Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

52 minutes ago, uini said:

generalizacija je sto me cine nelagodno? get yo facts straight. 

Vidiš nabildovane likove koji treniraju i to te odmah asocira na ko zna šta jer jelte ima mnogo onih za izbegavanje koji su u istom fazonu. Možda generalizacija nije najsrećniji termin ali znaš o čemu pričam.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Vidiš nabildovane likove koji treniraju i to te odmah asocira na ko zna šta jer jelte ima mnogo onih za izbegavanje koji su u istom fazonu. Možda generalizacija nije najsrećniji termin ali znaš o čemu pričam.

 

prvo, pošto je i fender nešto pokušao da prokljuvi juče, da napomenem ono što bi trebalo da je očigledno:

klasifikovati ljude po boji kože, nacionalnosti, polu ili seksualnoj pripadnosti, pa onda tvrditi da su ovakvi ili onakvi je veoma pogrešno, često i kažnjivo, zato što pomenute stvari ne govore ništa o njima pojedinačno.

 

klasifikovati ljude prema onome što ih okupira, prema čemu imaju aspiracije i određene norme ponašanja (neretko i razmišljanja, jer se vode xy vrednostima) je i dalje generalizacija određenog pojedinca ali ne i grupe overall. 

 

ja nisam radio ovo drugo (što je veoma različito od onog prvog), već sam napisao da mi svebori stvaraju nelagodu;

nisam izneo nikakve kategoričke i/ili vrednosne stavove, čak ni predubeđenja koja možda imam (a imam prema specifičnoj niši grupacije), već sam izrazio svoje emotivno stanje prema njima, bez ikakvog pokušaja da ga poduprem nekim činjenicama i učinim generalnim mišljenjem.

 

 

eto tako. treba ipak porazmisliti šta je šta, pre nego te uhvati hajp da uhvatiš uinija u tom nekom licemerju ( :

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

nisam izneo nikakve kategoričke i/ili vrednosne stavove, čak ni predubeđenja koja možda imam (a imam prema specifičnoj niši grupacije), već sam izrazio svoje emotivno stanje prema njima, bez ikakvog pokušaja da ga poduprem nekim činjenicama i učinim generalnim mišljenjem.

Sama činjenica da ti nelagodu stvara određena grupa ljudi, koja se često ni ne poznaje (dakle nije u pitanju grupa navijača u pohodu), nego se pojedinačno bave istom aktivnošću (ne negativnom) na istom mestu implicitno pokazuje vrednosni stav koji imaš prema njima, kao i predrasudu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barkley#34 said:

Sama činjenica da ti nelagodu stvara određena grupa ljudi, koja se često ni ne poznaje (dakle nije u pitanju grupa navijača u pohodu), nego se pojedinačno bave istom aktivnošću (ne negativnom) na istom mestu implicitno pokazuje vrednosni stav koji imaš prema njima, kao i predrasudu.

 

možda si u pravu ali sad pokušavaš da čitaš u dlan a ne ono što je napisano. 

čak i to što si pročitao iz dlana nije generalizacija, valjda smo to raščistili nekako.

21 minutes ago, Barkley#34 said:

 nego se pojedinačno bave istom aktivnošću (ne negativnom) 

 

svebori mogu biti vrlo negativna aktivnost u mojoj knizi btw, ne zato što mislim da je vežba tela loša, već cela ta sort of ideologija ili makar set vrednosti koji ulazi u sve do čega je sveborima stalo. hint: usko je povezano sa fritrou-ponoćnim iskustvom.

Link to comment
Share on other sites

Lozenju u teretani,tho, izlozeni su samo oni koji u istu dodju, dok ova streetworkout prica po javnim parkovima podrazumeva da trpi bilo koji slucajni prolaznik, konzument parka kao javnog dobra. Sustina je da je to (opet, kao i prakticno sve kod nas) pozeraj - dolazim da vezbam na mestu gde imam publiku, naravno nedobog da obucem majicu jer koji ce mi falus sve to ako ne mogu svi da vide rezultate mog rada odmah tu, na licu mesta. Ovo nije pro-teretana argument, kalistenika je i moj izbor, medjutim bas iz tog razloga mi folklor 'vezbaca iz parka' ne prija i nikad me necete ni videti tu. Workout zika je tu sigurno manji problem, no sigurno ne pomaze ukupnom utisku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Sama činjenica da ti nelagodu stvara određena grupa ljudi, koja se često ni ne poznaje (dakle nije u pitanju grupa navijača u pohodu), nego se pojedinačno bave istom aktivnošću (ne negativnom) na istom mestu implicitno pokazuje vrednosni stav koji imaš prema njima, kao i predrasudu.

 

Well, not, da bi to bilo predrasuda u uiniju bi nelagodu moralo da izaziva samo njihovo postojanje, socijalne grupacije kao takve. A mi u to nemamo uvid, tj. uini kaže da nije baš tako, tako da ne možemo etiketirati kao predrasudu. Verovatno je razlog nelagodnog osećaja spoljašnje prirode.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Well, not, da bi to bilo predrasuda u uiniju bi nelagodu moralo da izaziva samo njihovo postojanje, socijalne grupacije kao takve.

 

pa sad, krenuli smo od generaliyacije a sad smo na predrasudama, to nije bas isto, mada ima dodirnih tacaka

da, nelagodu mi izaziva ceo taj komplet toolkit novih srpskih svebor mladića; kosovo - srbija - pravoslavlje - neka gori svet - ala je lep ovaj cvet.

to što idu da vežbaju goli po parkovima je samo vizuelna manifestacija njihovih vrednosti

 

kao neki glorifikovani dizelaši, samo su utoku i gudru (opciono) zamenili nekim višim idealima i tako nekim nacionalnim kolektivizmom

isto tako su mi 90ih izazivali nelagodu dizelaši ali ne zbog odeće, obuće i frizura, već zbog stavova i vrednosti koje su furali.

 

daklem, da, kad vidim primerak / primerke svebora, verovatno ću gajiti izvesne predrasude ka toj osobi, dok je ne upoznam a onda su dobre šanse da se ispostavi kako su moje predrasude bile istinite = jer, kao što sama kažeš, u pitanju je socijalna grupacija, social tribe if you like it, sa setom vrednosti i uverenja, načinom ponašanja i razmišljanja koji kod većine postoji, makar u izvesnoj meri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pa sad, krenuli smo od generaliyacije a sad smo na predrasudama, to nije bas isto, mada ima dodirnih tacaka

da, nelagodu mi izaziva ceo taj komplet toolkit novih srpskih svebor mladića; kosovo - srbija - pravoslavlje - neka gori svet - ala je lep ovaj cvet.

to što idu da vežbaju goli po parkovima je samo vizuelna manifestacija njihovih vrednosti

 

kao neki glorifikovani dizelaši, samo su utoku i gudru (opciono) zamenili nekim višim idealima i tako nekim nacionalnim kolektivizmom

isto tako su mi 90ih izazivali nelagodu dizelaši ali ne zbog odeće, obuće i frizura, već zbog stavova i vrednosti koje su furali.

 

daklem, da, kad vidim primerak / primerke svebora, verovatno ću gajiti izvesne predrasude ka toj osobi, dok je ne upoznam a onda su dobre šanse da se ispostavi kako su moje predrasude bile istinite = jer, kao što sama kažeš, u pitanju je socijalna grupacija, social tribe if you like it, sa setom vrednosti i uverenja, načinom ponašanja i razmišljanja koji kod većine postoji, makar u izvesnoj meri.

 

Predrasude i stereotipi mogu da vode diskriminaciji (ne nužno), ali jedna od čestih metoda je generalizacija osobina na celu socijalnu ili etničku grupu. 

 

Na osnovu tvog prvog upisa priznajem da mi nije delovalo kao da imaš predrasude prema njima, nego da ti jednostavno ne prijaju tj. izazivaju nelagodu. Čak i sada kada si sve ovo napisao - ne mora biti da je tako. Ima elemenata ali moram da ti postavim par pitanja da bih sebi razjasnila.

 

1. Šetaš Tašom, nailaziš na grupicu mladića koji vežbaju, mišići u full display-u, furaju treše, kajle, trešti BS. Hipotetički ti pomisliš na njegove vrednosti - da li ti prvo padne na pamet da su to sigurno momci, svi među njima, koji baštine sledeće vrednosti i uverenja povezana sa njima: nacionalizam, patriotizam, pravoslavlje?

2. Na osnovu bolda. Da li misliš da je tip ljudi koji tako izgleda onaj koji vremenom usvoji navedene vrednosti i uverenja, ili pak na osnovu vrednosti oni nalaze svoj imidž u navedenom? Kraće, da li je relacija imidž->vrednosti ili vrednosti->imidž?

Link to comment
Share on other sites

nisam neki golem fan; prija mi povremeno, više kao podloga na kojoj se pravi muzički obrok nego kao zvezda tog obroka.

na ovoj traci mi je okej dok je u službi minimala. kada ostane samo dub, bude mi onako, šta još ima ovde :lol_2:

 

nevezano za traku i logiku, dub mi je bolji nego reggae (u tom ol'skul kreiranju tjuna), dok npr dubstep nikada nisam uspeo da popijem al' to je sad neka 5a tema.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam sinoc u teretanu... bas teretanu. Sprave, likovi sede na klupici po 15 minuta, pricaju gluposti. Ja odradim 5,6 vezbi, on zavrsava cetvrtvu seriju prve vezbe.
Pao IQ za 40. Zaglupeo sam.

U prethodne 3 godine ako treniram snagu, koristio sam firminu teretanu, u kojoj sam bio sam, ili sam koristio par spravica iz bokserskog kluba.
Ono je pakao.  Na 40 metra od kuce mi je. Uplatio sam ceo mesec, moram da odmorim mesec, 2 od boksa. Pored svega, ne mogu vise to znojenje, ide leto. Treba da unosim 6 litra vode, jer litar i po izbacim na treningu.
Hocu malo gvozdje da secam, ali ipak da to ne bude u totalnom dziberana maniru.

I da, ljudi koji idu u teretanu teretanu, da guraju, vuku, podizu... kako izgleda vasa introspekcija, kako ubedite sebe da ovo nije gubljenje vremena 😄

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, uini said:

 

prvo, pošto je i fender nešto pokušao da prokljuvi juče, da napomenem ono što bi trebalo da je očigledno:

klasifikovati ljude po boji kože, nacionalnosti, polu ili seksualnoj pripadnosti, pa onda tvrditi da su ovakvi ili onakvi je veoma pogrešno, često i kažnjivo, zato što pomenute stvari ne govore ništa o njima pojedinačno.

 

klasifikovati ljude prema onome što ih okupira, prema čemu imaju aspiracije i određene norme ponašanja (neretko i razmišljanja, jer se vode xy vrednostima) je i dalje generalizacija određenog pojedinca ali ne i grupe overall. 

 

 

Nema sta fender da pokusa da prokljuvi, nego si ispalio tipicnu generalizaciju i ja te zamolio da to ne radis ti rekao neces vise i to je to, nema potrebe da budes salty i vracas se na vec zavrsene teme 🙂

 

Ima vaznijih stvari trenutno, kao sto su vredjanja, saopstenja i rekviziti iz erotik i mobil shopa s pocetka milenijuma na kosarkaskim utakmicama, mani me predrasuda, generalizacija i predrasuda ovo je goruce pitanje covece. Drzava duradi nesto (hoce boli je bas ona stvar). Hajde ovde kad sam vec krenuo, juce cuh 'dok ne bude mrtvih nece se niko smiriti' sto je glupost

dokazana, posto nazalost imamo mrtvih u prethodnih par decenija podosta a vidimo da ovo sranje eskalira sve vise i vise i niko se ziv ne smiruje niti upucuje iskren apel a kamoli nesto konkretno radi po pitanju bezbednosti i uspostavljanja normalnih uslova za sport. 

Bas mucno bilo gledati ono juce, sad slede smesne kazne kukanje do sledece tekme i napadi na sudije i pre pocetka.

 

p.s moglo je i na Aba temu sad se setih, prebacite ako hocete... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nego, ajmo pravnici...
Kako Amber mucenica moze da vrati 15 miliona Depp-u? Kad sve sto ima je kako kazu nekih 2,3 miliona, a ni to ne bi imala da nije dobila 7 miliona od razvoda.

Apsolutno me ne bi iznenadilo da se ova prica zavrsi da sama Amber Heard, uplati sve pare sto ima (a to sto ima su Dzonijeve pare) od razvoda, koje je trebalo da prosledi u humanitarne svrhe, uplati na kladzu da ce Johnny da dobije Oskar u naredne 2 godine.
Onda navija za Johnny-a, da Johhny dobije Oscar-a, pred celim svetom dozivi teatralnost svog povratka zivota. A ona izadje tu kinticu, i ima taman da mu vrati tih 15 miliona.


Haos koji sam solidno ispratio, da budem posten. Sa neke strane jako je tuzno, tuzni zivoti.
Ali sa druge strane je cela prica bila jako bitna. Vreme je da obicni ljudi ogoljeno vide kako pajaci iz Holivuda zive, da im zivoti nisu najbolji, da seru jedni drugima u krevet, par sati nakon sto su slikani na nekom crvneom tepihu, uz naslove "Savrsen par". I za vreme ovog sudjenja, koje je trebalo da bude pokazatelj da ih ne idealizujemo, desava se nesto sa Ryan Reynolds-om i njegovom zenom, slikani na nekom crvenom tepihu, on joj drzi haljinu, ceo svet bruji o tome "Kakav savrsen zivot imaju, kako su srecni, savrsen par". 
A ja u fazonu "For real !? Bas Vam je tesko da shvatite da su im zivoti daleko od savrsenog i da to nisu ni malo savrsene osobe"

Edited by BattleBender
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Nema sta fender da pokusa da prokljuvi, nego si ispalio tipicnu generalizaciju i ja te zamolio da to ne radis ti rekao neces vise i to je to, nema potrebe da budes salty i vracas se na vec zavrsene teme 🙂

 

 

eto koliko pažljivo čitaš, ja ti rekao u onelineru kako ne mogu da ti uslišim molbu (i zašto ne mogu)

ali možda je najbolje da svako čita ono što mu je milo.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, BattleBender said:

Nego, ajmo pravnici...
Kako Amber mucenica moze da vrati 15 miliona Depp-u? Kad sve sto ima je kako kazu nekih 2,3 miliona, a ni to ne bi imala da nije dobila 7 miliona od razvoda.

Apsolutno me ne bi iznenadilo da se ova prica zavrsi da sama Amber Heard, uplati sve pare sto ima (a to sto ima su Dzonijeve pare) od razvoda, koje je trebalo da prosledi u humanitarne svrhe, uplati na kladzu da ce Johnny da dobije Oskar u naredne 2 godine.
Onda navija za Johnny-a, da Johhny dobije Oscar-a, pred celim svetom dozivi teatralnost svog povratka zivota. A ona izadje tu kinticu, i ima taman da mu vrati tih 15 miliona.


Haos koji sam solidno ispratio, da budem posten. Sa neke strane jako je tuzno, tuzni zivoti.
Ali sa druge strane je cela prica bila jako bitna. Vreme je da obicni ljudi ogoljeno vide kako pajaci iz Holivuda zive, da im zivoti nisu najbolji, da seru jedni drugima u krevet, par sati nakon sto su slikani na nekom crvneom tepihu, uz naslove "Savrsen par". I za vreme ovog sudjenja, koje je trebalo da bude pokazatelj da ih ne idealizujemo, desava se nesto sa Ryan Reynolds-om i njegovom zenom, slikani na nekom crvenom tepihu, on joj drzi haljinu, ceo svet bruji o tome "Kakav savrsen zivot imaju, kako su srecni, savrsen par". 
A ja u fazonu "For real !? Bas Vam je tesko da shvatite da su im zivoti daleko od savrsenog i da to nisu ni malo savrsene osobe"

 

Ovaj slučaj je jako pipav. Od svega je najgore što smo imali priliku da pratimo još jedan rijaliti šou (iz nekog razloga prihvatljiviji od Zadruge) i što će opet podivljati narativ žene lažu, izmišljaju, lažno optužuju jadne bele muškarce, nije svaka žena žrtva. Znači nastavlja se krug mizoginije, a pokreće se priča da se može čuti i glas zlostavljanog muškarca - što se u realnom životu nikad ne bi desilo da nije u pitanju jebeni JD. 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, BattleBender said:

Vreme je da obicni ljudi ogoljeno vide kako pajaci iz Holivuda zive, da im zivoti nisu najbolji, da seru jedni drugima u krevet, par sati nakon sto su slikani na nekom crvneom tepihu, uz naslove "Savrsen par".

Drugar, za to se zna još od pijanki Elizabet Tejlor i Ričarda Bartona pa nikom ništa. Naiđu nove generacija zvezda i onih koji im se dive pa Zemlja nastavi da se vrti.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

eto koliko pažljivo čitaš, ja ti rekao u onelineru kako ne mogu da ti uslišim molbu (i zašto ne mogu)

ali možda je najbolje da svako čita ono što mu je milo.

 

Mozda je tako ipak najbolje. Kao sto si ti procitao da ja pretim a ne da dajem primer. Klin i ploca. 💗

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...