Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

5 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Ja na posao i sa posla u rancu nosim laptop koji skupa sa dodatnom opremom i par ličnih stvari košta jedno pet kila minimum, pa svejedno skidam ranac sa leđa i držim ga u ruci dok sam u vozilu GSP-a....Tako da nema razumevanja. :classic_tongue:

par licnih stvari

 

1.jpg

 

Stocic i stolice  na rasklapanje su u drugoj futroli.

 

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Ahaa, misliš na to da ljudi ne skinu ranac s leđa dok ulaze. Delovalo mi je kao da si u fazonu ne đasvi ti se ni što ga nosimo 😄 Onda kapiram, to i mene ume da živcira.

 

Treba rezervisati i poseban krug pakla za ljude koji stoje na vratima sve vreme i ne sklanjaju se kad se vozilo zaustavi na stajalištu. 

 

Pa naravno, ranac na leđima je kao još jedan čovek u gužvi, ne možeš da se provučeš, zakači te čim se onaj ko ga nosi imalo pomeri. Krajnje sebično i neosetljivo je nositi ranac na leđima usred gužve u gsp-u. 

 

6 minutes ago, Kronostime said:

par licnih stvari

 

1.jpg

 

Stocic i stolice  na rasklapanje su u drugoj futroli.

 

:classic_biggrin:

 

kao da ne znaš da sam prestao aktivno da igram pre skoro 15 godina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pre desetak dana, zaustavlja se na Banovom Brdu 53-ka, niko da izađe na toj stanici, a ljudi nabijeni na vratima kao sardine. Dalje od vrata, poprilično komotno. Sve u svemu, u autobusu ima još dosta mesta, samo treba odraditi difuziju putnika.

 

Dve devojke, nekih 18-20 godina, pokušavaju da uđu i mole ljude da se pomere svi po malo ka sredini autobusa kako bu mogle da se popnu.

 

Nisu uspele i ostale su na stanici da čekaju sledeći.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Pa to je to, ljudi su potpuno oblivious. Ja svakodnevno idem 33-om, isprazni se to kod Trošarine, ili baš tad napuni hehe. Ako slučajno silazim negde ranije, obično se nekom razderem: gospođo/gospodine, oprostite na deranžiranju ali MORATE da se pomerite s vrata kako bismo izašli. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Poseban krug pakla za one koji parkiraju na trotoaru i koje boli k...c što deca, starci, žene sa kolicima moraju da silaze sa trotoara na kolovoz samo da bi prošli. 

Kakav krug, poseban pakao za njih. Jedno vreme sam redovno išao na bazen u Košutnjaku i kad izađem iz busa treba da se provučem još sto metara do skretanja. Stalno sam se pitao kako gorepomenuti prolaze tuda od parkiranih automobila a jednom sam i popričao sa nekom mamom koja se patila gurajući kolica. Užas, užas, užas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Išao sam pre neki dan na koncert Roger Watersa i bilo je fenomenalno - gledao sam The Wall u BGu pre 10 godina ili kad već je bilo ali ovo je bilo dosta bolje, deo možda što sam stariji ali mislim da je dobar deo što je setlista bolje sa po nekoliko pesama iz raznih era karijere. Sad 90% vremena samo Pink Floyd puštam. Sinoć je na red došao The Dark Side of The Moon.

 

Sedeo sam onako sam u stanu i pustio glasno, baš je bilo odlično iskustvo. Još kad sam krenuo da razmišljam da su to napravili ljudi mlađi od mene neku godinu, i kako je Roger Watersa uhvatila kriza srednjih godina sa 27-28. Time je naročito ostavila utisak, o ova dva stiha razmišljam od tad - "Every year is getting shorter, never seem to find the time. Plans that either come to naught or half a page of scribbled lines". Ne znam da li je mržnja prejaka reč, ali neverovatno je koliko me iritira kada ljudi imaju vremena/novca/energije da rade nešto korisno/zabavno ali ne urade ništa. Sve se kao neki plan ima i onda "a jbg, iskrslo nešto", ne znam ni ja broj ljudi koji su nam se najavili u goste iz Srbije i onda 2 dana pre otkažu iz glupog razloga da bi posle nedelju dana krenuli da kukaju kako samo sede i ne rade ništa. Gde ovaj moj primer samo mala stvar, sami stihovi govore i o bitnijim stvarima. To je sve što sam hteo da kažem 😄

 

 

 

  • Like 6
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goofy said:

 

Ko ti je ovaj buđavi?

Verovatno u'vatio loptu prvi put u životu zbog slikanja...

 

Sram te bilo... Da ustaneš kad pričaš o Chad Michael Murray-u, da ne kažem Lucasu Scott-u. 

 

Spoiler

 

 

Ja sam i dan danas ubeđena da je on razlog što sam gotivila plavušane iz KKP:) 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Sram te bilo... Da ustaneš kad pričaš o Chad Michael Murray-u, da ne kažem Lucasu Scott-u. 

 

  Hide contents

 

 

Ja sam i dan danas ubeđena da je on razlog što sam gotivila plavušane iz KKP:) 

Nesto ga nisam primetio, doduse ja sam gledao samo zbog Bruk Dejvis 😜

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dragan Mićić said:

Nesto ga nisam primetio, doduse ja sam gledao samo zbog Bruk Dejvis 😜

 

Nemoguće da ne primetiš, kad su oni bili attached to a hip u prvim sezonama. :classic_tongue: Inače, Sophie (Brooke) i Chad Michael (Lucas) su bili u braku, ali se to prilično neslavno završilo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Nemoguće da ne primetiš, kad su oni bili attached to a hip u prvim sezonama. :classic_tongue: Inače, Sophie (Brooke) i Chad Michael (Lucas) su bili u braku, ali se to prilično neslavno završilo.

Ma zezam se za njega. Gledao sam kao klinac vise puta seriju jer su se medju drustvom tada vrtele sezone po cd-ovima. Dobra tinejdz serija. Izgubio sam se kasnije u sezonama i nikada nisam odgledao do kraja. 
 

To za brak nisam znao, a u podsvesti mi je negde da se on izjasnio kao gej. Ne znam da li gresim? 😊

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragan Mićić said:

Ma zezam se za njega. Gledao sam kao klinac vise puta seriju jer su se medju drustvom tada vrtele sezone po cd-ovima. Dobra tinejdz serija. Izgubio sam se kasnije u sezonama i nikada nisam odgledao do kraja. 
 

To za brak nisam znao, a u podsvesti mi je negde da se on izjasnio kao gej. Ne znam da li gresim? 😊

 

Ja sam kao klinka samo njega gledala, seriju nikad do kraja. 😄 I onda sam prošle godine izbindžovala prvih 6 sezona. U stvari, ta serija je valjala dok su Lucas i Peyton bili u priči, tako da nisam gledala dalje. 

 

Hmmm, nisam čula da se izjasnio kao gej, poslednje što znam da se oženio drugi put i još uvek je u tom braku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Išao sam pre neki dan na koncert Roger Watersa i bilo je fenomenalno - gledao sam The Wall u BGu pre 10 godina ili kad već je bilo ali ovo je bilo dosta bolje, deo možda što sam stariji ali mislim da je dobar deo što je setlista bolje sa po nekoliko pesama iz raznih era karijere. Sad 90% vremena samo Pink Floyd puštam. Sinoć je na red došao The Dark Side of The Moon.
 
Sedeo sam onako sam u stanu i pustio glasno, baš je bilo odlično iskustvo. Još kad sam krenuo da razmišljam da su to napravili ljudi mlađi od mene neku godinu, i kako je Roger Watersa uhvatila kriza srednjih godina sa 27-28. Time je naročito ostavila utisak, o ova dva stiha razmišljam od tad - "Every year is getting shorter, never seem to find the time. Plans that either come to naught or half a page of scribbled lines". Ne znam da li je mržnja prejaka reč, ali neverovatno je koliko me iritira kada ljudi imaju vremena/novca/energije da rade nešto korisno/zabavno ali ne urade ništa. Sve se kao neki plan ima i onda "a jbg, iskrslo nešto", ne znam ni ja broj ljudi koji su nam se najavili u goste iz Srbije i onda 2 dana pre otkažu iz glupog razloga da bi posle nedelju dana krenuli da kukaju kako samo sede i ne rade ništa. Gde ovaj moj primer samo mala stvar, sami stihovi govore i o bitnijim stvarima. To je sve što sam hteo da kažem [emoji1]
 
 
 
Solidan je pink floyd, ako voliš progrock ;)
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ja sam kao klinka samo njega gledala, seriju nikad do kraja. 😄 I onda sam prošle godine izbindžovala prvih 6 sezona. U stvari, ta serija je valjala dok su Lucas i Peyton bili u priči, tako da nisam gledala dalje. 

 

Hmmm, nisam čula da se izjasnio kao gej, poslednje što znam da se oženio drugi put i još uvek je u tom braku. 

Pa i ja se secam da sam gledao negde kada ulaze novi likovi. I tu sam se smorio. 
 

E pa mozda sam ga ja proglasio gej likom jer ko bi izabrao plavusu Pejton pored onakve Bruk 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dragan Mićić said:

Pa i ja se secam da sam gledao negde kada ulaze novi likovi. I tu sam se smorio. 
 

E pa mozda sam ga ja proglasio gej likom jer ko bi izabrao plavusu Pejton pored onakve Bruk 😂

 

Meni je Brooke bila strašno toksičan lik. Leyton je baš ono par u pravom smislu te reči, što bi se reklo srodne duše. Uvek mi je ostao u sećanju ovaj citat iz Lucasove knjige:

 

Quote

It was a comet. The boy saw the comet and he felt as though his life had meaning. And when it went away, he waited his entire life for it to come back to him. It was more than just a comet because of what it brought to his life: direction, beauty, meaning. There are many who couldn't understand, and sometimes he walked among them. But even in his darkest hours, he knew in his heart that someday it would return to him, and his world would be whole again... And his belief in God and love and art would be re-awakened in his heart. The boy saw the comet and suddenly his life had meaning.

 

Kao i:

 

Quote

Suddenly it was as if the roar of the crowd, the echo of the final buzzers, the cheers of my teammates were all sounding from 1,000 miles away, and what remained in that bizarre, muffled silence was only Peyton. The girl whose art, passion, and beauty had changed my life. In that moment, my triumph was not a state championship, but simple clarity. The realization that we had always been meant for each other and every instinct to the contrary had simply been a denial of the following truth - I was now and would always be in love with Peyton Sawyer.

 

Edited by DameTime
edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego, na malo ozbiljnije teme. 🙂 Potrebna mi je pomoć oko izrade master rada, tj. ispitanici za istraživanje. Za dve faze, prva je pilot gde se radi (online) kratka procena određenih slika na određenim skalama. Druga faza mi je malo, da kažem, zajebanija, jer se radi uživo, i to u dve podfaze. Te dve podfaze su u razmaku od 7 dana i uključuju upotrebu VR opreme (Virtual Reality). 

 

Za prvu fazu (anketu) mi nije bitno da li ste gejmer, ali za drugu fazu (uživo), preferabilno su mi potrebni gejmeri jer ih teško pronalazim. 🥲 Nije bitno da li igrate svaki dan ili jok, važno mi je da imate nekakvo iskustvo sa takvim okruženjem. 

 

Ako je neko zainteresovan da mi pomogne, prva faza bi se odigrala tokom juna (svakako vrlo brzo), dok bi druga faza (live) bila nekad tokom jula, ili tamo u avgustu. U zavisnosti od toga kad mogu da organizujem prostor na faksu. Na kraju biste naravno dobili debrief (objašnjenje) samog istraživanja + moju beskrajnu zahvalnost + čokoladicu, kafu ili bilo koju sitnicu po želji. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Računaju li se Heroji 3 u gejmerstvo !? :classic_biggrin:

 

Hvala puno na javljanju svakako, ali jedan veliki car će pomoći oko regrutacije gejmera.


Daklem potrebni su mi samo ispitanici za pilot deo, tj. ovu prvu fazu sa procenom slika. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Smrtokapa said:

Pre desetak dana, zaustavlja se na Banovom Brdu 53-ka, niko da izađe na toj stanici, a ljudi nabijeni na vratima kao sardine. Dalje od vrata, poprilično komotno. Sve u svemu, u autobusu ima još dosta mesta, samo treba odraditi difuziju putnika.

 

Dve devojke, nekih 18-20 godina, pokušavaju da uđu i mole ljude da se pomere svi po malo ka sredini autobusa kako bu mogle da se popnu.

 

Nisu uspele i ostale su na stanici da čekaju sledeći.

Ali meni nikada neće biti jasni ljudi koji ulaze pre nego sto su ovi unutra izasli. 

Znaci sacekaj malo, skloni se sa vrata da ljudi izadju. Ja uvek stanem sa strane, zamisli zena sa detetom u kolicima treba da izadje a ja se nabio na vrata. Pa nema smisla nikako

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

Meni je Brooke bila strašno toksičan lik. Leyton je baš ono par u pravom smislu te reči, što bi se reklo srodne duše. Uvek mi je ostao u sećanju ovaj citat iz Lucasove knjige:

 

 

Kao i:

 

 

 Dobro vi devojke ste romanticnije. Obracale ste paznju na dnevnike i pisma 😊

 

Def Lukas i Pejton su bili bolji par, ali kod mene je Bruk broj 1. 
 

Podseti me jos samo da li neko od  njih dvoje umire u nekoj od tih poslednjih sezona?

Edited by Dragan Mićić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dragan Mićić said:

 Dobro vi devojke ste romanticnije. Obracale ste paznju na dnevnike i pisma 😊

 

Def Lukas i Pejton su bili bolji par, ali kod mene je Bruk broj 1. 
 

Podsetime jos samo da li neko od  njih dvoje umire u nekoj od tih poslednjih sezona?

 

Ma jok, Peyton je imala tešku trudnoću u S6 ali je sve ispalo dobro i posle toga se oni više nisu pojavljivali u seriji. Tj. Lucas je imao pojavljivanje u S9 kao neki omaž liku, i on i njegova porodica žive tamo negde happily ever after. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Ma jok, Peyton je imala tešku trudnoću u S6 ali je sve ispalo dobro i posle toga se oni više nisu pojavljivali u seriji. Tj. Lucas je imao pojavljivanje u S9 kao neki omaž liku, i on i njegova porodica žive tamo negde happily ever after. 

Da daa secam se tog porodjaja. Mislio sam da je umrla i da su tako izbacili njen lik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...