Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, 40Wins said:

 

Nema sta, da vodis zenu na koncert Sase Kovacevica da se oduzis. 

Jbg, ja dovodim jednu pa drugu babu po potrebi u Beograd, ali sve nam razbija koncepciju sto zena ne moze da radi remote bar 2 dana nedeljno, zbog debilnog HR direktora, pa ne moze da udje u kucu pre 18, 18:15.

 

Sto bi reko Barkli, valjda ce biti lakse kad deca porastu.

Неће, брате, тад ћеш их возити на тренинге и секције. Контам да једино буде лакше када се разболе.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Knipex said:

Davno sam naučio da uz pravu picu ne ide ništa od dodataka. Italijanski restoran, gazda a ujedno i glavni kuvar italijan. Nas trojica i poručili svi različite pice. Inače ne volim do dodajem ništa, ali poče kolega da se buni gde je kečap pa gde je kečap. Zove on konobara a mene stariji kolega munu ispod stola i namigne mi, pazi sad. Posle 2-3 min dolazi gazda. Pojma nemam šta je on ovom sve izdeklamovao na italijanskom. Trajalo je to dobrih par minuta. Kolega se zacrveneo od stida. Na kraju nam je stariji kolega objasnio da je kod njih to svetogrđe i da se pica jede onakva kako je napravljena.

 

Kad budem jeo picu u italijanskom restoranu koji mi je spremio italijanski majstor, sigurno mi nista nece trebati on top. edit: jeo sam u Milanu, random mesto, stvarno je drugacija. 

 

Ovako, sa domacim "majstorima", sa nogu kupljena, mora makar kecap 😄 

 

Kad smo vec kod pice, koja vam je najbolja a da rade i dostavu? BigPizza i Caribic stop! 🙂 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Moje prvo iskustvo sa Italijanskom pizzom je bilo na srednjoškolskoj ekskurziji: Severni deo zemlje tura od 5 dana. (Venecija, Firenca, Verona, Bolonja, Parma i Ravena. Jbg, bili na severu, a ništa Milano, Torino, Đenova itd, al' za 5 dana i ovo je bilo dosta). Kako god, nakon isprva nekoliko šokantnih iskustava sa cenom pića i hrane u onim lokalima odmah u centru, odlučimo mi u Veroni da malo zapešačimo dalje od centra i nađemo neki lokalni restoran, i zbog cena i za svoju dušu. U toj piceriji u koju smo seli jedno 10-15 min peške od centralnog trga, konačno prava stvar bez da te oderu (Engleski koji prosečni lokalci pričaju je bio smešan kao što je verovatno i danas, no to se i očekivalo). Eto, sa 17-18 smo naučili lekciju koja i dan danas važi za većinu turista rekao bih, gde god, a što se tiče turizma i hrane: A to je da samo treba ići što dalje od centra i izvikanih mesta...

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja uvek uzimam iz Pizza Bara mada se ovi iz starog dela grada uglavnom kunu u Botako, jeo jednom na Vračaru, korektno ali ništa spec.

 

botako je baš ona klasična srbska pizza, narokana svim nadevima do besmisla. bar je tako bilo pre 5-6 godina a i često prođem tuda, pa mi vizuelno izgledaju isto.

od pizza iz kraja, daleko su mi bolje pietra i fabrika. pietra verujem da je od boljih u gradu, mada jako jako retko jedem pice, tako da nemam neki reprezentativan uzorak

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1. Trattoria Campania

2. Bella Napoli

3. Guli

 

inače pizza bi trebalo da je iz Kampanije / Napulja, i trebalo bi da je prave majstori obučeni po napuljskoj školi. Ostalo po Italiji su varijacije, kao i po Evropi i svetu, pa što se više udaljavaš od Napulja, manja je šansa da ćeš da zabodeš pravu picu.

 

edit: majonez, kečap, sintelon, kajmak i ananas neću da komentarišem.

 

Spoiler

poster,504x498,f8f8f8-pad,600x600,f8f8f8

 

 

Edited by freethrow
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa, bolje ste gradove videli u odnosu na ove koje niste.

 

Možda ali to ja i ti znamo danas. Klincima u srednjoj je sve samo daj što više sada odmah. Pogotovo jer je nekoliko sati spavanja u proseku dosta na tim ekskurzijama. Tako da smo gunđali malo što nismo videli nijedan od 3 najveća grada del Nord. Ja sam se lagano noću kupao na Lidu tamo kod Venecije (April bio), pa sam maštao kako bi bilo lepo da se bućnem i na drugoj strani, da li baš u Ligurskom ili Tirenskom nije mi bilo bitno. Za Milan i Torino masa se ložila zbig shoppinga, Milana/Intera i Juvea...

 

27 minutes ago, uvrnuto said:

U NS se baš lože na pice sa fermentisanim testom, 10 lokala je otvoreno na taj fazon

Najboljija je zamrznuta pica iz Linde. Dodaš još dva, tri kolutića nečeg po želji, rokneš u rernu, posle dodaš majoneze i datebogvidi

 

Najbolja pizza je ona koja ti najbolje legne tog dana. Ponekad to bude ta smrznuta sa majonezom, (ne baš), nekad ona iz omiljene picerije, a retko kad neka iz onih najizvikanijih mesta...

Edited by Marko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, freethrow said:

1. Trattoria Campania

2. Bella Napoli

3. Guli

 

inače pizza bi trebalo da je iz Kampanije / Napulja, i trebalo bi da je prave majstori obučeni po napuljskoj školi. Ostalo po Italiji su varijacije, kao i po Evropi i svetu, pa što se više udaljavaš od Napulja, manja je šansa da ćeš da zabodeš pravu picu.

 

edit: majonez, kečap, sintelon, kajmak i ananas neću da komentarišem.

 

  Reveal hidden contents

poster,504x498,f8f8f8-pad,600x600,f8f8f8

 

 

Pa e, baš je to poenta, pojam prava "italijanska" pizza baš i ne postoji.

 

Meni definitivno Napoli style jeste omiljeni, i to u 95% slučajeva margarita (eventualno sa dodatkom 'nduja-e - "kulen" iz Kalabrije, ali mekan, praktično ima teksturu paštete, ako naletite obavezno probajte).

 

Ali neću biti neki pizza snob, tako da definitvno i pizza Romana može biti dobra (tanko, hrskavo testo, bez one velike korice karakteristične za Napoli), ili neka pizza u stilu fokaće gde je testo dosta debelo ali i dalje vazdušasto (ovo je po meni i najbolji stil pice za pravljenje kod kuće gde nemate jaku rernu).

 

Ali glavna poneta jeste testo koje dugo fermentiše, po meni lično bar preko noći, i gde se koristi malo kvasca, tako da je lagano i lako za varenje, a ne ove domaćinske gde posle 3 zalogaja stomak ti je kao da si jeo traktorsku gumu od gustine testa. Uz to ofc i kvalitetni sastojci, a za mene lično i i što manji broj, a ne natrpavanje, baš ovo što je pomenuo uini u vezi Botaka. I onda možeš brate da pojedeš picu koja neće da te zakuca za kauč narednih 5 sati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@djole  naravno, upravo to. I meni je rimska tanka najbolja, ali mogu da uživam u zavisnosti od okolnosti i u Botakovoj sa susamom i u raznim hlebarama. Letos smo naleteli na jednu premalu piceriju u Italiji, 167mica se zove i jeli verovatno nešto što se najbolje uklapa između mog ličnog ukusa i ortodoksne napuljske pizze, na primer.

 

Spoiler

AF1QipOy5ItFHNJSgoPieTUpAcFnnttp7OVA54eI

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...