Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Shame(2011)

https://m.imdb.com/title/tt1723811/

 

Intrigantan i provokativan film, bavi se jednom zanimljivom tematikom. Tempo je dosta spor, dugi kadrovi preovladavaju, akcenat je stavljen na emotivne reakcije glavnog lika i njegovu borbu sa seksualnom ovisnoscu. Ima dosta eksplicitnih scena i nije za svakoga. Mogao se reditelj vise pozabaviti istorijom odnosa brata i sestre, ali uradio je svakako dobar posao. Fassbender je odlicno odglumio. 7/10

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 2:22 PM, Vjekoslav said:

oho!

 

MV5BYzg0MjQ0ODUtYTgyNC00Y2Y5LWE5NDctODY3

 

https://www.imdb.com/title/tt5259822/

 

...

 

bas me zanima ko ce ga prije ocijeniti, Srbi ili Hrvati. :classic_biggrin:

ja sam ga btw. vec skinuo, al nikako da uhvatim vremena pogledati ga.

 

Intervju u vezi filma:


https://abcnews.go.com/Entertainment/wireStory/ethan-hawke-kyle-maclachlan-play-geniuses-tesla-72494878?cid=clicksource_4380645_19_hero_post_bsq_hed

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pusti Teslu vidi ti ovo :s_d:

 

MV5BZWUyY2M2M2UtMGI1NC00ZjBmLWI5NDItYjQ1

 

Quote

Megan Fox (Transformers franchise) tackles a thrilling new role as a battle-hardened mercenary in this explosive action saga. As team leader O'Hara, she leads a lively squad of soldiers on a daring mission: rescue hostages from their captors in remote Africa. But as the mission goes awry and the team is stranded, O'Hara's squad must face a bloody, brutal encounter with a gang of rebels - and the horde of ravenous, enraged lions they encounter.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Eeee tad je bila u punoj snazi ovaj lepoti, posle je zatrudnela i sad je onako. Al na staru slavu ovaj lepotu mora da se odgleda film.

 

v39-c8q2AO_a6vD5zlh7QQeclawI7dSQb1CKNxsn

 

Odgledala se i ona glupost sa Serliz Teron na Netflix-u al morala je da se ispostuje Teronka sa novim outfitom i frizuricom.

 

MV5BNDJiZDliZDAtMjc5Yy00MzVhLThkY2MtNDYw

 

Lelel sad vidim da je ona bila i producent.

Link to comment
Share on other sites

Memories of murder... i dalje mi je Parazit bolji u tom duelu, ali daleko od toga da je los film. Jednostavno tesko mi je da pratim zbog jezika a u ovom filmu bas dosta pricaju i po nekada vrlo brzo i njihovih imena. Kad lik kaze idem do Kvan Son Ji dal misli na reku, na zenu, na restoran, na drugi grad... kraj je bas dobar i odusevio me je . 

 

Prosle godine su uhvatili pravog ubicu koji je i u filmskoj adaptaciji bio jedan od osumnjicenih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spasiti Lenjingrad (2019) 

 

MV5BZjg1YWViMDMtMGQ3OS00NWJmLWFkNDYtM2E3

 

Isuviše ambiciozno zamišljen isuviše mršav proizvod. Jedino što bih pohvalio je što su ovu prilično nepoznatu priču ekranizovali tako da se možemo upoznati sa tim delom opsade Lenjingrada. Glumci nisu loše odradili posao ali scenario koji se na svakom koraku trudi da napravi "wow" efekat jednostavno fail-uje. Ko voli istoriju neka pogleda zbog priče koja je istinita i zanimljiva ostali zaobiđite u širokom luku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MV5BNWYyMzNjY2EtODVmYi00ODBmLWIyNGMtNDdh

 

The Outpost (2020)

 

Sličan opis prethodnog filma koji sam gledao. Dakle istinit događaj koji će ostati upisan po tome što je jedinica koju film prati dobila toliko medalja da je postala najodlikovanija. Prati kombinovanu jedinicu amera i litvanaca koja je branila bazu od napada talija. Priča je prilično deja vu s tim da je prosto neverovatno kom mozgu je palo na pamet da pravi bazu na tako lošem mestu. To je nešto što i laiku odma bude jasno posle prve minute filma. Film ne briljira u ničemu ali ok glumačka ekipa je iznela uloge ok pogotovo ova dvojica sa strane na slici 🙂

 

U spoiler ću staviti nešto što nisam siguran ni da je spoiler ali za svaki slučaj ću ga staviti tamo a u vezi je Bloom-a :

 

Spoiler

Orlando je navlaka, njegova uloga se završava posle pola sata 🙂 . 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Morao sam da odem na stranicu filma na Imdb-u, da vidim sa kim su to stvarno ratovali, jer mi naziv "taliji" apsolutno ništa ne govori. Prvi put čujem da postoji sleng za talibane. 😀

Edited by drgnk
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 2:22 PM, Vjekoslav said:

oho!

 

MV5BYzg0MjQ0ODUtYTgyNC00Y2Y5LWE5NDctODY3

 

https://www.imdb.com/title/tt5259822/

 

...

 

bas me zanima ko ce ga prije ocijeniti, Srbi ili Hrvati. :classic_biggrin:

ja sam ga btw. vec skinuo, al nikako da uhvatim vremena pogledati ga.

 

uhvatio vremena, pokusao (u dva navrata), nisam izdrzao duze od 20ak minuta. ne vrijedi, dosadno, glupo, itirantno. 

Link to comment
Share on other sites

We Need to Talk About Kevin(2011)

https://m.imdb.com/title/tt1242460/

 

Tezak i mracan film, ali dosta kvalitetan i zanimljiv. Kroz nelinearni tok radnje pratimo komplikovane odnose izmedju majke i sina, citavu genezu jednog poremecenog lika. Tehnicki je film izuzetan. Fotografija je odlicna, reditelj je veliku paznju posvetio sitnim detaljima. Izbor glumaca vizuelno savrsen. Kevin u sva 3 lika je dobar, pogotovo ovaj poslednjii ostaje upecatljiv. Tilda Swinton je nacrtana za ovakve uloge, tu nema greske. Film otvara neka mnogo bitna pitanja, ne daje bas adekvatne odgovore, ali je odlicno odradjen i definitivno vrijedan gledanja.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Ne sam Safete said:

Opasna je Lynne Ramsey, u jednom kadru ispriča više nego neko za čitav film. Preporučujem i 'You where never really here' sa Phoenixom... Ako ga nisi gledao, naravno. 

Nijesam, ovo je prvi njen film koji sam gledao. Bacio sam pogled na CV, snimila je ukupno 4 filma( ne racunam kratke filmove), pogledacu vjerovatno svaki. Sve neke drame koliko vidim.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2020 at 12:57 PM, Shunsuke Nakamura said:

Shame(2011)

https://m.imdb.com/title/tt1723811/

 

Intrigantan i provokativan film, bavi se jednom zanimljivom tematikom. Tempo je dosta spor, dugi kadrovi preovladavaju, akcenat je stavljen na emotivne reakcije glavnog lika i njegovu borbu sa seksualnom ovisnoscu. Ima dosta eksplicitnih scena i nije za svakoga. Mogao se reditelj vise pozabaviti istorijom odnosa brata i sestre, ali uradio je svakako dobar posao. Fassbender je odlicno odglumio. 7/10

 

Falus u jednom od prvih kadrova je otprilike najava sta moze da se ocekuje od filma.

Dosta golotinje, raw sex scena sve u jednom jakom pokusaju da film bude sto grittier i realniji.U pauzama zamisljeni pogled glavnog lika koji izgleda depresivno kao da zna da ce u buducnosti glumiti u onoj kanturini od Prometeja i jos gorem nastavku.

 

Link to comment
Share on other sites

@Shame (2011)

Prilicno prazan film, koji jednostavno nije dobacio. 

 

@You Were Never Really Here

Osim nekoliko intenzivnih scena i sada vec sasvim standardnog Joaquinovog 1/1 Oscar performansa, mogu reci samo da je hajp neuporedivo veci od realne vrednosti filma koji, onako zaista objektivno, nije bas nista spec.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2020 at 8:04 PM, Klotzen said:

Spasiti Lenjingrad (2019) 

 

MV5BZjg1YWViMDMtMGQ3OS00NWJmLWFkNDYtM2E3

 

Isuviše ambiciozno zamišljen isuviše mršav proizvod. Jedino što bih pohvalio je što su ovu prilično nepoznatu priču ekranizovali tako da se možemo upoznati sa tim delom opsade Lenjingrada. Glumci nisu loše odradili posao ali scenario koji se na svakom koraku trudi da napravi "wow" efekat jednostavno fail-uje. Ko voli istoriju neka pogleda zbog priče koja je istinita i zanimljiva ostali zaobiđite u širokom luku.

 

pogledao, hvala ti na ovom infu. slazem se s tvojom kritikom. scenario kao da su pisali Ameri, i to koristeci materijale iz Top Guna, Titanica i Spasavanja vojnika Ryana, s posudjenim odijelom i automobilom glavnog negativca iz Nedodirljivih Briana de Palme. :classic_biggrin: medjutim nije mi zao sto sam ga pogledao. em je prica koja stoji iza filma zanimljiva (i meni dosad relativno nepoznata), em je moja arhiva mornarickih filmova povecana. thanks! :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nastavio sa gledanjem filmova koje sam ili propustio ili odlucio ponovo pogledati. U ovu drugu kategoriju spada
Bezdan (Abyss) 1989

Naucna fantastika. Americka nuklearna podmornica strada nakon sudara sa tajanstvenim objektom,a vojska angazuje zaposlene obliznje podvodne naftne platforme da provere ima li prezivelih. Priblizavajuci se podmornici,clanovi ekipe shvate da je u tim vodama prisutno nesto nepoznato i tajanstveno...
Ovo je jedan u nizu sci-fi filmova Dzejmsa Kamerona (Terminator 1 i 2,Aliens) koje je snimio tokom jedne dekade.
 

Spoiler

Dok su u 'Aliens' vanzemaljci agresivni i neprijateljski nastrojeni,u ovom filmu vanzemaljac ima odlike vrhovnog moralnog arbitra koji afirmise dobrotu i ljubav kao najvise moralne vrednosti

"Bezdan" je film naglasene metafizicke,pa i neskriveno religijske orijentacije i u tom smislu je nalik Kjubrikovoj "2001.:Odiseji u svemiru",s tim da su nepregledne okeanske dubine u njemu ekvivalent beskonacnog svemira.
Film je dobio Oskara za najbolje specijalne efekte,a bio je nominovan i za scenografiju,zvuk i fotografiju. Odlicne uloge su ostvarili Ed Harris i M.E.Mastrantonio

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...