Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 hours ago, uini said:

ako uzmemo nba kao nedostizni standard u skoro svakom smislu & razumemo da se tamo desavaju tragicne sudijske greske, sto dnevno, sto kada je zaista vazno (poslednje sekunde finaalnih i ostalih plej of tekmi), samo treba imati u vidu koliko to ovaj deo evrope koji je pomenut (srbija, grcka, turska) shvata licno & epohalno, pa onda bazdariti stavove prema tom reality checku

 

niko ne kaze da sudije treba osloboditi odgovornosti ili potrebe za usavrsavanjem. samo treba razumeti da se to desava na vrhunskom nivou, kao sto je NBA, kao sto je UEFA champions league, kao sto je svetsko prvenstvo ili evropsko u fudbalu. desava se. 

 

da li je uvek greska, ne znam i ne verujem ali znam da je sa civilizacijske strane koju ce neki paapn krstiti politickom korektnoscu, skandal ovaj princip koji se zagovara ovde a koji se moze nazvati (posprdno) necete me prevariti (jer hoce ako je to tema). a ako hoces da bijes nekog zbog toga, izvoli pa snosi posledice civilizovanog (politicki korektnog) sveta

 

Meni smeta a priori ta tvrdnja da je NBA nedostizna, makar po nekim sportskim aspektima, a da ne pricamo o tome da je sudjenje i tamo skandalozno.

 

Kosarka kao celina je zrela za ozbiljne novine vezane za sudjenje, to hocu da kazem. Nek svaki tim ima po dva-tri celendza (a la tenis) po cetvrtini, vec bi to bilo drugacije.

 

A da se za fizicke napade i nasrtaje na sudije trebaju snositi odgovarajuce posledice makar kod mene ne dolaze u pitanje...

 

Edit: Gramatika

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

Pošto sam sa 18 godina uhvatio sudiju za vrat, najbolje bi bilo da se ne javljam na ovu temu. :classic_biggrin: (Doduše nakon što je krenuo ka meni da se bije, a opet doduše, nakon što sam ga prozivao, a sve to jer nas je bezočno krao na prijateljskoj utakmici, i to toliko da je naš trener na kraju povukao celu petorku sa terena, a mi drugopozivci, suludim koševima neočekivano odveli meč u produžetak)

 

Sudijama je potrebno pomoći (eto, ovo za čelendže je dobar predlog), jer je njihov posao danas teži nego ikada pre, a tehnologija dozvoljava da ima se olakša posao, kao što je olakšala igračima ili trenerima. Pored toga, potrebno ih je zaštititi od pretnji i nasrtaja, to je valjda razumljivo.

 

Gore navedene stvari, koliko god bile teške ili složene za uvođenje i dalje su lakši deo ukupnog problema. Zanemarivanje svega ostalog dovodi do opravdanih frustracija i negodovanja ka onome što se krsti ''političkom korektnosšću''. Jasno je da postoji korupcija/pritisak/trule jabuke/dodvoravanje/... Ne pomažu kazne od par kola 'lađenja ili nekoliko hiljada evra kada sudija može da dobije značajno veću finansijsku nadoknadu ili zna da će obezbediti bolju poziciju u budućnosti ako pomogne onima koji vode glavnu reč u savezima/komisijama ili da rizikuje mnogo ako se ne povinuje prijateljskim savetima. Taj deo problema je zajebaniji, a dokle god se bude zanemarivao i dokle god svi učesnici u tome mogulagano da se izvuku, ostaće nam guslanje, frustracija i svađa, a neko će  ida strada.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

O cemu se prica kada u izboru sudija vlada negativna selekcija. Nije pitanje ko svira ABA i evro takmicenja nego kako se dolazi do tog nivoa. Poslusnost se testira mnogo ranije, kada trebas da izguras iz divljine manjih liga. Mozes obilaznim putem, po grbavom putu i nosu u neizvjesnost ili da se uklaupis na vrijeme u poslusnost.

Edited by laki pepe
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, realno *w said:

 

 

Nisam gledao neke hajlajtse, ali imao je po meni jedno još bolje kucanje, na levu stranu kad su napadali.

 

Inače, čovek igra dobro od kada je došao. Videćemo sada kada Milutinov bude pauzirao, ali meni to deluje kao siguran DD na svakoj tekmi. A Oly posle povrede Spanulisa, prvi put vezao dve pobede. Deluje mi da igraju nekako raznovrsnije.

 

Ne igraju raznovrsnije nego su im protivnici odigrali ocajno.

 

Oni su protiv ASVELa imali Baldwina i Koniarisa na 1 i 2, Papanikolaua na 3, Printezisa i Vezenkova na 4 i Ellisa na 5, uz dva tinejdzera. Vecim delom utakmice su igrali sa Papanikolauom na 2 i Vezenkovom na 3. Ako je to tebi raznovrsnije i funkcionalno, da nemas izmenu na 1,2,3 i 5, da igras sa samo dva bitna igraca uz Vezenkova, Baldwina i Koniarisa koji nisu imali nikakav ucinak do sada, onda ne znam kako izgleda nefunkcionalnost.

 

EL sa 18 timova i ocajnickom zeljom da se prosire na trziste Francuske i Nemacke je dozivela neuspeh. Dobili su dve ekipe koje moze dobiti prosecna ABA ekipa kod kuce kad im je dan. Asvel i Bayern prosto samo otaljavaju te meceve u gostima, nije ni cudo sto imaju samo po jednu pobedu iz 12 ili 13 meceva.

Link to comment
Share on other sites

Da, bilo je mnogo raznovrsnije nego što inače igraju, jer je lopta inače pola vremena kod Spanulisa. Inače sam Spanulisa oduvek cenio, a sada ga je baš pregaulo vreme. Ima 38 godina, a uzeo je više šuteva od bilo kog drugog igrača Olimpijakosa, naravno i izgubio najviše lopti. Čak i ako zanemarimo šuteve, problem je carinjenje lopte, koja u svakom napadu bude kod njega bar 10ak sekundi.

 

Na sve to, sada je već krater u odbrani.

 

To što oni imaju skraćenu rotaciju je problem na duže staze, ali kratkoročno može da ima vrlo pozitivan efekat, igraju igrači bez pristiska i straha. Plus, ne igraju domaću ligu, EL im je jedina tekma u nedelji pa nemaju ni taj faktor preopterećenja tih igrača iz skraćene rotacije.

 

Biće u problemu ako Milutinov bude duže odsustvovao, ali ako to nije slučaj, pa se vrati i Pol, koji im znači, ma koliki divljak bio, mislim da ćemo od njih gledati mnogo bolju košarku u završnici lige.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ko kaze da bi liga bila slabija bez Olyja, PAO, Fenera, Efesa i Zvezde. Umesto ovih 5 dodajte Unics, Unikahu, Lokomotivu, Virtus i nebitno koga jos kao petog, s obzirom na cinjenicu da ABA gubi mesto. Da jak je EFES, ali ko u njemu igra. Dogus Balbaj? Ostatak tima bi igrao sirom Evrope u nekom od EL timova. Isto vazi i za Fener, imaju jednog i po Turcina. I to sto vredi od domacih igraca u ovim klubovima (Kalates, Papanikolau....) bi bez problema mogli da igraju u Virtusu ili Lokomotivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Da, bilo je mnogo raznovrsnije nego što inače igraju, jer je lopta inače pola vremena kod Spanulisa. Inače sam Spanulisa oduvek cenio, a sada ga je baš pregaulo vreme. Ima 38 godina, a uzeo je više šuteva od bilo kog drugog igrača Olimpijakosa, naravno i izgubio najviše lopti. Čak i ako zanemarimo šuteve, problem je carinjenje lopte, koja u svakom napadu bude kod njega bar 10ak sekundi.

 

Na sve to, sada je već krater u odbrani.

 

To što oni imaju skraćenu rotaciju je problem na duže staze, ali kratkoročno može da ima vrlo pozitivan efekat, igraju igrači bez pristiska i straha. Plus, ne igraju domaću ligu, EL im je jedina tekma u nedelji pa nemaju ni taj faktor preopterećenja tih igrača iz skraćene rotacije.

 

Biće u problemu ako Milutinov bude duže odsustvovao, ali ako to nije slučaj, pa se vrati i Pol, koji im znači, ma koliki divljak bio, mislim da ćemo od njih gledati mnogo bolju košarku u završnici lige.

 

Olympiacos je bio los i kada su igrali Paul i Rubbit (njega si zaboravio).

 

Ne slazem se sa tim da kratkorocno moze da ima vrlo pozitivan efekat. Zasto bi onda Filip Covic bio problem za Zvezdu, ako Nikolaidis, koji je 2002. godiste nije problem za njih.

 

Svaka ekipa koja bi igrala na nekom svom maksimumu ili blizu maksimuma bi unistila taj Olympiacos. Ko njima organizuje napade, ko razigrava saigrace, ko vodi loptu, kako se cuvaju od licnih gresaka?

 

Mislis da bi Zvezda samo sa dva juniora, Punterom, Jenkinsom, Perperogluom, Simanicem, Gistom, Stimcem i Ojom mogla da dobije bilo koga u evroligi? Nema sanse.

 

Previse sam gledao Olympiacos i njima uopste nije problem samo Spanoulis. Oni bez njega nemaju igraca koji bi organizovao igru, nemaju poene u rukama, nemaju nista. Ove pobede su bruka novog formata evrolige, ne neko njihovo vaskrsnuce. Dobili CSKA tako sto su uhvatili svaku loptu u napadu, dobili ASVEL tako sto ovi haoticno napadali i pravili licne greske nad mocnim Nikolaidisom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Olympiacos je bio los i kada su igrali Paul i Rubbit (njega si zaboravio).

 

Ne slazem se sa tim da kratkorocno moze da ima vrlo pozitivan efekat. Zasto bi onda Filip Covic bio problem za Zvezdu, ako Nikolaidis, koji je 2002. godiste nije problem za njih.

 

Svaka ekipa koja bi igrala na nekom svom maksimumu ili blizu maksimuma bi unistila taj Olympiacos. Ko njima organizuje napade, ko razigrava saigrace, ko vodi loptu, kako se cuvaju od licnih gresaka?

 

Mislis da bi Zvezda samo sa dva juniora, Punterom, Jenkinsom, Perperogluom, Simanicem, Gistom, Stimcem i Ojom mogla da dobije bilo koga u evroligi? Nema sanse.

 

Previse sam gledao Olympiacos i njima uopste nije problem samo Spanoulis. Oni bez njega nemaju igraca koji bi organizovao igru, nemaju poene u rukama, nemaju nista. Ove pobede su bruka novog formata evrolige, ne neko njihovo vaskrsnuce. Dobili CSKA tako sto su uhvatili svaku loptu u napadu, dobili ASVEL tako sto ovi haoticno napadali i pravili licne greske nad mocnim Nikolaidisom.

 

Primer Zvezde ti je užasan, neuporedivo slabiji trener, neuporedivo lošija centarska linija, plus veće opterećenje zbog ABA lige. Na duge staze, super je imato veliki broj igrača, ali opet, ako se na nekoj poziciji smenjuje 3 igrača, mislim da tu nema sreće, jednostavno uguše jedni druge.

 

Slažem se sa delom zadnjeg pasusa, da njima treba novi vođa. Verujem da je Bili još uvek imao više nego ozbiljnu platu, pa ako se smiluje da se povuče na leto, mogu tu da jure nekog ozbiljnijeg igrača. 

 

Inače, taj mali Nikolaidis je ok talenat, uvek je bio postava u mlađim kategorijama reprezentacije. Protiv Asvela prvi put dobio minute i imao indeks 13. Ne mislim da će on imati skoro neku ulogu, ali ti veliki izostanci vrlo često izbace nekog novog.

 

Opet kažem, nije meni poenta da dokažem da su oni ne znam kakva ekipa, posebno ne sad bez Nikole, samo da deluju slobodnije, a samim tim i bolje, bez Bilija.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Znam da nisam bas sasvim cist jer mi ovo smeta, ali stalno me nervira kada cujem ime Dzimer Fredet.

 

Kakav to covek daje svom detetu ime Dzimer!?

 

Hej bre, umesto da ga lepo nazove Dzimi, pa da momak podseca na nekog ozloglasenog revolverasa sa divljeg zapada, cvrstog pogleda i munjevitih pokreta, sa upaljenom cigaretom sto mu krasi ugao usana iskrivljenih u osmeh nestasnog mangupa, ti ga nazoves Dzimer, da ceo svet asocira na nekog pijanog zmazanog redneck-a, sa tufnama skorenog senfa zacementiranim od starosti na beloj siledzijki, dva citava zuba u ustima i sa ukrstenim vodnjikavim ocima, koji misli da je "layup" vrsta majoneza...

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, realno *w said:

 

Primer Zvezde ti je užasan, neuporedivo slabiji trener, neuporedivo lošija centarska linija, plus veće opterećenje zbog ABA lige. Na duge staze, super je imato veliki broj igrača, ali opet, ako se na nekoj poziciji smenjuje 3 igrača, mislim da tu nema sreće, jednostavno uguše jedni druge.

 

Pokusao sam da docaram na sta bi licila Zvezda sa tako malo igraca.

 

Primer uopste nije uzasan, ove sezone Zvezda izgleda daleko bolje od Olympiacosa koji je bukvalno imao 4-5 blamiranja gde su gubili po 20 i vise razlike.

 

Sto uopste i ne cudi, od pocetka sezone oni su doveli sledece igrace (usred sezone): Rochestie, Reed, Ellis, a napustili su ih taj Reed, Punter, Kuzminskas, Cherry, sad su se povredili jos dva beka koji su jedini u stanju nesto da iskreiraju.

 

16 hours ago, realno *w said:

Slažem se sa delom zadnjeg pasusa, da njima treba novi vođa. Verujem da je Bili još uvek imao više nego ozbiljnu platu, pa ako se smiluje da se povuče na leto, mogu tu da jure nekog ozbiljnijeg igrača. 

 

Inače, taj mali Nikolaidis je ok talenat, uvek je bio postava u mlađim kategorijama reprezentacije. Protiv Asvela prvi put dobio minute i imao indeks 13. Ne mislim da će on imati skoro neku ulogu, ali ti veliki izostanci vrlo često izbace nekog novog.

 

Meni ova prica lici na to da je Olympiacos dobio dva meca nakon svih tih povreda i izostanaka (protiv Asvela im je falila citava petorka) i stvoren je utisak da je tako bolje za njih.

 

Nije. Taj Nikolaidis da nesto vredi ne bi do sada bio u B timu bez minuta u evroligi do sada. Taj tim koji im je preostao ima dvojicu bekova (uz tog Nikolaidisa), pogledaj koliku oni bednu statistiku imaju, a da si ih gledao mogao si da vidis da taj Baldwin manje - vise nema nikakve veze sa organizacijom igre, a da je Koniaris Jovic iz dana kada je tek dosao u Zvezdu.

 

Koniaris ima statistiku od 3,7 poena i 2,8 indeksnih poena za 14 minuta u igri, ne znam sta bi ti rekao kada bi u Partizanu neki igrac imao tako bedan ucinak. Baldwin je nesto bolji, ali uz sut za 3 od 6/25, sut sa bacanja od 26/41, jedva 2 asistencije i jedva 4 indeksnih poena po mecu.

 

16 hours ago, realno *w said:

Opet kažem, nije meni poenta da dokažem da su oni ne znam kakva ekipa, posebno ne sad bez Nikole, samo da deluju slobodnije, a samim tim i bolje, bez Bilija.

 

Pa i svaki prosecan grcki klub bi delovao slobodnije da im je igrao Bili pa se povredio.

 

To ne znaci da je potpuno nebitno kakvi su to igraci, mozes da stavis bilo kog Grka, bilo kog Amerikanca, bilo kog igraca od 17-18 godina, uz Vezenkova, Printezisa, Ellisa i Papanikolaua i da tvrdis da su procvetali jer im Bili ne gusi protok lopte.

 

Oni su bili ocajni i kada su bili kompletni, delovali su bez energije na pola meceva na kojima sam ih gledao iako ne igraju domace prvenstvo, cak i kada im se vrate Paul, Rubbit i Milutinov to ce igracki i dalje biti najlosije sklopljen roster i jedino ih raspad Bayerna i ASVELA u gostima uz ocajne igre Zenita kod kuce spasava da ne zavrse kao poslednji na tabeli.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Horium said:

Pa zar pored CSKA - Barselona u Moskvi da duel iznad bude najzanimljiviji?

 

Naravno. 

9 minutes ago, Horium said:

 

Ima jos solidan broj utakmica da se igra, ko ziv ko mrtav do top 8...

 

Jasta, Cska I Barsa su sigurno živi. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...