Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Novosadjani jel preostao dobar teren za basket na kojem nema mnogo gužve a da ga zub vremena nije načeo? Uzeh loptu u Decathlonu, spičila me neka euforija pa sam otišao do Bulevara Evrope kad ono tamo više ljudi nego na poslednjem koncertu Iron Maidena.

 

Tražim neko mesto gde ću biti sam u prevodu, da malo povratim osećaj i da bacam fadeaway kao Dirk. 😅

 

Edited by Indig0
slovo
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Indig0 said:

Novosadjani jel preostao dobar teren za basket na kojem nema mnogo gužve a da ga zub vremena nije načeo? Uzeh loptu u Decathlonu, spičila me neka euforija pa sam otišao do Bulevara Evrope kad ono tamo više ljudi nego na poslednjem koncertu Iron Maidena.

 

Tražim neko mesto gde ću biti sam u prevodu, da malo povratim osećaj i da bacam fadeaway kao Dirk. 😅

 

 

- Između Ul. novosadskog sajma i Turgenjeve

https://maps.app.goo.gl/BB8WuZCHjbERcEa57 - relativno nov teren

 

- Teren Pariske komune (bar ga tako zovemo :D) - naspram zgrade u Omladinskog pokreta 7 - ima samo jedna polovina

 

- Limanski park (kod skejt parka) - imaju dve odvojene polovine

 

- na keju

https://maps.app.goo.gl/X2uL1g5WwsUPKL2r7

 

- na sajmu 

 

Ne garantujem da nije gužva igde, ali su bar svi tereni bili uredni kad sam poslednji put bio. Na keju znam da su klinci stalno uveče, ali nema dobrog organizovanog basketa. 

Deluje mi da je prvi navedeni najmanje posećen, a možda i ponajbolji. 

 

Znam da drugari idu na Naselje, ali ne znam kako se zovu tereni, ni gde su. Mogu da proverim. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uvrnuto said:

 

- Između Ul. novosadskog sajma i Turgenjeve

https://maps.app.goo.gl/BB8WuZCHjbERcEa57 - relativno nov teren

 

- Teren Pariske komune (bar ga tako zovemo :D) - naspram zgrade u Omladinskog pokreta 7 - ima samo jedna polovina

 

- Limanski park (kod skejt parka) - imaju dve odvojene polovine

 

- na keju

https://maps.app.goo.gl/X2uL1g5WwsUPKL2r7

 

- na sajmu 

 

Ne garantujem da nije gužva igde, ali su bar svi tereni bili uredni kad sam poslednji put bio. Na keju znam da su klinci stalno uveče, ali nema dobrog organizovanog basketa. 

Deluje mi da je prvi navedeni najmanje posećen, a možda i ponajbolji. 

 

Znam da drugari idu na Naselje, ali ne znam kako se zovu tereni, ni gde su. Mogu da proverim. 

 

 

Ne tražim ja organizovan basket, čisto malo mira da šutnem koju na koš. 🥲

 

Poslednji put kada sam bio na keju, igrao se solidan basket, mada je prošlo nekoliko godina od tada a bila je velika gužva.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postoje neki tereni u Save Kovačevića,kad se izlazi ka PU Novi Sad..negde pri sredini ulice..ne idem često u NS,ali tu uvek prođem i nisam primetio neku naročitu gužvu. E,sad.. nisam nikad ni kročio na njih,pa ne mogu da tvrdim kakvog je kvaliteta teren,koševi itd.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Postoje neki tereni u Save Kovačevića,kad se izlazi ka PU Novi Sad..negde pri sredini ulice..ne idem često u NS,ali tu uvek prođem i nisam primetio neku naročitu gužvu. E,sad.. nisam nikad ni kročio na njih,pa ne mogu da tvrdim kakvog je kvaliteta teren,koševi itd.

 

Nisam bio tu, mada mogu proveriti.

 

Problem je što nema smisla kad dođeš sam da zauzimaš teren nekoj ekipi koja bi igrala, naravno upute ti poziv da igraš ali nije mi do toga.

 

Poslednji put smo tako šibali 5 na 5 preko celog terena, pre par godina, neka starija ekipa likova koje prvi put vidim, super zajebancija i ja u ulozi teškog centra sa mojih 190/95 🤣🤣

 

Moja ekipa je trenutno više za mali fudbal, alkohol i razne gurmanske manifestacije 😅

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Indig0 said:

Poslednji put smo tako šibali 5 na 5 preko celog terena, pre par godina, neka starija ekipa likova koje prvi put vidim, super zajebancija i ja u ulozi teškog centra sa mojih 190/95 🤣🤣

 

 

Ne ide mi u glavu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Indig0 said:

Pa neki lik i ja smo bili najviši, logično je da igramo na centru. Izdominirao sam kao Sabonis. Matori Sabonis 😅 

 

Svaka čast, nego htela sam da bacim foru na konto ovog teški centar protiv ekipe matoraca, ali

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nicklord said:

Nemamo još OI teme ali danas sam uzeo karte za rvanje, vaterpolo, kanu, ragbi, veslanje, rukomet i atletiku u 4 dana 😄 I sad idem okolo i smaram narod

 

Daj link

 

U PM... najjeftinija 24€ X 3... jbno ( a ide i EP u fuZbalu) :classic_laugh:

 

 

 

Edited by Fat Zadd
Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, Indig0 said:

Novosadjani jel preostao dobar teren za basket na kojem nema mnogo gužve a da ga zub vremena nije načeo? Uzeh loptu u Decathlonu, spičila me neka euforija pa sam otišao do Bulevara Evrope kad ono tamo više ljudi nego na poslednjem koncertu Iron Maidena.

 

Tražim neko mesto gde ću biti sam u prevodu, da malo povratim osećaj i da bacam fadeaway kao Dirk. 😅

 

https://goo.gl/maps/18YbnGjSHMfsuJRi7

Ja ovde često dolazim kada želim solo da glumim Lazarevića. Imaju dva terena, maltene uvek je jedan bio prazan. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Depešovci isporučili odličan koncert pre neki dan u Zagrebu sa skoro pa savršenom set listom..po mom ukusu. Nadao sam se identičnoj u Budimpešti,ali pošto neke pesme i menjaju (posebno one koje peva Martin Gore) teško će je ponoviti.

Meni je Zagreb bio prvi izbor,ali sam zakasnio prilično sa kartama,pa je sledeći izbor bio Budimpešta. Adut Pešte je nalektrisana atmosfera koju ćemo stvoriti..nas oko 65 hiljada fanova.

Krećem sutra dosta rano. Hoću malo da izblejim do koncerta. Očekujem da sa koncerta izađem mokrih gaća,a vi očekujte i neke fotke..
 


 

  • Like 9
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Depešovci isporučili odličan koncert pre neki dan u Zagrebu sa skoro pa savršenom set listom..po mom ukusu. Nadao sam se identičnoj u Budimpešti,ali pošto neke pesme i menjaju (posebno one koje peva Martin Gore) teško će je ponoviti.

Meni je Zagreb bio prvi izbor,ali sam zakasnio prilično sa kartama,pa je sledeći izbor bio Budimpešta. Adut Pešte je nalektrisana atmosfera koju ćemo stvoriti..nas oko 65 hiljada fanova.

Krećem sutra dosta rano. Hoću malo da izblejim do koncerta. Očekujem da sa koncerta izađem mokrih gaća,a vi očekujte i neke fotke..
 


 

Bio u Zg. Spominje se cifra od 18000 ljudi. Vjerujem da je bilo toliko čak možda i malo više. Najbolji njihov nastup u Zg od sveukupno tri. 1000 koncertna izvedba never let me down again i proslava 62. rođendana Martina Gora sa tortom i crnim balonima na pozornici. Izveli su 4 stvari sa najnovijeg albuma i posvetili izvedbu World in my eyes pokojnom članu Andyju sa njegovom slikom cijelo vrijeme na video zidu a koja je bila njegova najomiljenija stvar. Dave je jos još uvijek u formi. Izvija se na pozornici i okreće oko svoje osi kao da je još uvijek mladić. Nadam se mada je to vrlo teško za očekivat ali ne i nemoguće ( vidjeti pod Stonese) još jednom koncertu u Zg ili Ljubljani. Mene je osobno oduševio i bubnjar Eiigner te Peter na klavijaturama . Strašan koncert. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drug Crni said:

Bravo,bravo :bravo:
Čuo sam se par ljudi koji su bili;oduševljeni su..ne očekujem ništa manje sutra..sem balona za Martina :classic_biggrin:

Da bilo je ljudi od posvuda. Čak su mediji pisali i napravili reportažu o paru iz Austrije,starije dobi koji su se odrekli ljetovanja u Hrvatskoj i dali 800 eura za kartu svaki. Ja sam ludom srećom došao do karata 3 sedmice prije istog po normalnoj cijeni. A uoči samog koncerta karte su se prodavale iz za 500 na dalje. Ali vredilo je svaki euro jer pitanje je hoćemo li ih vidjeti opet u živo. 

Edited by bodo
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bodo said:

Ali vredilo je svaki euro jer pitanje je hoćemo li ih vidjeti opet u živo. 

I meni je ovo bio jak motiv da uzmem kartu uz činjenicu da su totalno profi,da nema otaljavanja kod njih..dopao mi se i novi album i set-lista za turneju. Uglavnom menjaju samo 2-3 pesme na nastupima i to obično Martinove..

Ova sa zg koncerta mi je bila bruka..mnogo mi je drago što si se dobro proveo :thumbsup:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Drug Crni said:

I meni je ovo bio jak motiv da uzmem kartu uz činjenicu da su totalno profi,da nema otaljavanja kod njih..dopao mi se i novi album i set-lista za turneju. Uglavnom menjaju samo 2-3 pesme na nastupima i to obično Martinove..

Ova sa zg koncerta mi je bila bruka..mnogo mi je drago što si se dobro proveo :thumbsup:

I ja tebi želim provod u duplo koji sam ja imao. Ništa ispod sjajno ne može biti. Ali uvjerit ćeš se već sutra. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

@SteveFrancis#3, jel imas nesto izvan paywalla za nas vajtvokerse

 

Pa nzm sta je, meni otvara ceo clanak, a nisam sabskrajber...

 



Even by the extraordinary standards of contemporary political theater, Wednesday’s House Oversight subcommittee hearing on U.F.O.s stood out.

There, in a somber chamber of the Rayburn House Office Building, a former national intelligence official told elected representatives that the U.S. government is sheltering alien spacecraft.

And a succession of lawmakers rebuked what they characterized as decades of unnecessary secrecy in government programs that studied unexplained phenomena. Representative Tim Burchett, Republican of Tennessee, lamented a “cover-up” that he said stretched far beyond partisan politics.

“The devil’s been in our way,” Mr. Burchett said, as he listed government entities, including the intelligence community and the Pentagon, that he said had prevented Congress from obtaining government reports about U.F.O.s.

“The U.F.O. is emerging as a major topic of global importance,” he said. “I met a fellow who came in here all the way from Denmark to be here for this meeting. So this is huge.”

A Divided Congress

Mitch McConnell: The 81-year-old Senate Republican leader, who had a serious fall earlier this year, was temporarily unable to speak during a news conference. The episode raised questions about his health.

House Freedom Caucus: The ouster of Representative Marjorie Taylor Greene of Georgia from the ultraconservative group and the rise of another rebel faction have raised questions about where the real power lies on the far right.

A One-Man Blockade: For the past few months, a single Republican senator — Tommy Tuberville — has been holding up hundreds of promotions in the U.S. military to protest a Biden administration policy,

It is not clear, however, that the hearing provided the gentleman from Denmark much more than what has already been reported.

At one point, two former Navy fighter pilots, David Fravor and Ryan Graves, described encounters with unknown objects — a decade and a continent apart — that they said accelerated like nothing either had seen before. The men first described the incidents to The New York Times in 2017 and 2018 in stories that prompted calls from lawmakers for more government transparency.

Neither of the pilots speculated about the provenance of what they saw. The sightings were reported to the Pentagon’s shadowy Advanced Aerospace Threat Identification Program, which analyzes radar data, video footage and accounts provided by senior officers.

Some of the objects in videos released by the Pentagon have been explained as optical illusions or drones, but others remain unexplained.

Under pressure from Congress, the Pentagon and intelligence agencies have gathered hundreds of reports of unexplained phenomena. Officials have said that most of the incidents involved airborne trash, Chinese spying efforts or weather balloons, and that none of the videos or other material collected provides evidence of alien visitation.

Enter David Grusch, a former intelligence official who worked with the Pentagon’s task force looking into unidentified aerial phenomena, which is how the government often refers to U.F.O.s. Mr. Grusch, in sworn testimony to the committee, said that longstanding covert programs within the U.S. government possess materials of nonhuman origin that were taken from crash sites.

“I was informed in the course of my official duties of a multidecade U.A.P. crash retrieval and reverse engineering program to which I was denied access,” Mr. Grusch said, using an abbreviation for unidentified aerial phenomena.

ADVERTISEMENT

SKIP ADVERTISEMENT

A Pentagon spokeswoman, Susan Gough, said in a statement that the Defense Department task force does not have any “verifiable information to substantiate claims that any programs regarding the possession or reverse-engineering of extraterrestrial materials have existed in the past or exist currently.”

During the hearing, Mr. Burchett, who is one of the leaders of the House effort to find out more about the government U.F.O. programs, asked Mr. Grusch if he had “personal knowledge of people who’ve been harmed or injured in efforts to cover up or conceal these extraterrestrial technology.”

Mr. Grusch replied in the affirmative.

But when pressed by Mr. Burchett about whether people have been murdered as part of a government effort to hide U.F.O.s, he said he could not talk about it in a public session.

Most of the lawmakers in Wednesday’s hearing called for more government transparency. But there was also some skepticism. Representative Eric Burlison, Republican of Missouri, said “the concept that an alien species is technologically advanced enough to travel billions of light years and gets here, and is somehow incompetent enough to not survive Earth, and crashes, is something I find a little far-fetched.”

 

Nista spektakularno, samo najkrace crtice. Ici ce ovo ipak relativno sporo, mada opet god speed za eru pre onog Timesovog prvog clanka na temu.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...