Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ono što ja mogu da pročitam i proučim je ipak daleko manje u odnosu na ono čemu imaju pristup nadležni i pre svega stručni ljudi, a posebno je moje procenjivanje medicinskih i psiholoških aspekata bitnih ha presudu neuporedivo u odnosu na ekipu koja se time bavi godinama. Tako da sam svestan da moje mišljenje ipak nije baš relevantno u tim situacijama.

 

Koliko god da se gađamo verovatnoćama onom ko pretrpi silovanje ili bude lažno optužen za isto je verovatnoća jedan i prolazi kroz lični pakao. Negde u vreme kad je obelodanjena priča o Lečiću se pojavila i još neka optužba za silovanje, koja je dobila medijsku pažnju na talasu opravdane borbe protiv predatora, da bi se posle nekoliko dana/nedelja pokazalo da je prijava bila lažna. E, sad, ko može da kaže da je život Lečićevih i Aleksićevih žrtava (i ja verujem da su džukci i da jesu počinili to za šta ih terete ali ponavljam, moje mišljenje je nerelevantno i zasnovano na medijskim pričama pa sam srećan što ne moram da odlučujem po tim pitanjima, a slažem se da bi kazne trebalo da budu "srednjovekovne") važniji od života lika koji je neko vreme provlačen kroz mulj?

 

Za mene stav "verujem onom/onoj ko je prijavio/la" ne znači da toj osobi verujem bezrezervno i odmah prikoljem krivca, nego je poziv da se svakoj, ali baš svakoj prijavi pristupi ozbiljno, bez trunke zadrške, podsmeha ili neverice, tj. da se u svih 100% slučajeva istog trenutka pokrenu sve procedure, ko god da je prijavio i ko god da je prijavljen. 

 

Čak i u zemljama sa boljim pravosudnim sistemima od našeg postoji značajna mogućnost da se zlikovci izvuku i to je skopčano sa mnogo faktora. Onako laički, cenim da je 99% lažnih prijava posledica besa, privremenog ludila i da ti klevetnici ne mogu da izdrže ispitivanje i provere policije, psihologa i advokata pa se to otkrije relativno brzo. Onaj ostatak čine psihopate i tu zaista postoji velika šansa da neko nevin najebe. To uvek moramo da imamo u vidu kada pokrenemo linč.

 

Do nekog boljeg i savršenijeg sveta i pravnog sistema, nadam se da su bar priče koje su izašle u javnost makar smanjile potencijalni broj silovatelja, malčice plašeći neke idiote, a do tada nam ostaje ono što je Chaos napisao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

laički, cenim da je 99% lažnih prijava posledica besa, privremenog ludila i da ti klevetnici ne mogu da izdrže ispitivanje i provere policije, psihologa i advokata pa se to otkrije relativno brzo. 

 

 

samo treba imati na umu da je procenat laznih optuzbi za silovanje jako mali a da nije izvesnih procedura, bio bi jos manji 

 

The most detailed ever study of sexual assault reports, released by the U.K. Home Office in 2005, estimated that just 3 percent of 2,643 rape reports made over the course of 15 years were “probably” or “possibly” false. 

 

https://www.thecut.com/2021/09/book-excerpt-the-right-to-sex-by-amia-srinivasan.html

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Arsenije Pesic said:

Za mene, na ličnom nivou, ne postoji prezumpcija nevinosti. Preduslov za tako nešto bi bio pravosudni sistem u koji verujem. Tako da, za slučajeve koji me lično zanimaju, nikada nisam rekao "da vidimo šta će sud da kaže". Ne, ako me nešto zanima, imam potrebu da to detaljno proučim, da pročitam, poslušam i pogledam apsolutno sve što mogu da iskopam i onda donesem svoj lični sud. 

 

I onda, na primer, kada je u pitanju slučaj Branislava Lečića, ja mislim da njemu treba otfikariti to što, kako sam kaže, voli da meće u svoje koleginice a one zbog toga treba da su mu zahvalne. I da nakon toga i sam oseti sličnu vrstu zahvalnosti u zatvoru, što je više moguće. Slično važi i za Aleksića i devojku sa mog avatara, dovoljno sam je gledao, slušao i čitao da mi nikakav sudski proces nije potreban da bih formirao svoje mišljenje i sud. To bi  bile adekvatne kazne da se ja pitam, a pošto smo ipak uredili društvo po načelima koja su na papiru blago iznad mog viđenja pravde, recimo da bih u slučajevima koje pominjem bio zadovoljan i maksimalnim kaznama po slovu važećih zakona.

 

❤️

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Hvala na info. Cenim da je taj % još manji u društvima kao što je naše, gde oni koji prijave imaju jaču osudu okoline i veće nepoverenje u startu.

 

to van diskusije, nego, ne mogu da nađem sad istraživanje iz cca 2018e, koje se naslanja na ovo & detaljno pojašnjava koje sve stavke u proceduri, odnosno, neophodnim suočavanjem osobe koja optužuje nekoga za silovanje, sa svim kroz šta je prošla i na koncu sa optuženim = na kraju čini da solidan procenat osoba koje su (po prvoj proceni) skoro sigurno silovane, naprosto odustaje jer sve to ne mogu da podnesu, kada jednom shvate šta sve treba da obave i iznova prođu.

 

takođe se u tom istraživanju navodio i izvestan broj bagova u usa i uk procesu na temu, gde je npr osoba optužena za silovanje izbegla kaznu i izato što joj je žrtva dopustila da skine one pancerice za skijanje i ne znam šta još, pa se uprkos zdravom razumu to podvelo pod consensual.

 

edit onda tih 3% spadne na cca 1% ili slično

žao mi je što to ne mogu da nađem, pejstovao sam pre par godina na temu aleksića i lečića.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze me vise boleti kurac za ishod i posledice, kao sto me boleo za detalje sudjenja i tok istraznog procesa, spora JD vs. AH.
Iako je po meni clanica koja se lozi na Liliku ovde u pravu, jednostavno nemam emotivnog kapaciteta da brinem brige drugih ljudi.

Samo sam pojacao mrznju prema pojavi cancel kulture cija je zrtva bila AH. Gadi mi se i treba je cancelovati kao praksu (cancel kulturu, ne AH).

 

Jedina pozitivna stvar iz ovog sudjenja bi mogla biti ostracizacija AH iz unosnih projekata i ugovora u Holivudu, Marvelu/DC, i njen anganzman u industriji filmova za odrasle (jer bi je docekali rasirenih ruku), ili bar da otvori nalog na OF, kao poslednje utociste. Dao bih i poslednji dinar za nju, jer je stvarno top cica. Ne mogu ni 5 imena lepsih zena da nabrojim na celokupnoj medijskoj sceni sveta.

Povrsno, znam, jebe mi se...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ono što ja mogu da pročitam i proučim je ipak daleko manje u odnosu na ono čemu imaju pristup nadležni i pre svega stručni ljudi, a posebno je moje procenjivanje medicinskih i psiholoških aspekata bitnih ha presudu neuporedivo u odnosu na ekipu koja se time bavi godinama. Tako da sam svestan da moje mišljenje ipak nije baš relevantno u tim situacijama.

 

Postoje situacije kada na osnovu svega što sam uspeo da saznam jednostavno nisam siguran, nisam načisto i prema takvim situacijama ne mogu ni da se odredim. Za ove dve koje sam pomenuo nemam ni trunku nedoumice. A što se tiče nadležnih i stručnih ljudi, slučajno sam imao prilike da se bavim i veštačenjima i superveštačenjima, naravno iz moje oblasti i mogu reći da sam svašta video. Tu je slika potpuno šarena: od vrhunskih stručnjaka i vrhunskih izveštaja koji ostanu iza njih do totalnog diletantizma, neznanja, nestručnosti i naravno korumpiranosti. Čast izuzecima, ali dovoljno sam video i izbliza a i kao običan građanin da ja u taj sistem jednostavno ne verujem. Odnosno, verujem da postoji šansa manja od 10% da  proces bude odrađen kako treba, a kada je u sve uključen neko ko je povezan sa vlašću, procenti više nisu merne jedinice. I to pričamo o situacijama koje su sa aspekta emotivne patnje strana u sporu, izloženosti javnosti i slično apsolutno neuporedivi sa slučajevima optužbi za silovanje o kojima je ovde reč. Imajući sve to u vidu, ja prosto ne verujem da će rezultat sudskog procesa u Srbiji biti relevantniji od moje lične procene.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 10:29 AM, freethrow said:

ali retko ko zna i da imam gadnu diskus herniju

 


Hol' up, kako bre igras basket sa DH? 😮

Ja imam DH, L2-L3, i jezivu ishijalgiju.
Batalio sam igranje basketa otprilike kada sam prestao da treniram, u kasnim tinejdzerskim.
Tek od kasnih 20-ih sam si par puta dao sansu da testiram svoju zardjalost, ali svaki put sam se mucio sa nesnosnim spazmom misica u lumbalnom delu narednih 10-ak dana. Bukvalno ustajao i hodao cetvoronoske.

Kako ti ledja izdrze doskoke, torzije, i sl? 😮

Link to comment
Share on other sites

Ma ovo što "igram" posle operacije kolena je toliko lagano i bedno da se ne bi ni moglo nazvati nekim basketom, ali što se DH tiče, jbg, samo veslanje, veslanje i veslanje, jačanje leđa i preuzimanje što više opterećenja od strane mišića. Naišao sam kao dosta mlad (24-25 god) na par lekara koji su bili pohlepni (mora operacija odmah!) ili nisu hteli da se užive (ne mora operacija, ali nemoj da se naprežeš). Na kraju je teretana i trčanje rešila problem. Bukvalno 90% posla mi je bilo i ostalo veslo u raznim varijantama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Blah, ok...
Bas sam nedavno bio na fudbalu sa kolegama. Video sam da je gomila prijavljenih sa viskom kg i vibrom geekova koji bi se saplitali oko lopte, pa kao nece biti sramota sto sam zardjao (i dobro sam procenio). Kao ajd', manje je stresno za ledja od basketa, al' opet evo vec danima hodam kao da imam stap u dupetu, ukocen, kroz bol u donjem delu ledja i dupetu sve moram da radim.

Dobro, nije ni da sam ja sebi pomogao. Uvek su lekari govori "nisi jos za operaciju, dosta ti je fiz. terapija", ali jednostavno nmg da se nateram na vezbanje.

Kako god...veslanje, got it.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Postoje situacije kada na osnovu svega što sam uspeo da saznam jednostavno nisam siguran, nisam načisto i prema takvim situacijama ne mogu ni da se odredim. Za ove dve koje sam pomenuo nemam ni trunku nedoumice. A što se tiče nadležnih i stručnih ljudi, slučajno sam imao prilike da se bavim i veštačenjima i superveštačenjima, naravno iz moje oblasti i mogu reći da sam svašta video. Tu je slika potpuno šarena: od vrhunskih stručnjaka i vrhunskih izveštaja koji ostanu iza njih do totalnog diletantizma, neznanja, nestručnosti i naravno korumpiranosti. Čast izuzecima, ali dovoljno sam video i izbliza a i kao običan građanin da ja u taj sistem jednostavno ne verujem. Odnosno, verujem da postoji šansa manja od 10% da  proces bude odrađen kako treba, a kada je u sve uključen neko ko je povezan sa vlašću, procenti više nisu merne jedinice. I to pričamo o situacijama koje su sa aspekta emotivne patnje strana u sporu, izloženosti javnosti i slično apsolutno neuporedivi sa slučajevima optužbi za silovanje o kojima je ovde reč. Imajući sve to u vidu, ja prosto ne verujem da će rezultat sudskog procesa u Srbiji biti relevantniji od moje lične procene.

Pazi, slažem se 1/1 za Srbiju da stoji veliki upitnik nad mnogim "stručnim" mišljenjima, iz raznih razloga. I sam prevrnem očima kad pročitam ili čujem pojedine likove koji su kao autoriteti u meni bliskim oblastima. Međutim, u opštim situacijama, u razvijenim zemljama posebno, mnogo toga je na kocki da bi se neko tek tako igrao sa mišljenjem, naročito kad postoji mogućnost osporavanja. Nigde nije savršeno i novac sve kupuje, jelte, ali ima više mogućnosti da se dođe do istine.

 

Dalje, stalno citiram jednu drugaricu - ne možeš sve da zaključiš na osnovu logike, moraš ponešto i da znaš o temi. Zato imam oprez kada su pipave stvari u pitanju a nisu mi baš bliske. Opekao sam se više puta.

 

Za ovaj nivo naše kafanske priče, mogu 1/1 da se složim u vezi dvojice domaćih dripaca, ali stvano ne znam da li ima dovoljno dokaza da budu osuđeni gde god da zamislimo suđenje.

Link to comment
Share on other sites

Ovo laičko poigravanje sa prezumpcijom nevinosti je jako opasno i protivno svim civilzacijskim tekovinama. Postojali su u toku istorije različiti pokušaji i penološki eksperimenti vezani za tretiranje "seksualnih prestupnika" (pa i hemijska kastracija tokom dvadesetih i tridestih godina XX veka), e sad zamislite samo da neko nevin najebe na taj način. 

 

Uostalom, neko samo osumnjičen, kamo li optužen, a kamo li osuđen za delo protiv polne slobode tu stigmu nosi zauvek, baš kao i žrtva. Bio kriv ili ne. Društvo će ga svakako osuditi na bazi emocionalne reakcije, makar ga ne osudio sud. 

 

Najbolje što trenutno imamo je da probamo da ohrabrimo žrtve nasilja da ga prijavljuju što pre, da im se pruži zaštita i podrška tokom čitavog postupka, da se edukuju da postoji institut apsolutne zastarelosti krivičnog gonjenja i slično. Linč, samovlašće i sličan "sud mase" su tekovina nekih primitivnih razmišljanja i ne mogu da verujem da se ove neguje taj narativ na nivou čitalaca kurira i informera. 

 

A kao što rekoh, nekog Miku ili Leku će ogroman broj ljudi ionako stigmatizovati nakon optužbi, tim ljudima životi sigurno nakon svega nisu isti bili krivi ili ne. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

A kao što rekoh, nekog Miku ili Leku će ogroman broj ljudi ionako stigmatizovati nakon optužbi, tim ljudima životi sigurno nakon svega nisu isti bili krivi ili ne. 

 

sve ja kapiram ali u slučaju mike-leke suđenje nije potrebno da bi se dokazala krivica, već da bi po zakonu bili lišeni slobode i sve šta je već propisano. ima i takvih slučajeva, jel'te.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RatzenStadt said:


Kako god...veslanje, got it.

 

Ne mozes bas tako veslanje ok i idem veslam pa ce mi bude bolje. Kao vas kolega sapatnik u bolu iskustveno ti govorim da nekome jedne vezbe prijaju drugome ne prijaju. Zavisi od stepena povrede, od visine, tezine, aktivnosti 

kojima zelis da se bavis, i posla koji obavljas vecinu dana. 

 

Ono sto je zajednicko je da se diskus hernija odrazava na drzanje tela i stopala. Prvo kreni odatle, ako ti se krive stopala kada hodas i djon od patika ti nije ravnomerno pohaban, ili imas ravne tabane idi uzmi uloske dobre. 

Jednom mesecno idi kod kiroprakticara ili idi na terapije laserom i strujom. Znam da ce svaki medicinar sujetno reci kakva kiropraktika lazna nauka, ali meni pomaze kiroprakticar oni mi za sve ove godine niti jednom nisu pomogli, ali niti

jednom. Isijadikus se ukljesti i to je fizicki problem koji posle neko fizicki vrati na mesto. 

 

Imas razne studije koje kazu kako je plivanje dobro, onda imas razne studije koje kazu da je plivanje lose, imas one koje kazu da fizijatar pomaze, imas one koji kazu da je fizijatar gubljenje vremena. Neki kazu teretana pomaze, neki kazu odmaze. 

Meni pomaze stiskanje odredjenih tacaka na telu koji mi opustaju odredjene misice i bude mi lakse. Vidis Friju pomaze trcanje a meni to stvari spazam da ne mogu da ustanem ujutru. 

Poenta je naravno da nadjes sta tebi pomaze i sta ti ne cini bol sutradan. Fudbal na vestackoj travi mi stvori podnosljivu bol, dok kosarka na parketu me prikuje za krevet dva dana. I sad ja to tako teram dokle mogu i dokle ne izmisle nesto novo 

u medicini pa da se odmah prijavim. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Kako to misliš?

 

ne postoji dilema da li su te dve matore drtine to uradile. 

naravno, ne mogu biti osuđeni na osnovu toga što su njihova nedela opšte poznata.

 

brega je imao fazu u karijeri rok zvezde kada je voleo da seksualno opšti sa maloletnicama ali je bio toliko gigantska zvezda a kontekst mu je išao na ruku, pa nikada neće biti prilike da se tereti za te opšte poznate stavke iz njegovog burnog života.

Link to comment
Share on other sites

Prezumpcija nevinosti nije bitna kao nekakav metod prilikom sagledavanje nekog slucaja. Mislim, ne nuzno.
Na to gledam, naravno da sam sam totalni pravni laik ali osoba zainteresovana za civilizacijski napredakm, kao na doslednost postovanja civilizacijskog napretka usled sistematicnog ucenja i proucavanja,i razvijanja naseg drustveno-filozofskog framework-a u kojem zivimo... kao ljudska bica.
Samo konzistenost donosi napredak bilo kog procesa... u UNIVERZUMU, ne samo u drustvu/civilizaciji.
Koliko god da je za odredjene slucajeve to bolno i neprijatno, i sami takvi slucajevi, svi devijantni i destruktivni fenomeni se najbolje resavaju i uklanjaju doslednim postovanjem onoga sto sistematski i iskustveno proucavamo, zakljucujemo zarad boljeg zivota. 

Pravo kao nauka se bavi stvarima sa kojima imamo kontakt, ili mozemo da ih pojmimo (tacnije mislimo da mozemo), nije to neka kvantna fizika pa da ljudi nisu culi sta su kvarkovi i sl. Zato mislim da mozemo na osnovu svog sopstvenog poimanja sveta da dajemo konkretan i poprlicno beskompromisan stav.
Ja se trudim da pobegnem sto vise od te igrarije. Ako slusamo astrofizicare sta smo naucili o tumacenje nekih parametara pozadinskog kosmickog zracenja, daj onda da slusamo naucnike iz oblasti prava, njihove doktrine, i  da celokupno verujemo u visedecenijski iterativni razvoj te nauke.

Proveli su oni mnogo vise hiljada sati nego mi razmisljajuci o tome kako se osecaju zrtve. Ne brinite se, nisu oni operisani od toga da zamisle kako neko moze da se oseca i koje traume moze da ima. 
 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

ne postoji dilema da li su te dve matore drtine to uradile. 

naravno, ne mogu biti osuđeni na osnovu toga što su njihova nedela opšte poznata.

 

brega je imao fazu u karijeri rok zvezde kada je voleo da seksualno opšti sa maloletnicama ali je bio toliko gigantska zvezda a kontekst mu je išao na ruku, pa nikada neće biti prilike da se tereti za te opšte poznate stavke iz njegovog burnog života.

 

Ma odakle tebi ovo, svojim očima si ih gledao kako to rade? Jasno ti je da ovaj tvoj post liči na presuđivanje ala baba slavka čita hroniku u kuriru. Ne znam šta se dešava sa slučajevima te dvojice, Mika bi svakako trebalo da je eligible za sudski postupak, a koliko sam shvatio Lečićeve navodne žrtve referišu na neko davno prošlo vreme, pa nisam siguran da li je došlo do zastarelosti krivičnog gonjenja.

 

Mislim, i meni su lično ta dvojica odvratni nakon svega i na prvu loptu bih poverovao ženama koje ih optužuju, definitivno nisam imun na emocionalnu reakciju ni ja, ali znam da je to pogrešno jer niti znam detalje niti su mi dostupni. Ono što mogu sa sigurnošću reći je da su njih dvojica reputaciono uništeni, možda je to mala kazna za ono što su radili, a možda i neopravdana stigma za ceo život. Zaista se ne bih stavljao u ulogu ultimativnog presuđivača oko ovakvih stvari na osnovu pisanja štampe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 

Ma odakle tebi ovo, svojim očima si ih gledao kako to rade?

 

okej :lol_2:

 

znaš, nekada imaš u kraju lika koji pljačka, diluje gudru a ozbiljni izvori kažu i da je roknuo par ljudi.

ceo kraj to zna, murija zna ali sticajem okolnosti ne mogu da iznesu konkretne dokaze koji bi ga odveli u zatvor.

niko ga nije od tih ljudi video kako pljačka, diluje gudru i ubija. 

 

za miku i leku su to opšte-poznate stvari u gradu godinama ili decenijama;

osobe koji nemaju nikakve veze jedna s'drugom, niti neki vidljiv interes da ih tako nagrde i unište su se pojavljivale sporadično.

i nisu ljudi odmah i bezrezervno poverovali nekim glasinama, već se to dešavalo postepeno i iskustveno.

 

ja razumem to o čemu pričaš i kao što rekoh, jedino kako može xy osoba dobiti primerenu kaznu je na sudu.

ali ponekada (kao u ovim slučajevima) su stvari dobro poznate i najmanje što može da im se učini je da se ekskomuniciraju iz društva, što se bataleki u glumačkom svetu već desilo, mada ima on drugara iz drugih polja delatnosti, tako da nema brige.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Najbolje što trenutno imamo je da probamo da ohrabrimo žrtve nasilja da ga prijavljuju što pre, da im se pruži zaštita i podrška tokom čitavog postupka, da se edukuju da postoji institut apsolutne zastarelosti krivičnog gonjenja i slično. Linč, samovlašće i sličan "sud mase" su tekovina nekih primitivnih razmišljanja i ne mogu da verujem da se ove neguje taj narativ na nivou čitalaca kurira i informera. 

 

 

Nijedan optuženi silovatelj i zlostavljač nije dobio presudu jer mu je javnost oduzela presumpciju nevinosti, bar koliko ja znam. U slučaju Lečića je bilo upravo suprotno - on je oslobođen. Nek ja budem nivo Kurira ili Informera, ali neću štititi makar i potencijalne nasilnike, nikada. Jer mi žene ne prijavljujemo vas muškarce jer nam je ćeif.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, Lečić nije oslobođen nego je krivična prijava protiv njega odbačena, dakle nije se ni ušlo u krivični postupak. Koliko znam, podnet je prigovor na ovo rešenje suda pa ćemo videti. Poslednja rečenica je generalizacija. Naravno da većina žena ne prijavljuje lažno ali ima i onih koje prijavljuju, ja lično znam nekoliko postupaka gde sam prisustvovao na pretresima, pričao sa strankama, sudijama i sl. 

 

I da ne budem pogrešno shvaćen, što se ove dvojice konkretno tiče, bez obzira što se strogo držim prezumpcije nevinosti i što su njih dvojica za sada slobodne, neosuđivane osobe, ja lično sa njima dvojicom nikad ne bih želeo išta da imam, ni privatno ni poslovno, a verovatno tako razmišlja i najveći broj njihovih kolega i ljudi iz ličnog okruženja.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

 

 

ja razumem to o čemu pričaš i kao što rekoh, jedino kako može xy osoba dobiti primerenu kaznu je na sudu.

ali ponekada (kao u ovim slučajevima) su stvari dobro poznate i najmanje što može da im se učini je da se ekskomuniciraju iz društva, što se bataleki u glumačkom svetu već desilo, mada ima on drugara iz drugih polja delatnosti, tako da nema brige.

  a sa druge strane imas Depp-a, koji u svojim ludjim godinama bio sa raznim nestabilnim osobama, pocevsi od Vinon Rajder, pa nikad nije napravio nasilni cin.
I imas AH koja je svog prethodnog partnera(inace zenu) zlostavljala.

I Depp je bez dokazana stigmatizovan i unisten na 6 godina....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Ne mozes bas tako veslanje ok i idem veslam pa ce mi bude bolje. Kao vas kolega sapatnik u bolu iskustveno ti govorim da nekome jedne vezbe prijaju drugome ne prijaju. Zavisi od stepena povrede, od visine, tezine, aktivnosti 

kojima zelis da se bavis, i posla koji obavljas vecinu dana. 

 

Ono sto je zajednicko je da se diskus hernija odrazava na drzanje tela i stopala. Prvo kreni odatle, ako ti se krive stopala kada hodas i djon od patika ti nije ravnomerno pohaban, ili imas ravne tabane idi uzmi uloske dobre. 

Jednom mesecno idi kod kiroprakticara ili idi na terapije laserom i strujom. Znam da ce svaki medicinar sujetno reci kakva kiropraktika lazna nauka, ali meni pomaze kiroprakticar oni mi za sve ove godine niti jednom nisu pomogli, ali niti

jednom. Isijadikus se ukljesti i to je fizicki problem koji posle neko fizicki vrati na mesto. 

 

Imas razne studije koje kazu kako je plivanje dobro, onda imas razne studije koje kazu da je plivanje lose, imas one koje kazu da fizijatar pomaze, imas one koji kazu da je fizijatar gubljenje vremena. Neki kazu teretana pomaze, neki kazu odmaze. 

Meni pomaze stiskanje odredjenih tacaka na telu koji mi opustaju odredjene misice i bude mi lakse. Vidis Friju pomaze trcanje a meni to stvari spazam da ne mogu da ustanem ujutru. 

Poenta je naravno da nadjes sta tebi pomaze i sta ti ne cini bol sutradan. Fudbal na vestackoj travi mi stvori podnosljivu bol, dok kosarka na parketu me prikuje za krevet dva dana. I sad ja to tako teram dokle mogu i dokle ne izmisle nesto novo 

u medicini pa da se odmah prijavim. 

 

 

 

Da znas da sam i sam podignutih obrva procitao fritrouov predlog - trcanje kao preporuku. Meni ni najmanje ne prija.


Dobro si pretpostavio, imam ravne tabane, a i prilicno sam gabaritan, oko 201cm visine (za javnost 199, cisto da nemam epitet cirkuske nakaze) i ~115kg.

Razumem i sta predlazes, da istrazim sto vise mogucih opcija i osluskujem svoje telo kako reaguje.
Nazalost, poznajuci sebe, i svoju nesposobnost da se posvetim necemu duze od efemerne motivacije dobijene od nekog spoljnog nadrazaja, npr. kad gledam nekoga kako igra basket bez problema, i to me drzi sat/dva.

A da ne pricam da sve to kosta, a ja sam trenutno solventan otprilike za jedno pivo ispred prodavnice u nedelji, i ne vidim kako ce se to promeniti u dogledno vreme.

Hvala svakako, zapamticu sta si ispisao, za neka srecnija vremena, ako li ikada dodju.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Prvo, Lečić nije oslobođen nego je krivična prijava protiv njega odbačena, dakle nije se ni ušlo u krivični postupak. Koliko znam, podnet je prigovor na ovo rešenje suda pa ćemo videti. Poslednja rečenica je generalizacija. Naravno da većina žena ne prijavljuje lažno ali ima i onih koje prijavljuju, ja lično znam nekoliko postupaka gde sam prisustvovao na pretresima, pričao sa strankama, sudijama i sl. 

 

I da ne budem pogrešno shvaćen, što se ove dvojice konkretno tiče, bez obzira što se strogo držim prezumpcije nevinosti i što su njih dvojica za sada slobodne, neosuđivane osobe, ja lično sa njima dvojicom nikad ne bih želeo išta da imam, ni privatno ni poslovno, a verovatno tako razmišlja i najveći broj njihovih kolega i ljudi iz ličnog okruženja.

 

Bold 1: Ja znam gomilu žena koje su silovane i zlostavljane a njihovi zlostavljači NIKAD NISU OSUĐENI. Pazi sad, jer, nisu uspele da dokažu na sudu da su silovane. A ti znaš "par slučajeva" gde je žena lažno optužila... Neće me mrzeti večeras da za sve vas humane branitelje "pretpostavke nevinosti" izvučem broj neprocesuiranih silovanja i zlostavljanja u porodici, a uini je gore već kačio % lažnih optužbi. Bukvalno mizeran % u odnosu na žene koje pate svakog dana jer ih neki muškarac seksualno, emotivno i psihički zlostavlja.

 

Bold 2: Pa čekaj Haose, kako to ti njih odbacuješ i privatno i poslovno, a nije završen sudski postupak? Zašto to radiš? 

 

Ja sam na nivou Kurira i Informera, ali treba da te bude sramota onog što pišeš. Kao i sve one koji te podržavaju u tom mišljenju. 

 

 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...