Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

Ovo mislim prvi put čujem, znam dosta ljudi koji ne jedu paradajz recimo. Ja do 23. godine nisam probala lubenicu jer sam smatrala da je užasnog ukusa. Probala i još uvek to smatram xD

Ovo kao ono dopisivanje mama, da ne trazim sad, nekako ovako ide:

-Mamike, kada se pocele svome detetu da dajete avokado i sa cime ga kombinujete?

-Moj ima 18 godina i jos ga nije probao.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam umakao štapiće u kafu i grickao. To je otprilike najbizarnije nešto što sam radio. Jesam doduše jednom zagrizao leba uz kolač što je izazvalo smeh prisutnih, ali nije bilo posledica namere nego mi je pažnja u tom trenutku bila potpuno na......hm nečem drugom da ne otkrivam sad baš sve. 

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, kad sam sam skontao da volim neke čudne kombinacije, prestao sam da kritikujem bilo koga. 

 

Kod nas su starije generacije odrastale u nekim dosta čvrstim gurmarnskim dogmama, gde nije bilo puno eksperimentisanja. Sećam se kad su mi prvi put naručili u restoranu svinjska rebarca sa čilijem i medom, jedva me nagorovorili da probam, malo reći da sam se oduševio.

 

Ili prvi odlasci u holandske pekare, gde su 3 od 4 peciva slatko slana kombinacija. Većina stvari mi se nije svidela, ali eto skontao sam koliko ne postoje pravila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, realno *w said:

 

Smoki i jogurt su najnormalnija kombinacija.

 

Inače jogurt bukvalno sa bilo čime. Leti ću radije popiti hladan jogurt, nego bilo šta drugo. Od čudnih kombinacija, slatke palačinke i jogurt, top 3 za mene.

 

Najviše volim Smoki, grisine, perece ili tako neku slanu grickalicu da umočim u krem i ožderem se. ❤️ Slani karamel isto obožavam, recimo u skandinavskim zemljama je svaki drugi slatkiš sa filom od slanog karamela.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

Uglavnom, kad sam sam skontao da volim neke čudne kombinacije, prestao sam da kritikujem bilo koga. 

 

Kod nas su starije generacije odrastale u nekim dosta čvrstim gurmarnskim dogmama, gde nije bilo puno eksperimentisanja. Sećam se kad su mi prvi put naručili u restoranu svinjska rebarca sa čilijem i medom, jedva me nagorovorili da probam, malo reći da sam se oduševio.

 

Ili prvi odlasci u holandske pekare, gde su 3 od 4 peciva slatko slana kombinacija. Većina stvari mi se nije svidela, ali eto skontao sam koliko ne postoje pravila.

Ja volim da probam sve te neobicne kombinacije, ali ima tu bas svega i svacega smuljanog.

Pricao mi je tip  profesionalni kuvar da je jako tesko  odabrati i izmesati u pravom omeru te sastojke koji na oko ne idu zajedno.

Ako se malo zeznes, jedan ukus preuzima sve ostale, ako ne stavis dovoljno dobijes neki ukus koji ces dobiti samo tada i nikada vise.

Ja mislim da mi je on pricao u tom fazonu i za pizzu da ide nesto tipa maksimalno tri stvari da se stavlja na picu jer ostalo sve ubija originalni ukus i daje sasvim nesto drugo.

Zato i taj famozni majonez, ako ga rokas svugde onda ti sve ima ukus na njega. Zasto bi se trudio da imas dobro testo za picu ako ga izmalterišeš majonezom?

Mislim, ko voli ok, ali za mene majonez nije sad neki gastronomski game changer.   

   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dodao bih temi stejtment da avokado treba zabraniti dekretom, iz moralnih razloga.

 

Koliko osoba poznajete da su probale i ne vole pihtije? Moje iskustvo kaže da se ljudi dele na dve velike grupe:

Oni koji vole pihtije

Oni koji ne žele da probaju pihtije

Edited by Smrtokapa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Ovo mislim prvi put čujem, znam dosta ljudi koji ne jedu paradajz recimo. Ja do 23. godine nisam probala lubenicu jer sam smatrala da je užasnog ukusa. Probala i još uvek to smatram xD

 

A paradajz recimo obozavam u bukvalno svim oblicima. Ako je dobar, mogu da ga jedem kao jabuku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je donedavno najbizarniji kulinarsku poduhvat bio bratov eksperiment sa cokoladom u gulasu. Hteo sam da ga zadavim kad sam video sta je uradio, jer zbog toga sto je najavio gulas u kotlicu nisam doruckovao taj dan, a ta kombinacija mi je zvucala nespojivo. Samo sam verbalno izrazio nezadovoljstvo. Na kraju uopste nije ispalo lose, ali nisam mu to priznao. Samo sam ljutito i u tisini pojeo svoju porciju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

Meni je donedavno najbizarniji kulinarsku poduhvat bio bratov eksperiment sa cokoladom u gulasu. Hteo sam da ga zadavim kad sam video sta je uradio, jer zbog toga sto je najavio gulas u kotlicu nisam doruckovao taj dan, a ta kombinacija mi je zvucala nespojivo. Samo sam verbalno izrazio nezadovoljstvo. Na kraju uopste nije ispalo lose, ali nisam mu to priznao. Samo sam ljutito i u tisini pojeo svoju porciju.


A ima tih fora sa gulašem i čokoladom, pekmezom, slatkim, ali to obično budu prilično male količine u odnosu na kotlić. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Clash said:

Ja volim da probam sve te neobicne kombinacije, ali ima tu bas svega i svacega smuljanog.

Pricao mi je tip  profesionalni kuvar da je jako tesko  odabrati i izmesati u pravom omeru te sastojke koji na oko ne idu zajedno.

Ako se malo zeznes, jedan ukus preuzima sve ostale, ako ne stavis dovoljno dobijes neki ukus koji ces dobiti samo tada i nikada vise.

Ja mislim da mi je on pricao u tom fazonu i za pizzu da ide nesto tipa maksimalno tri stvari da se stavlja na picu jer ostalo sve ubija originalni ukus i daje sasvim nesto drugo.

Zato i taj famozni majonez, ako ga rokas svugde onda ti sve ima ukus na njega. Zasto bi se trudio da imas dobro testo za picu ako ga izmalterišeš majonezom?

Mislim, ko voli ok, ali za mene majonez nije sad neki gastronomski game changer.   

   

 

Zajebano je kad hoćeš stvarno da praviš nešto s majonezom, a ne da ga šljepaš samo preko svega. Baš zato što je ukus koji "preuzima" primat. Npr. pravila sam neki namaz pavlaka, majonez, šunka, mleveni kikiriki (pečeni, ne prženi) i susam. Dok sam pogodila dozu da se ne oseti samo majonez ili kikiriki, trebalo je više pokušaja. 

 

19 minutes ago, Horium said:

A paradajz recimo obozavam u bukvalno svim oblicima. Ako je dobar, mogu da ga jedem kao jabuku. 

 

Same, s tim da ovih dana retko nađem kvalitetan paradajz. Jedva čekam da odem na selo. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Zbog troskova na avokado i skupe kafe, milenijalci i zoomeri ne mogu da se skuce 😞 

Upravo tako.

 

Plus se može zameniti pireom od graška.

1 minute ago, Kooineeperk said:

OK, sam cu da izadjem... 

Po majonez?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Koliko osoba poznajete da su probale i ne vole pihtije? Moje iskustvo kaže da se ljudi dele na dve velike grupe:

Oni koji vole pihtije

Oni koji ne žele da probaju pihtije

 

Taj sam. Ne radi se toliko o ukusu koliko o tome da ja ne trpim želatinasta jela. Forma/tekstura mi jednostavno ne leži (Bilo slano bilo slatko jelo). Može me prevariti možda neka torta/kolač sa baš minimalnim udelom nečeg želatinastog i to je to. Ovo ostalo, pihtije pogotovo, nema šanse. Inače sam zahvalan sad, kao što sam bio i zahvalno dete što se jela tiče: Rekao bih da jedno 97% uobičajenih jela volim, ali tih 3% neću. Videlo se to već kad sam imao 6 ili 7: Ja obožavao džem od kajsija i šljiva, a deda navalio da jedem džem od jagoda, (Koji već na mirisu nisam mogao da smislim), šta ti meni izvodiš, gori si od mame, naterao me da pojedem dva parčeta za dezert posle večere. U pola noći ja se trgnem iz sna i takvu mu peglu bacim po tepihu da mu, što se jela i mene tiče, više nikad nije palo na pamet ni da pokuša ništa jače od blage sugestije (Pihtije i ostale đakonije daleko popularnije nekad nego danas, često je samo stvar generacije rekao bih. Imali smo raspravu ovde vezanu za ratluk, gde mi se čini da je isti slučaj) 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...