocito za ono vreme redak i vrlo pozeljan kvalitet. Stvarno je na vrhuncu bio prava sila na obe strane parketa i istinski superstar. Rekoh vec, zaista je pocetkom ovog veka itekako bila ziva i legit rasprava ko je od njih dvojice bolji, medjutim celokupne karijere ne ostavljaju nikakav prostor za to. Nije imao srecu da ima bolji tim oko sebe pa nikad necemo saznati je li mogao vise, ali to svejedno ne znaci da zbog toga mozemo da ih izjednacimo. Jbg, mozemo da sudimo i rangiramo samo na osnovu postojecih podataka i onoga sto se zaista i zbilo.

 

Da je Popov uspeh gotovo isljucivo vezan za Timmya, vise je nego jasno. To sam jedne prilike i napisao ovde na forumu i bio uredno napadnut kako omalovazavam Gregga kao trenera i njegove uspehe. Duncan je prosto sinonim za konstantnost i igranje na polzu tima i za to je uvek nalazio nove nacine i neprestano se prilagodjavao i ucio, iako je u momentu kad je usao u ligu vec bio tehnicki najpotkovaniji visoki. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, uini said:

 

ma gde da ga krivim, neki igrači imaju više sreće, neki manje. tako je kako je. 

samo sam primetio da u tom "tako je kako je" kontekstu, duncan je jako dugo bio alfa jedne od najuspešnijih dinastija svih vremena a garnett je u bostonu bio recimo drugi igrač ekipe koja je jednom stigla do titule i to je to. 

 

duncan je drugu polovinu karijere bio izuzetno fizički limitiran, pronaći ću detaljno šta je sve bio problem ali je i takav bio neverovatan sve do poslednje sezone u karijeri a čak i poslednje je statisticki bio opasan ako ništa 

 

nemam problema sa garnettom, nisam ga nikada mrzeo za razliku od mnogih, samo tako vidim stvari 

 

mada ono kada je baš duncanu rekao na tekmi "happy mother's day" potpuno svestan da mu je majka umrla, ne služi na čast (ali opet kažem, duncan mi je nekako kategorija za sebe, bolji od najboljih majstora na PF. što ne znači da je tako, samo jedno mišljenje). 

 

 

pa drugi igrac je bio u bostonu samo zato sto je vec bio u godinama. to mu nikako nije prajm. u prajmu je bio dpoy sa 25 poena i 5 ass. 

bez obzira na te fizicke probleme, duncan je odigrao svaku utakmicu u playoffovima kada su uzimali titule.

 

ta prica sa mothers day je fake.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

A u kakvu je to tacno ekipu Dankan upao? Nesto ih nisam vidjao kao sampione prije Dankana? Pop tada nije smatran za vrhunskog trenera. Robinson izlazio iz ozbiljne povrede i vec u godinama.

 

Oni Lejkersi '04? Ocaj od hemije i od igre. Prolazili na suvi kvalitet, Detroit im ocitao lekciju

U ekipu koja je 6 od 7 godina pre njega igrala Plej off i imala MVP 1995.
Koliko Plej ofa je imala Minesota pre i posle Kevina? 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, LayupFromTheMidget said:

U ekipu koja je 6 od 7 godina pre njega igrala Plej off i imala MVP 1995.
Koliko Plej ofa je imala Minesota pre i posle Kevina? 

Pa nije Dankanova greska sto ga birala bolja fransiza tj organizovanija gdje se zna ko sta radi. Ima tu do spleta situscija, da se Admiral povrijedi i da oni odluce da tankuju i dobiju prvog pika ali posle toga su gradili fransizu na Timiju. Bio je okosnica sve do penzije iako i ne uvijek najbolji igrac.

Ja sam vise gotivio KG-a ali jbg, protiv Dankanove karijere ne mozes, on je broj 1 PF.

Steta za KG sto nije otisao u Lejkerse, bilo je price itekako '06 i '07 sezone, on i Brajant bi bio fenomenalan duo ali nije lose prosao u Bostonu.

 

Sto se tice PO Minesota, sad sa ovog stanovista vidimo da su truba fransiza, toliko dobrih igraca su imali i nisu uspjeli nikako da izgrade stabilan tim, redovnog ucesnika PO a nije da nisu imali fransizne igrace u Lavu i KAT-u. Bas uzas fransiza

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MilošVB said:

A Pirs ili Melo?

 

pierce all the way. iako je melo daleko bolji igrač u napadu, pierce ima tu žicu velikog igrača, koji ne jebe ko je prekoputa njega, ko je sa njim.

 

mislim, to kažem kao veliki fan mela.

ujedno, pierce je dobar primer u kevin garnett slučaju. ja njega takođe nisam doživeo kao nekoga ko ima taj mentalni kvalitet napakovan na skill i fizikalije, tu odliku najvećih.

 

nije je imao ni barkely, clyde drexler, pa ni chris paul malo kasnije ili harden danas.

 

ovaj nba topik mi je svedok da neke od njih neizmerno gotivim, hardena smatram po skillu najvećim posle duranta u današnjim okvirima ali opet, neke stvari dolaze iz glave i tu se beleže pobede i porazi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dankan ili KG je slicna dilema kao u ovom momentu Jokic ili KAT. Po fizikalijama i onome sto rade definitivno KAT i KG, ali ostane utisak da su druga dvojica bolja. Pri cemu je po meni izmedju Garneta i Dankana manja razlika. 

Prica o bulja timovima i fransizama ne pije vodu sto se vidi i na primeru Dirka i MJ-a, neki ljudi to sve preokrenu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milos 3.14 said:

Dankan ili KG je slicna dilema kao u ovom momentu Jokic ili KAT. Po fizikalijama i onome sto rade definitivno KAT i KG, ali ostane utisak da su druga dvojica bolja.

 

za mene lično to nije utisak: jokić pokreće ceo tim, on je tu šraf koji čini da sve ostalo funkcioniše

 

kada pričamo o likovima koji su primarni kreatori u timu, tu definitivno postoji neka bias-greškica, jer merimo taj učinak koji se preliva na ostale u odnosu na individualni grejtnes.

ipak, da je towns neki defensive savant, bilo bi kakve dileme, ovako, po meni, jok.

Link to comment
Share on other sites

Ne rade li i Nagetsi dosta za Nikolu? Necu o defanzivi, nego o napadu. Da li bi Nikola mogao da ima toliko loptu u rukama da ima jednog Pola ili Lilarda u ekipi? Ne kazem da ne zasluzuje tretman koji ima, samo nekako djeluje da je njegov tim bas tanak u segmentima u kojima je on atipicno vrhunski za centra.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...