Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Oni koji muce zivotinje su najvece picke. Ja bih mu napravio pakao od zivota. Sacekas novu oluju pa mu recimo iseces struju. Oluja kriva.

 

Tako jednom, dva puta nedeljno.

 

Istovremeno na primer ispraznis djubre preko ograde. Oluja donela.

 

Ako postoji neki benefit zivota u mafijaskoj drzavi to je taj - ako neko takav resi da se izivljava na tebi, pokazes mu da mozes i ti na njemu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Oni koji muce zivotinje su najvece picke. Ja bih mu napravio pakao od zivota. Sacekas novu oluju pa mu recimo iseces struju. Oluja kriva.

 

Tako jednom, dva puta nedeljno.

 

Istovremeno na primer ispraznis djubre preko ograde. Oluja donela.

 

Ako postoji neki benefit zivota u mafijaskoj drzavi to je taj - ako neko takav resi da se izivljava na tebi, pokazes mu da mozes i ti na njemu.

Ovo nije dobro ostarilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lik je teška pička i definicija zavisti i ljubomore. Počeo je da se kurči pre četiri, pet godina kada je ušao u stranku ovog psihopate i postao nekakav odbornik. 

 

Ispizdeo je recimo ove godine, kada su bile ove oluje što nisam imao štete na plastenicima. 

 

Za mačka se borimo ma koliko koštalo. Za mene ima ogromnu vrednost jer sam ga pokupio kada sam se vraćao u Srbiju i počinjao neki svoj život ispočetka ovde.

  • Like 2
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Možda je predrasuda ali ja zaista mislim da su ljudi koji muče životinje teški bolesnici i da ih samo strah od krivične sankcije sprečava da to isto rade i ljudima i mislim da propisi za takva dela moraju da budu mnogo oštriji.

 

To je naučno dokazano. Ako nekon nakon određenih godina muči životinje, podmeće požare i još nešto treće, ne mogu da se setim sad, u pitanju je garantovano psihopata. Ne mogu da se setim tačno ni za koje godine se računa da je dete u stanju da razume da nanosi bol, odavno sam čitao, ali to je fakat, nije to samo tvoje mišljenje i svakako nije predrasuda.

 

Što se mene tiče, iskreno se plašim situacije u kojoj bi mi neko povredio mačku, jer mislim da bih bio u stanju da ubijem. Ljudi jesu govna, virus na planeti. Naravno ne svi, ali samo ljudi imaju kapacitet da budu istinski definicijski zli, samo ljudi kapiraju da nanose bol i to čine svesno. Životinje imaju nagone, one ubijaju da bi preživele. Samo čovek povređuje i ubija iz obesti, iz zabave.

 

Strašno mi je žao @Indig0, kud me navede put da čitam ovo. Saosećam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Indig0 said:

Lik je teška pička i definicija zavisti i ljubomore. Počeo je da se kurči pre četiri, pet godina kada je ušao u stranku ovog psihopate i postao nekakav odbornik. 

 

Ispizdeo je recimo ove godine, kada su bile ove oluje što nisam imao štete na plastenicima. 

 

Za mačka se borimo ma koliko koštalo. Za mene ima ogromnu vrednost jer sam ga pokupio kada sam se vraćao u Srbiju i počinjao neki svoj život ispočetka ovde.

 

Ako treba bilo kakva pomoc finansijske prirode za njegov oporavak vrlo rado cu pomoci. 

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Indig0 said:

 

Hvala ti ko bratu, kao da si pomogao. Finansije mi nisu problem.


Nema na cemu drug. Sestra i ja smo bas ekstremno osjetljivi na macke. Od malena smo bili okruzeni istima u avliji kod majke rahmetli i skoro svaki dan dolazili kod nje da se igramo i hranimo ih. Mi smo 2018. udomili jednog britanskog kratkodlakog macka preko FB grupe. On je nazalost genetski imao problem sa srcem, bio jako miran i smetala mu buka i frka, a kompleksasica od koje smo ga udomili ga je kupila od jednog uzgajivaca u Becu (fazon kupovanja macaka nikad u zivotu necu ni shvatit ni prihvatit) i pored njega imala jos jednog snow bengala (takodjer kupljen, klasicno lijecenje kompleksa kupovanjem rasnih macaka) koji mu je bio karakterom susta suprotnost. Nakon nekih godinu dana poceo je imati probleme sa povracanjem, mi smo ga vodili veterinaru al posto smo oboje tad bili studenti i nedovoljno zaradjivali nismo mogli platiti sve pretrage. Negdje polovinom novembra 2019. mu se stanje bas pogorsalo i poceo se sakrivati po kuci jer je bio bas lose. Srecom tu noc ja nisam zaspao jos jer sam cekao neku kosarku i cuo sam ga kako se muci da dise. U Austriji ima hitna pomoc za ljubimce koja je bas skupa (sam dolazak je oko 100 eura, a sve usluge veterinara su tad 2 ili 3 puta skuplje od “normalne” cijene), to smo nazvali i rekli da ne mozemo sve platiti al da ih molimo da dodju jer nam je macak bas lose. Oni su srecom prihvatili i dosli, odveli smo ga u tu dezurnu veterinarsku stanicu gdje mu je veterinarka dala sve potrebne terapije i poceo se stabilizovati. Trebao je prenociti u inkubatoru no kako je imao slabo srce jednostavno nije izdrzao sav stres i umro je kroz nekih pola sata. Troskovi su bili bas visoki za nasa tadasnja primanja no i tu su nam izasli u susret da platimo na rate. Oboje smo nakon toga bili bas dugo ko pregazeni i do dana danasnjeg si nismo oprostili to. 
 

Srecom u augustu 2020. smo preko jedne sestrine prijateljice udomili novog macka dok je jos imao 2 mjeseca. On dan danas zivi s nama. Hranimo ga najboljom mogucom hranom i srecom jako je zdrav. Sad je vec velika macorcina

 

Evo ga:


 

Spoiler

spacer.png

 

 

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

 

  • Like 2
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Životinje imaju nagone, one ubijaju da bi preživele. Samo čovek povređuje i ubija iz obesti, iz zabave.

 

Ovo nije tacno. Orke npr. ubijaju i siluju iz zabave.

 

Nego, kad ste vec pokrenuli temu, da kazem da imam sest macica starih oko 15-20 dana, u raznim bojama. Ako je neko zeljan da udomi makar jedno, slobodno nek' se javi. Novi Sad...

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Indig0 said:

Neko od komšija slomio vilicu mom mačku ( sedam godina, pokupio ga iz kutije na nekoj raskrsnici kao mače), veterinar predložio da ga uspavamo.

 

Moji me poterali do stana da ne bih nekoga odrobijao a već znam ko je sposoban da to uradi. Prošli put mi je otrovao psa bacivši meso preko ograde. Ograđeno dvorište, nikad nije izašao van njega.

 

Hteo sam starim opelom karavanom kojeg koristim za prenos tereta da mu razjebem novu ogradu što je postavio ali moji ga spasiše danas.

Ćale sakrio ključeve.


Prvo sto uradis je da se na neki nacin uveris da je covek definitivno kriv. Da ne gresis dusu. Kada to uradis ako se ispostavi da je stvarno kriv onda napravis sebi hobi od "vracanja duga". Te impulsivne reakcije su glupost, na kraju moras da platis i tu ogradu i svoj auto, i imas "awkward" situaciju svaki put kad ga sretnes. Takve stvari se rade metodicno i lagano. Za pocetak na prvu loptu sve mora biti u redu, zdravo komso kako je komso i tako to. Onda informacije, informacije su kljuc, jeftine kamere SA MIKROFONOM sa aliekspresa postavljenje na tvojoj kuci odradjuju top posao, da ne idem sad u snifovanje wifi paketa jer je to malo komplikovanije, ali i to mozes da naucis ocas posla ako imas volje. Audio snimke je recimo vrlo lako preslusati, mikrofon se pali samo ako zvuk prelazi odredjenu jacinu, onda sve te zvukove prebacis u neki plejer pustis ih na 4/5 puta vecu brzinu i preslusa za pola sata dok radis nesto za racunarom svoje, ako ti se nesto ucini zanimljivim zastanes, cujes ponovo u normalnoj brzini i imas uvid u neciji zivot, jer ljudu ne ocekuju da ih neko slusa u takvim situacijama. 

Onda sebi postavis granicu do koje ides, jer mozes da se igras sa njim/njima, a mozes i da im se useres u zivot, svakako je neko ko je sposoban da muci macku/psa zasluzio sve sto mu sleduje. Postoji nebrojano stvari koje mozes da uradis. Emocije, ljubomora, finansije i tako to su uvek prva stvar, ali i najekstremnija, tu uvek imas i drustvene mreze i "cathfishing". Onda imas cinjenicu da svaka gradjevinska konstrukcija ima svoju slabost, tu ti je gugl prijatelj, malo vise vremena, malo truda i opreznosti i malo strpljenja i kineski zid moze pasti. Dexpan recimo u mali otvor pretvori betonsku stazu u lomljene kekse, sitne sadnice trave po behatonu i iz fugni raste kao ludo. Automobili su posebno osetljivi i skupi za krpljenja i popravke, tu mozes bukvalno da se igras do mile volje, recimo kineska pracka, kockice leda, duboka noc, kisa napolju i bum bum, ujutro nikakvog dokaza samo talasi na limariji. Dalje drvece, cvece, trava to je najlakse unistiti hemijom, travnjak lep se unakazi sa dve krtice koje uhvatis negde na polju ocas posla, ali ako imas svoj travnjak krtice ne znaju koji treba da uniste. Ako imaju psa usitnjene kocke za supu prosute po njihovom dvoristu ce naterati psa da ga prekopa celog u potrazi za izvorom mirisa. 

Uglavnom, mozda se i ne treba svetiti, ali ako odlucis to da radis radi to sa stilom i do kraja. I naravno sta god da guglas vpn obavezno. 

Edited by fedor
  • Like 1
  • WOW 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fedor said:


Prvo sto uradis je da se na neki nacin uveris da je covek definitivno kriv. Da ne gresis dusu. Kada to uradis ako se ispostavi da je stvarno kriv onda napravis sebi hobi od "vracanja duga". Te impulsivne reakcije su glupost, na kraju moras da platis i tu ogradu i svoj auto, i imas "awkward" situaciju svaki put kad ga sretnes. Takve stvari se rade metodicno i lagano. Za pocetak na prvu loptu sve mora biti u redu, zdravo komso kako je komso i tako to. Onda informacije, informacije su kljuc, jeftine kamere SA MIKROFONOM sa aliekspresa postavljenje na tvojoj kuci odradjuju top posao, da ne idem sad u snifovanje wifi paketa jer je to malo komplikovanije, ali i to mozes da naucis ocas posla ako imas volje. Audio snimke je recimo vrlo lako preslusati, mikrofon se pali samo ako zvuk prelazi odredjenu jacinu, onda sve te zvukove prebacis u neki plejer pustis ih na 4/5 puta vecu brzinu i preslusa za pola sata dok radis nesto za racunarom svoje, ako ti se nesto ucini zanimljivim zastanes, cujes ponovo u normalnoj brzini i imas uvid u neciji zivot, jer ljudu ne ocekuju da ih neko slusa u takvim situacijama. 

Onda sebi postavis granicu do koje ides, jer mozes da se igras sa njim/njima, a mozes i da im se useres u zivot, svakako je neko ko je sposoban da muci macku/psa zasluzio sve sto mu sleduje. Postoji nebrojano stvari koje mozes da uradis. Emocije, ljubomora, finansije i tako to su uvek prva stvar, ali i najekstremnija, tu uvek imas i drustvene mreze i "cathfishing". Onda imas cinjenicu da svaka gradjevinska konstrukcija ima svoju slabost, tu ti je gugl prijatelj, malo vise vremena, malo truda i opreznosti i malo strpljenja i kineski zid moze pasti. Dexpan recimo u mali otvor pretvori betonsku stazu u lomljene kekse, sitne sadnice trave po behatonu i iz fugni raste kao ludo. Automobili su posebno osetljivi i skupi za krpljenja i popravke, tu mozes bukvalno da se igras do mile volje, recimo kineska pracka, kockice leda, duboka noc, kisa napolju i bum bum, ujutro nikakvog dokaza samo talasi na limariji. Dalje drvece, cvece, trava to je najlakse unistiti hemijom, travnjak lep se unakazi sa dve krtice koje uhvatis negde na polju ocas posla, ali ako imas svoj travnjak krtice ne znaju koji treba da uniste. Ako imaju psa usitnjene kocke za supu prosute po njihovom dvoristu ce naterati psa da ga prekopa celog u potrazi za izvorom mirisa. 

Uglavnom, mozda se i ne treba svetiti, ali ako odlucis to da radis radi to sa stilom i do kraja. I naravno sta god da guglas vpn obavezno. 

Imas li nesto protiv sipaca?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Ovo nije tacno. Orke npr. ubijaju i siluju iz zabave.

 

Nego, kad ste vec pokrenuli temu, da kazem da imam sest macica starih oko 15-20 dana, u raznim bojama. Ako je neko zeljan da udomi makar jedno, slobodno nek' se javi. Novi Sad...

Pre ce se macici udomiti od tebe.:default_coffee:

 

Nego, @fedor Imam neke nesuglasice sa komsijom, pa ako si slobodan da navratis....:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

I ja imam (tj. devojka) jedno, spasli smo ga iz podruma, mislimo da ga je majka odbacila... trazimo nekoga da ga uzme posto vec ima dva odrasla macka u stanu.

 

376861320_714540204030673_29604155047678

 

Crna maca 🥹 Ja nisam sigurna da li bi mi stanodavci dozvolili da držim mače u stanu, ali pitaću ih. Udomila bih ga ako je njima okej. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

 

Ofarbaću ga u crveno, plavo i belo :classic_happy:

 

Kad si kod toga, da li znate da je danas dan zastave i da li primetite kako ga opet na silu obeležavaju? Kače na tako random mesta da ja ne mogu da verujem. 😄
Kad se setim i pre godinu, dve kad su naložili masu pa su svi nešto kao kačili zastave na terase. Ove godine doduše nema toga, preseo im parizer izgleda svima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...