Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Super je Zan, preslatka mi je i dja mi se ceo taj njen fazon, ali za  live nema glasovnih kapaciteta, dosta to lose zvuci, bar na ovom videu.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Bandana

 

Imajuci u vidu beterno stanje danasnjeg repa u globalu, sasvim sigurno instant klasik za vladajuce standarde i verovatno najbolji album jos od ATCQ-ovog poslednjeg pozdrava.

 

Medjutim, ne mogu a da ne priznam da sam u dobroj meri razocaran. Na albumu se nije nasla John Gotti Karate (problem sa ciscenjem semplova mozda... nagadjam, no to je na kraju i razlog sto se album toliko dugo odlagao), niti onaj bit sa 20.19 iz klipa ispod koji se cini kao jedan od najjacih bitova u univerzumu. 

 

 

Za razliku od Pinate, ima filera. Flat Tummy Tea je recimo bit koji nikada ne bih pripisao Madlibu, da ga cujem jos tisjacu puta. Zvuci off u odnosu na ostatak albuma i ne uklapa mi se, bez obzira na to sto je ceo projekat instrumentalno dosta raznovrsniji od prethodnog.

 

Nisam fan ni beat switcha u tolikom broju pesama, narocito ne kada toliko  brutalno goni kao na Fake Names, da bi je na pola presekao sa neuporedivo slabijim bitom i pesmu koja je 11/10 pretvorio u tek dosta dobru.

 

Gostovanja su dobra (ne mirisem Paaka uopste, no nebitno, korektna deonica), ali ne pomaze sto je Freddie bas u tim pesmama vidljivo slabiji od kolega. Ono neko pevusenje koje Gibbs pokusava da proda u 2 pesme je totalno nepotrebno i ne vidim sta se htelo postici s tim.

 

Stvarno steta, i ovako odlican album mogao je biti 5star uradak za neku top30-40 all time listu, da je Madlib napravio bolju selekciju stvari koje ce se na njemu naci. Na stranu Freddie, on je i na Pinati imao + i - momente, ali zato nije postojao JEDAN JEDINI filler beat. Ponegde je zakazao Gibbs, ponegde cak i Madlib, ali bum zasluzuje visoku ocenu, bez obzira na sve receno i napisano.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Ne sam Safete said:

spacer.png

Rod Stewart, Kopakabana 1994.

3,5 meleona ljudi... Nisam imao pojma o ovome, ja sam mislio da je Hajducka cesma rekord svih rekorda 😛

I ja sam bas skoro ovo guglao, cisto da imam predstavu koliko naroda dodje. Kad pustim snimak s nekog koncerta velikog benda pun kufer ljudi, i onda mi izlete ovo. Respekt. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...