Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ah, One Tree Hill, jedno od naivnijih zaluđivanja serijom kao klinac, misleći da gledam srednjoškolsku seriju o košarci 😄

 

Pet sezona kasnije, uredno sam navučen na klasičnu sapunicu, dok nije izgubilo svaki dalji smisao i moje interesovanje.

 

Edited by fillam
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

@fillam Ja sam prošle godine uredno odgledala seriju i to samo prvih 6 sezona, dok je Leyton tu. Dalje me nije interesovalo 😂 Naravno, košarka je bila lep detalj... 

 

Quote

It was a comet. The boy saw the comet and he felt as though his life had meaning. And when it went away, he waited his entire life for it to come back to him. It was more than just a comet because of what it brought to his life: direction, beauty, meaning. There are many who couldn't understand, and sometimes he walked among them. But even in his darkest hours, he knew in his heart that someday it would return to him, and his world would be whole again... And his belief in God and love and art would be re-awakened in his heart. The boy saw the comet and suddenly his life had meaning.

 

Ahh 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kamo sreće da su mnogi bendovi eksplodirali i odradili ceo legacy za manje od npr 10god i ćao zdravo, ne baš da nestanu posle toga, nego samo turneje dok su u formi i ništa objavljivanje novih albuma (U idealnom svetu bi mi tako išlo, pošto ništa nije zauvek, pogotovo kreativni vrhunac autora muzičara). Win-win za publiku bi to bilo: Ne samo odnos kvalitet/godine postojanja, nego i ne bi morali da slušaju naredne albume koji su blago rečeno s' konja na magarca. Isto važi i za druge lumene, npr režisere (Jer nije svako Kubrick ili Ridley Scott ili ko još)

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Marko said:

Kamo sreće da su mnogi bendovi eksplodirali i odradili ceo legacy za manje od npr 10god i ćao zdravo, ne baš da nestanu posle toga, nego samo turneje dok su u formi i ništa objavljivanje novih albuma (U idealnom svetu bi mi tako išlo, pošto ništa nije zauvek, pogotovo kreativni vrhunac autora muzičara). 

 

šta znam, muzička industrija se jednim dobrim delom dovela do ovoga što imamo danas, upravo zbog toga što bendovi ne mogu da zarade lovu od snimanja i prodaje albuma, već moraju da tezgare u obimu i prilikama koji su prikladni njihovoj veličini-popularnosti.

 

meni su albumi neizmerno puno značili kao omladincu; neke vrtim i dan-danas, neke sam (od)bacio nakon par slušanja a neke sam naknadno ubacio u rotaciju.

 

album je pandan izložbi za vizuelnog umetnika. može to da ide i slika po slika ali pravo iskustvo se stiče kada iskusiš ceo paket. onda i koncert ima drugačiji vajb, kada je tu friški album

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da, dobro, to sam možda zaboravio da kažem. Ja malo fantaziram kako bi bilo dobro da su neki kao neki drugi. A to pogotovo jer neke bendove i njihovu priču ne mogu da smislim, jer su sa svime u suprotnosti sa ovima koji su imali takav peak&burst, da je to fenomenalno (Nevezano za staž, ukupne godine nominalnog postojanja itd, zna se za njih - Te i te godine, ti i ti albumi, i to je to).

Link to comment
Share on other sites



Fall Out Boy je vazda bio cringe. Cak i sredinom 00ih.
Jebeni EMO.


Ispalila te neka EMO riba/frajer pa si ovako ispizdeo?

Nemojte Coldplay i Killerse u kos sa Emo retardima...


Uh uh teške reči, baš te trigeovalo [emoji38]

Btw, da si pažljivije čitao umesto da si smišljao šta uvredljivo da dodaš uz EMO video bi zašto su pomenuti, ali nije mi problem da ponovim -

Isti je koš u smislu da su muzički propali su u isto vreme, jureći komercijalni(ji) zvuk, verovatno po nalogu kuća s kojima imaju ugovore [emoji846]


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nemanjaol said:

Bitno je samo imati u vidu da su u pitanju one male ulične kante za reciklažu koje imaju odvojene pregrade, ne oni veliki reciklažni kontejneri koji su posebni za svaki vid otpada.

 

da, to prilično opravdava stvari: male ulične kante za reciklažu, koje imaju odvojene pregrade, idu na deponiju, veliki reciklažni kontejneri, 7x veličanstvenih ukupno, idu na reciklažu.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, fancy said:


 

 


Ispalila te neka EMO riba/frajer pa si ovako ispizdeo?



Uh uh teške reči, baš te trigeovalo emoji38.png

Btw, da si pažljivije čitao umesto da si smišljao šta uvredljivo da dodaš uz EMO video bi zašto su pomenuti, ali nije mi problem da ponovim -

Isti je koš u smislu da su muzički propali su u isto vreme, jureći komercijalni(ji) zvuk, verovatno po nalogu kuća s kojima imaju ugovore emoji846.png


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 

 

Zapravo sam raskinuo jednoj EMO devojci, na moj rodjendan, nakon sto mi je kupila prsten. Taj period. 😅


Meni je samo smetalo sto se Indie uglavnom dozivljavao kao EMO.
Inace ja sam bio bas srednjoskolac u cvatu tog perioda.
Sa jedne strane si imao Strokese, koji iako su bili americki band su bili na neki nacin britanski odgovor za americku mtv mejnstrim kulturu, i sve sto je bilo fensi.
A fala bogu rane 00s su stilisticki najgori mejnstrim ikada. Spoj te mode, ali i mtv pop-rnb muzike, takva splacina tesko da ce ponovo da se ponovi kao dominantna kultura.
Lastavice obrve, bele pantalone, devojke u retard plitkim farmericama, naocare sa svetlim staklima, satirana peglana kosa, ili gel-jez kod muskaraca (i cirokana), grebane farmerice itd itd. Muzika slicno nekusno, zajedno sa spotovima... Poprilicno skromno kvlaitetna produkcija trulog i non-substance r'n'b-a i slicnog popa.

Odgovor na to je bio uglavnom ili indie ili taj power-pop/EMO. Indie su bili ljudi koji su bili mladi i koji su se trudili za prava sebe, nekakvih luzera i nekvoterbekova, neseljaka, nefensera u celom drustvu. Naravno stvar koja se isto prevazilazi. Power-pop je bio samo vapaj usiljeno "depresivnih" osoba da skrenu paznju na sebe. Mogu da kazem da su to bili ljudi koji su samo pizdeli sto nisu bili kvoterbekovi, i zeleli su da neko nasumicno a brzo rokanje gitare bude bitno kao i biti glavni kvoterbek u skoli. Poprilicno slican kurac.

Pa si imao sa jedne strane The Good Charlotte, Jimmy Eat World, Fall Out Boy, Panic at the Disco, Dashboard Confessional (koji je meni bio gotiva tada, da priznam), a malo i Death Cab For Cutie. I dosta su ti bendovi jahali na vajbu Green Day-a.
I sa druge strane su bili ljudi koji nisu toliko zeleli da skrecu paznju na sebe "Luzer sam, emo sam, ali molim vas obratite paznju na mene, gledajte kolko sam lud sa siskama", vec su bili tu kao nekakav mellow.
I tu si imao navedene Strokese, koji su dali vetar u ledja bas svim indie bendovima. Iako su svi ti indie bendovi bili najvise nekakav revival 80s, od synth-popa, post-punka, ali i neke alternative 90ih
I onda ta paleta od:
-  Coldplay-a, koji je po sopstvenom priznanju C. Martina bio toliko pod uticajem npr Travis-a (meni jako dragog benda), da on sam kaze da nikad ne bi bilo Coldplay-a kao benda da nije bilo Travis-a.
- Killersa - koji su su pojavili maltene britanski bend, kojima su Strokesi dali sampouzdanje da americki bend moze da uradi nesto bez da bude Green Day ili nekakav pop/rnb. Oni su uhvatili talas, bas brit new wave-a, synth pop-a. Od Smithsa, preko ranih Depeche-a, The Carsa, The Cure-a.
(kad pomenuh Travis kao bend, solidno ne mnogo veliki bend, ali pored te anegdote za Coldplay, malo je poznata anegodta da su na prvoj svirci Killersi, pre 10,15 ljudi kao jednu od pesama svirali bas cover Travis pesme. Pa je Travis kao takav, bendic, zapravo bitan za 2 benda, koja su 10,15,20 godina kasnije psotali najveci koncenrtni bendovi na svetu).
- Kasabian koji je bio psihodelicniji nastavak Oasis-a
- Foo Fighters, jako je posteno reci da je to Nirvana namazana na britanski tost.
- KOL - koji je krenuo kao nekakav punk, underground band
- Muse - koji je sacekao malo tu alternativu sa elektronikom, da bi oni kao nekakav "neozbiljniji Radiohead" dobili vise na smisla

Pa onda Stereophonics je tu bio, The Kooks... Franz Ferdinand itd itd

I na kraju dana, svi mi koji smo bili za ovu drugu struju, smo dozivljavali stavljanje prve struje zajedno sa drugom... pa recimo ovako "Nemoj bre to da radis, to je kao da mi stavljas Scotty doesn't know zajedno sa Smiths-ima i There is a Light That Never Goes Out"

Inace sam imao mp3, u kojima su bila 2 foldera, muzika iz OTH i The O.C. Svaka pesma. 😄

Link to comment
Share on other sites

Vidim juče vest da je Matteo Messina Denaro uhapšen posle 30g bekstva. Na momenat pomislim mora da mu to dođe neki rekord. A onda se setim da proverim koliko li su dugo begunci bili Bernardo Provenzano (1963-2006) i Salvatore Lo Piccolo (1983-2007)

 

Hiding like a boss

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

da, to prilično opravdava stvari: male ulične kante za reciklažu, koje imaju odvojene pregrade, idu na deponiju, veliki reciklažni kontejneri, 7x veličanstvenih ukupno, idu na reciklažu.

 

Ma nije stvar u opravdavanju.

 

Nego da se oni koji kod kuće odvajaju otpad i nose u one velike kontejnere ne obeshrabre i krenu razmisljanjem da nema uopste poente bilo šta raditi.

 

A oni koji su nosili u male, sad znaju kakvo je stanje. Tj treba nositi u one veće, jebiga  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...