Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

29 minutes ago, Igor_ said:

Inace jedna zanimljiva scena koja nije vidjena do sada. Jutros prolazim ja centrom grada, u kruznom toku parkirani vozilo ambulante sa tablicama euleksa, reko sta ce ovi ovde, i kako se priblizavam vozilu (idem sa zadnje strane) gledam ko je unutra, a sa prozora direkt u mene gledaju i vozac i suvozac u full ratnoj opremi, fit takozvani, ili ti upgradovana rosa. Nista mi nije bilo jasno. 

 

Није ништа исључено с обзиром да са њихове стране иде наратив да ово није крај и да се очекује још оваквих покушаја напада или напада па су ставили себе у додатну приправност... вероватно.

Link to comment
Share on other sites

На шта је спало ово друштво да човек зна за криминалне радње али неће да их пријави надлежнима. 
Otišlo u qrac... kažem i ja.



Nego, jel regrutujete opet po severu decu da ginu umesto vođa?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Advokat Goran Petronijević kao punomoćnik Milana Radoičića obratiće se medijima danas i tom prilikom će pročitati obraćanje javnosti Radoičića. Konferencija će se održati u 14 sati u pres sali Medija centra.
https://www.tanjug.rs/srbija/politika/52217/advokat-goran-petronijevic-obratice-se-javnosti-u-ime-milana-radoicica/vest
 
Advokat:
 
 
Radoicic ne može sam to da uradi jer:
1. Ne ume da cita
2. Nije poneo naočare za čitanje
3. Ne može da drži papir?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ти што су убијени били су очеви, ок. А јел се размишља можда колико деце би потенцијално остало без својих очева да је овима операција кренула "како треба"? Или је битно само што су ови очеви и њихова деца су остала без њих? 
 
Какве везе има то што су очеви ако су они хтели да ураде то што су урадили.
 
Особа А има децу, особа Б нема. Рокне особа А, особу Б и шта? Особа А неће одговарати за злочин јер има децу? Не капирам.
 
Ја капирам да је Србији жао због погибије тих људи, ок разумем то, али која је сврха потенцирања што имају децу? Многи млади људи у тим годинама имају децу.
Očevi dakle porodični ljudi, vole svoju familiju, prijatelje, zemlju, dakle branili svoje ognjište (ili radijator i rešo ako koriste struju), što znači da nisu krivi jer mrava ne bi zgazili a i da moraju, to je zbog svoje nejači.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, shonke said:

Radoicic ne može sam to da uradi jer:
1. Ne ume da cita
2. Nije poneo naočare za čitanje
3. Ne može da drži papir?

 

Nije na lokaciji poznatoj organima gonjenja te Vučić koji bi to šatro rado učinio ne može da ga uhapsi/izruči.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, shonke said:

Otišlo u qrac... kažem i ja.



Nego, jel regrutujete opet po severu decu da ginu umesto vođa?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Не брини ти за нашу децу, питај оне твоје динамове или шахтјорове навијаче да ли регрутују или не. Само пази да те не изненади одговор.

Link to comment
Share on other sites

Ima veze zato što su ubijeni iz ove grupe bili na svom kućnom pragu i pokušavali da na neki svoj način štite svoje porodice, policajac kojeg su ubili je na primer poginuo na 100 km od svoje kuće gde sigurno nije čuvao svoju decu( uzgred i on je otac i ima troje dece). Koja su njegova razmišljanja kad ide u neku akciju u selo u koje nikad ranije nije kročio.
Vrlo dobro se sećam kako je jedan deo štampe u Srbiji tamo neke '98 penio sa pitanjem "šta srpski policajac ima da traži u albanskom selu" danas ne vidim ni kod nas a pogotovo ne na Kosovu da se postavlja to pitanje, ne nego se ljudi koji su poginuli ispred svojih kuća prozivaju da su terorosti i još ko zna šta a radi se jednostavno o nedostatku slobode i nade da se do te slobode može doći kroz pregovore i dijalog. Za dijalo su potrebne dve strane, pisao sam ovde mnogo puta da ne vidim dobru volju za rešenjem ni na kojoj strani, ovi iz MZ pritisnu malo oni se kao sastanu i dogovore a već sledeće jutro kreću da sve to ponište i izguraju svoju opciju. Ovih dana čitam da mnogi kažu gotovo je sa ZSO čak i pronalaze opravdanja za neku vrstu "oluje" a podstiću opet na primeru Makedonije i tamošnjih sukoba, da je nakon Ohridskog dogovora skoro cela albanska gerila prešla u vladajuće strukture pa da nas imate vođu pobune na mesto predsednika Sobranja, ministre koji su ubijali makedonske policajce i puno toga i niko ne smeta. Koliko Srbi na severu budu istrajni i ne potpadnu pod propšagandu Prištine i Beograda toliko će slobode izboriti, da li je to lako i ima li svoju cenu proceniće ti ljudi sami, ne treba im mnogo savetnika oko toga.Evo je Radojičić sve preuzeo na sebe, tj tako nam je njegov advokat preneo, neće biti ni sankcija ni viza a AV će nastaviti da uzdiže Srbiju na zadovoljstvo svih njenih građana            
Na kucnom pragu nisu bili. Ni jedan od njih nije živeo u tom selu.
A taj policajac je bio u patroli policijski vozilom. Nije sam rešio da se obuče u uniformu, uzme službeno vozilo i odveze se do "žice i eksploziva kojom se pravi barikada".
Ti ljudi sto su izginuli su se svesno skupili pod oružjem, spremni da ubiju (što su i uradili), opremili se i aktivno učestvovali u događajima. Nikakvo romansiranje ne pomaže. Nikakvo naricanje nad teškim životom srba na kim. Nema opravdanja a ni objašnjenja koje pije vodu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Odmah nakon konferencije na kojoj je Goran Petronijević pročitao saopštenje Milana Radoičića, naš [Informerov] glavni urednik Dragan J. Vučićević je tokom kolegijuma prokomentarisao ovo oglašavanje.
Vučićević je istakao da ko god kaže nešto protiv Radoičića radi protiv svoje zemlje. 

- Bolje da ne kažem ko su ti ljudi koji pljuju po njemu. Sram da ih bude! Taj čovek se bori za srpske interese, on je novi srpski Obilić - istakao je on. 

Dodao je i da svako treba da pročita saopštenje Radoičića i da se u njemu najbolje oslikava koliki je on heroj. 

- Svi koji ga vređaju, najviše ovi iz tajkunskih medija, dobijaju novac da to rade. Ne verujte u njihove laži, imao sam čast da upoznam Radoičića i to je jedan junak - istakao je glavni urednik Informera. 

informer.rs/vesti/politika/832837/radoicic-je-novi-srpski-obilic-vucicevic-nikad-iskreniji-zapusio-usta-hejterima

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

To kako je oružje tamo dospelo je isto veliko pitanje na koje ni čuveni dron nema snimke pa nama ostaje samo da nagađamo. Kad već ideš u sitna crevca činjenica je da na primer poginui Stefan nije bio više meseci u Zvečanu kod svoje kuće pa je eto strada na putu do svog kućnog praga, može i tako da se tumači, u svakom slučaju oni su bili na svojoj teritoriji, nisu upali u neku treću državu niti su vodili sa sobom očeve dece iz Niša, Kragujevca ili Beograda. 
Eto sad imat ezvaničnu verziju u izdanju AV mašinerije pa verujte, ko vam brani ... 
Ni policajci nisu bili na nekoj trećoj, stranoj teritoriji.

Po zakonima republike srbije, razbijena grupa je učinila više krivičnih dela, počev od neovlašćenog posedovanja oružja, eksolozivnih naprava itd. Zatim ubistvo, organizovsnje kriminalne grupe i svašta još nešto.



Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, erwin said:

  

informer.rs/vesti/politika/832837/radoicic-je-novi-srpski-obilic-vucicevic-nikad-iskreniji-zapusio-usta-hejterima

E нек нам га је вала шукнуо.

 

Шта сам ја рекао синоћ, држава фанова и хејтера :smiley58:

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim ja da će brzo doći vojno rješenje, ali mislim da se Vučić sve više okreće varijanti slavnog poraza koji ćemo moći da oplakujemo narednih par stotina godina.
Pošto vidi da neće moći da formira Republiku Srpsku na Kosovu, srpska autonomija sa nižim ingerencijama nije mu zanimljiva. Njega ne interesuje da srpski narod tamo fizički opstane, da sačuva jezik, vjeru i kulturu, njega interesuje direktan politički uticaj Beograda na Kosovu. Pošto to ne može da dobije, on će da ugasi svjetlo za Srbe na Kosovu.
Koliko je parizer glup, ne bi me čudilo da on u prvom trenutku misli da može ista da uradi svojim putem. Možda se nada da nekim brzim delovanjem zaokruži neki deo pa da onda to zadrži i pokuša da iskamči podelu nakon mirovnih pregovora.
Ima samo problem što onda nije bilo stranih trupa već samo te uck gerile a ceo prištinski korpus je bio dole. Sad nema ni te tehnike ali ima nato trupa, organizovanih kosovskih formacija i ne shvata da bude li pokušao nešto ozbiljno, ne da će da opet popije po pičci nego će nam jebati mamu maminu, u inat što u vreme rata u Ukrajini pravi sranje.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Не брини ти за нашу децу, питај оне твоје динамове или шахтјорове навијаче да ли регрутују или не. Само пази да те не изненади одговор.
Nisu to vaša deca.
Znaš ti dobro šta ste radili a radite i sad. Samo je pitanje kako spavate.

E, a da objasniš kako su dinamovi ili shahtjsrovi navijači moji?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sere mi se od ovih kao zgražavanja imovinom bilo koga pa i milana radojičića a živite u komšiluku željka mitrovića, terzića, miškovića, beka, koleta, čede šmrka, malog, vesića, na stotine nekih kumova i kurvetina. Ovo je region gde se može obogatiti prljavim poslovima i to traje još od '45-te ali eto sad radni narod zabrinut što se radojičić obogatio pošto nije kurtiju platio porez. Mogao je sveqlja da snimi i bogastvo likova sa kojima je milan sarađivao na primer ekrem luka, zeqiri, sheremt uka, abrashi, martin berishaj tek tad bi bilo iznenađenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Leonard said:

Botici, sns sipkasi i ostali krezubi desnicari pozivaju na ustanak a da im guze ostanu na sigurnom, a tudja deca da ginu. Oni ce da zapale poneku pekaru, okace transparent....

A sto si takav tebra, ja vec pola godine obecavam zeni i deci da se strpe jios malo, nove patike samo sto nisu.

I sad kad su tako reci na dohvat ruke treba da ih slazem.

Gde ce ti dusa.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Parizer je sa ovom "radojičićevom" izjavom praktično priznao da iza svega stoji on. Pogotovo ako uzmemo u obzir teže oružje koje je zaplenjeno i koje se ne može kupiti nigde. Neka od oružja nisu ni postojala 1999. tako da ta priča da je to ostalo od rata ne pije vodu. Neka oružja i municija su stara par godina i srpske su proizovodnje. I sada sa ovom izjavom oni kažu da je čovek koji je zadnjih X godina u Srbiji na visokoj poziciji u vladajućoj stranci radio sve ovo na soju ruku i da niko nije znao. Pa to može da prođe kod veverica ali ne i kod ozbiljnih ljudi. Sada će se naći pod još većim pritiskom da isporuči Radojičića i da utvrdi kako je ovo teže naoružanje došlo u njegov posed a pošto to on ne može da uradi platiće Srbija. Koliko su mi bile smešne izjave nekih na zapadu da će da nam uvode sankcije sada to već nije toliko nezamislivo jer ovo može da vodi u taj scenario. Parizer je nepromišljeni avanturista koji greši sa svakim potezom. Kao što se za Putina pričalo da je šahista i da niko nije sposoban da razume šta on radi tako je i ovaj idiot furao tu priču. A u stvari su obojica duduci koji se zahvaljujući neverovatnoj brzini sipanja laži domaćoj javnosti održavaju na vlasti.

 

Ako je ovo njegov nalog solidno ih kljuca u mozak i iz "izgnanstva" 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...