Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Oskar je već poseban fenomen. Dovoljno je reći da Hičkok i Kjubrik nijesu uzeli nijedan. Ne znam kako je moguće da Hičkok tokom 50-ih nije pokupio neku nagradu, to je bukvalno najdominantnija decenija nekog reditelja u istoriji filma, hiperprodukcija dobrih naslova. Da ne pričamo tek o marginalizaciji filmova iz Evrope, gledali su na to otprilike kao NBA na evropske košarkaše u prošlom vijeku.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Mosul

https://m.imdb.com/title/tt9252468/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Dobar ratni film, smješten u istoimeni grad u Iraku. Fight lokalne milicije sa Isisom. 

Akcija praktično bez prestanka, prilično realno uradjeno. 

Ko voli tematiku neće se pokajati. 

 

----------------

Nortonov  'Motherless Brooklyn' 

https://m.imdb.com/title/tt0385887/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Nije loš ali nešto mi tu fali... najviše vremena.

Dosta likova, pa odnosi nisu baš razradjeni kako treba. 

Možda sam ja 'poremećen' zbog previše serija koje gledam zadnjih godina, ali čini mi se da bi ovo bila opasna mini-serija. 

Dobio bi vremena da se posveti npr Baldwinu i Dafoeu i njihovom odnosu u mladosti. Malo više prostora za Willisa i za svoj odnos sa Gugu Mbatha. 

 

Može da se pogleda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trivijalno zapazanje...

 

Zanimljivo mi je kako u SF futuristickim filmovima tipa Alien cija se radnja desava 3000 neke godine gde ljudi putuju izmedju galaksija brze nego od Konjarnika do Zemuna, vojska ima neka super laser oruzja a 

koliniranje i roboti su stvar svakodnevice ljudi i dalje komuniciraju putem maih zelenih televizora sa mrljavom slikom i bubica ciji se signal gubi svako malo. 

 

Znam da nije od sustinske vaznosti za radnju, ali u kadru je robot koji pere pegla oseca i spasava zivote, a u sledecem spasilacka misija od vrhunske vaznosti za covecanstvo krece opremljena ko 

vojska Severne Koreje pre 40 godina. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2021 at 1:41 PM, Ne sam Safete said:

Mosul

https://m.imdb.com/title/tt9252468/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Dobar ratni film, smješten u istoimeni grad u Iraku. Fight lokalne milicije sa Isisom. 

Akcija praktično bez prestanka, prilično realno uradjeno. 

Ko voli tematiku neće se pokajati. 

 

 

Vrlo dobar film. Glavna uloga je fenomenalan glumac, ceo film sam se mislio odakle mi je poznat dok nisam posle pročitao da je imao sporedne uloge u par filmova koje sam gledao :

 

2020_12$largeimg_1332301394.jpeg

 

Kraj je interesantan, taman toliko da film ne upadne u deja vu ratnih filmova. Navodno je rađen po istinitom događaju o odmetnutom delu Ninevah jedinice.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Napisacu ukratko o pojedinim filmovima koje sam pogledao u prethodnom periodu..

Tully (2018) komedija/drama
https://www.imdb.com/title/tt5610554/

U prvom planu je lik Marlo (C.Theron) koja zivi u predgradju New Yorka i treba da rodi trece dete. Njen suprug,iako odan i pun ljubavi,radi po cele dane i potpuno je nesvestan izazova koje majcinstvo stavlja pred njegovu zenu. Kad se dete rodi,Marlin bogati brat unajmljuje dadilju Tully (M.Davis) kako bi joj pomogla u brizi oko dece. Na pocetku sumnjicava,Marlo pocinje shvatati koliko joj Tully znaci i ona joj postaje prijateljica i spasiteljka..Vrlo lepe uloge dve glumice i nacin na koji je u filmu prikazano roditeljstvo su najveci kvaliteti filma. Solidno ostvarenje. 

Pirati s Kariba:Salazarova osveta (2017) avanturisticka fantastika
https://www.imdb.com/title/tt1790809/?ref_=nv_sr_srsg_0

Peti deo cele fransize. Pred zlosretnim kapetanom Jackom Sparrowom nova je pustolovina. Sreca mu jos jednom okrece ledja kad strasni duhovi mornara,predvodjeni njegovim starim neprijateljem,kapetanom Salazarom,pobegnu iz Djavoljeg trougla. Da se spasi,mora pronaci Posejdonov trozubac. No,kako bi ga pronasao mora sklapati saveze...
Bogata produkcija, specijalni efekti,mnostvo CGI,kao i pojavljivanje maltene svih zvezda serijala (J,Depp,J.Rush,O.Bloom,K.Knightley,J.Bardem) ne mogu da nadomeste predvidivu pricu i brojne rupe u scenariju. Ni vispreni lik kapetana Jacka Sparrowa nije mogao da spreci potonuce serijala,jer je svaki naredni deo losiji od prethodnog. Ako nista drugo fransiza je ucinila vrlo popularnim kostim kojeg nosi J.Depp (a koji je vrlo trazen na Halloween zabavama). Slobodno preskociti ako imate bilo sta pametnije za raditi.

Tomb Raider (2018) avanturisticka akcija&fantastika
https://www.imdb.com/title/tt1365519/

Re-start serijala sa novom glavnom glumicom. Lara Croft (A.Vikander) je mlada i pomalo buntovna devojka koja ne priznaje autoritete i trazi svoj put,odbijajuci da prihvati zivot bogate porodicne naslednice. Zivot joj odredjuje misteriozna smrt njenog oca koja se dogodila u njenom detinjstvu. Sada,kao odrasla devojka,dolazi u posed njegovog dnevnika te protivno njegovoj poslednjoj zelji,pokusava da sklopi slagalicu ne bi li pronasla misteriozno ostrvo nadomak Japana na kojem je ziva pokopana vestica-kraljica Himiko. Moram priznati da film isprva drzi paznju i intrigira gledaoca,ali kako se priblizava kraju,sve postaje zbrzano i banalizovano i umesto vrhunca dobijamo mlaki anti-klimaks. Steta,bilo je potencijala za nesto vise,ali film i dalje ne uspeva da izadje iz senke video-igre. A mozda to i ne treba?

Godzilla:Kralj cudovista (2019) akcijska fantastika
https://www.imdb.com/title/tt3741700/

Nastavak filma iz 2014. Godzilla,cudoviste iz prastarih dana,kojeg je covek probudio izvodeci nuklearne eksperimente,nalazi se pod stalnim monitoringom vojske i prirodnajckih grupa. Kada jedna bio-teroristicka organizacija na Antartiku pronadje ostatke jednog drugog mitskog bica,pokrece lancanu reakciju koja dovodi do budjenja citavog niza Titana od kojih je najopasnije troglavo bice - Ghidora - ujedno i Godzillin arhi-neprijatelj. Svet se dakako nadje na ivici unistenja,a ljudi ce biti primorani da stanu na stranu onoga cije se pojave plase. Izdvojio bih Kena Watanabea koji sa izvesnom licnom i "patriotskom" admiracijom gradi lik i odnos prema Godzilli. Film moze biti zanimljiv za gledanje u drustvu klinaca,inace nema preterane potrebe da ulazite u pricu.

Reprizirah i neka starija ostvarenja..o bar jednom cu posebno.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ova nova Lara Kroft dosta bolja od ranijih.

Salazarovu osvetu sam probala da odgledam, ali neviđeno je dosadno za taj tip filma. Nisam ni sigurna šta je tačno bilo na kraju jer sam više gledala u telefon nego u TV. Početak još i nekako, ali posle prvih pola sata ne može da drži pažnju. Možda bi pomogao bolji kasting mlađih glumaca, ne znam. Ni Bardem nije mogao da spase stvar, Raš jedina svetla tačka ali nije to dovoljno.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zaredjao sam u zadnje vreme sa SF, poslednji odgledah ovaj ...

 

https://www.imdb.com/title/tt0816692/mediaviewer/rm4043724800/?ref_=tt_ov_i

 

Sta znam,dobar deo filma mi se bas svideo,vizuelno, priča,kraj mi je malo razočaravajući ... nekako mi je kenjkav,da ne kazem klizi u patetiku ...

 

Ali,kakva je hiperprodukcija djubreta u poslednje vreme u SF žanru ... od mene 7/10 ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas su ga preveli kao Duboka država :ajme:

Nije loša ideja ali nešto mi tu fali, ne sećam se baš detalja, čini mi se da ima dosta rupa u priči, oko te zavere ili šta već... S druge strane svakako mi nije dovoljno loš za 6. Ne sviđaju mi se efekti za vanzemaljce, mada ne znam je li do mog TV-a ili snimka koji sam gledala, taj deo filma mi je bio skroz mračan i ništa nisam ni videla kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ste pisali o Piratima. Prva dva dijela su bila zabavna, imali su solidnu priču i neke zanimljive likove. Davy Jones je extra lik, scene sa njim su po meni nešto najbolje u cijeloj franšizi. Pad se osjetio već u trećem dijelu, a poslednja dva dijela su baš dosadna.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alcesta said:

Kod nas su ga preveli kao Duboka država :ajme:

Nije loša ideja ali nešto mi tu fali, ne sećam se baš detalja, čini mi se da ima dosta rupa u priči, oko te zavere ili šta već... S druge strane svakako mi nije dovoljno loš za 6. Ne sviđaju mi se efekti za vanzemaljce, mada ne znam je li do mog TV-a ili snimka koji sam gledala, taj deo filma mi je bio skroz mračan i ništa nisam ni videla kako treba.

Biće da je do snimka.

Uostalom vanzemaljci se ređe pojavljuju osim u vidu efekata - težište priče je na ljudima i njihovim odnosima unutar te okupacije.

Goodman je odličan, a i ovi mlađi glumci su mi se svideli.

Ima ona sjajna montaža kada pripremaju napad na stadionu.

Ne znam - meni se film dosta svideo i kontam da je donekle neshvaćen od kritike - jerbo nisu nikad živeli u sličnim uslovima.:classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt0006878306/

 

News of the world je film koji svakako treba pogledati. Radnja se odvija u Teksasu koji još vida rane od građanskog rata. Ipak, glavna priča je oko Tom Henksa, koji glumi bivšeg oficira, koji sada ide od mesta do mesta i čita vesti iz novina i male devojčice čija porodica je pobijena i Henks odlučuje da je vrati "kući" njenoj rodbini.

Svakako ovo nije najbolji Henskov film, pitanje je da li je i među prvih 10, ali lepa pitka priča, sa prelepim slikama i odličnom muzikom koja prati priču.

Film je od skoro na Netflixu sa hrvatskim prevodom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nocturnal Animals (2016)

 

https://www.imdb.com/title/tt4550098/

 

Klasican new age triller.Michael Shannon krade sou u sporednoj ulozi.Drzi se dobro nekih sat i kusur vremena i nazalost gubi egde u poslednjih 30 min.

Ima par worthy momenanta poput razgovora glavne junakinje sa svojom majkom and the reality of male female relationships.

Vredi pogledati.

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

The Da Vinci Treasure(2006)

 

Katastrofalan film u svakom mogućem segmentu. Režija užasna, scenografija i specijalni efekti užasni. Scenario klasična budalaština, neko nebulozno povezivanje Da Vinčijevih simbola. Reakcije glumaca su isto poseban šok, uhvatio sam se za glavu barem 10 puta tokom gledanja filma, Radonja style dok gleda kakve šuteve uzima Džoni. 1/10

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

The Da Vinci Treasure(2006)

 

Katastrofalan film u svakom mogućem segmentu. Režija užasna, scenografija i specijalni efekti užasni. Scenario klasična budalaština, neko nebulozno povezivanje Da Vinčijevih simbola. Reakcije glumaca su isto poseban šok, uhvatio sam se za glavu barem 10 puta tokom gledanja filma, Radonja style dok gleda kakve šuteve uzima Džoni. 1/10

Sad gledam, ovo ima ocenu 2,2 :classic_ohmy: kako ga samo nađe pobogu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Argentinski The German Doctor, interesantna tema, solidna gluma, ali sve u svemu nista posebno. Holandski Black Book, film sa slicnom tematikom ali jako dobro uradjen i mnogo zanimljiviji za gledanje. Vredi pogledati oba. 

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Dadoh filmu (ali i sebi) priliku i prilicno se odusevih,moram da priznam

Divljina (Wild), biografska drama,2014

Film se bazira na memoarima Sheryl Strayed koja se,iako bez ikakvog iskustva u pesacenju,1995 odlucuje na pravi poduhvat - da predje peske 1800km staze Pacific Crest Trail. Tek razvedena,Sheryl krece na put na kojem ce pokusati ponovo pronaci sebe i zaceliti rane. Filmom apsolutno dominira izvanredna Reese Witherspoone koja je i ovom ulogom opravdala status jedne od najboljih glumica svoje generacije. Takodje se mora istaci i sjajna sporedna uloga Laure Dern koja u filmu igra lik majke. Od mene svakako preporuka za ovo ostvarenje.

https://www.imdb.com/title/tt2305051/


 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dadoh filmu (ali i sebi) priliku i prilicno se odusevih,moram da priznam

Divljina (Wild), biografska drama,2014

Film se bazira na memoarima Sheryl Strayed koja se,iako bez ikakvog iskustva u pesacenju,1995 odlucuje na pravi poduhvat - da predje peske 1800km staze Pacific Crest Trail. Tek razvedena,Sheryl krece na put na kojem ce pokusati ponovo pronaci sebe i zaceliti rane. Filmom apsolutno dominira izvanredna Reese Witherspoone koja je i ovom ulogom opravdala status jedne od najboljih glumica svoje generacije. Takodje se mora istaci i sjajna sporedna uloga Laure Dern koja u filmu igra lik majke. Od mene svakako preporuka za ovo ostvarenje.

https://www.imdb.com/title/tt2305051/


 

 

Kada spominješ divljinu,trebalo bi odgledati i ovaj film ...

Radjen po istinitom dogadjaju ... Režirao Šon Pen, muziku za film radio Edi Veder i pokidao ...

 

https://www.imdb.com/title/tt0758758/

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...