Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

6 hours ago, Green23 said:

Jel su i tebe na poslu/kući tukli kada si donosio loše odluke?

 

Velika je razlika izmedju doneti losu odluku i tendenciozno krasti. Ne znam za taj mec u Atini posto nisam gledao, mislim na ovaj nas u Areni. Moze pitanje da li bi ti tukao nekoga ko je tebi ukrao nesto. Na primer meni/mojim roditeljima su ukrali kola za vreme bombardovanja, a policiju je bolela ona stvar da trazi ( dok su ljudima koji imaju veze iz iste zgrade odmah pronasli/vratili ukradeni motor), e sad mi kazi sta smo mi na primer trebali da radimo da smo zatekli lopova u kolima ( samo da znas tad je bilo vanredno stanje).

 

Ne zagovara se tuca ili neko nasilje, ali nekad voda prelije casu kada se vidi da sudije koje otvoreno kradu ne snose nikakve posledice.

 

 

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

 

Velika je razlika izmedju doneti losu odluku i tendenciozno krasti. Ne znam za taj mec u Atini posto nisam gledao, mislim na ovaj nas u Areni. Moze pitanje da li bi ti tukao nekoga ko je tebi ukrao nesto. Na primer meni/mojim roditeljima su ukrali kola za vreme bombardovanja, a policiju je bolela ona stvar da trazi ( dok su ljudima koji imaju veze iz iste zgrade odmah pronasli/vratili ukradeni motor), e sad mi kazi sta smo mi na primer trebali da radimo da smo zatekli lopova u kolima ( samo da znas tad je bilo vanredno stanje).

 

Ne zagovara se tuca ili neko nasilje, ali nekad voda prelije casu kada se vidi da sudije koje otvoreno kradu ne snose nikakve posledice.

 

 

Snose, budu suspendovani, tj. ne delegriraju ih za naredne runde. 

 

A sigurno ne možeš porediti to da ti neko ukrade kola, i to da je nekoliko sudijskih odluka oštetili klub za koji navijaš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za suspenziju se sećam da su Paternika suspendovali jednom, a kada vidiš da neki sudija nije delegriran dva kola, znači da nije zadovoljio. 

 

A prebijanje sudije nije stvarni život? 😁 Znam šta si hteo da kažeš, ali oni ništa nisu ukrali, njima je to posao, nekada ga urade dobro, nekada nisu na visini zadatka, kao i svako od nas. Da je neko od njih toliko loš, ne bi sudio godinama u EL. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Sasvim legitiman modus operandi, iako je protiv zakona. Da nisam odavle pa jos da se zgrozim kao sav normalan svet na ovu krilaticu, ali obzirom da je ovo otprilike hardcoded framework ovog podneblja gde se i za manje stvari proziva linc, nasilje i silovanje onda vozimo dalje i pretvaramo se da nismo videli.

Edited by lord_slawe_
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa bolje tako u sred grada, nego upaljaci u areni:s_d: Klub ne placa kaznu:s_d: Zamisli kaznili sudiju par kola i posle Jovo nanovo, bas su ga razbili sa kaznom.

 

E da treba me banovati zbog toga sto sam rekao da tako treba i sa sudijama koje su sudile CSKA. Pravda za Lamoniku i Javora. Jel Javoru nesto falilo to sto nas je ostetio protiv Olimpijakosa sto nas je kostalo PO u EL.Batalite me sa laznom politickom koreknoscu ala Milan Antonijevic.

 

Sta treba uraditi kada sudije namerno rade na stetu tvog tima zivo me interesuje i kada te to kosta daljeg plasmana i to se ponavlja iz kola u kolo. Ne pricam o neznanju, slucajnim greskama koje se dogadjaju.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdinho said:

Pa bolje tako u sred grada, nego upaljaci u areni:s_d: Klub ne placa kaznu:s_d:  Zamisli kaznili sudiju par kola i posle Jovo nanovo, bas su ga razbili sa kaznom.  

 

E da treba me banovati zbog toga sto sam rekao da tako treba i sa sudijama koje su sudile CSKA. Pravda za Lamoniku i Javora. Jel Javoru nesto falilo to sto nas je ostetio protiv Olimpijakosa sto nas je kostalo PO u EL.Batalite me sa laznom politickom koreknoscu ala Milan Antonijevic.

 

Sta treba uraditi kada sudije namerno rade na stetu tvog tima zivo me interesuje i kada te to kosta daljeg plasmana i to se ponavlja iz kola u kolo. Ne pricam o neznanju, slucajnim greskama koje se dogadjaju.

Sudije u EL imaju 57k € po sezoni, nemoj da misliš da ih ne kažnjavaju. 

 

Pa ostaje ti da se žali EL, i da očekuješ kaznu za njega.

 

Znači ti da svoju firmu koštaš nešto para, očekivao bi da dođe direktor i prebije te? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdinho said:

Evo ga opet on sa analogijama iz zivota, a kad mu udaris kontra argument iz zivota pocne da se buni.Ok da ne duzimo. Slazemo se da se delimicno ne slazemo.

Pa ja povezujem sa onime što ima smisla, njima je posao suđenje u EL. Da li zaista misliš da neko zaslužuje da mu se ugrozi život zato što je neko pomislio da je on oštetio njegov tim, a uopšte nije u pravu. Pa zamisli da svako ko nešto zajebe na poslu dobije batine... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da sudije ozbiljno kroje sudbinu klubova i igraca danas.

Jedan sport poput vaterpola je postao potpuna lakrdija. Bukvalno sudije daju ishod meca ako igraju dve egal ekipe.

 

Mora da se uvede jaca kontrola i supervizija. Cuj kaznjen da ne sudi jedno kolo u EL ili aba.

Nedovoljno. U nekim bitnim mecevima, ti banditi poput javora, pereza ili duplog pereza kroje sudbinu kluba u toj i sledecim sezonama. Ne znam da li je kostas rigas i dalje komesar za sudjenje u EL, al rekao bih da jeste s obzirom kuda plovi taj brod.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Green23 said:

Pa ja povezujem sa onime što ima smisla, njima je posao suđenje u EL. Da li zaista misliš da neko zaslužuje da mu se ugrozi život zato što je neko pomislio da je on oštetio njegov tim, a uopšte nije u pravu. Pa zamisli da svako ko nešto zajebe na poslu dobije batine... 

 

Nikome nije bio ugrozen zivot, ne drami. Slazem se sa Vamosom.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Batalite me sa laznom politickom koreknoscu ala Milan Antonijevic.

 

 

kad god neko napiše "politička korektnost" sa varijacijama, računaj da sam prdnuo u to ime 

 

kakve crne floskule te spopadaju dok promovišemo ovde uzimanje "pravde" u svoje ruke 

 

metode navijača ruralnih fudbalskih liga 90ih. 

 

kao što rekoh nekom drugom prilikom, stalno su na tapetu grčka, srbija i turska, što sa incidentima, što sa kaznama 

 

najbolje je lepo da se el pozdravi sa takvima 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

kad god neko napiše "politička korektnost" sa varijacijama, računaj da sam prdnuo u to ime 

 

kakve crne floskule te spopadaju dok promovišemo ovde uzimanje "pravde" u svoje ruke 

 

metode navijača ruralnih fudbalskih liga 90ih. 

 

kao što rekoh nekom drugom prilikom, stalno su na tapetu grčka, srbija i turska, što sa incidentima, što sa kaznama 

 

najbolje je lepo da se el pozdravi sa takvima 

 

 

 

Prdi koliko ti dusa iste. Ne bi ti bilo prvi put.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Idiotizam doticnih neandretalaca na stranu, vrv bi trebalo da postoji stroza kontrola sudija i/ili vece kazne, ne samo u Evropi vec i u NBA.

 

Radi kvaliteta kosarke i duha sporta, razume se, a stednja zivaca i krvnog pritiska ostrascenih navijaca je Sizifov posao...

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Horium said:

Idiotizam doticnih neandretalaca na stranu, vrv bi trebalo da postoji stroza kontrola sudija i/ili vece kazne, ne samo u Evropi vec i u NBA

 

Verovatno bi trebalo da postoji i veća edukacija gledalaca, kao i prag tolerancije. Ali mrka kapa tu, teško ćemo se pomaći od mentaliteta traženja perfekcionizma kod svih osim kod nas samih. Otuda i ove bljuvotine sa relativizacijom fizičkog napada. Što kaže uini, možda treba EL da jaše dalje, bez balkansko-otomanskog korpusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na to sta sve moze da se desi na sportskim manifestacijama u Engleskoj i Italiji npr, i s obzirom na to da su pre koju godinu u Litvaniji nasrnuli navijaci na Rudi Fernandeza, sumnjam da bi se ista resilo sa progonom Balkana.

 

Nenormalnih ljudi nazalost ima svuda. 

 

Pitanje je takodje i sta tacno ostaje od EL bez grckih, turskih i nasih klubova...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne možemo mi sa Turcima i Grcima u isti koš jer smo sirotinja raja. Na nama (Ex YU) može da se šilji kako hoćeš. Za Turke ću samo napisati ime lige Turkish Airlines Euroleague...A što se tiče Grka dovoljno je videti odnos evrolige prema Janakopulosu i njegovim hirovima...

 

gZnxNEY.gif

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Horium said:

Idiotizam doticnih neandretalaca na stranu, vrv bi trebalo da postoji stroza kontrola sudija i/ili vece kazne, ne samo u Evropi vec i u NBA.

 

Radi kvaliteta kosarke i duha sporta, razume se, a stednja zivaca i krvnog pritiska ostrascenih navijaca je Sizifov posao...

 

 

Lako je tebi kraj televizora posle 5 usporenih snimaka videti da li je sudija pogrešio, a on tu odluku donosi u deliću sekunde. Sudije u EL su par koplja iznad sudija u NBA, seti se samo sudija sa svetskog prvenstva. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2020 at 12:35 PM, Del Piero said:


Milutinov inace povredio skocni zglob, izgledalo dosta lose.

 

 

Nisam gledao neke hajlajtse, ali imao je po meni jedno još bolje kucanje, na levu stranu kad su napadali.

 

Inače, čovek igra dobro od kada je došao. Videćemo sada kada Milutinov bude pauzirao, ali meni to deluje kao siguran DD na svakoj tekmi. A Oly posle povrede Spanulisa, prvi put vezao dve pobede. Deluje mi da igraju nekako raznovrsnije.

Link to comment
Share on other sites

ako uzmemo nba kao nedostizni standard u skoro svakom smislu & razumemo da se tamo desavaju tragicne sudijske greske, sto dnevno, sto kada je zaista vazno (poslednje sekunde finaalnih i ostalih plej of tekmi), samo treba imati u vidu koliko to ovaj deo evrope koji je pomenut (srbija, grcka, turska) shvata licno & epohalno, pa onda bazdariti stavove prema tom reality checku

 

niko ne kaze da sudije treba osloboditi odgovornosti ili potrebe za usavrsavanjem. samo treba razumeti da se to desava na vrhunskom nivou, kao sto je NBA, kao sto je UEFA champions league, kao sto je svetsko prvenstvo ili evropsko u fudbalu. desava se. 

 

da li je uvek greska, ne znam i ne verujem ali znam da je sa civilizacijske strane koju ce neki paapn krstiti politickom korektnoscu, skandal ovaj princip koji se zagovara ovde a koji se moze nazvati (posprdno) necete me prevariti (jer hoce ako je to tema). a ako hoces da bijes nekog zbog toga, izvoli pa snosi posledice civilizovanog (politicki korektnog) sveta

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja prvi pljucnem sudije kad su neke velike greške u pitanju, te mislim da su im sa dodavanjem trećeg sudije svojevremeno, odnosno snimcima sada, dosta pomogli.

 

Ipak, treba biti svestan količine događaja na samom terenu. To su desetine eventualnih događaja u svakom napadu i svaki je moguća greška.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...