Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

8 minutes ago, Kronostime said:

Oni su Toplicani, bolja strana Jastrepca - Krushevac Gheto su Carapani.

:classic_biggrin:

 

Hmmm, bila sam ubeđena da su i oni iz mog kraja. Sad vidim da je Cache rodom iz Kuršumlije. Znam za Getovce, pratim ih redovno, Triša njima dvojici i peva bek vokale dosta često.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2023 at 3:41 PM, Redstar0356 said:

Beograd je miljama iznad Ljubljane, Zagreba a i Cele Crne Gore a ne samo Podgorice. Tako da ono, sve sve al uporediti Beograd i Zagreb je presmesno. Beograd je centar i metropola Balkana. 

 

Iznad  Zagreba i Ljubljane je jedino po velicini i broju stanovnika. Po standardu i uredjenosti je ispod Zagreba, a o Ljubljani je smijesno i pricati. 

  • Like 7
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je glavni utisak Zagreba da je on velicine Vozdovca. Bio sam x puta poslovno, smorih se svaki put. Izuzetno tmuran i dosadan grad. Nit smrdi, nit mirise. 
Na stranu sto severni deo gradske opstine Zagreba, planina i suma, daje google mapovskim youtube forumskim strucnjacima utisak da je po povrsini blizu Beograda. 

Sarajevo je dosta manje i ne ispunjuje ni ono karakteristike metropola zbog divlje gradnje i primarno malog prostora ali je milion puta zanimljiviji grad od Zagreba jer je zivlji u svakom pogledu.

Isto vazi i za kulturu, znamenitosti, bulevare, trgove, zelene povrsine, parkove, znamenitosti, kulturni i sportski program, kulinariku. Zagreb nije tu ni blizu Beograda. 

 

Da li su sada prigradska naselja uredjenija ili ne u Zagrebu, verovatno jesu (ipak Borca rules, iako grobarska), ali po toj logici nije ni New York metropola a Bordeaux veca metropola od Pariza. 
Pljuvanje Beograda na stranu - sem prisutnih oronulih fasada u nekim delovima grada koje strancima nisu jasne ("sto to ne popravite?" - "E, brate, da si ti meni ziv i zdrav, ovo je Srbija..."), su gotovo svi gosti koje sam imao iz inostranstva ovde bili odusevljeni centralnim delovima Beograda i upravo ga nazvali metropolom.

 

Slikovitije: Ako prodjes ovaj put, Beogradjanima poznat, si upravo prosao pola Zagreba...svaka im cast na "standardu", naravno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem s tobom da je Zagreb dosadan grad i da su i Beograd i Sarajevo zivlji od njega, a i Beograd mi je licno gotivniji od Zg (nakon rodne Zenice i Sarajeva vjerovatno omiljeni grad regiona) zbog velicine i sadrzajnosti (jbg, bas obozavam velike gradove i za zivot mi je Bec neka donja granica sto se velicine grada tice) al uredjenost i standard neupitno jesu visi u Zagrebu nego u Bg. Ljubljanu u tim segmentima vec i ne treba poredit s nama, ljudi su blize Becu nego nama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne čine metropolu (samo) uređenost i standard. Beograd možda nije metropola u širem evropskom smislu (mada ima neka obeležja), ali jeste jedna od metropola u regionu jugoistočne Evrope. Iako takođe ima obeležja zaostalosti, ipak nije ni balkanska kasaba.

 

Zagreb je generalno uređeniji i upeglaniji grad. Takođe se može reći da je jedna od metropola ovog dela Evrope. Ljubljana je sva slatka ali se zbog veličine ne može upoređivati niti meriti značaj u odnosu na velike gradove, što samo po sebi nije loše, često je život u takvim mestima daleko kvalitetniji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Iznad  Zagreba i Ljubljane je jedino po velicini i broju stanovnika. Po standardu i uredjenosti je ispod Zagreba, a o Ljubljani je smijesno i pricati. 

 

Super je Ljubljana, stigne lep tramvaj na vreme, da te odveze u 5 kući kad se sve zatvori i ugase svetla u gradu.

 

Mislim sve sve, ali da se porede BG i Ljubljana. Sasvim je jasno šta sve Beogradu nedostaje, ali i dalje jeste regionalni hab. Bukvalno postoji jedno milion stvari zbog kojih je Beograd ispred Ljubljane, pa kako se kome svidi. Ko je više Nemac mentalitetom, jasno je gde mu je bolje. I obratno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pricali smo o metropolama u starom dobrom kontekstu davanja trajnog ucesca beogradskim pauerhausima jer je vecini ovdasnjih ljubitelja kosarke EL uredjenje sasvim normalno ako i mi mozemo da se ovajdimo od toga. Dakle, razlike izmedju Beograda, Zagreba, Podgorice, Novog Sada, Ljubljane, pa i nekih manjih grada su tu manje vise nebitne jer EL zeli London, Pariz, Milano, Rim, Atinu, Istanbul, Moskvu (dobro, to je sad stavljeno na cekanje) i takve gradove koji su miljama udaljeni od svih gradova sa prostora bivse SFRJ.

 

Nece ni Vucic moci jos dugo da odrzava iluziju da je Srbija ekonomski tigar, svake godine je sve teze. I zato, umesto da se insistira na ocuvanju sportskog aspekta u barem nekom pogledu, ovdasnji mediji i navijaci se utrkuju ko ce pre da najavi eru odustajanja od selendri i zatvaranje lige u kojoj ce biti mesta samo za dva pauerhausa.

 

Opet, da su celnici klubova iz ABA normalni kao sto nisu, oni bi jedinstveno nastupili pred EL i trazili neku vrstu dogovora kojom bi se takmicenje vratilo svojim sporstkim korenima, a ako ne, isto treba napustiti i preci u FIBA LS. No, kako bi onda Srbi sirom planete seirili da imaju najbolje, najjace, najvoljenije i ostalo naj klubove u Evropi?

Link to comment
Share on other sites

Najgluplji argument ikada mi je da je neki grad dosadan.

 

Pa ja u Zagrebu znam vise mesta za dobar izlazak nego u Beogradu, ima vise dobrih dogadjanja, festivala...

 

A to sto posle toga mirno prosetam do apartmana je samo plus, ako je zanimljivo da je grad lud i da samo gledas koja cete budala sa dzipom udariti ili neka grupica huligancica saleteti ili interventna iz cista mira presresti i smarati... onda ok, Zagreb je dosadan.

 

Iz mog iskustva nijedan grad sa nekoliko stotina hiljada ili preko milion ljudi ne moze da bude dosadan u tom smislu u kome se uvek govori da je Zagreb dosadan. Postoji ponuda za sve.

 

A meni je dosadnije da upadam u rupu na ulici dok prelazim na zeleno za pesake preko pesackog i gledam hoce li ovaj u dzipu iz koga tresti turbo dzihad stati na crveno ili me pokositi. Mozda je to nekome uzbudljivo pa mu nije dosadno.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...