Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Quote

Researchers at cybersecurity firm McAfee have shown that two inches can make all the difference, fooling two types of Tesla car into speeding up by 50mph (80.5kph). Using a small, almost imperceptible sticker on a speed limit sign, the McAfee scientists were able to trick the cars’ MobilEye EyeQ3 camera system into thinking the sign read ‘85’ and not ‘35,’ confirming that autonomous driving systems and the machine learning algorithms that power them still have a long way to go. Both the 2016 Model X and Model S both sped up during the testing of the adversarial machine learning attacks.

https://www.rt.com/news/481194-hackers-trick-tesla-speed-limit/

 

long long way to go

a slusam ovde alhemicare koji pricaju da ce kamioni spartati sami po americi u roku od 3 godiine..:79:

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, realno *w said:

Kad smo već kod toga, ima li neko predstavu koliko zarađuju ti likovi?

 

Brojke na YT su im abnormalne, na zapadu bi sa tim ciframa drmali ozbiljnu lovu. Sve i da je 5 puta manje plaćeno nego na zapadu, opet ogromne pare.

Jedan od faktora je taj odakle te gledaju ljudi, što više ljudi sa Zapada, veća lova, razlika je i preko 10 puta. Onda imaš i kolika je starost ljudi koji te gledaju i kliknu na reklamu, da li je koristan klip itd. Kod nas nije tolika zarada na YT. Pre svega zarađuju na reklamama (instagram, YT) i na prodaji svoje odeće, tu uzimaju abnormalno veliki novac. Primer onog primitivca Mc Stojana, koji je komplet trenerku (duks + trenerka) koja košta 10k dinara na sajtu, prodao u 10k primeraka za samo 24h, pa računaj zaradu 🙂 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Najbolje da cemo sad da raspravljamo o tome ffs

 

Pa nije bas kao da smo za istim stolom na slavi pa si prinudjen da slusas...ffs

 

elem...

Zbog obrazovanja pod stare dane morao sam (doduse povrsno) da istrazim neke od tih influensera.

 

Sto se zarade tice, nije isto nasima i onima sa zapada, jutjub je promenio nacin kako ti racuna zaradu, tako da nisu vise samo pregledi

i subskrajberi u racunici. Najvise zaradjuje Baka Prase, mesecno od Instagrama je imao i do 5000 evra, a nesto manje je imao od jutjuba. 

Lik ima dva porsea sa svojih 24 godine. Nije da sad nesto patim za njegovim stilom zivota samo ilustrujem koliko novca mlati za teske budalastine. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Squabbit said:

dodatno, bitno je koliko dugo traje klip, da li ljudi gledaju ceo video ili samo deo. Ima sve na netu kako se racuna. Nije neka lova, bilo vishe ranjshe.

 

Bilo vise dok naravno nisu napravili fore da bustuju preglede, kupuju za lovu, cak nije ni mnogo kostalo... pogledaj IDJ TV... danas izadje neka Opasna kuravela Nela - Crna Mamba autotjuna pesma, sutra 2 mil pregleda

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Bilo vise dok naravno nisu napravili fore da bustuju preglede, kupuju za lovu, cak nije ni mnogo kostalo... pogledaj IDJ TV... danas izadje neka Opasna kuravela Nela - Crna Mamba autotjuna pesma, sutra 2 mil pregleda

Ma dobro to je jasno da kod nas boostuju preglede.
Jbg ovde kad ukucas u search nesto na srpskom 80% prva 2,3 linka su hrvatska. tako da nemam si pojma kaj je IDJ, al' kapiram sta rade 🙂 

 

nema od YT vishe 'leba, samo reklame..
Imam ja video od 180k pregleda od pre 10+ god. Samo sto ga nisam unovcio tada, ne znam ni da l' sam mogao..
 

Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo @realno *w

Ovaj tenkre Baka prase ima skoro 43 miliona pregleda mesecno!!! To je samo po sebi neprijatno zabrinjavajuce, obzirom da prica na srpskom te da su mu mahom publika deca sa ovih prostora.

 https://socialblade.com/youtube/user/bakaprase

Cpm mu sigurno nije ispod 0.25 dolara, sto dodje da mu je minimalna zarada samo od youtubea 11.000 dolara mesecno pa navise, dodaj na to insta, placna pojavljivanja, brendiranu odecu itd. Kontam da ima preko 25-30k mesecno, sto je ok za toliku popularnost jer bi sa tolikim brojem americkih pregleda davno bio multimilioner. Zabrinjavajuce je koji klinac njega deca uopste i gledaju, al to je druga prica.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Primer onog primitivca Mc Stojana, koji je komplet trenerku (duks + trenerka) koja košta 10k dinara na sajtu, prodao u 10k primeraka za samo 24h, pa računaj zaradu 🙂 

Reci da nas zajebavaš i za cifru i za prodaju u 24h. :classic_blink:

.....

Što se tiče ovih novčanica, naravno da je u pitanju samo nečija ideja i igranje sa dizajnom. Pojave se takve stvari s vremena na vreme. Meni je predlog redizajna dinara konceptualno ok, u smislu boje, centriranja, teksta, fonta... a i slika na prednjoj strani je ok. Zadnja je već bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nasi yt-uberi ne zaradjuju gro love od pregleda, vec od plasiranja proizvoda. 

 

A jbg, deluje nam kao debilana, ali to je ono sto klinci vole da gledaju ovih dana. A najvise vole dramu i prozivanja, sto kad pogledas nije mnogo drugacije od onoga sto vole odrasli. 

 

Neki gledaju zadrugu, neki prate politiku, neki gledaju kako se prozivaju nba igraci, drugi prate Limara i Covića, treci beef-ove izmedju repera. 

 

U principu, teme su svuda vrlo slicne, samo su medij i pakovanje drugaciji. 

 

A uopste nije lako doci do tolikog broja pratilaca koji imaju ovi najuticajniji likovi, mnogo ljudi sada pokusava isto, i jako malom broju uspe da se makar delimicno probije. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, 21Barkley said:

Reci da nas zajebavaš i za cifru i za prodaju u 24h. :classic_blink:

.....

Što se tiče ovih novčanica, naravno da je u pitanju samo nečija ideja i igranje sa dizajnom. Pojave se takve stvari s vremena na vreme. Meni je predlog redizajna dinara konceptualno ok, u smislu boje, centriranja, teksta, fonta... a i slika na prednjoj strani je ok. Zadnja je već bezveze.

Nažalost, ne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...