Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Mislis da nije u redu da posalje pristojan sms na koji ona moze da mu odgovori sa nemoj nikada vise da ti je palo na pamet da me okrenes, ali je u redu da 

ceka sledecu narudzbenicu i da bude malo 'navalentniji i saramantniji'  Konkretno me zanima razlika u klasifikaciji uznemiravanja izmedju sms-a e kako ti se dopala klopa i recenice e kako ti se dopala klopa proslog puta, kada joj sledeci put dodje na vrata?

 

Da li on moze onda da se vadi da je ovo drugo bilo usputno caskanje i da nije imao krajnju nameru a da je sms ipak nesto sto se radi sa umisljajem. Onda dolazimo do razlike izmedju komunikacije sms porukom i direktnog kontakta koji moze da se podvede i pod ovo i pod ono i to je sasvim u redu. 

 

Samo kako je prvo koriscenje podataka (ok znam da jeste ali tako postavljam pitanje) a drugo nije? Zar i u drugoj situaciji on ne ceka da ona konkretno naruci pa da on prihvati, takodje koristi podatke koje mu je firma obezbedila zarad njihove usluge?

 

 

 

@DameTime

vise ti je prica za Dragi Bravo iz 1997-e 😛 

Razlika je sto ovde svesno uzima i cuva njene podatke bez njene dozvole ili dozvole firme ili bilo koga i posle ih koristi za svoje neke licne svrhe.

 

Kada joj posalje poruku sa tekstom ,,kako ti se dopala hrana?" on je zloupotrebio radno mesto jer ne sme da cuva njen broj i podatke i ugrozio je njenu bezbednost.

 

Ako ona nesto opet naruci, sama je i svesno narucila usluge firme znajuci za mogucnost da ce pojaviti isti lik.

 

Ti upadas u neki njen licni prostor, ispred kucnih vrata ili u njen telefon nebitno.

Mozes upasti pozvan ili nepozvan. 

 

 

Ovom porukom je upao nepozvan, a ako bi sledeci put doneo hranu, dosao bi tu em poslom, em bi ona licno zvala da neko donese dostavu. 

 

I onda taj smol tok uzivo ima potpuno drugi kontekst.

 

Uzivo je u svojstvu zaposlenog, porukom bez da je dobio njen broj je u svojstvu manijaka i nekog ko krsi zakon i pravila firme i privatnost osobe kojoj salje poruku.

 

 

Pazi samo ovu stvar, iako to ovde nije ni primarno. Mi ovde pricamo o devojci, a mozda je neka zena sa decom i muzom. Ili ima verenika, decka, devojku...

 

Ne vidis razliku u tome da sa partnerom narucis hranu, on/ona zna da dostava dolazi, neki tamo dostavljac te pita kakva je bila hrana, partner to sve slusa iz stana, ti kazes, lepo je bilo, hvala na pitanju, dovidjenja i toga da ti sa nepoznatog broja stize poruka?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Snjofko said:

Inace, sto se tice Sandre Afrike, ko, bre ne zna? 😡 Jedna od najlepsih uspomena iz osnovne, ona na motoru na sajmu automobila, samo u gacicama i majci, a ti sednes i za nje, zagrlis je i slikate se 😂

 

Moje sećanje seže do 2013-14. godine i lokalne diskoteke gde je hit bio "Devojka tvog druga" a Sandra gostovala i bilo je krcato. #memories 

 

4 hours ago, Marvin said:

Vikler je bas talentovan, ova pesma kida:

 

 

 

Ali jebiga preko saradnje sa monstrumom Zeljkom Mitrovicem ne mogu da predjem. Nije u pitanju jedna pesma vec 30 ili koliko dana su oni su svakodnevno sedeli i zajedno pisali pesme.

Sto kaze Andjus, vidimo se nikada... 🙂

 

Ne odgovorih na ovo. Ja Đorđu iz nekog razloga ne zameram tu saradnju sa Žexom, valjda jer je i Žex muzičar (i to vrlo dobar) pa gledam sa te strane.

 

Nisam htela da okačim ovu pesmu jer je najpoznatija sa tog albuma, ali definitivno i najkvalitetnija. Oba albuma su vrhunska i nadam se da će nekada nastaviti u tom pravcu.

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Okej, očigledno ti nije jasno to da je lik prekršio zakon svideo se njoj ili ne. Mislim da, ovo je moglo da ostane zataškano, kao mnogi slučajevi incela koji uznemiravaju devojke pod parolom "fin sam, neam loše namere". Njegov postupak bi bio protivzakonit i da ga ona nije prijavila, jedina razlika je da se ne bi saznalo. 

 

Kako mi nije jasno  kada sam to i napisao, a ti boldovala? 🙂

Tacno je u svakom slucaju je postupak protivzakonit (i neprimeren) a sta cemo misliti o celoj toj prici, i ja i ti na kraju krajeva, zavisi od reakcije devojke, kao sto si i pokazala u onom svom mini prikazu (zakon-reakcija-posledica). U svakom slucaju, devojka je u pravu kako god da odluci u takvoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, svi se slažemo da je dobro videti zaštitu podataka o ličnosti u praksi (iako se naravno završi na ovakvim slučajevima dok će slonovi nastaviti da prolaze) i da Wolt nije imao izbora osim otkaza.

 

E sad, mene zanima u drugom kontekstu, da li je ok startovati nekog koga znaš preko posla, jer je vaš kontakt počeo iz drugih razloga, profesionalnih? Drugim rečima, da li je zloupotreba startovati nekog ako radite u istoj poslovnoj zgradi ili čak firmi ili se znate sa sastanaka gde se i srećete? Dakle, posao vas je doveo na isto mesto i dao vam kontakt koji vi koristite za druge namene.

 

Podržavam izgradnju svesti kod devojaka o tome da gomila manijaka zuji svetom i da je oprez veoma bitan, kako bi se u startu smanjio broj neželjenih slučajeva.

Međutim, nisam siguran u ovo što uini kaže 

Quote

nije svaki kontekst prikladan za start: neki jesu vise, neki jesu manje a neki su no-go

odnosno, mislim da ne vide svi stvari na isti način i da je to prilično rastegljiva kategorija, tj. zavisi od osobe do osobe. Kod starta ne znaš unapred kakav stav ima druga strana i tu leži kvaka. Lako se mi odredimo oko ovog slučaja Sandre Afrike i sličnih proganjanja ali postoji određena siva zona. Eto, Dejm je rekla da ne praktikuje takve priče preko onlajn metoda komunikacije što je ok, ali isto tako smo svedoci da se oko nas milion sličnih odnosa svakodnevno uspostavlja na takav način, što znači da postoje različita shvatanja "kanala komunikacije" za start. Slično je i sa mestom gde se startuje, neko se grozi onog što je nekom drugom ok ali to ne znaš unapred.

 

Kod jedne korpe koju sam dobio saznao sam posle da je zato što sam bio "previše fin". Drugi put sam par puta bezuspešno pokušavao kod neke devojke da bih posle čuo da "nisam bio dovoljno uporan". Neko drugi bi već posle prvog "ne" drugi pokušaj okarakterisao kao uznemiravao, a ja sam imao susret sa drugim ekstremom. Da ne pričam o situaciji kada se drugarica "njuškala" sa nekim likom koji je bio polukrimos i još valjda osuđen za silovanje. Svašta smo joj govorili ali nije htela da sluša. Ili kad mi je jedna devojka rekla da voli oštre, agresivne likove. Ili kada mi je druga drugarica pričala kako je bila zgrožena kada je neka devojka koju površno zna i sa kojom se slučajno našla u društvu brutalno odjebala najpristojniji mogući start nekog lika u kafiću i posle se još prenemagala oko toga kako je ovakav i onakav. Pa ti budi pametan.

 

Elem, sve ovo trućam da iskažem kako nije lako odrediti koordinate prikladnog ponašanja i prikladnog starta u tinejdž/dvadesetim, kada se gradi neki svoj lični pristup. Dakle, ono što nas pet na forumu odredimo za neprikladno milionima drugih može da bude smešno. Važi i obrnuto.

 

Na kraju, vraćam se na već rečeno, svaki sledeći start ti je opet kao prvi jer pojma nemaš kakav je stav osobe prekoputa i koja taktika pali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je i dalje borderline tvojih upisa da bi ovaj potez bio ok samo da se on njoj svideo i da ga nije prijavila. Što je iz mog ugla duboko pogrešno, potez nije ok pa sve i da su se zaljubili i venčali sutradan. Generalno danas se romantizuju toksični muško-ženski odnosi, ali to je druga tema.

 

Ups, ulete mi Barkley svojim romanom gde će kao po običaju rezimirati naše trućanje 😛 @Kenozoik

 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

 

Kako mi nije jasno  kada sam to i napisao, a ti boldovala? 🙂

Tacno je u svakom slucaju je postupak protivzakonit (i neprimeren) a sta cemo misliti o celoj toj prici, i ja i ti na kraju krajeva, zavisi od reakcije devojke, kao sto si i pokazala u onom svom mini prikazu (zakon-reakcija-posledica). U svakom slucaju, devojka je u pravu kako god da odluci u takvoj situaciji.

 

mozes da probas i da uhvatis devojku na ulici i poljubis kao dzon travolta, pa ako joj se svidi, imas pravo, ako joj se ne svidi, ides u zatvor.

 

eh te devojke, prevrtljivice, zato i ne mogu u hilandar.

 

poenta je da treba imati svest o granicama i privatnosti, pa ako najebes, izgubis posao, odes u tvorza ili tek popijes dvojku za logiku, budi sym sebi kriv a ne da ti devojke budu krice jer nemaju univerzalno misljenje. zato je zakon univerzalan, isto kao i neki osnovni maniri u ponasanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Dobro, svi se slažemo da je dobro videti zaštitu podataka o ličnosti u praksi (iako se naravno završi na ovakvim slučajevima dok će slonovi nastaviti da prolaze) i da Wolt nije imao izbora osim otkaza.

 

E sad, mene zanima u drugom kontekstu, da li je ok startovati nekog koga znaš preko posla, jer je vaš kontakt počeo iz drugih razloga, profesionalnih? Drugim rečima, da li je zloupotreba startovati nekog ako radite u istoj poslovnoj zgradi ili čak firmi ili se znate sa sastanaka gde se i srećete? Dakle, posao vas je doveo na isto mesto i dao vam kontakt koji vi koristite za druge namene.

 

Drugo je to. Ako smo oboje u istoj zgradi, upoznamo se i srećemo u poslovnom kontekstu. Mislim, moraju se parovi nekako i upoznavati :)) 

 

12 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Podržavam izgradnju svesti kod devojaka o tome da gomila manijaka zuji svetom i da je oprez veoma bitan, kako bi se u startu smanjio broj neželjenih slučajeva.

Međutim, nisam siguran u ovo što uini kaže 

odnosno, mislim da ne vide svi stvari na isti način i da je to prilično rastegljiva kategorija, tj. zavisi od osobe do osobe. Kod starta ne znaš unapred kakav stav ima druga strana i tu leži kvaka. Lako se mi odredimo oko ovog slučaja Sandre Afrike i sličnih proganjanja ali postoji određena siva zona. Eto, Dejm je rekla da ne praktikuje takve priče preko onlajn metoda komunikacije što je ok, ali isto tako smo svedoci da se oko nas milion sličnih odnosa svakodnevno uspostavlja na takav način, što znači da postoje različita shvatanja "kanala komunikacije" za start. Slično je i sa mestom gde se startuje, neko se grozi onog što je nekom drugom ok ali to ne znaš unapred.

 

Ja sam pričala o iskustvu kako hendlam različite tipove "startera" koje nazivam "smaračima", kategorija u koju svrstavam i ovog Wolt dostavljača. A to su likovi koji upadaju u inboxe, šalju SMS-ove pri čemu su do broja došli na neki u najmanju ruku shady način, ponašaju se kao da se poznajemo 10 godina i da će mi prijati njihovi komplimenti, jednom rečju svi imaju sličan MO (modus operandi). Što reče uini možeš poljubiti devojku na ulici, ali 9 od 10 nas će ti lupiti šamar i pozvati policiju. Srećno u pokušaju da naiđeš na jednu kojoj će takav start biti prihvatljiv.

 

12 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Kod jedne korpe koju sam dobio saznao sam posle da je zato što sam bio "previše fin". Drugi put sam par puta bezuspešno pokušavao kod neke devojke da bih posle čuo da "nisam bio dovoljno uporan". Neko drugi bi već posle prvog "ne" drugi pokušaj okarakterisao kao uznemiravao, a ja sam imao susret sa drugim ekstremom. Da ne pričam o situaciji kada se drugarica "njuškala" sa nekim likom koji je bio polukrimos i još valjda osuđen za silovanje. Svašta smo joj govorili ali nije htela da sluša. Ili kad mi je jedna devojka rekla da voli oštre, agresivne likove. Ili kada mi je druga drugarica pričala kako je bila zgrožena kada je neka devojka koju površno zna i sa kojom se slučajno našla u društvu brutalno odjebala najpristojniji mogući start nekog lika u kafiću i posle se još prenemagala oko toga kako je ovakav i onakav. Pa ti budi pametan.

 

Elem, sve ovo trućam da iskažem kako nije lako odrediti koordinate prikladnog ponašanja i prikladnog starta u tinejdž/dvadesetim, kada se gradi neki svoj lični pristup. Dakle, ono što nas pet na forumu odredimo za neprikladno milionima drugih može da bude smešno. Važi i obrnuto.

 

Na kraju, vraćam se na već rečeno, svaki sledeći start ti je opet kao prvi jer pojma nemaš kakav je stav osobe prekoputa i koja taktika pali.

 

Samo emocionalna i socijalna inteligencija.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice m-z odnosa, moj stav je da se izboris sam za neciji broj. Uzivo. Ne da joj skines sa sajta firme ili sta ti ja znam 😁

9 minutes ago, uini said:

 

mozes da probas i da uhvatis devojku na ulici i poljubis kao dzon travolta, pa ako joj se svidi, imas pravo, ako joj se ne svidi, ides u zatvor.

 

eh te devojke, prevrtljivice, zato i ne mogu u hilandar.

 

poenta je da treba imati svest o granicama i privatnosti, pa ako najebes, izgubis posao, odes u tvorza ili tek popijes dvojku za logiku, budi sym sebi kriv a ne da ti devojke budu krice jer nemaju univerzalno misljenje. zato je zakon univerzalan, isto kao i neki osnovni maniri u ponasanju.

Juce sam bas nesto oko lozenja na repstaciju odgledao ovo

 

Pa ima deo na 3:20

 

 

Decko poklanja devojci cvet i onako fino posle insistira na poljupcu u obraz i dobija ga. Mislim nije moj fazon ,ali eto, jedan normalan ulicni start i dobijanje poljupca na brzaka i sa pristankom, prava mera. Iako je decko posle samo produzio dalje 😁

 

A devojke nek se dogovore izmedju sebe da je ovo sa klipa minumum i budu slozne da je hvatanje za ruku i ljubljenje silovanje pa makar ih poljubio najseksi baja na svetu koji se najbolje ljubi 😂

 

Edited by Snjofko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji nešto što se zove neverbalna komunikacija i govor tela, po kom je jasno da li se osobi suprotnog pola dopadamo ili ne. Naravno da devojci može da se svidi nepoznat momak u gužvi i da će se poljubiti s njim, nema u tome ništa loše. Poenta je da muškarac treba da čita signale a ne da dela isključivo po onome što je iracionalno uverenje u njegovoj glavi: poljubila bi ona mene ali nisam Jamie Campbell Bower ili ne izgledam kao Brad Pitt iz mlađih dana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ova devojka nije nista zgresila sto je porucila hranu, zato je bitno da se ovakvi magarci kazne da se ne bi ponavljalo.

 

Ali sto se tice drustvenih mreza, to su igralista za idiote i stvarno zalim slucaj.

 

Naravno, sve pretnje, uznemiravanja i slicno najstroze sankcionisati, ali to sto vas ovako smaraju idioti, to me iskreno bas zabole 🤣 Sto idete tamo 😁 I treba 🤗

Edited by Snjofko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

Poenta je da muškarac treba da čita signale a ne da dela isključivo po onome što je iracionalno uverenje u njegovoj glavi

Znači potrebno je da muškarac bude stvarno vidovit, a ne da tumači signale kako on misli da treba? 😄

Edited by dekifisher
slovce
Link to comment
Share on other sites

Živimo u jako zajebanom društvu, mnogi imaju utisak da ljudi nikada nisu bili ovako dostupni jedni drugima, a u stvari je totalna suprotnost. Sada imaš novi vid nasilja, a to je cyberbully, i ljudi koji ga dožive, pogotovo mlađi, na njih to može ostaviti trajne posledice. Sve što rade, može da osvane negde. Nikada nije bilo ovoliko ljudi sa dokazanom depresijom, a koliko ih je tek koji ne žele da potraže pomoć ili jednostavno ne žele sebi da priznaju da su u depresiji.

 

Ne znamo, i zaista ne želim da ulazim u to, ali ovaj momak što se javio ovako devojci, možda je previše introvertan da bi ovako nešto uradio sa devojkom uživo, pa je ovako skupio hrabrosti da se obrati devojci, bez obzira što je prekršio pravilo o zaštiti podataka i etički kodeks. Ne kažem, možda je devojka pri samoj dostavi videla da je dečko neki debil, totalno suprotno od onoga što sam napisao. Sve više dece je introvertno, baš iz tog razloga, ne smeš ni da se javiš nekome ili priđeš uživo, jer ćeš možda biti izložen na stub srama. I zaista je teško odogovoriti na pitanje gde je ta granica. 

 

Što se tiče dejt aplikacija, ja zaista znam dosta ljudi koji su pronalazili momke/devojke putem njih, neki su čak i u brakovima sada. I to su uglavnom ljudi koji su povučeni i nemaju kad/kako da pronađu devojku/momka, već im je lakše na ovaj način, iako sa druge strane može da se pojavi neki manijak.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@DameTime

Jebiga, neki smo glupi i nemamo socijalnu inteligenciju 😄 pa ne znamo da citamo govor tela i neverbalne znake.

 

Tako da ja ono Barklijevo nisi bio dovoljno uporan otpisujem u startu (mislim vec dugo sam ozenjen pa ni nemam te situacije, samo kazem sbbkbb :D). To mi je na korak od no means yes koje mnogi muskarci zamisljaju, prosto ponasanje koje moze da bude izuzetno stetno po obe strane.

 

Sve u svemu jeste nezgodno kako razumeti te signale, ali valjda je i to deo slagalice te buduce veze - razumeli smo signale i evo nas zajedno.

 

 

Edited by Marvin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dekifisher said:

Znači potrebno je da muškarac bude stvarno vidovit, a ne da tumači signale kako on misli da treba? 😄

 

I onaj koji siluje neku devojku tumači outfit (kratku suknju prim.prev) kako on misli da treba - kao poziv na seks.

 

Mani me toga. Neki principi ponašanja treba da budu univerzalni. 

 

10 minutes ago, Snjofko said:

Naravno, sve pretnje, uznemiravanja i slicno najstroze sankcionisati, ali to sto vas ovako smaraju idioti, to me iskreno bas zabole 🤣 Sto idete tamo 😁 I treba 🤗

 

Po čemu se ovo tvoje razmišljanje razlikuje od Kenozoikove insinuacije da bi slanje SMS-a bilo ok - samo da joj se svideo? To što sam došla na neki događaj ili izašla u kafić ne znači da treba da mi prilazi ko kako hoće.

 

7 minutes ago, Marvin said:

@DameTime

Jebiga, neki smo glupi i nemamo socijalnu inteligenciju 😄 pa ne znamo da citamo govor tela i neverbalne znake.

 

Tako da ja ono Barklijevo nisi bio dovoljno uporan otpisujem u startu (mislim vec dugo sam ozenjen pa ni nemam te situacije, samo kazem sbbkbb :D). To mi je na korak od no means yes koje mnogi muskarci zamisljaju, prosto ponasanje koje moze da bude izuzetno stetno po obe strane.

 

Upravo tako. Kratka je linija od nisam bio dovoljno uporan do uznemiravanja. 

 

7 minutes ago, Marvin said:

 

Sve u svemu jeste nezgodno kako razumeti te signale, ali valjda je i to deo slagalice te buduce veze - razumeli smo signale i evo nas zajedno.

 

Tako je, zato kao društvo treba da se edukujemo o ovim stvarima. No treba biti obazriv i sa neverbalnim znacima komunikacije.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Meni je i dalje borderline tvojih upisa da bi ovaj potez bio ok samo da se on njoj svideo i da ga nije prijavila. Što je iz mog ugla duboko pogrešno, potez nije ok pa sve i da su se zaljubili i venčali sutradan. Generalno danas se romantizuju toksični muško-ženski odnosi, ali to je druga tema.

 

Ups, ulete mi Barkley svojim romanom gde će kao po običaju rezimirati naše trućanje 😛 @Kenozoik

 

 

Ne, to ne znaci to. Ako kazem da je potez , osim sto je protivzakonit, krajnje neprimeren to ima znacenje potpuno suprotno od potez je skroz ok. Barem u mom vokabularu. 

Tvojom logikom znaci, da je devojka prihvatila to i takvo udvaranje, trebalo bi da ona bude predmet osuda i kritika - jer, protivzakonito je (pa je saucesnik). Jer to izgleda pokusavas da kazes. Zbog toga te ispravljam - u takvim situacijama devojka je uvek u pravu kako god da odluci i ne bi trebalo da bude predmet osporavanja, kritika i osuda, a ti guras poentu koja upravo to pokazuje.

E sa time se ja ne slazem. 

5 minutes ago, uini said:

 

mozes da probas i da uhvatis devojku na ulici i poljubis kao dzon travolta, pa ako joj se svidi, imas pravo, ako joj se ne svidi, ides u zatvor.

 

eh te devojke, prevrtljivice, zato i ne mogu u hilandar.

 

poenta je da treba imati svest o granicama i privatnosti, pa ako najebes, izgubis posao, odes u tvorza ili tek popijes dvojku za logiku, budi sym sebi kriv a ne da ti devojke budu krice jer nemaju univerzalno misljenje. zato je zakon univerzalan, isto kao i neki osnovni maniri u ponasanju.

Ali ne znam gde si video da ja vidim "krivicu" u devojkama, covece?  Cemu taj nategnuti sarkazam - devojke prevrtljivice?

Ne znam sta tacno zelis da mi kazes.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Snjofko said:

 

Ako ona nesto opet naruci, sama je i svesno narucila usluge firme znajuci za mogucnost da ce pojaviti isti lik.

 

Ovom porukom je upao nepozvan, a ako bi sledeci put doneo hranu, dosao bi tu em poslom, em bi ona licno zvala da neko donese dostavu. 

 

I onda taj smol tok uzivo ima potpuno drugi kontekst.

 

 

Aj molim te ovo mi objasni 😄  

 

Koliko ja kapiram ti si sada rekao sledece.... ne sme da joj posalje sms jer je to uznemiravanje (manimo sada kradju podataka) ali ako ona naruci hranu ONA MORA DA ZNA da postoji 

mogucnost da se on pojavi drugi put (ne znam sta to automatski treba da predstavlja) i ako on kaze istu recenicu iz sms poruke to onda nije uznemiravanje i nabacivanje nego smol tok i caskanje, bez obzira sto su mu namere iste i sto je on cekao da pokubi narudzbenicu bas za nju?

 

 

p.s.  opet ne pricam o ovom konkretnom primeru xy Wolt coveka koji je pitanje i dal se desio i dal je ona udata dal joj je on bivsi decko, dal mu je dala signale pre toga pa decko video i naterao je da ga prijavi, da li je on neki lazni Wolt dostavljac, sta god, nebitno nismo na sudjenju za ovaj konkretan slucaj, pricamo o hipotetickoj situaciji osoba A donela hranu osobi B i poslala joj sms posle e kako ti se dopala htrana. Da li je to uznemiravanja to je poenta i to je osnov price. Drzite se teme pozvacu vam Meka da vas ugasi sve kao svecu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Po čemu se ovo tvoje razmišljanje razlikuje od Kenozoikove insinuacije da bi slanje SMS-a bilo ok - samo da joj se svideo? To što sam došla na neki događaj ili izašla u kafić ne znači da treba da mi prilazi ko kako hoće.

Brt, ovaj woltovac krsi zakon, koristi podatke koji nisu za javnu upotrebu.

 

Vi na drustvenim mrezama sami napisete kako se zovete i kacite svoje slike i imate otvorene inbokse.

 

Nema nista nelegalno u tome da ja sad ukucam u instagram neko ime, tipa Ivana Ivanovic i posaljem joj poruku: ,,E, cao sta radis?".

 

I to sto ce posle nju da smara sto sam joj to poslao, to me bas zabole. Ne ja licno, nego vi tamo sto saljete 🤣 

 

To su za decu mreze i to ne najbistriju.

 

I bukvalno je, ko voli, nek izvoli.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kenozoik said:

 

Ne, to ne znaci to. Ako kazem da je potez , osim sto je protivzakonit, krajnje neprimeren to ima znacenje potpuno suprotno od potez je skroz ok. Barem u mom vokabularu. 

Tvojom logikom znaci, da je devojka prihvatila to i takvo udvaranje, trebalo bi da ona bude predmet osuda i kritika - jer, protivzakonito je (pa je saucesnik). Jer to izgleda pokusavas da kazes. Zbog toga te ispravljam - u takvim situacijama devojka je uvek u pravu kako god da odluci i ne bi trebalo da bude predmet osporavanja, kritika i osuda, a ti guras poentu koja upravo to pokazuje.

E sa time se ja ne slazem. 

 

Ne bih je kamenovala i osuđivala ali da, i dalje bih smatrala da to nije bilo u redu. Opet kažem, ne valja romantizovati stvari koje su inherentno toksične.

 

3 minutes ago, Snjofko said:

Brt, ovaj woltovac krsi zakon, koristi podatke koji nisu za javnu upotrebu.

 

Vi na drustvenim mrezama sami napisete kako se zovete i kacite svoje slike i imate otvorene inbokse.

 

Nema nista nelegalno u tome da ja sad ukucam u instagram neko ime, tipa Ivana Ivanovic i posaljem joj poruku: ,,E, cao sta radis?".

 

I to sto ce posle nju da smara sto sam joj to poslao, to me bas zabole. Ne ja licno, nego vi tamo sto saljete 🤣 

 

To su za decu mreze i to ne najbistriju.

 

I bukvalno je, ko voli, nek izvoli.

 

Aha, evo kratka suknja argumenta. Znači ja sam kriva jer imam profil na Instagramu (pritom private), a ona nije kriva pošto mu nije dala broj? U oba slučaja neki mamlaz daje sebi za pravo da uznemirava. Izvini, ali ja nisam ni kriva ni odgovorna što neki muškarac lovi u mutnom po internetu. Own up your shit, žene ne izazivaju nikoga i nisu same krive kad su uznemiravane. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dekifisher said:

Znači potrebno je da muškarac bude stvarno vidovit, a ne da tumači signale kako on misli da treba? 😄

DameTime prica istinu. Zene prave mikroekspresije kada razgovaraju sa muskarcima. Time salju jasne neverbalne poruke. Stvar je u tome sto su muskarci uglavnom glupi / nezainteresovani da to prate i razumeju, a zena to radi podsvesno i nije joj jasno kada muskarac ispravno ne reaguje ili pak odreaguje pogresno.

 

Zene podsvesno komuniciraju tako i dobro razumeju, a muskarci uglavnom moraju to da uce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Aj molim te ovo mi objasni 😄  

 

Koliko ja kapiram ti si sada rekao sledece.... ne sme da joj posalje sms jer je to uznemiravanje (manimo sada kradju podataka) ali ako ona naruci hranu ONA MORA DA ZNA da postoji 

mogucnost da se on pojavi drugi put (ne znam sta to automatski treba da predstavlja) i ako on kaze istu recenicu iz sms poruke to onda nije uznemiravanje i nabacivanje nego smol tok i caskanje, bez obzira sto su mu namere iste i sto je on cekao da pokubi narudzbenicu bas za nju?

 

 

p.s.  opet ne pricam o ovom konkretnom primeru xy Wolt coveka koji je pitanje i dal se desio i dal je ona udata dal joj je on bivsi decko, dal mu je dala signale pre toga pa decko video i naterao je da ga prijavi, da li je on neki lazni Wolt dostavljac, sta god, nebitno nismo na sudjenju za ovaj konkretan slucaj, pricamo o hipotetickoj situaciji osoba A donela hranu osobi B i poslala joj sms posle e kako ti se dopala htrana. Da li je to uznemiravanja to je poenta i to je osnov price. Drzite se teme pozvacu vam Meka da vas ugasi sve kao svecu. 

Covece, u samom pitanju ,,Ej, kakva je bila hrana" nema nista sporno, sta ti nije jasno?

 

Uznemiravanje nije sadrzaj poruke nego sto on koristi njene podatke iako ne bi smeo. Uznemiravanje bi bilo, kao sto sam vec napisao, i da joj pustio poruku:  "Jel hoces da udomis macku?".

 

Ako ja sada prodjem pored pekare gde sam sinoc kupio parce pice i pekarka me pita ,,kakva je bila pica sinoc" tu nema nista sporno.

 

Ako sad dobijem sms od pekarke sa pitanjem ,,kakva je bila pica sinoc", gde je ona zloupotrebila radno mesto da dodje do mog broja, to je sporno i kaznjivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

 startujes je na mestu i u prilici koja nije ugrozavajuca za nju,

 

 

Ko odlucuje koja je prilika i situacija ugrozavajuca za devojke? Ti, ona ili se dogovorite? 

 

 

 

Hocu da kazem da ako ti mislis da je neki koncert ok mesto da startujes neku devojku jer ti mislis da je ne ugrozavas tu, a ona ode da zove obezbedjenje jer nije dosla da

je ti smaras nego da slusa Nika Kejva, tako je u redu da i ovaj dostavljac hrane kaze, ej ja ne ugrozavam devojku time sto joj posaljem sms sta imam broj sad cu ispadnem duhovit i pokusam. Po milioniti put na stranu uzimanje podataka...dok svi operateri prodaju podatke politickim partijama i dok tviter, fb i instagram rade to sto rade. 

 

Gde si ti uspoznao/startovao tvoju suprugu? Oprosti ako je licno pitanje kao i dametime ne moras da odgovoris ako sam presao licno. 

Poenta je da su ugrozavajuca mesta i ugrozavajuce stvari u nekim odredjenim slucajevima jakoooo subjektivne kategorije, sigurno ovde ima makar jedna ljubavna prica koju da nam neki forumas napise 10 njih bi napisalo kako je to bilo nelegalno nemoralno ili vrsta seksualnog uznemiravanja. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

Ne bih je kamenovala i osuđivala ali da, i dalje bih smatrala da to nije bilo u redu.

Kada sama jasnije razumes sta pokusavam da kazem sve vreme, odmah se i razlike u misljenju suzavaju. 

U svakom slucaju, dobio sam priliku da pojasnim svoj stav, koji izgleda toliko buni i tebe i uini-ja.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ne bih je kamenovala i osuđivala ali da, i dalje bih smatrala da to nije bilo u redu. Opet kažem, ne valja romantizovati stvari koje su inherentno toksične.

 

 

Aha, evo kratka suknja argumenta. Znači ja sam kriva jer imam profil na Instagramu (pritom private), a ona nije kriva pošto mu nije dala broj? U oba slučaja neki mamlaz daje sebi za pravo da uznemirava. Izvini, ali ja nisam ni kriva ni odgovorna što neki muškarac lovi u mutnom po internetu. Own up your shit, žene ne izazivaju nikoga i nisu same krive kad su uznemiravane. 

Kratka suknja argument se koristi kada je zena silovana. Ja sam vec jasno rekao da niko nema prava da vas ugrozava na bilo koji nacin.

 

Kako je to slanje privatne poruke ,,Ej, cao, sta radis" na DRUSTVENOJ mrezi uznemiravanje?

 

Nemoj da mesas silovanje ili ugrozavanje sigurnosti, pravila firme... sa muvanjem po drustvenim mrezama.

 

Dobijanje poruke ,,Ej, cao" od nekog random lika je nesto na sta ste pristali otvaranjem profila. Kao sto moze i meni neka riba ovde da posalje poruku sa tim sadrzajem.

 

Ja kazem da ste imanjem profila na drustvenim mrezama pristale na to, isto kao kad obucete kratku suknju sto ste svesne da ce neki muskarac da baci pogled i okrene se za vama. Mislim, jebi ga.

 

Ali to je to. ,,Ej, cao, lepasi" poruka na instagramu ili sedenje u kaficu i gledanje devojke u kratkoj suknji. Tu je granica. Sve preko toga je za seckanje jaja muskarcu.

 

Ili mislis da muskarac ne sme ni da baci pogled ka devojci u kratkoj suknji?

 

Ja se sad spremam na trcanje i jbg, uvek me neka baba gleda i misli gde ovaj juri, jel ukrao nesto... ili devojke gledaju moje seksi noge ili telo ako idem bez majice 🤣 Sa tim sam se pomirio, ako necu to, kupim traku i trcim u stanu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...