Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

10 minutes ago, DameTime said:

 

 

Moguće je da nije. Ali kako ono kažu, ko se jednom opeče i u jogurt duva. Što uini kaže zato treba proceniti koja prilika, mesto i vreme su prigodni za startovanje a koji ne.

 

Sve sto kaze vini nije istina ali kao sto treba proceniti priliku za startovanje tako treba proceniti i priliku za nabijanje na kolac lika koji je poslao poruku da mu se devojka svidja. Dobio otkaz jer je iskoristio iskoristio podatke i na tome treba da bude akcenat a taman kada smo tu da pitam kada je protest sto je Telekom dao sve podatke gradjana sns-u??? Nekako mi se cini da se kradja podatak ovde koristi kao izgovor i pokusaj da se na silu nametne tema zlostavljanja, koja je svakako vazna i bitna samo ima jedno 200 boljih primera za to od ove teme poslate poruke kakva je bila klopa.

 

 

@delgado all the way ovde, sam pao sam se ubio ali necemo ga vesati na Terazija jer je poslao devojci poruku. Opet ponavljam voleo bih da cujem vase licne dozivljaje sa suprotnim polom, posto vas bas ima bezgresnih sto bacate prvi kamen na ovog 'zlostavljaca'. I iskoristicu jos jednom priliku da vas uputim na temu lustracije nad kojom su se svi smejali a tamo je bilo dosta upisa gde su ljudi opisivali mnogo gore stvari od ovog slanja poruke. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Što se tiče psihičkog nasilja, kao i kod fizičkog žrtve su među pripadnicima oba pola. Nezgodno je licitirati procentima jer su muškarci prvenstveno žrtve toxic masculinity-a, što znači da se vekovima u društvu gura priča da muškarci ne smeju da plaču, moraju da budu "jaki", da trpe, da ne pokazuju emocije i sl. pa oni često i ne govore i ne prijavljuju to psihičko nasilje (ili ga uopšte ne prepoznaju).

 

 

 Ovo je tacno potpuno. A trpe i nasilje koje su sami sebi nametnuli, ne znam kako bih ni nazvao to, ali to je ono kad te svi redom pitaju 'Hebes li sta' 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

Sve sto kaze vini nije istina ali kao sto treba proceniti priliku za startovanje tako treba proceniti i priliku za nabijanje na kolac lika koji je poslao poruku da mu se devojka svidja. Dobio otkaz jer je iskoristio iskoristio podatke i na tome treba da bude akcenat a taman kada smo tu da pitam kada je protest sto je Telekom dao sve podatke gradjana sns-u??? Nekako mi se cini da se kradja podatak ovde koristi kao izgovor i pokusaj da se na silu nametne tema zlostavljanja, koja je svakako vazna i bitna samo ima jedno 200 boljih primera za to od ove teme poslate poruke kakva je bila klopa.

 

 

@delgado all the way ovde, sam pao sam se ubio ali necemo ga vesati na Terazija jer je poslao devojci poruku. Opet ponavljam voleo bih da cujem vase licne dozivljaje sa suprotnim polom, posto vas bas ima bezgresnih sto bacate prvi kamen na ovog 'zlostavljaca'. I iskoristicu jos jednom priliku da vas uputim na temu lustracije nad kojom su se svi smejali a tamo je bilo dosta upisa gde su ljudi opisivali mnogo gore stvari od ovog slanja poruke. 

 

Sve što kaže uini nije istina, ali se ovde slažem s njim. 

 

Quote

tako treba proceniti i priliku za nabijanje na kolac lika koji je poslao poruku da mu se devojka svidja. Dobio otkaz jer je iskoristio iskoristio podatke i na tome treba da bude akcenat

 

Hajde ne. Akcenat treba da bude na tome što je pomislio da je u redu da zloupotrebi poslovni položaj da startuje devojku koja mu se sviđa. Otkaz je samo posledica i srećom da se dogodio.

 

Quote

kada je protest sto je Telekom dao sve podatke gradjana sns-u??? Nekako mi se cini da se kradja podatak ovde koristi kao izgovor i pokusaj da se na silu nametne tema zlostavljanja, koja je svakako vazna i bitna samo ima jedno 200 boljih primera za to od ove teme poslate poruke kakva je bila klopa.

 

Što se mene tiče aj sutra ti i ja da dignemo bunu i za Telekom. Mislim kakve to veze ima sa temom?

 

Zlostavljanje žena se ne nameće, to je uveka aktuelna tema. Kao što rekoh kratak je put od krađe podataka, zavirivanja pod suknju, uhođenja na Instagramu do crne hronike. 

 

3 minutes ago, delgado said:

 

 Ovo je tacno potpuno. A trpe i nasilje koje su sami sebi nametnuli, ne znam kako bih ni nazvao to, ali to je ono kad te svi redom pitaju 'Hebes li sta' 

 

Društvene konvencije, društvene konvencije... Muškarac uvek mora da ima neku cupi, ne sme da zaplače, pokaže emocije etede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko je, cini mi se na faksu (informaticki, ne pravni 🙂), pomenuo da je zakon opcija -> ili ga postujes ili ne i spreman si na sankciju. Ako je dostavljacu devojka bila toliko neodoljiva ili je pala neka varnica, romantik u meni, nije da podrzava, ali skroz razume ovu poruku. Medjutim, ovde nije taj slucaj, bice da dostavljac ne dobacuje do Zakona o zastiti podataka o licnosti (bilo mu predoceno ili ne), nema svest da je rizikovao/za*ebao, cim on kaze 'ne znam sta je tvoja korist'. Korist... Meni je ovo slika i prilika zastupljenosti 'korist-logike' i to me je najvise svrbelo u ovoj prici. Dostavljac? Zakasao je, sad nek kusa...

Sto se prijave tice... Moj pradeda je pricao "ne bacaj kamen u retko go*vno, uprskace te". I ima to smisla. Al kaze i Djole Balasevic "dok se ja sklanjam dva mlada ludaka uskoce na moje mesto".

E, sad, ako je devojci ista i na ma kakav nacin zasmetalo, a ocito da jeste, prijava je sasvim prirodna stvar.

Pak, prilazak, start... Imam koleginicu koja vecito kuka kako je tesko lepim zenama, kako ih opsedaju, sefovi startuju i sl. Ne sumnjam da ima istine. Mada su im mnoga vrata lakse otvorene, kad pogledamo sve iz drugog ugla. Ali imam i ortaka mojih godina koji vise ne zna kako da nadje normalnu devojku (sve normalne smo mi vec "skinuli sa trzista", xexe), sta je pristojan start, sto mu se jedna zali da nije bio uporan i da je bio mlak, druga da je prenapadan. Sve je to uzorkovalo nekom zatvaranju u sebe, dok svi mi ostali iz drustva ljuljamo bebice ili smo bar okovani bracnim prstenjem. Nije ni muskarcima lako, to hocu reci. Naravno da sam za pristojnost, ali ovo vreme po malo nije normalno, preteruje se u oba smera...

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Kad vidim koliko ljudi (muškog pola, naravno) brani ovakve likove, još oštrije i jače stajem na stranu žena, pa zato ovde zvučim kao razularena radikalna feministkinja. Ali bolje i to nego da ovakvi moroni koji su potencijalno opasni po okolinu prođu nezapaženo. Treba glasno govoriti o ovakvim stvarima dok se ljudi ne opamete i shvate da se predatori bilo koje vrste ne dešavaju samo nekom tamo, da se može dogoditi bilo kojoj ženi i da je kratak put od samo ju je cimao posle smene u Woltu, romantik do članka u crnoj hronici.

Ti treba da iskuliras na mestu gde nisi ugrozena tj.ovde, a ne na nama da se istresas.

 

Ovde svi misle isto i na istoj su strani, postoji samo malo odstupanje od 1 posto u nekim misljenjima, koja su normalna u bilo kojoj zajednici.

 

Ali je generalan stav, da je ona dobro postupila, da takve likove treba kazniti, da ako zena nosi kratnju suknju ne znaci da hoce k ili jos gore da je zasluzila da bude silovana... Da u takvim pricama nema nikakvog ,,ali".

 

Zna se ko su psihopate, manijaci, silovatelji... i dok oni vrsljaju po gradu, mi se ovde koljemo oko jedne reci i konkretno ti imputiras drugim clanovima stvari i samim tih ih vredjas.

 

Tako nam i naprednjaci slozno idu u jednoj koloni, a mi, vecina, se koljemo oko toga da li su bolji Bitlsi ili Stonsi.

 

Samo kaznjavati redom sve po zakonu, imenom i prezimenom, kakvi polovi, rase, nacije, vere...

 

Ne staju muskarci na stranu ovog lika nego staje neki Pera Peric sa Vozdovca, broj lk taj i taj, adresa ta i ta...

 

Pazi sta si ti napisala: ,,muskog pola, naravno". 🤣🤣🤣🤣

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snjofko said:

Ti treba da iskuliras na mestu gde nisi ugrozena tj.ovde, a ne na nama da se istresas.

 

Možeš i ti da iskuliraš od mene.

 

4 minutes ago, Snjofko said:

 

Ovde svi misle isto i na istoj su strani, postoji samo malo odstupanje od 1 posto u nekim misljenjima, koja su normalna u bilo kojoj zajednici.

 

Ali je generalan stav, da je ona dobro postupila, da takve likove treba kazniti, da ako zena nosi kratnju suknju ne znaci da hoce k ili jos gore da je zasluzila da bude silovana... Da u takvim pricama nema nikakvog ,,ali".

 

Zna se ko su psihopate, manijaci, silovatelji... i dok oni vrsljaju po gradu, mi se ovde koljemo oko jedne reci i konkretno ti imputiras drugim clanovima stvari i samim tih ih vredjas.

 

Koga sam ja uvredila i kome imputirala? Ponovo te pitam, mogu i kvotovati gde si napisao da ja samim svojim postojanjem na mrežema prihvatim da mi svaki isfrustrirani muškarac piše u inbox. 

 

4 minutes ago, Snjofko said:

 

Tako nam i naprednjaci slozno idu u jednoj koloni, a mi, vecina, se koljemo oko toga da li su bolji Bitlsi ili Stonsi.

 

Samo kaznjavati redom sve po zakonu, imenom i prezimenom, kakvi polovi, rase, nacije, vere...

 

Ne staju muskarci na stranu ovog lika nego staje neki Pera Peric sa Vozdovca, broj lk taj i taj, adresa ta i ta...

 

Pazi sta si ti napisala: ,,muskog pola, naravno". 🤣🤣🤣🤣

 

Ako želiš mogu da prebrojim koliko će se muškaraca javiti da komentariše nasilje nad ženama, a koliko će se žena javiti da drvi o muškarcima i njihovom iskustvu.

 

P.S. Nisam ugrožena ovde i hvala Bogu i u RL nisam nikad bila zlostavljana niti doživela pokušaj silovanja. Imala sam par neprijatnosti ali daleko manje nego druge devojke, no ne zato jer sam "ispravno postupala" nego jer sam do sada imala sreće da ne naletim na dovoljnog manijaka. Sutra ovo ili neka žrtva mogu biti ja. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kenozoik said:

Ono što takva statistika na koju se pozivaš ne pokazuje je psihičko zlostavljanje pri čemu su žrtve pripadnici oba pola. Ne želim da licitiram u kojoj srazmeri. U tom slučaju, izuzetno retko postoje podaci i makar najšturije informacije, jer žrtve ili iz straha ili iz bilo kog drugog razloga odbijaju da traže pomoć ili sebe uopšte vide kao žrtve, pa se one ni ne vide u tim statistikama.

 

Ovo je bukvalno odgovor broj 1 svakog zenomrsca: a sta cemo sa psihickim nasiljem!!1

 

Ne kazem da si ti jedan od njih, samo da se malo osvrnem na taj mit. Da, postoje toksicne veze i u mnogima od njih zene zaista maltretiraju svoje partnere. 

Ali evo gde je kvaka: procenat muskaraca koji su submisivni, mazohisti i sl koji takvo ponasanje tolerisu je opet daleko manji nego procenat zena.

Zasto?

Zato sto nas patrijarhat uci da je muskarac provajder, macho, ne sme da place i sl. A zenu uci da bude lepa, poslusna, porodicna.

I onda u slucaju losih odnosa muskarac cesto krece u kafane ili jednostavno nikad nije kod kuce, pa onda mu se povrh svih muka natovari i krivica itd. I onda to ide u dva pravca: pocinje da ispoljava destruktivno ponasanje prema sebi ili prema drugima. Oba su losa naravno.

 

Na kraju, ocigledno je da ta linija sta spada u maltretiranje nije bas jasna. Ja svakako u to ne ubrajam kritike tipa: sto nisi uradio to i to po kuci, ti kao muskarac moras ovo i ono vec zaista ozbiljna vredjanja, potcenjvanje itd. koja ostavljaju posledice na covekovu psihu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Možeš i ti da iskuliraš od mene.

 

 

Koga sam ja uvredila i kome imputirala? Ponovo te pitam, ako želiš mogu kvotovati gde si napisao da ja samim svojim postojanjem na mrežema prihvatim da mi svaki isfrustrirani muškarac piše u inbox. 

 

 

Ako želiš mogu da prebrojim koliko će se muškaraca javiti da komentariše nasilje nad ženama, a koliko će se žena javiti da drvi o muškarcima i njihovom iskustvu.

Meni si imputirala da sam lik koji je misli da ako zena nosi kratku suknju da je zasluzila da bude silovana.

 

Mislim, dno dna, jebo te.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

 

Zlostavljanje žena se ne nameće, to je uveka aktuelna tema. Kao što rekoh kratak je put od krađe podataka, zavirivanja pod suknju, uhođenja na Instagramu do crne hronike. 

 

 

Šta misliš koliko je kratak put od "doprinela sam njegovom otkazu, iako je sam kriv za njega, do crne hronike, jer lik zna moju adresu"?

I ne, ne bi ona bila kriva za to, samo pitam...da li je svesna da se ovim postupkom izložila riziku da taj potencijalni manijak dođe sutra da se lično objasni s njom? I to na mnogo višem nivou nego zbog slanja jedne njegove poruke.

 

I opet...ovo ne znači da ne treba prijavljivati zlostavljanja, zloupotrebljavanja i ostale stvari...samo nekad možda staviti na vagu da li je nešto bila realna opasnost i da li ću možda narednim postupcima pogoršati ili poboljšati svoju situaciju.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Snjofko said:

Nemoj da mesas silovanje ili ugrozavanje sigurnosti, pravila firme... sa muvanjem po drustvenim mrezama.

 

Dobijanje poruke ,,Ej, cao" od nekog random lika je nesto na sta ste pristali otvaranjem profila. Kao sto moze i meni neka riba ovde da posalje poruku sa tim sadrzajem.

 

Ja kazem da ste imanjem profila na drustvenim mrezama pristale na to, isto kao kad obucete kratku suknju sto ste svesne da ce neki muskarac da baci pogled i okrene se za vama. Mislim, jebi ga.

 

Još jednom: kratak je put od okrenuo sam se za kratkom suknjom do poziva na seks. 

 

Ništa ja tebi nisam imputirala, nego se ili nevešto izražavaš ili je ispod tvog pisanja neki drugačiji stav. Ti vidi šta je od ta dva 🙂 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Možeš i ti da iskuliraš od mene.

 

 

Koga sam ja uvredila i kome imputirala? Ponovo te pitam, ako želiš mogu kvotovati gde si napisao da ja samim svojim postojanjem na mrežema prihvatim da mi svaki isfrustrirani muškarac piše u inbox. 

 

 

Ako želiš mogu da prebrojim koliko će se muškaraca javiti da komentariše nasilje nad ženama, a koliko će se žena javiti da drvi o muškarcima i njihovom iskustvu.

I nece se javiti toliki i toliko broj muskaraca i toliki i toliki i toliki broj zena nego ce se javiti Pera, Mika, Zika, Jova, Cane, Milica, Djura...

 

Tako se jedino stice i rodna i rasna i etnicka i svaka druga ravnoprsvnost.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Šta misliš koliko je kratak put od "doprinela sam njegovom otkazu, iako je sam kriv za njega, do crne hronike, jer lik zna moju adresu"?

I ne, ne bi ona bila kriva za to, samo pitam...da li je svesna da se ovim postupkom izložila riziku da taj potencijalni manijak dođe sutra da se lično objasni s njom? I to na mnogo višem nivou nego zbog slanja jedne njegove poruke.

 

I opet...ovo ne znači da ne treba prijavljivati zlostavljanja, zloupotrebljavanja i ostale stvari...samo nekad možda staviti na vagu da li je nešto bila realna opasnost i da li ću možda narednim postupcima pogoršati ili poboljšati svoju situaciju.

 

Zanimljivo pitanje, nažalost i ovo može da bude situacija, nadamo se da neće biti. Verovatno da je svesna ali je odlučila da se ipak zauzme za sebe (što podržavam, svaka čast na hrabrosti i svemu) i veruje u naše institucije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Društvene konvencije, društvene konvencije... Muškarac uvek mora da ima neku cupi, ne sme da zaplače, pokaže emocije etede.

 

 To je dovelo do toga da puno muskaraca ima izmisljene bivse devojke i izmisljene sa kojima je imao seksualne odnose. Ono, ako nemas devojku ili redovne seksualne odnose ne treba da zivis, treba odmah da se ubijes. Tokom zivota dok sam bio u vezama, ostajao sam u njima i duze nego sto je trebalo jer mi je prijalo da me ne salecu razni random likovi i smaraju me sto nemam ribu/ne jebem nesto. Dotle ide.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

 

 To je dovelo do toga da puno muskaraca ima izmisljene bivse devojke i izmisljene sa kojima je imao seksualne odnose. Ono, ako nemas devojku ili redovne seksualne odnose ne treba da zivis, treba odmah da se ubijes. Tokom zivota dok sam bio u vezama, ostajao sam u njima i duze nego sto je trebalo jer mi je prijalo da me ne salecu razni random likovi i smaraju me sto nemam ribu/ne jebem nesto. Dotle ide.

 

Tačno. Žao mi je što si imao takva iskustva i nadam se da su te naučila da u emotivno-seksualnim vezama budeš isključivo zbog sebe i dok god to tebi prija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Još jednom: kratak je put od okrenuo sam se za kratkom suknjom do poziva na seks. 

 

Ništa ja tebi nisam imputirala, nego se ili nevešto izražavaš ili je ispod tvog pisanja neki drugačiji stav. Ti vidi šta je od ta dva 🙂 

Nije kratak put, nije nikakav put, put ne postoji.

 

Kod mene. I vecine.

 

Ja djevojke u ljetnim haljinama volim, a seljacina je seljacina, manijak je manijak, silovatelj je silovatelj...

 

To sto pricas je kao kad pricaju da ces postati gej ako gledas dva muskarca u filmu kako vode ljubav.

 

Sad je problem i ako prodje lepa devojka u letnjoj haljini i muskarac baci pogled, daj, molim te... Eto ga, na pola puta da je siluje 🤣

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Snjofko said:

To sto pricas je kao kad pricaju da ces postati gej ako gledas dva muskarca u filmu kako vode ljubav.

 

Sad je problem i ako prodje lepa devojka u letnjoj haljini i muskarac baci pogled, daj, molim te... Eto ga, na pola puta da je siluje 🤣

 

Ne znam na kom jeziku da ti objasnim da mi devojke nismo oduševljene kad neko za nama zviždi jer nosimo suknju, zaviruje pod istu, kad nam (nepoznat i nepozvan) šalje poruke u inbox sadržine: Ej ćao, lepasi; a treća poruka već bude jesi li za druženje, ajde da se vidimo itd. Naprotiv, većina devojaka to doživljava kao neprijatnost. 

 

Ja nikad ne znam ko može da me siluje, taj što mi gleda za suknjom može a ne mora biti predator, ali biram da ne rizikujem. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Zanimljivo pitanje, nažalost i ovo može da bude situacija, nadamo se da neće biti. Verovatno da je svesna ali je odlučila da se ipak zauzme za sebe (što podržavam, svaka čast na hrabrosti i svemu) i veruje u naše institucije. 

Dušica naivna : D 

Nadam se da neće doći do institucija jer je u tom slučaju ona već prošla loše.


Razloge zbog čega ga je prijavila,ovako na prvu, zna samo ona. Možda su je ranije smarali, pa da saseče u korenu. Možda je neka klinka, a ovo bio matori prdavac, pa se uplašila. Možda joj je on slao i druge poruke pa obrisao da se ne vidi. Možda prijavljuje sve prekršaje koje vidi bilo gde u gradu. Možda je znala da će dobiti otkaz pa je to loži. Možda ga je prijavila da bi dobila Wolt kredit zbog neprijatne situacije : D 

Lično, nisam ni na jednoj strani u ovoj priči. On je prekršio pravilo i dobio zaslužen otkaz, kad ga je već prijavila, jer se ovo ne radi. S druge strane, moje mišljenje je da ovo (koliko mogu zaključiti iz te jedne poruke) i nije moralo da se prijavi.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Dušica naivna : D 

Nadam se da neće doći do institucija jer je u tom slučaju ona već prošla loše.

 

Jbg, bolje i ovako nego da ide onom linijom ćuti i trpi, prošlo je. 

 

1 minute ago, Dropkick Murphys said:


Razloge zbog čega ga je prijavila,ovako na prvu, zna samo ona. Možda su je ranije smarali, pa da saseče u korenu. Možda je neka klinka, a ovo bio matori prdavac, pa se uplašila. Možda joj je on slao i druge poruke pa obrisao da se ne vidi. Možda prijavljuje sve prekršaje koje vidi bilo gde u gradu. Možda je znala da će dobiti otkaz pa je to loži. Možda ga je prijavila da bi dobila Wolt kredit zbog neprijatne situacije : D 

 

Devojka je verovatno prepoznala opasnost u tome što on koristi njene lične podatke (šta je sledeće, da pokuca na vrata s pitanjem e je l bila dobra klopa?) a vrlo verovatno je već imala i neke neprijatne situacije sa potencijalnim udvaračima.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Marvin said:

Ovo je bukvalno odgovor broj 1 svakog zenomrsca: a sta cemo sa psihickim nasiljem!!1

Ajd citiraj celu poruku pa izvuci takav zaključak 🙂

 

Mislim, kad već izvlačiš iz konteksta moje reči i koristiš kao katalizator za neku svoju poentu. 

 

Sutra će neko, pošto se već ovde čita nepažljivo i selektivno, samo videti citat i tvoju presudu - ženomrzac. Pa će fantazirati i dalje, manijak, zlostavljač. 

 

Oštro sam protiv etiketiranja bilo koga a ti nesvesno navlačiš na to. 

 

Uopšte nisam ženomrzac. Naprotiv, volim žene, poštujem i divim im se najnormalnije na najmuževniji i najnežniji način kako umem. Nikada ništa nisam rekao ili uradio neprimereno nekoj ženi. 

 

Mene su žene sa kojima sam bio kritikovale za svašta, ali nikada da su ugrožavane, sputavane ili da su me se bojale. 

 

Edited by Kenozoik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne brini zbog Marvina, to je jedan od najpristojnijih i najrazumnijih forumaša, mislim da nikad nisam videla od njega ružnu reč upućenu nekome ili čak drskiju prepisku. 

 

Jeste iskoristio tvoj post ali sigurno nije želeo da ti lupi etiketu ženomrsca. Ja sam se dvoumila da li da ti napišem nešto slično (jer jeste tačno i ovo što je Marvin napisao), ali rekoh ipak ne, da pokažem da mi je kao ženi jasno da i muškarci trpe (psihičko) nasilje :)) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Ne znam na kom jeziku da ti objasnim da mi devojke nismo oduševljene kad neko za nama zviždi jer nosimo suknju, zaviruje pod istu, kad nam (nepoznat i nepozvan) šalje poruke u inbox sadržine: Ej ćao, lepasi; a treća poruka već bude jesi li za druženje, ajde da se vidimo itd. Naprotiv, većina devojaka to doživljava kao neprijatnost. 

 

Ja nikad ne znam ko može da me siluje, taj što mi gleda za suknjom može a ne mora biti predator, ali biram da ne rizikujem. 

Neke jesu odusevljene, neke, vecina nisu, neki muskarci jesu kad im devojke to rade, neki nisu...

 

Taj sto ti gleda pod suknju moze i ne mora biti predator, kao sto moze i ne mora biti predator lik pored njega koji je te je snimio samo krajickom oka.

 

Svaki nivo je za sebe i molim te nemoj o nekom putu osim ako ne mozes da ga dokazes.

 

Prvi nivo je neko ko sedi npr. i odmeri nekog muskarca ili devojku koja prodje. Mislim, pristojno i ljudski, normalno malo baci pogled, ne zaviruje ispod suknje, ne zvizdi, ne dobacuje... Tebi u skoli npr.da tvoja simpatija neka posle fizickog prodje pored tebe bez majice, kao ne bi ga ni pogledala 🤣 Daj, molim te.

 

No, poenta je da ne postoji nikakav dokaz da ce te svakodnevno sedenje u kaficu npr. i bacanja diskretnog pogleda tu i tamo na neku devojci u suknji poslati na neki put koji cete sutra pretvoriti u lika koji ce dobacivati devojkama i govoriti ortaku pored sebe kako mala hoce seks, a prekosutra te pretvoriti u silovatelja.

 

Nemoj mesati ljudske neke normalne reakcije i sprdnju sa ozbiljnim psihopatama, manijacima i silovateljima koji su takvi rodjeni ili su postali to iz drugih razloga, a ne zato sto su se okretali za zgodnim devojkama.

 

Sta bi ti, da se ukine i gledanje i ove dve u zatvor posalju?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ne brini zbog Marvina, to je jedan od najpristojnijih i najrazumnijih forumaša, mislim da nikad nisam videla od njega ružnu reč upućenu nekome ili čak drskiju prepisku. 

 

Jeste iskoristio tvoj post ali sigurno nije želeo da ti lupi etiketu ženomrsca. Ja sam se dvoumila da li da ti napišem nešto slično (jer jeste tačno i ovo što je Marvin napisao), ali rekoh ipak ne, da pokažem da mi je kao ženi jasno da i muškarci trpe (psihičko) nasilje :)) 

Uopste nije sporan ostali deo posta, sa kojim mogu da se slozim ili ne, ali je legitiman. Osvrnuo sam se samo na pocetak koji mi je zasmetao iz razloga koji sam objasnio.

Ne mislim da je covek zlonameran sto sam jasno naznacio kada sam rekao da  nesvesno navlaci na etiketiranje. 

Nije me ni naljutilo ni uvredilo. Samo sam morao da odreagujem na stvar koja mi nije bila ok.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...