Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Diplomatie_poster.jpg

 

Diplmoatija (2014)

 

Francusko Nemačka drama o generalu Koltitcu. Ovo je čistokrvna drama. 90% filma je u stvari diskusija koja se vodila između Koltitca (kod nas neki njegovo prezime prevode i kao Šolic) i Švedskog diplomate Norlinga (na slici) gde ga on ubeđuje da ne sruši Pariz. Diskusija traje ceo film sa par kadrova koji je prekidaju da razbiju monotoniju. Neću o diskusiji jer to je glavna radnja ali ću samo reći da ga preporučujem isključivo ljubiteljima drame. Mogu i istoričari ali njima bi mogao i da se učini dosadan 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Adults in the room (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt7493370/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Filmska adaptacija knjige Janisa Varufakisa, ministra finansija Grčke u vladi Aleksisa Ciprasa, koja je vodila dugotrajne i iscrpljujuće pregovore vezane za restrukturiranje ogromnog duga Grčke sa predstavnicima EU, MMF i Centralne evropske banke. Priča je iz Varufakisove vizure ali prikazuje različite interese u celom procesu, igre moći ali i neku vrstu besmisla gigantske EU administracije koja je često sama sebi cilj tj održanje statusa quo i njihovih velikih plata koje ničim ne opravdavaju. Pomalo romantizovan pristup sa nekim teatričkim finesama ali vredi pogledati. Gotovo mi je nestvarno da pomislim da ovakav tip pregovora i borbe u ime naše države vodi žvalonjina administracija sa ministrima za koje je pitanje da li imaju legit fakultete i IQ sobne temperature a kamo li da su finansijski eksperti poput Varufakisa i sličnih. 6/10

 

 

Shark night (2011)

 

https://www.imdb.com/title/tt1633356/?ref_=tt_sims_tt

 

Verovatno jedan od najgorih filmova koje sam ikad gledao. Žali bože 25 miliona dolara koliko je bio budžet ovog smeća. Da, crnja prvi strada. 🙂 1/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Borat 2. Solidan, ima dobrih delova. Neverovatno je da je, posle onakve popularnosti prvog dela uspeo da podvali ovoliko ljudi skoro iste stvari. Rudolfu Đulijaniju se usraše u život. Najbolji deo kad peva pesmicu prerušen u "Country Steve-a" na protestu protiv mera vlade zbog covid-19. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tesla (2020)

 

Vrlo čudan film. Nije preterano interesantan pa sam dve večeri zaspao gledajući ga i dovrših ga tek iz trećeg puta 🙂 . Ono što mi prolazi kroz glavu je da je autor gledao sve vezano za Teslu i odlučio se da bazira film na onome što nije dolazilo do izražaja u drugim filmovima. Dakle ovde je glavna tema ta neka mističnost oko Tesle, ja bih rekao pomalo i poremećenost o koju neki koji o njemu pišu ističu. Mislim da je ovo jedan od onih filmova koji se većini neće svideti a učinak glumaca će se hvaliti. Glumačka ekipa je dobra, pogotovo sam pao na Teslino pevanje "Everybody Wants To Rule The World" od Tears for Fears što dovoljno govori da ovo nije klasičan biografski film. Tu su svu bitni Teslini izumi ali samo se pominju i više služe da razbiju gore pomenutu radnju nego da budu glavni deo filma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lost in Translation(2003)

https://m.imdb.com/title/tt0335266/

 

Film o dvoje ljudi koji se ne snalaze bas najbolje u novim kulturnim uslovima. Jezicka barijera i nemogucnost uklapanja u savremene tokove zivota proizvodi jednu vrstu otudjenosti kod njih. Reditelj inteligentno razradjuje njihove likove, u par uvodnih scena na jedan duhovit nacin opisuje njihovu monotoniju. Posle toga njihovi putevi ce se ukrstiti, krenuce njihova veza. Mozda vise prijateljska nego ljubavna. Nasli su se tako kao neki izgubljeni slucajevi. Dijalozi izmedju njih su skroz prirodni i iskreni, nema tu neke patetike i izvjestacenosti. Osjeca se fina hemija izmedju likova. Bill Murray je majstor ovakvih filmova. Scarlet je isto simpaticna u ovoj ulozi, tada na pocetku svoje karijere. Film koji osvaja svojom iskrenoscu i realnoscu. 8/10

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sasa965 said:

https://m.imdb.com/title/tt0107808/?ref_=nv_sr_srsg_0

Podcenjen film.

Kevin Kostner skoro pa dobar(Američka verzija Kučića).

Matori na visini zadatka,kao i uvek.

A i Lora.

Zavrsna scena svaaakako je preterivanje ali je sladunjava i naivna.

Klint i Kevin na suprotnim stranama odlicna gluma a i mali Kasper je decacki iskren.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Reditelj inteligentno razradjuje njihove likove, u par uvodnih scena na jedan duhovit nacin opisuje njihovu monotoniju.

Rediteljka,ako smem da kazem,a da me ne zaskoce kolege forumasi da promovisem "politicku korektnost"

P.S.time namerno zelim da naglasaim da je u pitanju Sofia Coppola. Odlican film,uvek me podseti na jednu moju bivsu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisali smo na proslom forumu Dravot,ja i jos poneko (cini mi se Vjekoslav) o ovom filmu.
Mogu samo da ponovim da gospodin Istvud ima i boljih uradaka,ali i ovaj je sasvim dobar.

43 minutes ago, Plavi Golub said:

Nije za peMziju jos.

Nije,ali se ipak primecuju ozbiljne godine kod njega..cak sam imao osecaj (mozda zbog epiloga) da je "Mula" svojevrsni pocetak njegovog oprastanja od sveta filma (ovde se nadam da debelo gresim)

Link to comment
Share on other sites

Nisam znala da ste vec pisali.


Ne znam, meni se bas ovaj svideo. Vise je drama, nego akcija.

 

Posebno onaj deo gde on pravi bilanse u smiraj zivota, pokajanja i pomirenja.
I kraj mi se svidja. 
 

Ima on jos jedan posle iz 2019., rezija

 

Richard Jewel


https://m.imdb.com/title/tt3513548/?ref_=m_nmfmd_dr_1

 

Po istinitoj prici sa Olimpijade u Atlanti 1996.

 

Mislim 90 godina je 90. Fragilnost se vidi, ali mozak je tu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Mule (2018)

 

https://www.imdb.com/title/tt7959026/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Pogledah i ja ovo. Meh. Mumificirani Klint je sebi dodelio macho ulogu iako izgleda kao da će svakog momenta da premine. Gluma svih uključenih na autopilotu, nit tu ima nečeg izazovnog niti bilo ko briljira, posebno Bradley Cooper čiji je lik klasični holivudski good guy CIA agent. Nije loš film za ubiti 2 sata i za mizerne standarde kakvi su u poslednje vreme postavljeni za ovakve trilere, ali nema ovde ničeg impresivnog, a neke rupe u scenariju su naivne do bola. Aj da ga častim sa 6/10.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt3864056/

The Goldfinch, 2019

Ekranizacija romana, traje 2 h, bezobrazna i neinteligentna ocena publike  6.3! 

Kompleksna prica, mnogo slojeva i mnogo asocijacija,  od efekta leptira do koncepta da se lepota brani dobrotom i vice versa....

OK, ima i eksplozije i pucachine, who cares....

Bas me je naljutilo onih 6.3.....

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...