Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Just now, DameTime said:

Kronose, fore su ti toliko loše da su zapravo dobre. Obrnuo si igricu :classic_laugh:

Khm, ja mu samo napomenuh na sta da obrati paznju - da ne zadje u zabran kod mene i kuma mi.

Nesporazumi se na vreme resavaju.

:classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

 

Svestranost je kad uspeš duže vreme da se zadržiš u jednom žanru, kad ovako skačeš sa žanra na žanr to sugeriše lutanje. 

 

A odakle si izvukla taj kriterij? Jel to po Dejmicinom Jevandjelju? Koliko dugo treba da se zadrzi u svakom zanru da bi muzicar bio svestran? Dve godine? Dva albuma minimum?
Tesko izvodljivo u eri singlova, rimejkova i kratkih videa.

 

Breskvica je isporucila na svakom izazovu pred kojim se nasla.

 

21 minutes ago, Kronostime said:

Bas si nasao gde ces da se "omrsis"...

 

:default_coffee:

 

E, pa ne bih se ni najmanje bunio naravno, da njoj pripadne cast da me razdevici (insert pedobear), ali na pogresnom si tragu cini mi se...
Sad su meni kao samo vrh cice ciljna grupa, pa zbog toga ostadoh suvog kurca. 

Ne brini za moj seksualni zivot.

Link to comment
Share on other sites

|

3 minutes ago, RatzenStadt said:

 

A odakle si izvukla taj kriterij? Jel to po Dejmicinom Jevandjelju? Koliko dugo treba da se zadrzi u svakom zanru da bi muzicar bio svestran? Dve godine? Dva albuma minimum?
Tesko izvodljivo u eri singlova, rimejkova i kratkih videa.

 

Breskvica je isporucila na svakom izazovu pred kojim se nasla.

 

 

E, pa ne bih se ni najmanje bunio naravno, da njoj pripadne cast da me razdevici (insert pedobear), ali na pogresnom si tragu cini mi se...
Sad su meni kao samo vrh cice ciljna grupa, pa zbog toga ostadoh suvog kurca. 

Ne brini za moj seksualni zivot.

Kad malo bolje razmislim - ti i @DameTime ste k`o stvoreni jedno za drugo.

Momak mlad, prav, krotak (khhhhh), devojka ista (kahhhhhhhh)  - zasto ne?

Spoiler

 

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RatzenStadt said:

A odakle si izvukla taj kriterij? Jel to po Dejmicinom Jevandjelju? Koliko dugo treba da se zadrzi u svakom zanru da bi muzicar bio svestran? Dve godine? Dva albuma minimum?
Tesko izvodljivo u eri singlova, rimejkova i kratkih videa.

 

Breskvica je isporucila na svakom izazovu pred kojim se nasla.

 

Iznosim svoje mišljenje, kao što ti iznosiš svoje. Pls nemoj da vadiš pasivno-agresivni pištolj jer nam se ne sviđa ista riba 😄 što bi zapravo bilo kontra-indikativno pošto smo oboje strejt jelte.

 

Izvlačim iz iskustva praćenja mnogih muzičkih zvezda koje su plivale kroz žanrove... Brrreskvica je oličenje hiperprodukcije danas, nešto kao Beyonce za siromašne na domaćem tržištu... Snimaj sve, dabogda mi preselo. Versatilnost u smislu promene žanra je super, ali najćešće dolazi postepeno, progresijom i muzičkim razvojem samog izvođača. Dobar primer su Miley Cyrus i Demi Lovato koje su iz Diznija preko laganog popa prešle u rok žanr. Ili Christina Aguilera koja se iz popa vratila svojim korenima i latino melosu...

 

Šteta je za Anđelu jer je stvarno talentovana devojka, bez obzira na ovu priču oko Kosova i PZE. Otkako su je uhvatili ovi iz Generacija Zed produkcije, izbacuje pesme na mesec dana i one otprilike traju isto toliko. Paradoksalno je da su i ona i Voyage bili bolji zajedno nego što su odvojeno.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Iznosim svoje mišljenje, kao što ti iznosiš svoje. Pls nemoj da vadiš pasivno-agresivni pištolj jer nam se ne sviđa ista riba 😄

 

Evo, ponovo iscitavam svoj prethodni upis i stvarno deluje pasivno-agresivno. 
Nisam iziritiran, niti mi je bila namera da tako zvucim. Samo je nesrecno koncipiran komentar.

 

12 minutes ago, DameTime said:

što bi zapravo bilo kontra-indikativno pošto smo oboje strejt jelte.

 

Sebe bih pre opisao kao heterofleksibilnog.
 

12 minutes ago, DameTime said:

Izvlačim iz iskustva praćenja mnogih muzičkih zvezda koje su plivale kroz žanrove... Brrreskvica je oličenje hiperprodukcije danas, nešto kao Beyonce za siromašne na domaćem tržištu... Snimaj sve, dabogda mi preselo. Versatilnost u smislu promene žanra je super, ali najćešće dolazi postepeno, progresijom i muzičkim razvojem samog izvođača. Dobar primer su Miley Cyrus i Demi Lovato koje su iz Diznija preko laganog popa prešle u rok žanr. Ili Christina Aguilera koja se iz popa vratila svojim korenima i latino melosu...

 

Šteta je za Anđelu jer je stvarno talentovana devojka, bez obzira na ovu priču oko Kosova i PZE. Otkako su je uhvatili ovi iz Generacija Zed produkcije, izbacuje pesme na mesec dana i one otprilike traju isto toliko. Paradoksalno je da su i ona i Voyage bili bolji zajedno nego što su odvojeno.

 

A meni se cini da ona (osim izvedbe, tj "egzekucije") ima malo do ni malo uticaja i prava glasa na njeno stvaralastvo. 
Vise mi je kao Tejlor Svift, iako i nju gotivim, u smislu da deluje kao sinteticki generisana umetnica.
Shakira je isto bila kao soft rok muzicarka, pogotovo na svojim pocecima u Kolumbiji, da bi prodala dusu muzickim mogulima kojima ce doneti pare/klikove, a njoj sleduje popularnost (posledicno i pare, jelte). Veruem da je ista stvar sa Breskvicom, ili jos gora, poput juznokorejske muzicke scene sa njihovim cuvenim idolima, samo "za siromasne" ofc.

 

10 minutes ago, Kronostime said:

To rece i princ Rastko pred put na Peloponez onomad.

:classic_biggrin:

 

 

Nznm nista o tome. Ispricaj mi vise. Ozb 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Breskvica je isporucila na svakom izazovu pred kojim se nasla.

 

 

Šta znači isporučila? Devojka uglavnom tezgari, plus je redovno u falšu dok to radi. Svakako ima sluha, ume i lepo da otpeva stvari, ali peva sve što joj se ponudi/proda. 

 

Meni lično nema tu ništa ni umetnički ni svestrano, s obzirom da nikako ne učestvuje u pravljenju sopstvene muzike, pisanju tekstova, aranžmanima, nego, kao i mnogi drugi - evo ti par iljada evra, napravi mi pesmu

 

Ništa impresivno, sad se samo opredelila za turbofolkčinu, jer to ima prođu kod klinčadije i širih masa.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, RatzenStadt said:

Evo, ponovo iscitavam svoj prethodni upis i stvarno deluje pasivno-agresivno. 
Nisam iziritiran, niti mi je bila namera da tako zvucim. Samo je nesrecno koncipiran komentar.

 

Ma sve ok, inače nisi pasivno agresivan, zato mi je bilo malko čudno. :classic_smile:

 

36 minutes ago, RatzenStadt said:

A meni se cini da ona (osim izvedbe, tj "egzekucije") ima malo do ni malo uticaja i prava glasa na njeno stvaralastvo. 
Vise mi je kao Tejlor Svift, iako i nju gotivim, u smislu da deluje kao sinteticki generisana umetnica.
Shakira je isto bila kao soft rok muzicarka, pogotovo na svojim pocecima u Kolumbiji, da bi prodala dusu muzickim mogulima kojima ce doneti pare/klikove, a njoj sleduje popularnost (posledicno i pare, jelte). Veruem da je ista stvar sa Breskvicom, ili jos gora, poput juznokorejske muzicke scene sa njihovim cuvenim idolima, samo "za siromasne" ofc.

 

Pa da, Breskvica skoro uopšte nema uticaja na stvaranje muzike koju izvodi... U tom smislu je ne bih poredila sa Swift koja ipak sama piše svoje albume, radi na muzici a tekstovi se već podrazumevaju. Dobar primer kantautorke trenutno je i Olivia Rodrigo...

 

Dok Breskva samo peva to što napišu polu-talentovani (ako i toliko) Marko Moreno i Henny. Doduše sad se preorijentisala na taj turbo-folk sa početka 2000ih jer valjda ljudi osećaju nostalgiju za tim - ne znam kako kad je dosta njene publike tada bilo u pelenama. :lol_2:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Ma sve ok, inače nisi pasivno agresivan, zato mi je bilo malko čudno. :classic_smile:

 

 

Pa da, Breskvica skoro uopšte nema uticaja na stvaranje muzike koju izvodi... U tom smislu je ne bih poredila sa Swift koja ipak sama piše svoje albume, radi na muzici a tekstovi se već podrazumevaju. Dobar primer kantautorke trenutno je i Olivia Rodrigo...

 

Dok Breskva samo peva to što napišu polu-talentovani (ako i toliko) Marko Moreno i Henny. Doduše sad se preorijentisala na taj turbo-folk sa početka 2000ih jer valjda ljudi osećaju nostalgiju za tim - ne znam kako kad je dosta njene publike tada bilo u pelenama. :lol_2:

 

782578789c60ff95c9f9db701dfac609.gif

 

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, fillam said:

 

Šta znači isporučila? Devojka uglavnom tezgari, plus je redovno u falšu dok to radi. Svakako ima sluha, ume i lepo da otpeva stvari, ali peva sve što joj se ponudi/proda. 

 

Meni lično nema tu ništa ni umetnički ni svestrano, s obzirom da nikako ne učestvuje u pravljenju sopstvene muzike, pisanju tekstova, aranžmanima, nego, kao i mnogi drugi - evo ti par iljada evra, napravi mi pesmu

 

Ništa impresivno, sad se samo opredelila za turbofolkčinu, jer to ima prođu kod klinčadije i širih masa.

 

Pa ne znam, lepo ju je gledati i slusati. Nemam ti ja tako ostro oko za analizu umetnickog dela.
Sto se mene tice, lepa je, lepo peva, ima dobar nastup, ekspresivnost, scenski/plesni performans, a oprobala se u nekoliko zanrova, uspesno.

Svestan sam ja koliko ona ucestvuje u kreiranju svoje muzike, rekao sam to u mom proslom upisu. Ne ocekujem da pise melodicne pesme kao Lana del Rey.

 

41 minutes ago, Kronostime said:

782578789c60ff95c9f9db701dfac609.gif

 

:s_d:

 

 

Gazda, koliko imas godinica? TLinaest? 😄 

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Nema više uinija i Safeta,ali možda ipak bude nekog kome je stalo da pročita.

 

Quote

40 godina od izlaska albuma „Katarina II“: U potrazi za izgubljenim remek-delom novotalasne generacije

https://nova.rs/kultura/40-godina-od-izlaska-albuma-katarina-ii-u-potrazi-za-izgubljenim-remek-delom-novotalasne-generacije/

Pa,srećan 40.rođus Katarini II i 65.Margiti (juče)
 

:heart:

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...