Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Fazon kod Lakersa je sto i nominalna "niska" petorka sa Davisom na 5 te Bronom i Morrisom na 3 i 4 nikako nije klasicna niska petorka. Davis je po dimenzijama centar, Bron je 206, Markieff 203. Dodaj tu jos Wesa i KCPa koji su oko 2m takodjer kao nominalne bekove i tu pricamo o prilicno velikoj petorci. Fizicki dominantna i prilicno mocna petorka. 

 

 Sad ukucah u googlu njegovu visinu  -> kad ono stvarno pise 206. Godinama unazad je "bio" 203 cm. Svasta...

 

     GSW od pre sezone bi pregazio gotovu svaku ekipu koja je ikad igrala kosarku 😕  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manu said:

Ko je bese draftovao Bella u petoj rundi drafta onomad?

 

😔  

podbacio sam te godine realno. predstavljen je kao novi green + sve mu otvorilo da izdomonira. coek se epski raspao vec posle 2 nedelje. degli i dan danas to prebacuje kad spkmenem Kantera u 2nd  rd

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L0shMi said:

GSW od pre 3 sezone bi ih pregazio kao plitak potok.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

I Lejkersi '01 i Bullsi '96 i showtime Lejkersi itd itd.

 

Koja to ekipa iz sezone 19/20 bi uradila Lejkersima ovo sto @đubrivo. prica? Ne sjecam se da sam ja ili neko od mojih dragih kolega forumasa pominjao da je to bila istorijska ekipa. 

Lejkersi su big ballom dosli do titule, fuck small ball💪

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, đubrivo. said:

 

do prve prilike.

 

za mene ovaj lakers povratak big ballu uopšte nije bio naročito upečatljiv, više je stvar konteksta

da su lakersi imali preko puta ekipu koja razvlači davisa i centra po tricama uspešno, druga bi se pesma pevala

 

pri tome, ja nisam ni small ni big orijentisan, samo tvrdim da je to situaciono pitanje a ne toliko stvar progresije u basketu koliko se tripuje

 

Ja sam uveren da nema šanse da bi se to desilo. Uvek se svodi na isto - sa jedne strane poneka primljena trojka, sa druge lakše završavanje pod košem, kontrola skoka itd.

Plus, daleko od toga da je AD neka mrcina koja ne može da izađe na šut. Sa centrima možda malo više štete, ali ne previše.  Eto bio je tu Jokić koji šutira trojke, pa se nisu previše iscimali. Osim ako ne misliš da neko od protivničkih centara da baš tipa 5-6 trojki po meču.

 

Smallball je bio i ostaće najčešće odlika malih ekipa koje jednostavno nemaju dovoljno kvalitetne visoke igrače, pa pokušavaju da izvuku bar nešto. Ili u drugoj kombinaciji, kod ekipa koje imaju dobre visoke, nešto što će da probaju u ograničenim vremenskim periodima, da promene ritam utakmice, poremete neku postavku odbrane i slično.

Treća kombinacija su baš brutalno dobre ekipe spolja, kao onomad GSW, ali to su baš retki primeri.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da je rešenje u small ball-u, više da imaš koga da im ponudiš podnkošem ali da te služi paljba spolja. Npr. dovoljno je bilo da Denver ubode malo više trojki i da imaju mentalitet šampiona. Neko će reći da je to puno "da je", jeste kad ti fali, ali sveukupno nije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Ja sam uveren da nema šanse da bi se to desilo. Uvek se svodi na isto - sa jedne strane poneka primljena trojka, sa druge lakše završavanje pod košem, kontrola skoka itd.

Plus, daleko od toga da je AD neka mrcina koja ne može da izađe na šut. Sa centrima možda malo više štete, ali ne previše.  Eto bio je tu Jokić koji šutira trojke, pa se nisu previše iscimali. Osim ako ne misliš da neko od protivničkih centara da baš tipa 5-6 trojki po meču.

 

Smallball je bio i ostaće najčešće odlika malih ekipa koje jednostavno nemaju dovoljno kvalitetne visoke igrače, pa pokušavaju da izvuku bar nešto. Ili u drugoj kombinaciji, kod ekipa koje imaju dobre visoke, nešto što će da probaju u ograničenim vremenskim periodima, da promene ritam utakmice, poremete neku postavku odbrane i slično.

Treća kombinacija su baš brutalno dobre ekipe spolja, kao onomad GSW, ali to su baš retki primeri.

 

 

četvrta tj prva kombinacija je da kada GSW rula ligom, moraš da se donekle prilagodis da ih dobiješ. 

 

zato i kažem da je sve stvar konteksta. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Miki28 said:

Lejkersi uzmu titulu ove sezone, hoce se protivnici onda njima prilagodjavati?

 

prilagođavaju se ultimativnom favoritu svi, jer drugačije ne može. 

 

npr, ne bi ovi lejkersi mogli da furaju bilo koga na centru osim davisa da su igrali protiv dubsa od pre par sezona 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, đubrivo. said:

 

četvrta tj prva kombinacija je da kada GSW rula ligom, moraš da se donekle prilagodis da ih dobiješ. 

 

zato i kažem da je sve stvar konteksta. 

 

GSW je naravno bio revolucija košarke na svoj način, naročlito tu cenim onu prvu titulu, posle sa KDem su bili baš prejaki.

 

Većina ostalih prvaka imala je ozbiljne četvorke,  sa boljim ili lošijim šutem, ali svi tu oko 210, pa i više. Od pomenutog ADa,  Ibake, Timija u više navrata, Dirka, KGa. Pa i Lav.

 

Jbt kad se setim one dve titule Lejkersa sa Kobijem: Bajnam na 5, Gasol sa 216 na 4.  Treći u rotaciji tu Odom, isto oko 210 ili koliko već.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potrebno je neko vreme i consistency da se uspostavi odredjeni trend. Kakvo crno prilagodjavanje Lakersima kad je svakoj budali jasno da je nesto bolji zdravstveni karton delio (igracki de fakto slabiji) Heat od 7. tekme koja bi bila anyone's game. Mozemo mi ovde da pricamo o Davisu do sudnjega dana, jeste odigrao odlicno finale, ali je Bron opet bio najbolji igrac u PO i nikad titulu videli ne bi bez njega nego recimo sa jos jednim Davisom. Poslednje Kobeove titule su bile na samom izdisaju te ere (o tome kako je uopste ostvarena ta poslednja sve je odavno vec ispricano). 

 

GSW je bio promena filosofije, paradigme, prvo za sebe same, a zatim i za citavu ligu. Uz nekoliko kriznih momenata, to je bila kaznena ekspedicija sa kojom 90% lige nije moglo da trci, a kamoli da se nadigrava. Pa mi smo 5 godina imali zatvoren ovakav zapad, o cemu pricamo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno, promena filozofije kosarke jer nikad se nije potrefilo da jedna ekipa ima 2 top 5 igraca lige, jos jednog allstara koji je top 20 igraca kao i DPOY pored njih kao 4ti allstar uz odlican supporting cast.

To tesko da ce iko ikada uspjeti da ponovi.

I pored sve te price nadje se taj Hjuston koji da ne bi povrede CP3 otvori taj zatvoreni zapad.

Jedna titula i to protiv desetkovanih Cavsa pa poraz u finalu i to na 3-1 vodjstvo pa dovodjenje najboljeg igraca lige, 2 titule gdje im Hjuston u obje sezone skupo prodao kozu, kao sto reko u toj drugoj bi i prosao da ne bi povrede CP3 i onda Toronto dodje u 5toj sezoni i pokupi kajmak. Tesko da je bio zatvoren zapad.

 

Daj mi AD i zdravog Lebrona uz malo bolji supporting cast od proslogodisnjeg ili makar Danny boy koji pogadja protiv tog GS pa da vidimo. Garantujem da bi islo u 7 teskih meceva

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

taj hjuston je prilagodio svoj sastav borbi protiv dubsa, iako je bio dosta slabiji. zato se i nosio sa njima 

Ne bih rekao dosta slabiji, to ne govore njihovi dueli.

Ti dubsi su legendarna ekipa ali niko nije imao jaku ekipu sa nekim visokim koji ima skill AD tih sezona? Taj AD uz Lebrona sigurno bi imao svoje sanse u dobro organizovanoj ekipi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dubsi su 5 godina zaredom igrali finale, tj. izlazili sa zapada. Nije uvek bio med&mleko dotle, ali krajnji rezultat jeste bio wcc, svaki put. Poraz od Toronta znamo kako i pod kojim uslovima je dosao. 

 

Cuj 'daj mi zdravog Brona + jos jednog superstara pa da se posibamo' Mislim pricamo o srebrnom na goat listi (uini, nemoj opet, pls) i jedinom coveku na planeti koji je mogao da izadje kao pobednik iz duela sa zdravim&pravim GSW-om, upravo kao direktna posledica cinjenice da je jednom u dvaestries' godina talenat. Da ja sad kazem daj mi Jordana samo uz Bookera i Aytona pa da vidimo kako bi se naigrali ti Dubsi uustaihskrbava.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, đubrivo. said:

@Miki28

iskreno, ne verujem da bi uzeli lakersi dve tekme ali bezveze ćemo da drobimo dve strane, ionako niko od nas nema neko pokriće za te tvrdnje ( :

Kad smo mogli za Haslema pa zasluzili su Dubsi i Lejkersi isto😀

Treba ubit vrijeme dok sampion ne krene u odbranu trona.

 

Neka druga tema

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni su Stef/Klej Voriorsi najprecjenjenija NBA ekipa svih vremena.

I ne, ne mislim da su oni ikakva dinastija i da su napravili revoluciju neku.

Osvojili titulu protiv desetkovanih Kevsa, onda doveli Duranta i - gle chuda - osvojili jos 2 titule. Diviti se takvom cheat codeu bi bilo isto kao da sad Bron dovede Hardena u Jezerdzije i da se onda svi klanjamo kako oni delju sve redom.

Pritom bi Voriorsi popusili od Rokica da Pol nije imao povredu onomad. I to tvrdim 100%, dabogda pojeo svoju diplomu najveceg gurua foruma ako ne bi bilo tako.

A u tom slucaju bi govorili o Rokic dinastiji. Steta.

Uostalom, vidjet cemo njihovu 'dinastiju' kad se Klej vrati iz povrede.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...