Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

14 minutes ago, Fat Zadd said:

https://nova.rs/posts/radoicic-priznao-da-je-organizovao-napad-na-severu-kosova

 

Klasičan Vucicev pokusaj "Demage Control"-a i umanjivanje umešanosti Republike Srbije u aktuelnom događaju.  Obraćanje za međunarodnu javnost, zanima me samo sta će, odnosno koji deo preneti prorezimski mediji.

 

Sto se tiče količine oružja i kako je ono prenseno... da li je istina da je jedan od poginulih radio kao vozač saniteta( mislim da je Zvečan u pitanju) i da je deo oružja prenet na taj način? Deo izveštaja koji se pojavio jos pre oko mesec dana u Britanskom parlamentu. 

 

Jos jedno pitanje, da li istina da je poslednjih +15ak dana, stizalo pismeno obaveštenje osobama koje su služile vojsku u specijalnim jedinicama i vojnoj policiji da budu u nekoj vrsti pripravnosti ( za vojnu vezbu)?

Posto je priznao da je pravio njesra na teritoriji RS, da li ga je "u'apsilo"?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

Nisam siguran da ćemo ih savladati, teško je pobediti istog protivnika dva puta.

Istina ali su oni oslabljeni igranjem na dva fronta dok smo puni kondicije, sa visinskih priprema sveži.

Jes da su jos uvek malo teske noge ali nadoce sve na svoje.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim ja da će brzo doći vojno rješenje, ali mislim da se Vučić sve više okreće varijanti slavnog poraza koji ćemo moći da oplakujemo narednih par stotina godina.

Pošto vidi da neće moći da formira Republiku Srpsku na Kosovu, srpska autonomija sa nižim ingerencijama nije mu zanimljiva. Njega ne interesuje da srpski narod tamo fizički opstane, da sačuva jezik, vjeru i kulturu, njega interesuje direktan politički uticaj Beograda na Kosovu. Pošto to ne može da dobije, on će da ugasi svjetlo za Srbe na Kosovu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Edinburgh said:

Posto je priznao da je pravio njesra na teritoriji RS, da li ga je "u'apsilo"?

 

Ovom izjavom malo i kupuje vreme za naredne poteze, ali pod pritiskom EU/USA moraće da ga uapsi... problem je sto taj sto postoji velika verovatnoca da je Radoicic vec u nekim Rusijama/Belorusijama. 

 

Jako nezgodan svedok za aktuelnu vlast.

 

Link to comment
Share on other sites

Није атмосфера у Србији тако баш наелектрисана за Косово како се можда из СНС и осталих радикалских медија, укључујући и оглашавања разних хулиганских структура, може закључити. 

Хулигани имају моћ у овој држави јер су потпомогнути самом државом. Али гледано на целокупну слику Србије ти хулигани су изразита мањина. 

 

У случају неког војног сукоба уопште се не бих зачудио да буде сукоба и у унутрашњости државе... у Београду, Нишу, Новом Саду и осталим градовима... јер ок протести су протести, а овде би могло бити насилних протеста. 

Ма колико просечног Србина нервирали НАТО, Америка и запад атмосфера је далеко од повољне да се оде доле и пушкара за Косово, али је зато повољна да се изађе на улице и директно сукоби са тим хулиганима који раде за те различите мафијашке структуре. А замислите само сценарио где се то догоди, а у исто време добар део полиције због сукоба на Косову би такође био заузет акцијама тамо. 

Такође не треба баш сметнути са ума да већина тих који имају ту радикалску љуштуру и поимање света су 60 година па на горе. А не мислите ваљда да ће такви ићи на фронт да се бију за Косово? Та екипа јесте добра за гласање која вероватно је и најбројнија у читавој држави, али баш за војни сукоб тешко.  

 

Тако да треба имати све ово у виду. Могуће да је то само моје искуство и поглед на неко уже и шире окружење, али ја нисам приметио да је неки random Србин баш толико загрижен за питање Косова и да је рад да се упусти у још један војни сукоб. Не само Србин који је у Србији староседелац, већ и ови Срби који су дошли са Косова и који су кренули у нормалне животе овде, а има их приличан број.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Fat Zadd said:

https://nova.rs/posts/radoicic-priznao-da-je-organizovao-napad-na-severu-kosova

 

Klasičan Vucicev pokusaj "Demage Control"-a i umanjivanje umešanosti Republike Srbije u aktuelnom događaju.  Obraćanje za međunarodnu javnost, zanima me samo sta će, odnosno koji deo preneti prorezimski mediji.

 

Sto se tiče količine oružja i kako je ono prenseno... da li je istina da je jedan od poginulih radio kao vozač saniteta( mislim da je Zvečan u pitanju) i da je deo oružja prenet na taj način? Deo izveštaja koji se pojavio jos pre oko mesec dana u Britanskom parlamentu. 

 

Jos jedno pitanje, da li istina da je poslednjih +15ak dana, stizalo pismeno obaveštenje osobama koje su služile vojsku u specijalnim jedinicama i vojnoj policiji da budu u nekoj vrsti pripravnosti ( za vojnu vezbu)?

Oružje je unošeno ko zna još od kog vremena a i ostalo je puno oružja još od '99. Ono vozilo je prepravljeno a koristila ga policija još u Drenici, sigurno nisu sa njim doputovali. Koliko god vršili racije i pretrese me može se sve pronaći pošto lokalci znaju svaki ćošak u tom kraju a ovi nemaju pojma gde zalaze i ne gine im se baš tako rado za kurtijev račun mada eto čitam udelio je porodici poginulog policajca 50000 evra. Nikad nije manjkalo oružja na Kosovu, to je tamo najmanji problem da se nabavi. Grupu su uglavnom sačinjavli ljudi koje je kurti prozvao negde u maju mesecu pa su se oni sklonili sa severa, za njihov povratak nisu znale ni porodice ali je eto znala kosovska policija. Zašto i kako valjda će jednog dana AV morati da objasni 

Link to comment
Share on other sites

Иначе ајде сад као нису знали, мада ок наместило им се да сад покажу. 

Ко зна ко је још некретнине има по Србији. Такође и Веселиновић тај. Па онда онај тужилац за Јовањицу што купио два стана у Београду на води. Како наши тако и на Косову или по свету. Мислим има таквих на стотне хиљада, ништа необично.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

Izgleda da je ovih par dana bilo pregovora da sve svali na sebe kako bi Vucic ostao cist a mi ne popijemo sankcije. Mada posle svega, a pogotovo posle kolicine oruzja koja je preneta, niko vise ne veruje Parizeru, sve i da jeste ili nije kriv.

Ako hoce kod zapadnjaka da se izvuce za ovo nema druge opcije nego da preda i Vulina na tacni. 

 

Nejsnam kako će ovo da funkcioniše, kao što je Radoičić danas rekao da je on organizator, tako će, ako ga izruče strancima, odmah promijeniti ploču i reći da je on bio samo pion, da je morao da napravi lažno priznanje jer su mu prijetili, itd, itd. Teška vremena za bivanje aleksandrom vučićem :thumbup:

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dzoneee said:

Јел @Perkos2 овај Свећија живи у згради некој? 30-40 квадрата стан, ко ови наши мученици. Јел тако? :classic_sad:

Ja ako se ne varam on je stomatolog a kad znamo koliko gastosa dollazi godišnje na Kosovo ne sumnjam da je solidno stambeno obezbeđen. Setih se sad neke priče još pre nego su izginuili braća Jashari neki načelnik policije u Drenici došao negde 1997 na razgovor kod njihovog oca Shabana da ga ubedi da se predaju. I ugostili ga lepo, pričali i on pita starog "vidim imate lepe i velike kuće, imanje, mašine, sve mnogo bolje i jače od mene, što se onda tvoji sinovi bune"?  "Zbog slobode, nemaju slobodu" odgovrio mu stari Jashari

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Sta je sa Zvonetom Veselinovicem, oglasava li se?

Sto bi se oglasavao? 

 

A i sve da mu zaplene vilu i vozila, njemu je to kap u moru. 

 

Inace jedna zanimljiva scena koja nije vidjena do sada. Jutros prolazim ja centrom grada, u kruznom toku parkirani vozilo ambulante sa tablicama euleksa, reko sta ce ovi ovde, i kako se priblizavam vozilu (idem sa zadnje strane) gledam ko je unutra, a sa prozora direkt u mene gledaju i vozac i suvozac u full ratnoj opremi, fit takozvani, ili ti upgradovana rosa. Nista mi nije bilo jasno. 

Edit: sad videh da i bunt okacio sliku, koga zanima. 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...