Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

3 Bilborda ispred Ebonija, Mizuri

 

Izuzetno hvaljen film i kao posledica toga ja sam ocekivao pricu poput Contratiempa, dakle triler sa maksimalno zakukuljenom radnjom i mnogo neocekivanih i krupnih obrta, jedna maltene neresivu zagonetku koja ce na kraju biti do detalja objasnjenja, kad ono jedan  jako spor film o malim ljudima i njihovim sudbinama. Jasno mi je zasto je film hvaljen, ali to definitivno nije ono sto sam ocekivao niti sto mi prija tako da je s moje strane palo veliko razocarenje.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je reci o filmu jos na starom forumu.

Za mene "3 bilborda" su polemicka prica sa moralnom dilemom o zeni koja je izgubila cerku,a policija ne cini mnogo da joj pomogne. To je film o nasem slucaju Hercegovacke ulice (kada su Vucicevi kompletni idioti suspendovali pravnu drzavu): do cega dolazi kada jedna mala sredina nece da se bavi ljudskom nesrecom.

I tad,a i danas preporuka(ne nuzno i 'totalna') od mene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The Best Offer (2013)

 

Tu su bili svi sastojci potrebni za jedan klasik, medjutim. Vrlo zanimljive premise, uz uobicajeno sjajnu rolu Rusha. Muzika, atmosfera. Problem je u izrazito predvidljivom 'izbegavanju klise epiloga'. Neki bitni detalji su prosto prebaceni na fast forward, a ponegde vidimo i nedoslednost u karakterizaciji. Na kraju nedovoljno da ostavi neki bas jak utisak, ali istovremeno ni blizu dovoljno lose da ostavi materijal da se nesto ozbiljno opljune. Mozda i najgora sudbina, middling ostvarenje koje cu vrv vrlo brzo zaboraviti.

Link to comment
Share on other sites

@ Lives of others

Zbog kolege koji je pre par dana napisao za taj film sam ga danas opet pogledao.

Jednostavno filmčina, ne pamtim film da je ostavio tako jak utisak na mene.

 

Ovih dana sam odgledao i 4  danska filma serijala Department Q. Stavio bih ga u kategoriju "moze se pogledati".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, SteveFrancis#3 said:

The Best Offer (2013)

 

Tu su bili svi sastojci potrebni za jedan klasik, medjutim. Vrlo zanimljive premise, uz uobicajeno sjajnu rolu Rusha. Muzika, atmosfera. Problem je u izrazito predvidljivom 'izbegavanju klise epiloga'. Neki bitni detalji su prosto prebaceni na fast forward, a ponegde vidimo i nedoslednost u karakterizaciji. Na kraju nedovoljno da ostavi neki bas jak utisak, ali istovremeno ni blizu dovoljno lose da ostavi materijal da se nesto ozbiljno opljune. Mozda i najgora sudbina, middling ostvarenje koje cu vrv vrlo brzo zaboraviti.

 

Meni je ovo odličan film, možda uz A Pure Formality (1994), i najbolje Tornatoreovo ostvarenje.

 

13 hours ago, Pero_Cameron said:

@ Lives of others

Zbog kolege koji je pre par dana napisao za taj film sam ga danas opet pogledao.

Jednostavno filmčina, ne pamtim film da je ostavio tako jak utisak na mene.

 

Ovih dana sam odgledao i 4  danska filma serijala Department Q. Stavio bih ga u kategoriju "moze se pogledati".

 

I film i serijal su mi vrh, svaki u svom žanru, naravno.

Edited by drgnk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tornatore je sjajan. Ne znam kako ste zaboravili njegov film Malena? Bar zbog Monike Beluci ovaj film nijednom muskarcu ne moze biti los. 🙂 

 

Meni je sjajan i La Sconosciuta. Ima on mnogo filmova i mnogo odlicnih filmova. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja volim Tornatorea, i ovaj film mi ima odličnu atmosferu kao većina njegovih, samo mi je problem bio što sam na pola pogodila o čemu se radi. Ali generalno utisak je dobar, glumci odlični, samo ga ne bih stavila baš u sam vrh, ali nemam previše zamerki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sexy Beast(2000)

https://m.imdb.com/title/tt0203119/

 

Zanimljiva britanska krimi-drama. Najveci kvalitet filma predstavljaju zabavni dijalozi u kojima dominira Ben Kingsley. On prosto nosi ovaj film sa svojim neuroticnim ponasanjem. Apsolutno je zasluzio Oskara za ovu ulogu. Ian McShane je isto jako dobar kao surovi mafijaski sef. Neka realna ocjena je 7/10.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Platform (2019)

 

https://m.imdb.com/title/tt8228288/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Ja definitivno nisam ljubitelj ovakvih filmova, posebno kad je priča nezaokružena i nekoherentna, a ambicija velika. Zanatski dobar, atmosfera uredna, gluma je korektna al scenario je kao na pola završen, kao nekakav nagli gubitak inspiracije autora. Prosek ili tek malko preko. 5,5/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2020 at 9:30 AM, stray_cat said:

Long Shot

 

Ko voli humor Set Rogana, pogledati.

 

On 4/21/2020 at 1:31 PM, MilošVB said:

I meni je The Best Offer odličan.

 

Lik pravi genijalnu atmosferu u svojim filmovima,što se vidi i u A Pure Formality.Meni je kraj u tom filmu malo bezveze.

 

Nahvaliste ga ovde tako da pokusah danas da ga odgledam, da potrosim jos jedan zatvorski dan i kakav zajeb. Nisam izdrzao vise od sat vremena, a ja jos volim te lagane romanticne komedije, medjutim flm u kome nema mrva realnosti je jako tesko gledati sem ako nisi bas fan takvog prenaglasenog humora.

Link to comment
Share on other sites

Jos malo svapske kinematografije od mene (streba se nemacki)

 

Oh Boy

Mozda je ovo film za ljude sa viseg kursa filmske umetnosti, mozda ovo nije bas trenutak za jedan ovakav film, ali meni on uopste nije leg'o. Zanimljiv prikaz underground Berlina, i to je sve. Previse spor i depresivan, prica ravna linija. 

 

Mein Blind Date mit dem Leben

Susta suprotnost prethodnog. Pozitiva, bez prenaglasene patetike, koja zna da ubije slicne filmove. Od mene, svakako, preporuka.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Knives out(2019)

https://m.imdb.com/title/tt8946378/

 

Meni je fino legao ovaj film. Napravljen je u maniru onih starih detektivskih filmova. Ima tu atmosferu, radnju, dosta neocekivanih preokreta, koji drze paznju tokom citavog njegovog trajanja. Glumacka ekipa je veoma kvalitetna. Istina je da su likovi donekle iskliseizirani, narocito glavni detektiv, ali generalno gledano ovo je sasvim pristojan film.

 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Dnevnik Diane Budisavljević (2019)

 

https://m.imdb.com/title/tt8028150/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Nekako previše štreberski odrađeno, mnogo više dokumentaristički nego umetnički. Naravno, sama činjenica da je ovakva žena postojala nameće logično pitanje, zašto koji kurac nema makar ulica po njenom imenu u Beogradu? Moglo je ovo i bolje. 5/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dnevnik Diane Budisavljević (2019)

 

https://m.imdb.com/title/tt8028150/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Nekako previše štreberski odrađeno, mnogo više dokumentaristički nego umetnički. Naravno, sama činjenica da je ovakva žena postojala nameće logično pitanje, zašto koji kurac nema makar ulica po njenom imenu u Beogradu? Moglo je ovo i bolje. 5/10

Da, nekako je ceo film ni tamo ni ovamo, očigledno se mnogo polagalo na atmosferu i nagoveštaje uz pokušaj da bude što autentičnije, s tim što se ja ne slažem da je previše odrađeno dokumentaristički, ja bih mnogo radije da su batalili umetničke pretenzije jer je ovo mogao biti sjajan dokumentarac. Ili da su presekli pa napravili skroz igrani film, ali svakako sa više informacija jer je ta žena zaslužila da se o njoj zna mnogo više.

Za film koji je rađen poludokumentarno nema bogzna čega konkretnog. Ni za jednog od svedoka koji se sećaju ne znamo tačno gde su završili na kraju  i kako i kuda ih je život odveo. Ne pominje se uopšte mnogo činjenica, iako ima pristojnih arhivskih snimaka (koje je stvarno na momente teško gledati). Umesto toga imamo duge kadrove tišine na reci, protiv čega generalno nemam ništa ali mi to u ovakvom filmu apsolutno ne treba i samo mi krade vreme koje se moglo bolje potrošiti, na kraju krajeva i glumci su korektno odradili svoj deo posla ali to stvarno nije bilo mnogo.

Nadam se da će se u dogledno vreme snimiti i pravi dokumentarac. Ovo mi je OK za daj šta daš u nedostatku detalja, treba svakako pogledati zbog teme.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...