Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Devojka je potpuno ispravno postupila. Ona je svoje lične podatke dala Woltu kao kompaniji koja joj pruža neku uslugu, ne njemu lično kao Peri, Žiki, Miki koji može da joj se javi. On sad može da kuka kako više nema mesečne prihode, ali o tome je trebalo da misli pre nego što je poslao potencijalno uznemirujuću poruku. 

 

A komentari ispod objave, naravno od strane muškaraca, kako je ovakva, onakva, nanela mu je štetu, šta ima veze ako se javio... Naravno potpuno bez svesti kako mi žene doživljavamo ovakve udvarače smarače.

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

Devojka je potpuno ispravno postupila. Ona je svoje lične podatke dala Woltu kao kompaniji koja joj pruža neku uslugu, ne njemu lično kao Peri, Žiki, Miki koji može da joj se javi. On sad može da kuka kako više nema mesečne prihode, ali o tome je trebalo da misli pre nego što je poslao potencijalno uznemirujuću poruku. 

 

A komentari ispod objave, naravno od strane muškaraca, kako je ovakva, onakva, nanela mu je štetu, šta ima veze ako se javio... Naravno potpuno bez svesti kako mi žene doživljavamo ovakve udvarače smarače.

 

Legit razmisljanje 🙂  

 

Samo molim objasnjenje izmedju udvaraca i smaraca? Kako npr hendlujes tipa u kaficu ili na koncertu koji ti pridje?

Unapred se izvinjavam na provokativnom ili mozda neumesnom pitanju ne moras da odgovoris ako neces, interesuje me vidjenje iz tvoje perspektive pogotovo sto si zensko, sama tema mi je zanimljiva iz nekoliko razloga.

 

p.s. ne radim kao Wolt dostavljac... 

Link to comment
Share on other sites

Mogla je da ga upozori da ne sme to da radi ...  Da ga ignorise bilo sta...  

 

Ja bih se uzasno osecao da sam nekome smestio otkaz.  Znala je sta ce da se desi. Nije toliko dramaticno bilo. 

 

Naravno ne opravdavam dostavljaca i njegovu zloupotrebu podataka. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bez da branim lika koji je postupio šabanski i devojci nije ostavio mnogo izbora, gde je danas granica? 

 

U ovo moderno vreme sve može lako da se podvede pod seksualno uznemiravanje. Daš kompliment koleginici, poznanici, nepoznatoj osobi na autobuskoj stanici i kandidat si za apsanu. 

 

A sa druge strane, sve više usamljenih muškaraca i žena. Dobar drugar radi kao programer na medjunarodnom sajtu za upoznavanje, kaže ne može da postigne koliko ih se novih prijavi na dnevnom nivou. 

Ljudi  se otudjuju u realnom svetu istim onim tempom kojim se razvija institucija "seksualno uznemiravanje". 

Ni na kraj pameti mi nije pritom da omalovažim opravdanu zabrinutost i prava žena. 

 

Razmišljam šta bih ja radio danas da sam mladić i nemam nikoga a da ne razmišljam kako će neko da doživi moj flert i da li ću, slobodan i neposredan kakav sam, završiti u apsani. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

Legit razmisljanje 🙂  

 

Samo molim objasnjenje izmedju udvaraca i smaraca? Kako npr hendlujes tipa u kaficu ili na koncertu koji ti pridje?

Unapred se izvinjavam na provokativnom ili mozda neumesnom pitanju ne moras da odgovoris ako neces, interesuje me vidjenje iz tvoje perspektive pogotovo sto si zensko, sama tema mi je zanimljiva iz nekoliko razloga.

 

p.s. ne radim kao Wolt dostavljac... 

 

Ako mi muškarac priđe na nekom javnom mestu, pritom je pristojan i nije napadan, prihvatam konverzaciju. Ukoliko nisam zainteresovana jednako pristojno to stavim do znanja.

 

Smarači su mi ovi koji "prilaze" online - preko fejsa, Instagrama ili evo SMS-a kad dođu u posedovanje broja telefona. Svi momci koji su mi nepoznati pa pišu u DM, ne prihvatam, ako je poruka nepristojne sadržine odmah ide blok. A ne biste verovali koliko momaka mi se javljalo nakon što vide moj komentar ispod neke objave na košarkaškoj stranici - ulet fazon jao devojka prati basket, savršena si itd. Naravno bilo je i pozitivnih iskustava, imam jednog poznanika/druga s kojim sam se zapratila zbog nekih stranica o košarci, i sad stalno zajedno komentarišemo i sl. Generalno sam dosta nepoverljiva jer takvi likovi odmah nastupaju sa nekom prisnošću kao da se znamo uživo 10 godina, a meni to ne prija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo

 

Kakve veze ima kako hendluje tipa u kaficu ili na koncertu, lik u kaficu ili na koncertu nema njene licne podatke.

 

Lik u kaficu da bi dobio broj od devojke da bi joj se poslao javio i eventualno se posle udvarao, mora da ga dobije od nje, a ne da zloupotrebljava podatke koja je ona dala firmi za koju on radi i to iz skroz desetih razloga.

 

 

 

Otkaz zasluzen ko Teov u repstaciji🤣

 

Sad bi trebali da ga tuze i Wolt i devojka.

 

I zloupotreba podataka i uznemiravanje.

 

@Gb92

 

Odlicna, ali odlicna poruka za sve. Svaka cast i Woltu na brzoj i pravoj reakciji i super je sto se ovo siri kroz medije.

 

Mada nek se i ljudi malo zapitaju kome sve daju podatke da ne bi mrdnuli dupe tri minuta do prodavnice.

 

@Kenozoik

 

Kakve veze ima tvoja prica? Lik je koristio podatke koje je njegova firma dobila da bi znala gde da isporuci hranu, ona tamo ostavlja svoj broj i adresu samo iz razloga da znaju gde da dostave i broj da je nazovu kada stignu.

 

Ne radi se o seksualnom uznemiravanju nego zloupotrebi podataka.

 

Ne radi se o seksu, i da joj napisao, imam devojku, nemoj da se brines, nemoj pogresno da me shvatis, izgledala si mi kao dobra osoba, a ja se bavim udomljavanjem macaka pa me zanima da li bi htela jedno da ti poklonim da udomis...opet je poenta ista i napravio je isti prekrsaj.

 

On je dobio njen broj telefona i adresu samo iz razloga dostave i nema prava posle da ga koristi.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kenozoik said:

 

Razmišljam šta bih ja radio danas da sam mladić i nemam nikoga a da ne razmišljam kako će neko da doživi moj flert i da li ću, slobodan i neposredan kakav sam, završiti u apsani. 

 

color me stupid ali onomad, kada sam bio mlad, pa startujem nepoznatu devojku, ne zvonim joj na vrata gajbe ili zovem na fiksni koji sam prikupio negde usput; startujes je na mestu i u prilici koja nije ugrozavajuca za nju, ne znam sta je toliko tesko razaznati neka osnovna pravila koja su oduvek vazila.

 

pazi ti pametnjakocica, on joj poslao sms jer je poslocno imao ulicu i br

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Prilicno je jasno ovde da kakvu god granicu definisemo, ovde je predjena.

Ova devojka je svoje podatke dala Woltu, kako bi dobila uslugu dostave, i za uslugu platila, a ne da bi dobijala sms poruke od udvaraca. Verujem da kad pristupas Woltu potpisujes neki ugovor koji definise ponasanje, zloupotrebu podataka i slicno. Jbg, mozda nekom deluje kul ili romanticno da prilikom pruzanja usluge startujes devojku/decka, ali jbg, nije profesionalno i 99% nije odobreno od strane poslodavca. 

23 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Samo molim objasnjenje izmedju udvaraca i smaraca? Kako npr hendlujes tipa u kaficu ili na koncertu koji ti pridje?

 

 

Ovde je razlika sto je lik iskoristio licne podatke koja ona njemu NIJE svojevoljno dala.

Kad pridjes nekom u kaficu, mozes da pitas da li zelis da se upoznamo? Da, zelim ili ne, ne zelim. Ako nakon toga insistiras i dalje, onda osoba ima pravo da zove policiju.

U ovom slucaju devojka nije imala izbor da li zeli sa nekim da se upozna i podeli broj. 

 

Mozda je ova devojka bila zeljna paznje, pa delila skrinsotove, mozda nije ni dobra osoba, ali ovaj lik je sam pao i sam se ubio. 

Tj, totalno je nebitno kakva je osoba ova devojka, Wolt je ovde postupio kako treba i na milisekund smo zalicili na ''normalnu'' drzavu.

A u drzavi gde imamo Jutke, Gasice, Palme i ostale za koje nismo culi, bitno je poslati makar malu poruku da za ''smarace'' bar negde nema mesta. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@Snjofko Nema veze, ali eto odgovorila sam mu jer je lepo pitao.

 

Za ove kojima nije najjasniji njen postupak, evo jedne priče koju sam juče čula. Jedna pevačica (estradno ime: Sandra Afrika, vrv niste ni čuli) je pre par meseci imala problema sa likom koji ju je pratio i uznemiravao. Sve je počelo kad joj je poslao poruku na Instagramu sadržine "ubiću te čim te sretnem" - na šta ga je ona odmah blokirala i smatrala da je time sve rešeno. Međutim počeo je da sa više profila piše svim ljudima koji se taguju sa njom na mrežama, svim njenim prijateljima, menadžera je konstantno zvao na telefon (čovek ga blokira - on kupi nove kartice), sestri je pretio da će joj ubiti decu... - tražeći da mu daju Sandrin broj telefona. Vrhunac je bio kada se pojavio u restoranu u kom je sedela s drugaricom i prišao sa rečima: zar me ne prepoznaješ? Ona nije odmah povezala ali se on mrtav-ladan predstavio kao "onaj koji šalje poruke i preti". Srećom neki momci iz lokala su reagovali, pošto je odmah pobegao kad je zapretila policijom fotografisali su ga i pozvali patrolu. Na kraju je izigravala "mamac" da bi on došao i da bi ga priveli. Ispostavilo se da je lik iz Osijeka, da je ubeđen da je sa njom u vezi (na pitanje inspektora zašto je došao rekao je "ja sam je tukao i došao sam da se izvinim"). Naravno, zabranjen mu je ulazak u Srbiju i izdata zabrana prilaska njoj.

 

Nakon ovakve priče može biti jasnije zašto mi žene tako reagujemo čak i na nešto što muškarcima može zvučati bezazleno.

 

P.S. Nije se tagovala u kom je restoranu, dakle ko zna koliko dugo ju je pratio.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Snjofko said:

 

@Kenozoik

 

Kakve veze ima tvoja prica? Lik je koristio podatke koje je njegova firma dobila da bi znala gde da isporuci hranu, ona tamo ostavlja svoj broj i adresu samo iz razloga da znaju gde da dostave i broj da je nazovu kada stignu.

 

Ne radi se o seksualnom uznemiravanju nego zloupotrebi podataka.

 

Ne radi se o seksu, i da joj napisao, imam devojku, nemoj da se brines, nemoj pogresno da me shvatis, izgledala si mi kao dobra osoba, a ja se bavim udomljavanjem macaka pa me zanima da li bi htela jedno da ti poklonim da udomis...opet je poenta ista i napravio je isti prekrsaj.

 

On je dobio njen broj telefona i adresu samo iz razloga dostave i nema prava posle da ga koristi.

 

 

1 minute ago, uini said:

 

color me stupid ali onomad, kada sam bio mlad, pa startujem nepoznatu devojku, ne zvonim joj na vrata gajbe ili zovem na fiksni koji sam prikupio negde usput; startujes je na mestu i u prilici koja nije ugrozavajuca za nju, ne znam sta je toliko tesko razaznati neka osnovna pravila koja su oduvek vazila.

 

pazi ti pametnjakocica, on joj poslao sms jer je poslocno imao ulicu i br

 

Dajte se malo koncentrirati na fabulu.

 

Tamburinjo je otvorio temu sa temom - gde su granice uznemiravanja? , navodeci ovaj primer gore. 

Dakle odgovaram na taj topik, uvazavajuci i postove forumasa u medjuvremenu i koristeci primer koji je lansirao Tamburinjo.

 

Drugo, odmah u uvodu sam rekao da je lik postupio sabanski (zbog zloupotrebe njenih podataka - a ne slanja sms-a ma koliko sadrzaj neinteligentan bio),  i da devojka nije imala drugog izbora nego da intervenise. Posle sam razradio pricu, oslanjajuci se na ono sto @DameTime pise (udvaraci,smaraci - dakle, seksualno uznemiravanje)

 

Naravno da ste obojica u pravu, samo nisam siguran gde me tacno ispravljate? Zato samo i apelujem da obratite paznju na kontekst.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kenozoik, pa eto, sve je valjda pojasnjeno od kolega; kao sto je consent u seksu paramount thing, tako je i pri startovanju vazno da taj start nije ugrozavajuci u bilo kom navedenom smislu.

 

granica je zapravo vrlo jasna ali nam dostupnost podataka i ufura u iste cini da se ta granica zamagli, AKO SMO KREMBILI, pa onda kudimo zlu sudbinu i modernu cancel kulturu, jer znamo da zene vole macho ne sladoled, vec likove koji uzimaju stvar [hehe] u svoje ruke a onda se foliraju.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Snjofko @DameTime

 

Mislim da ste malo pogresno protumacili moje pitanje kao izrazavanje mog stava vezano za temu Wolt dostavljaca. Pitanje je bilo nevezano za to, 

ali generalno vezano za temu uznemiravanja i granica koje su uvek maglovite. Wolt dostavljac i taj slucaj je uzet kao trenutna vest na koju naleteh. 

Mogao sam samo pokrenuti temu sa pitanjem gde su granice uznemiravanja? 

Ne dovodim u pitanje otkaz cak sam to i napisao. 

 

 

Ajmo jos jedno pitanje zarad diskusije ne zarad izrazavanja mog stava samo skapirajte tu razliku, ako uzmemo u obzir da se devojka svidela Wolt dostavljacu,

kako je trebao da joj pridje i to joj izjavi a da ne bude napadan ili da ne iskoristi podatke koje neposredno ili posredno ima preko Wolta?

Da li ima prava da mu se ona svidi i da to izrazi? U cemu je razlika izmedju nenapadnog stava na sred ulice i slanja sms poruke pristojne sadrzine?

 

Gde je granica uznemiravanja to je moje pitanje a sve ove primere koristim zarad rasplamsavanja dijaloga koji mi se svidja ovde jer ima dosta razlicitih razmisljanja argumentovanih, sa nekima s emanje slazem sa nekima vise ali volim da cujem razlicita vidjenja i situacije ne da apriori posle citanja necega odmah pomislim kako sam u pravu i sve znam i nema diskusije na tu temu. Posle stranica i stranica napisanih da li Filip Copvic zasluzuje da igra EL na svaku temu ima diskusije na svaku. 

 

 

 

 

samo jedna stvar 

10 minutes ago, DameTime said:

 

 Jedna pevačica (estradno ime: Sandra Afrika, vrv niste ni čuli)

 

pa sram te bilo, pa sram te bilo 😄😄

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tamburinjo said:

@Snjofko @DameTime

 

Mislim da ste malo pogresno protumacili moje pitanje kao izrazavanje mog stava vezano za temu Wolt dostavljaca. Pitanje je bilo nevezano za to, 

ali generalno vezano za temu uznemiravanja i granica koje su uvek maglovite. Wolt dostavljac i taj slucaj je uzet kao trenutna vest na koju naleteh. 

Mogao sam samo pokrenuti temu sa pitanjem gde su granice uznemiravanja? 

Ne dovodim u pitanje otkaz cak sam to i napisao. 

 

Nisam te pogrešno razumela, veruj mi da jesam, otkačila bih te grubo i ne bi dobio odgovor (a forumaši sa kojima sam ulazila u rasprave ovde znaju da nisam nimalo nežna u istim, @uini 😛 )

 

13 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Ajmo jos jedno pitanje zarad diskusije ne zarad izrazavanja mog stava samo skapirajte tu razliku, ako uzmemo u obzir da se devojka svidela Wolt dostavljacu,

kako je trebao da joj pridje i to joj izjavi a da ne bude napadan ili da ne iskoristi podatke koje neposredno ili posredno ima preko Wolta?

Da li ima prava da mu se ona svidi i da to izrazi? U cemu je razlika izmedju nenapadnog stava na sred ulice i slanja sms poruke pristojne sadrzine?

 

Gde je granica uznemiravanja to je moje pitanje a sve ove primere koristim zarad rasplamsavanja dijaloga koji mi se svidja ovde jer ima dosta razlicitih razmisljanja argumentovanih, sa nekima s emanje slazem sa nekima vise ali volim da cujem razlicita vidjenja i situacije ne da apriori posle citanja necega odmah pomislim kako sam u pravu i sve znam i nema diskusije na tu temu. Posle stranica i stranica napisanih da li Filip Copvic zasluzuje da igra EL na svaku temu ima diskusije na svaku. 

 

Ovde je problem što njega u iskazivanju simpatija ne sprečavaju samo maniri in general nego i zakon o zaštiti podataka i profesionalni odnos koji treba da ima prema istim (zbog čega je i dobio otkaz). Kao što je Snjofko rekao, kako god da joj se obratio nije imao pravo da iskoristi saznanje o ličnim podacima koje ima jer je dostavljač Wolta. To što je on upakovao u oblandu ne menja činjenicu da je zloupotrebio te podatke. Tako da u ovoj situaciji bih rekla da su mu ruke vezane, tj. da može samo lamentirati nad tim što je nije sreo u drugačijim okolnostima pa da priđe i pita za broj.

 

13 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

 

 

samo jedna stvar 

 

pa sram te bilo, pa sram te bilo 😄😄

 

Možda neko nije čuo 🙂 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

@Kenozoik, pa eto, sve je valjda pojasnjeno od kolega; kao sto je consent u seksu paramount thing, tako je i pri startovanju vazno da taj start nije ugrozavajuci u bilo kom navedenom smislu.

 

granica je zapravo vrlo jasna ali nam dostupnost podataka i ufura u iste cini da se ta granica zamagli, AKO SMO KREMBILI, pa onda kudimo zlu sudbinu i modernu cancel kulturu, jer znamo da zene vole macho ne sladoled, vec likove koji uzimaju stvar [hehe] u svoje ruke a onda se foliraju.


Sto se tice zloupotrebe bilo cijih podataka radi ugrozavanja sigurnosti ma koje osobe, tu je stvar jasna  i ne vidim da nam se misljenja iole razlikuju. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kenozoik said:


Sto se tice zloupotrebe bilo cijih podataka radi ugrozavanja sigurnosti ma koje osobe, tu je stvar jasna  i ne vidim da nam se misljenja iole razlikuju. 

 

 

sto nas dovodi do toga da nije svaki kontekst prikladan za start: neki jesu vise, neki jesu manje a neki su no-go.

 

tako je vazda bilo, samo sto nam je danas sve i svako dostupan, pa se pogubi kriterijum ako nemas dve daske u glavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tamburinjo said:

@Snjofko @DameTime

 

Mislim da ste malo pogresno protumacili moje pitanje kao izrazavanje mog stava vezano za temu Wolt dostavljaca. Pitanje je bilo nevezano za to, 

ali generalno vezano za temu uznemiravanja i granica koje su uvek maglovite. Wolt dostavljac i taj slucaj je uzet kao trenutna vest na koju naleteh. 

Mogao sam samo pokrenuti temu sa pitanjem gde su granice uznemiravanja? 

Ne dovodim u pitanje otkaz cak sam to i napisao. 

 

 

Ajmo jos jedno pitanje zarad diskusije ne zarad izrazavanja mog stava samo skapirajte tu razliku, ako uzmemo u obzir da se devojka svidela Wolt dostavljacu,

kako je trebao da joj pridje i to joj izjavi a da ne bude napadan ili da ne iskoristi podatke koje neposredno ili posredno ima preko Wolta?

Da li ima prava da mu se ona svidi i da to izrazi? U cemu je razlika izmedju nenapadnog stava na sred ulice i slanja sms poruke pristojne sadrzine?

 

Gde je granica uznemiravanja to je moje pitanje a sve ove primere koristim zarad rasplamsavanja dijaloga koji mi se svidja ovde jer ima dosta razlicitih razmisljanja argumentovanih, sa nekima s emanje slazem sa nekima vise ali volim da cujem razlicita vidjenja i situacije ne da apriori posle citanja necega odmah pomislim kako sam u pravu i sve znam i nema diskusije na tu temu. Posle stranica i stranica napisanih da li Filip Copvic zasluzuje da igra EL na svaku temu ima diskusije na svaku. 

 

 

 

 

samo jedna stvar 

 

pa sram te bilo, pa sram te bilo 😄😄

Znas kako, decko je na radnom mestu i mora da skapira da nije tu za muvanje riba i da svako koriscenje podataka je zloupotreba i da ce da sledi i tuzba, ne samo otkaz.

 

Nadam se da ce tako i biti i da biti tuzen i od Wolta i od devojke.

 

 

 

E, sad, zivot je nesto drugo, zaljube se ljudi, ima divnih prica, iako nisu smeli jer su bili npr. sef i radnica itd.

 

 

Dakle, prvo mora da se pomiri da posao ne sme da mesa sa flertovanjem i da koristi za muvanja i kratke kombinacije, iako mu je devojka simpa ili ne znam sta.

 

 

 

A ako je ljubav na prvi pogled i ono, u fazonu je to je to, onda je trebao na licu mesta da kaze.

 

Prvo bi bilo normalno da se predstavi. Mi vidimo da se on u poruci predstavio kao wolt dostavljac.

 

Dakle, kaze, ja sam Pera, a ti si?

 

I tu bi se vec sve resilo otprilike, ako bi ona rekla - sta te briga kako se zovem ili tako nesto, on treba da odstupi i shvati da nije zainteresovana, ona bi pomislila koji smarac i svi bi nastavili dalje.

 

Ako bi ona rekla - cao Pero, ja sam Milica, drago mi je, on bi dobio signal da moze dalje nesto da kaze.

 

Posle je na njemu da iskoristi par sekundi i da iskaze svoje emocije i pokusa da licno od nje dobije broj, ako mu to ne prodje da se izvini i zahvali.

 

Ili ako je emocija koju je osetio toliko jaka, a nije se snasao odmah u tih par sekundi, nek ceka romanticno da mozda opet naruci nesto pa da sledeci put malo prodube konverzaciju...

 

 

 

Jako, jako je kripi da te muva neko ko zna gde zivis i ima tvoj broj i videla si ga na samo par sekundi.

 

Ovaj njegov odgovor posle gde je on opet optuzuje da je ona kriva sto je on dobio otkaz, umesto da se izvini, sve govori o liku.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

sto nas dovodi do toga da nije svaki kontekst prikladan za start: neki jesu vise, neki jesu manje a neki su no-go.

 

U ljubavnim filmovima koje @Tamburinjo i ja gledamo svi dostavljaci imaju procenat uspeha 100% u svakom kontekstu.

I to u prvih 58 sekundi filma sve rese.

  • Like 2
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Tako da u ovoj situaciji bih rekla da su mu ruke vezane, tj. da može samo lamentirati nad tim što je nije sreo u drugačijim okolnostima pa da priđe i pita za broj.

 

A šta da se i on njoj veoma svideo, oboje pristojni i povučeni. 

Da i ona lamentira? 🙂

Previše linearno i mehanički posmatraš problem čini mi se. Ništa nije crno - belo. 

 

Zamisli da se drugačije razvila radnja, isto zloupotrebio njene podatke, ali šarmantije i sa više stila da je devojci bilo simpatično. I čitamo posle par meseci oni u idiličnoj ljubavi i smeškaju se na taj dogadjaj. 

Da li bi pisala  sudu da ga najoštrije kazne jer je eto, napravio k.d, šta ima veze što joj se svidelo, trebalo je da lamentira?

 

Duboko se ne slažem, onoliko koliko se ne slažem ni sa postupkom koji je ovaj konkretan lik odabrao i dobio šta je zaslužio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kenozoik said:

 

A šta da se i on njoj veoma svideo, oboje pristojni i povučeni. 

Da i ona lamentira? 🙂

Previše linearno i mehanički posmatraš problem čini mi se. Ništa nije crno - belo. 

 

Zamisli da se drugačije razvila radnja, isto zloupotrebio njene podatke, ali šarmantije i sa više stila da je devojci bilo simpatično. I čitamo posle par meseci oni u idiličnoj ljubavi i smeškaju se na taj dogadjaj. 

Da li bi pisala  sudu da ga najoštrije kazne jer je eto, napravio k.d, šta ima veze što joj se svidelo, trebalo je da lamentira?

 

Duboko se ne slažem, onoliko koliko se ne slažem ni sa postupkom koji je ovaj konkretan lik odabrao i dobio šta je zaslužio. 

 

Šbbkbb. Posmatram linearno jer je linija takva lik je prekršio pravilo (zakon) - devojka je reagovala - dobio je otkaz (zasluženo).

 

Šta bi bilo da ja sretnem Bogdana Bogdanovića u zgradi gde mi živi drugarica na Mirijevu, ja padnem u nesvest, on mi pomogne, zaljubimo se i oženi me... Priča za naslovnicu Hello magazina. Ali šbbkbb priča 😄 

 

P.S. Konstantno mašiš poentu, nebitno je da li se on njoj dopao, totalno je nebitno. A i otkriću ti tajnu, nama devojkama se ovakvi likovi ne svide sve i da su Jamie Campbell Bower.

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Snjofko said:

decko je na radnom mestu i mora da skapira da nije tu za muvanje riba

 

nek ceka romanticno da mozda opet naruci nesto pa da sledeci put malo prodube konverzaciju...

 

Mislis da nije u redu da posalje pristojan sms na koji ona moze da mu odgovori sa nemoj nikada vise da ti je palo na pamet da me okrenes, ali je u redu da 

ceka sledecu narudzbenicu i da bude malo 'navalentniji i saramantniji'  Konkretno me zanima razlika u klasifikaciji uznemiravanja izmedju sms-a e kako ti se dopala klopa i recenice e kako ti se dopala klopa proslog puta, kada joj sledeci put dodje na vrata?

 

Da li on moze onda da se vadi da je ovo drugo bilo usputno caskanje i da nije imao krajnju nameru a da je sms ipak nesto sto se radi sa umisljajem. Onda dolazimo do razlike izmedju komunikacije sms porukom i direktnog kontakta koji moze da se podvede i pod ovo i pod ono i to je sasvim u redu. 

 

Samo kako je prvo koriscenje podataka (ok znam da jeste ali tako postavljam pitanje) a drugo nije? Zar i u drugoj situaciji on ne ceka da ona konkretno naruci pa da on prihvati, takodje koristi podatke koje mu je firma obezbedila zarad njihove usluge?

 

 

 

@DameTime

vise ti je prica za Dragi Bravo iz 1997-e 😛 

Edited by Tamburinjo
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

sto nas dovodi do toga da nije svaki kontekst prikladan za start: neki jesu vise, neki jesu manje a neki su no-go.

 

tako je vazda bilo, samo sto nam je danas sve i svako dostupan, pa se pogubi kriterijum ako nemas dve daske u glavi.

Da sam ja u situaciji tog lika i devojka mi se mnogo svidela (a ne zaljubljujem se svaki čas) iskreno ne znam šta bih uradio. Ne bih bio toliko glup jer je jasno da će devojka samo podići gard, a sigurno ne bih tek tako odustao a da ne pokušam nekako (jednoj devojci sam se udvarao mesecima koliko sam bio zaljubljen i uporan). 

Lako je nama sad da morališemo kad nismo u tom emotivnom kolopletu ali zaista bih bio u ozbiljnoj dilemi u toj situaciji. Situacija u kojoj gubiš šta god da odlučiš. 

Vrlo nezgodno. 

Link to comment
Share on other sites

Inace, sto se tice Sandre Afrike, ko, bre ne zna? 😡 Jedna od najlepsih uspomena iz osnovne, ona na motoru na sajmu automobila, samo u gacicama i majci, a ti sednes i za nje, zagrlis je i slikate se 😂

 

Mada i to je bolesno sad kad pomislim, iako je tad bilo lepo, sad vidim da je samo tri godine starija od mene sto znaci da ako sam ja bio u osnovnoj, a to je bio neki sesti, mozda sedmi razred, ona je bila isto maloletna.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Snjofko said:

Inace, sto se tice Sandre Afrike, ko, bre ne zna? 😡 Jedna od najlepsih uspomena iz osnovne, ona na motoru na sajmu automobila, samo u gacicama i majci, a ti sednes i za nje, zagrlis je i slikate se 😂

 

Mada i to je bolesno sad kad pomislim, iako je tad bilo lepo, sad vidim da je samo tri godine starija od mene sto znaci da ako sam ja bio u osnovnoj, a to je bio neki sesti, mozda sedmi razred, ona je bila isto maloletna.

 

U poslednjih 15 min trending gugl pretraga ...Sandra Afrika godiste 😄  

Edited by Tamburinjo
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Šbbkbb. Posmatram linearno jer je linija takva lik je prekršio pravilo (zakon) - devojka je reagovala - dobio je otkaz (zasluženo).

 

Šta bi bilo da ja sretnem Bogdana Bogdanovića u zgradi gde mi živi drugarica na Mirijevu, ja padnem u nesvest, on mi pomogne, zaljubimo se i oženi me... Priča za naslovnicu Hello magazina. Ali šbbkbb priča 😄 

 

P.S. Konstantno mašiš poentu, nebitno je da li se on njoj dopao, totalno je nebitno. A i otkriću ti tajnu, nama devojkama se ovakvi likovi ne svide sve i da su Jamie Campbell Bower.

Bold: to sam i rekao, za konkretni slucaj.

Bold2: naprotiv, ali naprotiv. Devojka (ova ili bilo koja druga) odlucuje o tome " da li je prekrsio zakon" u smislu da je ona prihvatila i takav krajnje neprimeren i protivzakonit njegov start, u smislu da joj se dopao on ili ufur, nista od ovoga ne bi bilo, ne bi dobio otkaz, ne bi bilo po medijima i ne bismo ni znali za to, ne bi se eventualno suocavao sa sudskom kaznom koja mu sad lebdi nad glavom -opet, zasluzeno. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kenozoik said:

Bold: to sam i rekao, za konkretni slucaj.

Bold2: naprotiv, ali naprotiv. Devojka (ova ili bilo koja druga) odlucuje o tome " da li je prekrsio zakon" u smislu da je ona prihvatila i takav krajnje neprimeren i protivzakonit njegov start, u smislu da joj se dopao on ili ufur, nista od ovoga ne bi bilo, ne bi dobio otkaz, ne bi bilo po medijima i ne bismo ni znali za to, ne bi se eventualno suocavao sa sudskom kaznom koja mu sad lebdi nad glavom -opet, zasluzeno. 

 

 

Okej, očigledno ti nije jasno to da je lik prekršio zakon svideo se njoj ili ne. Mislim da, ovo je moglo da ostane zataškano, kao mnogi slučajevi incela koji uznemiravaju devojke pod parolom "fin sam, neam loše namere". Njegov postupak bi bio protivzakonit i da ga ona nije prijavila, jedina razlika je da se ne bi saznalo. 

 

25 minutes ago, Tamburinjo said:

 

@DameTime

vise ti je prica za Dragi Bravo iz 1997-e 😛 

 

Nisam ciljala na to, nego znaš ono kad se sportista oženi pa prodaju slike s venčanja Hello magazinu 😄 

Edited by DameTime
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...