Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Živeo bi u Beogradu pre nego u Barseloni samo zato što su ti tu bliski ljudi, kad bi se povukla prava paralela samo lud čovek bi odabrao Beograd ispred Barselone. Beograd naspram Barselone je kao neki Minsk naspram Beograda npr.

 

To je tvoja pretpostavka..

 

Ziveo bih u Madridu pre nego u Beogradu, ali u Barseloni ne bih mogao da zivim. Razlozi nisu vezani za to gde su mi dragi ljudi.

 

Poenta je bila da covek povlaci neke sumanute paralele sto mi je tek jasnije kad sam naknadno video da prica o Zalgirisu u tom kontekstu. Kaunas je da ga pozelis samo nekom neprijatelju po kazni da ode i zivi tamo.

Link to comment
Share on other sites

Pa očito imaš onda neki lični razlog protiv Barselone. Meni je taj grad prelep (a i objektivno, lični utisak ne mora da bude bitan ovde) plus ima neki dobar vajb, živost i dosta toga u ponudi, a nije sterilan ni malo. U Madridu nažalost nisam bio ali pretpostavljam da je poređenje Beograda sa ta dva grada krajnje neumesno po svakom aspektu. 

 

Ja nemam drugog grada osim Beograda, živim ovde ceo život i kako stoje stvari živeću verovatno do kraja života, ali ne mogu biti slep kraj očiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni isto Madrid dosta lepsi od Barse, i takodje ne bih voleo da zivim u Barsi pre nego u BG-u. 

 

Malo je evropskih gradova koji mi tako nisu legli kao Barselona, bas mi je precenjen. S druge strane, Madrid mi je top. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Markoss said:

Meni isto Madrid dosta lepsi od Barse, i takodje ne bih voleo da zivim u Barsi pre nego u BG-u. 

 

Malo je evropskih gradova koji mi tako nisu legli kao Barselona, bas mi je precenjen. S druge strane, Madrid mi je top. 

Potpisujem od slova do slova, Madrid ima dusu, Barselona je turisticka razglednica, koja ima retko nezdravu atmosferu. Na stranu arhitektura i more, osim toga mi se nista tamo ne dopada. Meni takodje bas nije legla, a bio sam tamo 3 puta sticajem okolnosti, znaci nije da sam lose istripovao jedan odlazak. Slican ili jos gori utisak imam kada je Berlin u pitanju, grad sa retko bolesnom atmosferom. U Madridu bih sa druge strane ziveo na keca! Sve mi se dopada tamo....

Izvinjavam se svima za ovaj mali off...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rekli su vec gore, ali najbitnije, Barsa ima lepu arihtekturu i blizinu mora. Osim toga, prepuna (a i ovo je malo reci) turista, ne daje osecaj sigurnosti nocu, prljavija je od ostataka Spanije a neretko tenzicna zbog Katalonije.

 

Ako se bira grad blizi moru, Valensija je 3 koplja iznad Barse a Madrid je ipak s razlogom glavni grad, koliko god turisticki popularan, to se tamo ne oseti jer je prosto ogroman, biz centar i prepun sadrzaja.

 

Na kraju, klima u Madridu (overall) je mnogo lepsa od one u Barseloni.

 

 

Sve u svemu, razlog sto sam reagovao je sto se u kosarkasku pricu uvlaci iz kakvog grada dolazi koji predstavnik sto je apsurdno (i kao sto ti kazes neminovno subjetkivno).

 

P.S. Da se razumemo, Beograd volim jer sam se rodio ovde i ljudi koje volim su ovde, naravno da ne mislim da je grad dobar, sve je losiji... ali ipak da sam neki npr Poljak, pre bih ziveo u Beogradu nego u Barseloni, Istanbulu ili ne daj Boze Kaunasu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

Ja samo znam, a prastajte mi moji sunarodnici, da ja u Beogradu ne bih mogao da zivim nikad. Grad koji je urbanisticki pobacaj, koji je prenatrpan i potpuno neplanski naseljen ne predstavlja nesto sto ja zelim u svom zivotu.

 

Isto vazi i za moj Nis, ali Nis je ipak, i dalje, sitan gradic.

soNUBos.gif

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Gudura said:

Potpisujem od slova do slova, Madrid ima dusu, Barselona je turisticka razglednica, koja ima retko nezdravu atmosferu. Na stranu arhitektura i more, osim toga mi se nista tamo ne dopada. Meni takodje bas nije legla, a bio sam tamo 3 puta sticajem okolnosti, znaci nije da sam lose istripovao jedan odlazak. Slican ili jos gori utisak imam kada je Berlin u pitanju, grad sa retko bolesnom atmosferom. U Madridu bih sa druge strane ziveo na keca! Sve mi se dopada tamo....

Izvinjavam se svima za ovaj mali off...

 

Potpuno se slazem, Berlin mi je bio najvece razocarenje jer su mi ga svi hvalili a ono truba.

 

Sto se Spanije tice, Sevilja tj cela Andaluzija mi je na ubedljivo prvom mestu mozda i u Evropi, Madrid fenomenalan ali slabiji od Andaluzije, Barselona dva koplja ispod Madrida

Link to comment
Share on other sites

off topic se nastavlja: Meni je Berlin fenomenalan grad i rado se vraćam tamo kad mogu. On je arhitektonski ništa specijalno za grad takvog značaja i veličine (a i kako bi bio koliko je puta rušen) ali ima specijalan vajb, osećam se odlično kad god sam tamo i dobar je za razne vrste aktivnosti sa različitog spektra. Grad koji mi je daleko daleko najprecenjeniji od ovih u kojima sam bio je Milano, u svakom pogledu.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Milano je 1/1 precenjen. Torino je npr. mnogo lepši.

 

Inače, pričali su mi da je Minsk jako čist grad, tako da se smanjuje broj prednosti Beograda. :classic_biggrin:

 

Ma brate ko god je otisao na zapad u malo uredjenije sredine, tom se smanjuju prednosti Beograda.

 

Ne zelim da zvucim previse negativno nastrojen prema nama i nasem drustvu, ali prednosti Beograda u odnosu na uredjene gradove Evrope su u principu u tome da mozes da se bahatis kao moron i ne desi ti se nista.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

off topic se nastavlja: Meni je Berlin fenomenalan grad i rado se vraćam tamo kad mogu. On je arhitektonski ništa specijalno za grad takvog značaja i veličine (a i kako bi bio koliko je puta rušen) ali ima specijalan vajb, osećam se odlično kad god sam tamo i dobar je za razne vrste aktivnosti sa različitog spektra. Grad koji mi je daleko daleko najprecenjeniji od ovih u kojima sam bio je Milano, u svakom pogledu.

Milano i Beograd imaju 97% isti vajb. Znači loše 😄

 

 

 

Ja mislim da nisam pisao na forumu, ali preselio sam se skoro iz Beča u Prag. Mislio sam da je Beč jako bleja grad za život, ali Prag je još veća bleja. Srećom odmah sam krenuo da se krećem u krugu Čeha (a ne da mi treba godinu dana ko u Beču da bih krenuo da se družim sa domaćima 😄 ) i neverovatno mi je koliko jednostavan život vode, nema uopšte nekog razbacivanja novca a ni pokazivanja da imaš, jako su okrenuti sportu i rekreaciji (to balansiraju sa ogromnim količinama piva i alkohola doduše) i u svemu se porede sa Nemcima i jako veliku želju imaju da napreduju kao država.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Ma brate ko god je otisao na zapad u malo uredjenije sredine, tom se smanjuju prednosti Beograda.

 

Ne zelim da zvucim previse negativno nastrojen prema nama i nasem drustvu, ali prednosti Beograda u odnosu na uredjene gradove Evrope su u principu u tome da mozes da se bahatis kao moron i ne desi ti se nista.

 

Minsk nije zapad. :classic_biggrin:

 

Dobro sad, nemoj da ideš u krajnost. Beograd ima svoj šmek i za ljude koji ne dolaze samo da se obloču i slično. Bar su takvi bili utisci stranaca sa kojima sam pričao, da zanemarimo one uobičajene ljubaznosti.

 

BG je zapušten, sve prljaviji, nenašminkan, u saobraćajnom haosu, trude se da ga urbanistički unište, što sve zajedno najviše šteti samim stanovnicima, jer im otežava život. Ali ako dođeš na nekoliko dana može sasvim fino da ti bude i da vidiš lepe stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, verovatno treba razdvojiti dve stvari: grad za povremene turističke posete i grad za stalni život. Mada opet i tu neko možda voli košnicu za život. Ovo što reče Nicklord za Milano, isti komentar sam bukvalno i ja imao 😄 Samo što meni to nije loše, baš sam rekao da je Milano ono što bi Beograd mogao i trebalo da bude, i meni izgleda kao super grad za život. Za turističke posete definitivno nije atraktivan.

 

S druge strane pomenuta Barselona mi je sušta suprotnost, super grad da odeš povremeno, ali za život nisam toliko siguran. Veoma skup, a sve ovo što pominje wrach je praktično tačno. I stvarno ni u jednom evropskom gradu nisam imao taj osećaj da na svakom jebenom koraku ima milion turista, kao da uopšte ne postoji neki zavučeni kutak gde ih neće biti.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, djole said:

.

 

S druge strane pomenuta Barselona mi je sušta suprotnost. I stvarno ni u jednom evropskom gradu nisam imao taj osećaj da na svakom jebenom koraku ima milion turista, kao da uopšte ne postoji neki zavučeni kutak gde ih neće biti.

 

Godinama vec traju protesti i zalbe stanovnika Barselone protiv preteranog turizma. Spanska vlada nema bas neke mehanizme da to spreci i ogranici priliv ljudi a i lova je super. Pre par godina su bili bas ozbiljni protesti. Kapiram da ljudima koji ne prihoduju od turizma a zive u Barsi pijane horde Engleza ne predstavljaju smek i nesto dobro a neminovni rast cena svega i svacega zbog turista samo pogorsava dozivljaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Godinama vec traju protesti i zalbe stanovnika Barselone protiv preteranog turizma. Spanska vlada nema bas neke mehanizme da to spreci i ogranici priliv ljudi a i lova je super. Pre par godina su bili bas ozbiljni protesti. Kapiram da ljudima koji ne prihoduju od turizma a zive u Barsi pijane horde Engleza ne predstavljaju smek i nesto dobro a neminovni rast cena svega i svacega zbog turista samo pogorsava dozivljaj.

 

Ma znam, rente su nenormalne, drugarica je 2018. plaćala 600 EUR garsonjeru u El Ravalu, pitaj Boga koliko je sad. Ko je bio zna kako je prelepa četvrt za život, prva instrukcija je bila da što manje stvari pipamo po zgradi, a za dve posete u 3 dana, jednom je jedna gospođica ispred zgrade overavala, a drugi put je neki pokušao da me odžepari (bio sam vidno pijan doduše). Sećam se i nekih reportaža Vice-a, ne budeš u stanu neko vreme, pa ti naprave trap kuću od istog, a policija ne može da ih istera po godinu dana. 

 

E a onda tek koliko košta "normalna" četvrt za život.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

off topic se nastavlja: Meni je Berlin fenomenalan grad i rado se vraćam tamo kad mogu. On je arhitektonski ništa specijalno za grad takvog značaja i veličine (a i kako bi bio koliko je puta rušen) ali ima specijalan vajb, osećam se odlično kad god sam tamo i dobar je za razne vrste aktivnosti sa različitog spektra. Grad koji mi je daleko daleko najprecenjeniji od ovih u kojima sam bio je Milano, u svakom pogledu.

Mora da si cesto obitavao u KST-u i na Akademiji u mladosti🤣

2 hours ago, drperce said:

 

Potpuno se slazem, Berlin mi je bio najvece razocarenje jer su mi ga svi hvalili a ono truba.

 

Sto se Spanije tice, Sevilja tj cela Andaluzija mi je na ubedljivo prvom mestu mozda i u Evropi, Madrid fenomenalan ali slabiji od Andaluzije, Barselona dva koplja ispod Madrida

Malaga, mmmm, sve sto mi treba (ukljucujuci more)😎

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Godinama vec traju protesti i zalbe stanovnika Barselone protiv preteranog turizma. Spanska vlada nema bas neke mehanizme da to spreci i ogranici priliv ljudi a i lova je super. Pre par godina su bili bas ozbiljni protesti. Kapiram da ljudima koji ne prihoduju od turizma a zive u Barsi pijane horde Engleza ne predstavljaju smek i nesto dobro a neminovni rast cena svega i svacega zbog turista samo pogorsava dozivljaj.

Ja gledao mojim očima kako navijači Liverpula bacaju neku bakicu u fontanu. 

 

Evo još hejta na turiste u Španiji - rang lista balconinga

prevod: Country | Floors fallen | Total Cases | Deaths | Injured | Average floors | % Fatality | Highest floor death | Highest floor survived | Last jump.

osp2urjh0jxa1.png?width=640&crop=smart&a

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Milano je takođe prepun turista, a i generalno stanovnika. 

 

Moja sestra koja živi tamo ga obožava, ali kao i svuda, zavisi ti sve od društva, posla, ličnih preferencija. 

Njoj počinje da smeta što sad skoro svuda mora da rezerviše mesto ako hoće na aperitivo ili u restoran, a što pre nije bio slučaj. 

 

Međutim, kao i svi takvi gradovi nudi puno sadržaja, što kulturnog, sportskog, gastronomskog... 

Blizu su planine, jezera, more. 

 

Ja kad bih živeo negde drugo jako bih voleo da imam dobar sportski sadržaj. Gde god sam putovao trudio sam se da odem i na neku utakmicu. Da l' košarkašku, fudbalsku ili odbojkašku i svaki put sam se oduševljavao kulturom, organizacijom, a na kraju i kvalitetom. 

 

--------------------------

 

Berlin je priča za sebe. Upoznao sam puno strava ljudi i odlično se proveo. Ko hoće "turistički" da ide neće se leba najesti. 

Od sporta ima prvoligaški fudbal i EL košarka, što je strava. 

Da ne pričam o kulturnim dešavanjima...

 

--------------------------

 

Minsk ima metro, za razliku od Beograda. 😄

Poznajem jedan beloruski par koji sad živi u NS i jednom smo otišli na neku random svirku nekog cover benda i oni su se time oduševili. Tamo npr. baš baš retko mogu da čuju muziku uživo.

Njima je Novi Sad pojam što se tiče zabave, restorana, itd.

 

--------------------------

 

Madrid > Barselona

Mada sam generalno zaljubljen u Španiju, a nisam obišao ni trunčicu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...