Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ovo što je nesrećni Kojot sinoć priredio posetiocima Arsenal festa se ne da rečima prepričati, mnogo mi je bilo tužno, a pre svega žao ostalih momaka iz benda koji su se svojski trudili da poprave opšti utisak al ne vredi kad te frontmen tako jako jebe. 

 

Makar je Red Fang razvalio, to se traži. 

Link to comment
Share on other sites

94-ta, jedna od retkih prodavnica u to vreme originalnih CD-ova kod SKC-a, ja u njoj i kad sam video da je izašla nova Hypnotrance kompilacija sa gomilom underground hitova među kojima i ovaj dragulj sreći nije bilo kraja... Definicija build up-a u elektronskoj muzici, uz naravno nezaobilazne Hardfloor i Josh Wink-a. Čista energija!:classic_cool:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ovo što je nesrećni Kojot sinoć priredio posetiocima Arsenal festa se ne da rečima prepričati, mnogo mi je bilo tužno, a pre svega žao ostalih momaka iz benda koji su se svojski trudili da poprave opšti utisak al ne vredi kad te frontmen tako jako jebe. 

 

Makar je Red Fang razvalio, to se traži. 

Šta je bilo? 😄

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Šta je bilo? 😄

 

Sve vreme je govorio - ja sam jedno smrdljivo govno, ovi momci su divni, kakav bend jebote, al ja sam kriv, ja sam jedan kurac, nemam snage više itd. Na kraju je počeo da viče "jel ima neko vezu u pogrebnom, zovite pogrebno, ja sam za pogrebno". Show znaš koji. Baš mi bilo žao ostatka benda, izvukli su koliko su mogli al ne vredi, ovaj krene da peva pa batali, krene da svira pa ne može više, haos jedan opšti, tuga zapravo. 

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dekkard said:

94-ta, jedna od retkih prodavnica u to vreme originalnih CD-ova kod SKC-a, ja u njoj i kad sam video da je izašla nova Hypnotrance kompilacija sa gomilom underground hitova među kojima i ovaj dragulj sreći nije bilo kraja... Definicija build up-a u elektronskoj muzici, uz naravno nezaobilazne Hardfloor i Josh Wink-a. Čista energija!:classic_cool:

 

'96.-'97. Omen

ponedeljak: DJ Velja Mijović

utorak: DJ Boža Podunavac

sreda: DJ Slavka i DJ Rade

četvrtak: DJ Sergio

petak: razno (Vlada Eye, Mark Wee...)

subota: DJ Simon

tehno matine, preko dana su se vežbali klinci poput Marka Nastića.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2019 at 4:51 PM, Chaos Is Me said:

 

Ovaj deo "XXX je neki bunt prema svemu što se dešavalo" je tako template izjava, koju mnogi akaju. Ljudi su jednostavno išli da slušaju neku novu muziku i da se gudriraju, nikakav revolucionaran efekat tu nije niti postignut niti bio u planu.

 

Quote

 Industrija je bila, da tako kažem, neki bunt prema svemu što se dešavalo. Prema celokupnoj situaciji i u zemlji i prema svemu. Kada se ona desila to je bilo potpuno nepojmljivo za ono vreme.

 

 

evo da probam tek sada ukratko da pojasnim svoju vizuru (maćori, tol'ko sam radio, ne mogu kvotu od 20onelinera da ispunim dnevno, užas)

 

najpre da se složim sa drugim delom druge rečenice: nikakva politička revolucija ili makar pobuna tu nije bila planirana, niti se na koncu odigrala. 

ko je hteo da se povezuje sa ljudima na stranačko-političkom planu, za srbiju svežih i uzbudljivih a opet tako retrogradnih nazora i ideologija, imao je gomilu protesta i aktivizma od 90 do 95e (da ne pominjem ono što svi znaju, proteste 96/7 and beyond.

 

ti svi politički protesti su za mene lično a i moj krug ljudi više bili neki fakju prkos i inat nego nešto posebno korisno. meni bar je tada izgledalo kao da će sloba vladati još 20 do 100 godina i generalno je teško dočarati taj nedostatak perspektive i imitaciju života koja se dešavala u prvom delu 90ih a onda šatro soft varijanta u drugom.

 

---

 

ono što se u industriji dešavalo je zapravo bila kulturološka revolucija. industrija je bila centar toga, nekada i nemoguć za prići ali nije bila jedina. od 94-5 se održava puno tih zabava, rejvova i koncerata koji sa jedne strane nose to uzbuđenje nove muzike (toliko drugačije od svega što je u ponudi), novog koncepta zabave i verovatno novih droga*.

*pri tome moram da napomenem kako te gudre nikako nisu bile dostupne osim za jako uzak krug ljudi a pri tome, to je iz tadašnje perspektive koštalo tipa 30ak maraka gde smo mi kao tinejdžeri skupljali nas 3-4 lovu da kupimo pljuge simboličnog naziva srbija i da popijemo po odvratnu kafu u skcu, tako da je taj narcotic deo od većine bio daleko i finansijski i po dohvatljivosti.

 

ono što se zapravo dešavalo značajno tamo pored muzike je atmosfera u kojoj su svi dobrodošli u ekipu pod uslovom da si razuman, fin i imaš dve daske u glavi i naravno nekakav relativno pozitivan pristup.

 

zaista nije važno da li sam ja klinja koji završava gimnaziju a tamo žika todorović, neko sa 92jke ili random gradske cice i likovi, postojala je nekakva inkluzija u najboljem smislu te reči, koja, ruku na srce, nije trajala dudo, možda dve-tri godine tops iz mog ugla. važniji deo teksta koji sam citirao je onaj početak, gde lik priča o 300 ljudi koji se znaju, što nakon nekog vremena postaje 500 ljudi koji se znaju pa 800 itede.

 

prosto se desio nekakav momentum u kojem su svi svima dostupni pod jednostavnim & minimalnim uslovima / pravilima. i to je uticalo na promovisanje kulturoloških vrednosti tako stranih srbiji 90ih.

 

naravno, ništa što je lepo ne traje dugo. vrlo brzo su na scenu upali navijači koji su doneli državno-zarubicinu gudru od smešno dinara ali još važnije, doneli i svoja pravila, manire i postulate. što se slobe tiče, on je uvek voleo da rešava stvari tako što pusti drogu i kriminal kroz ventilaciju :lol_2:

 

ali da, bilo je to uzbudljivih par godina, kada sam se makar u jednom delu dana (večeri) svog mladog života, osećao kao da pripadam pravom životu koji žive ljudi u evropi i kojekude a ne gorepomenutoj mučnoj imitaciji.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...