Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

47 minutes ago, Tamburinjo said:

Pre neki dan na basketu lik sa jakim novosadskim akcentom pita "Koja je reza" ...prostrujao trasfer nelagodnosti kroz mene 😄 

 

edit: A inace @oubrevo. u tvom komsiluku Cuburi se basket igra bez izvodjenja lopte, ali sa izlaskom iza trojke pri promeni poseda, a u Zrenjaninu npr imaju kretensko pravilo da pri izvodjenju 

lopte svaki igrac mora da je pipne tj sva tri igraca, pre suta na kos. 

 

Nema na prvu :classic_biggrin:   slicno je i u provinciji ( samo posle postignuto kosa, kod auta/faula, ne ) :wink2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

Pre neki dan na basketu lik sa jakim novosadskim akcentom pita "Koja je reza" ...prostrujao trasfer nelagodnosti kroz mene 😄 

 

edit: A inace @oubrevo. u tvom komsiluku Cuburi se basket igra bez izvodjenja lopte, ali sa izlaskom iza trojke pri promeni poseda, a u Zrenjaninu npr imaju kretensko pravilo da pri izvodjenju 

lopte svaki igrac mora da je pipne tj sva tri igraca, pre suta na kos. 

Зар није тако свуда? Мени је то скроз ок правило.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Referent said:

Зар није тако свуда? Мени је то скроз ок правило.

 

Kod nas ima "prva" tj prvi igrač koji primi loptu ne može da napadne koš, ali ne moraju svi da je pipnu, to je baš gubljenje vremena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pre neki dan sam igrao i previse dobar basket za mene, jer su likovi 10-15 godina mladji, na hrvatskom primorju - i svi prangijaju iz prve, naravno, ako ne izadjes da pokrijes sut. 

 

doslo mi je da ih izljubim, samo nisam mogao da dodjem do daha. 

Edited by oubrevo.
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Kod nas ima "prva" tj prvi igrač koji primi loptu ne može da napadne koš, ali ne moraju svi da je pipnu, to je baš gubljenje vremena.

Шта знам, ја сам навикао на то да сви пипну. И а то добрих ствари. Једино не волим ово брзо прангијање што рече Вини сад.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Iskreno ne razumem to pravilo. Sta je poenta? Da zabranis liku koji se demarkirao da sutne odmah? Zasto? 

Па, сви учествују, постави се одбрана. Може и тако да се игра брзо. Мени се највише свиђа ово што је Реални написао, морају два контакта, небитно ко. А чини ми се да је то правило да сви пипну сад застарело, видим да у крају све цепају на прву, односно да је избациш ван тројке.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Dajte background za tuču 😄 Video sam samo onaj video sa sigurnosne kamere i to je to

Bukvalno ništa ne znam. Jutros sam se setio da su filmski u Nišu. 

 

My point of view, obojica su 2 različite vrste debila. Za Bjelogrlića me ovo ne iznenadjuje, dobra drugarica je radila na produkciji nekih njegovih filmova, pa sam čuo da ima neprikladno ponašanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja dok nisam došao na ovaj forum mislio sam da u BG svi igraju basket bez izbacivanja lopte iza trojke, bez restrikcija po pitanju šuta iz prve, ali da lopta mora lepo da se izvede nakon poena i da posed zadržava onaj koji je dao koš.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Referent said:

Шта знам, ја сам навикао на то да сви пипну. И а то добрих ствари. Једино не волим ово брзо прангијање што рече Вини сад.

Imam neki osećaj da pripadaš grupi pipača hleba :classic_unsure:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam čuo za to pravilo basketa da svi pipnu loptu. Samo ovo za prvu, tj mora dva kontakta sa loptom pre šuta, i tako sam uvek igrao. Mada nisam se baš naigrao basketa dugi niz godina, pogotovo van NS, pa nisam baš reper

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tamburinjo said:

 

Iskreno ne razumem to pravilo. Sta je poenta? Da zabranis liku koji se demarkirao da sutne odmah? Zasto? 

Pozicioni napad. 

 

Meni je to pravilo dobro i uvek su mi takvi basketi bili zanimljiviji od ovih "na prvu". 

Kao što imaš basket gde moraš da izađeš van linije za 3...ili gde se menja posed nakon koša, tako i ima ovaj gde ne može na prvu da se igra. 

Nema izvođenja na brzinu, na foru, odmah ispod koša...drugačije se igra. 

Radonja/DV basket na treću > divlji nba basket na prvu. 

 

A ako poređam sva te vrste basketa, ovaj koji zapravo nema nijedno moguće pravilo, za moj ukus, bio bi ubedljivo na poslednjem mestu. 

Link to comment
Share on other sites

odigram danas jos par basketa sa tom 10-15 god mladjom ekipom, pobedimo, ne bas mojom zaslugom al nisam ni odmagao;

 

uglavnom, osetim da mi se rucak lagano vraca i ostanem da gledam, posto je kul 

 

teren je inace na plazi a iznad je put /promenada sa kafanama redno i svako malo neko zastane da baci pogled 

 

u nekom trenutku krene teska serija promasaja a iznad cujes matorca - lokalca (da ne interpretiram sad dalmatinski neuko) :

 

"da vam zamesam cementa, tol'ke cigle bacate okolo da je greota" 

 

prevalio sam se na dedin trashtalk 

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

A ima i ona da moze na prvu ali ne sme iz reketa, barem je tako bilo u Nisu pre 10ak godina kada sam igrao.

 

Kod mene u kraju se poslednjih 4, 5 igra po 3x3 pravilima, ostalo od turnira koji je organizovan. Pre toga se igralo igralo od pamtiveka posed za ekipu koja je dala kos i mora da se razmeni jedna lopta nakon izvodjenja auta tj nema 'prva'.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Ja dok nisam došao na ovaj forum mislio sam da u BG svi igraju basket bez izbacivanja lopte iza trojke, bez restrikcija po pitanju šuta iz prve, ali da lopta mora lepo da se izvede nakon poena i da posed zadržava onaj koji je dao koš.

 

 

nego, djole, nikako da se zahvalim za sljokice & zhad tjunu, hit leta i sire 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima smisla da može na prvu, jer kad pogledaš, igraš na jedan koš, nije da ne znam koliki prostor treba da pokriješ, pa kao ajd' uspori, tj ništa na brzaka/pozicioni napad. Kako god, igrao bih sve osim ovo da svi moraju da pipnu loptu. To bi mi bio toliki smor, da jedini veći smor koji bih mogao da zamislim bi bio da se uvede neko pravilo promene kao nekad što je bilo u odbojci 😁 Ovo ja ovako pričam više na osnovu sećanja kad sam baš bio redovan na basketima. A u realnosti već 15-ak god igram indoor na dva koša u sezoni, koja se naravno poklapa sa školskom godinom zbog sale (malo je dana kad nam je off season, a da je lepo napolju da bi se redovno cimali za basket, možda tamo par nedelja maj-jun dok ne krenu vrućine, i eventualno jednom-dvaput septembru dok ne krenemo u sali). 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sprivel said:

Cuj pozicioni napad, izgovor za likove bez kondicije i uinija.

Mi 3-4 godine igramo 3x3 pravila i mnogo je fizicki zahtevan basket. Stim sto su meni ledja otisla, tako da sam vise u ovoj prvoj penzionerskoj grupi kafa

 

3x3 je izgovor od košarke za atletičare i rukometaše

 

34 minutes ago, oubrevo. said:

za mene je basket situaciono kosarka gde se lopta izvodi na protivnikovoj polovini. ako te neko ne cuva, daj ga. 

 

Upravo.

 

Igram ponekad sa nekim matorcima, sve bivši košarkaši. U jednom napadu bude više blokova bez lopte, kretnji i ukrštanja, nego na 2 cela basketa sa ovim pravilima.

 

A i ovi aktivni košarkaši više vole da igra po tim pravilima. 3x3 igraju na silu, jer se spremaju za turnire i to je to.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@ basket pravila > nikad nisam igrao sa ovim pipanjem svih iz tima nakon izvodjenja. 😕 deluje bas glupo. 

 

Igrali smo cak i da moze na prvu, uz dodatno pravilo da ako igramo 2x2 onda nema iz prve iz reketa, a ako igramo 3x3 onda moze cak i iz reketa. Prilikom promene poseda igrali smo check-out lopte van linije za 3p (tj. 2 poena). Izvodjenje posle kosa je bilo van linije za 3p uz dodavanje odbrani koja vraca loptu (ukoliko napadac to zeli, nije obavezno bilo, moze odmah da krene sa akcijom i bez toga, vazno da je van linije).  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djole said:

Ja dok nisam došao na ovaj forum mislio sam da u BG svi igraju basket bez izbacivanja lopte iza trojke, bez restrikcija po pitanju šuta iz prve, ali da lopta mora lepo da se izvede nakon poena i da posed zadržava onaj koji je dao koš.

 

Ovo. Igrao sam kao klinac u blokovima i nekih 20 godina u Pančevu i uvek se igralo bez ograničenja - zadržava se posed, izvodi se odakle hoćeš iza linije iza koša i može na prvu. Svi su naviknuti na pravila, znaju šta mogu da očekuju pa se odmah nakon koša posebno pazi na dodavanje u reket. Ne znam kako je sada, nisam igrao jubilarnih 10 godina.

 

Ceo 3x3 meč sam prvi put gledao sad na OI i da nisam bio zainteresovan za rezultat ne verujem da bih odgledao ni jednu celu utakmicu. Baš mi je negledljivo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...