Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

od pizza iz kraja, daleko su mi bolje pietra i fabrika. pietra verujem da je od boljih u gradu, mada jako jako retko jedem pice, tako da nemam neki reprezentativan uzorak

Mogu da potvrdim za Fabriku. Par puta porucivali i uvek je bila bas dobra i dobro doputovala 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DameTime said:

Znam da je Botako verovatno greh prema pravoj italijanskoj pizzi, ali ne menja podatak da mi je preukusna 😄 Btw, u poslednje vreme sam se navadila na onu smrznutu vegansku pizzu iz Lidla... 

 

Baciš odgore ljutog kulena, malo slaninice i narendaš tvrdog sira.

Sad sam ogladneo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MilošVB said:

Ne kapiram u čemu je problem, svako jede kako mu se dopada.

 

nije da će iko sprečiti ikoga da jede šta mu se dopada i kako joj/mu se dopada, samo je valjda okej i osuđivati, tj imati negativno mišljenje o nečijem pristupu, isto kao što pohvališ nekoga, baciš 5aka, kada smatraš da je nešto super.

 

mislim, ako stavljaš već majonez na picu, nije da imaš kulinarskog stida, tako da ne bi trebalo ni negativan stav da uzdrma tu klisurinu od majoneza 😬

Edited by uini
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

nije da će iko sprečiti ikoga da jede šta mu se dopada i kako joj/mu se dopada, samo je valjda okej i osuđivati, tj imati negativno mišljenje o nečijem pristupu, isto kao što pohvališ nekoga, baciš 5aka, kada smatraš da je nešto super.

 

mislim, ako stavljaš već majonez na picu, nije da imaš kulinarskog stida, tako da ne bi trebalo ni negativan stav da uzdrma tu klisurinu od majoneza 😬

Težak čovek ovaj vini 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Indig0 said:

Baciš odgore ljutog kulena, malo slaninice i narendaš tvrdog sira.

Sad sam ogladneo.

 

Meni je sasvim i ok ova veganska verzija, ima taj paradajz sos i kačkavalj preko :classic_smile: 

 

15 minutes ago, uini said:

nije da će iko sprečiti ikoga da jede šta mu se dopada i kako joj/mu se dopada, samo je valjda okej i osuđivati, tj imati negativno mišljenje o nečijem pristupu, isto kao što pohvališ nekoga, baciš 5aka, kada smatraš da je nešto super.

 

mislim, ako stavljaš već majonez na picu, nije da imaš kulinarskog stida, tako da ne bi trebalo ni negativan stav da uzdrma tu klisurinu od majoneza 😬

 

Nije okej jer nemaš pravo na to. Neće se nikom uzdrmati klisurina od majoneza, samo si naporan.

Link to comment
Share on other sites

Ima onaj vic...kao pita učiteljica decu na času da kažu jednu rečenicu u kojoj će se pojaviti reč "ananas".

Javi se mali Joca i kaže..."Meni je moja mama jutros kupila ananas na pijaci". 

"Bravo Joco" kaže učiteljica. "ima li još neko da bi probao"

Javlja se mala Neda " Moja mama je meni jutros u Maksiju kupila ananas"

"Bravo Nedo" na to će učiteljica. "Jel ima još neko ko će da kaže jednu rečenicu u kojoj se pojavljuje reč  ananas"

Javlja se mali Mujo.... "Sinoć babo doš'o p'jan iz birtije, majku tuko, a na nas djecu viko"

 

E tako su moje relacije sa ananasom otprilike na nivou malog Muje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uini Koja je poenta zgražavanja ili bacanja petaka na nečiju ishranu? Ne radi se o nekoj životnoj vrednosti - u smislu da li je religiozan, u sekti, glasa za Vučića - niti nekom anticivilizacijskom stavu. Ne, evo sad ću da jurim sve ljude koji ne jedu pečurke i paradajz (jer ih ja jedem) da se zgražavam nad tim. Pointless.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

 

Meni je sasvim i ok ova veganska verzija, ima taj paradajz sos i kačkavalj preko :classic_smile: 

 

 

 

Biljni kačkavalj tog tipa je industrijska hrana, što je baš teška priča. Izbegavaj to ma koliko da ti se dopada.

 

Kakvi ste sa čvarcima? Uz kiseli kupus.

 

Srećom pa imam metabolizam kakav imam inače bih lagano otišao iznad 100kg.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Indig0 said:

 

 

Biljni kačkavalj tog tipa je industrijska hrana, što je baš teška priča. Izbegavaj to ma koliko da ti se dopada.

 

Kakvi ste sa čvarcima? Uz kiseli kupus.

 

Srećom pa imam metabolizam kakav imam inače bih lagano otišao iznad 100kg.

 

 

Cvarci?

Idu uz sve!

:s_d:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Indig0 said:

 

 

Kakvi ste sa čvarcima? Uz kiseli kupus.

 

Srećom pa imam metabolizam kakav imam inače bih lagano otišao iznad 100kg.

 

 

Nije to metabolizam nego te jede neka muka.

Edited by MilošVB
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Indig0 said:

 

 

Biljni kačkavalj tog tipa je industrijska hrana, što je baš teška priča. Izbegavaj to ma koliko da ti se dopada.

 

Kakvi ste sa čvarcima? Uz kiseli kupus.

 

Srećom pa imam metabolizam kakav imam inače bih lagano otišao iznad 100kg.

 

 

Cvarke nisam jeo do neke tipa dvaesprve naravno nisam ni probao. 
Doso kuci pijan neko jutro i u frizideru nista da se prezalogaji osim cvaraka, reko daj jbg nema drugo i od tad su mi omiljena grickalica 😁

 

A crevca jel voli neko ? 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DameTime said:

@uini Koja je poenta zgražavanja ili bacanja petaka na nečiju ishranu? Ne radi se o nekoj životnoj vrednosti - u smislu da li je religiozan, u sekti, glasa za Vučića - niti nekom anticivilizacijskom stavu. Ne, evo sad ću da jurim sve ljude koji ne jedu pečurke i paradajz (jer ih ja jedem) da se zgražavam nad tim. Pointless.

 

ee torAmaux, ne kapiras ti to. tai neki rad

 

😄 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTime said:

@uini Koja je poenta zgražavanja ili bacanja petaka na nečiju ishranu? Ne radi se o nekoj životnoj vrednosti - u smislu da li je religiozan, u sekti, glasa za Vučića - niti nekom anticivilizacijskom stavu. Ne, evo sad ću da jurim sve ljude koji ne jedu pečurke i paradajz (jer ih ja jedem) da se zgražavam nad tim. Pointless.

 

pointless je bilo sta sto pisemo o kosarci, muzici, filmu, ishrani, oj mayou

 

ali ako ponudis svoj stav na xy temu, ne bi trebalo da se ljutis sto neko taj xy stav kritikuje, bezveze mi je i sto ovo pisem.

 

slusas turbofolk & jedes majonez u svoja 4x zida, kul, to je tvoja stvar.

 

tvrdis javno da majonez sve cini ukusnijim [ne cini, naprotiv], treba biti otvoren za kriticko-ismevacko misljenje.

 

nije ovo spomenar sa bezuslovnim srcima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...