Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

On 4/9/2020 at 5:38 PM, A sad said:

 

To je njegov prvi film ako se ne varam, sa Sigurni Viver. 

 

Meni su svi ti Alieni bezveze iskreno receno. Naravno, ja nisam filmski kriticar i ocenjujem iskljucivo na osnovu utiska koji su ostavili na mene. 

 

Prometheus i Alien:Covenant su ocajni filmovi, kao i onaj Alien vs.Predator. Razlog zasto mi je Oz, the Great and Powerful bio gledljiv, a pomenuta djubrad od filmova nisu jer zaista nisam mogao da gledam toliko silovanje logike i zdravog razuma i likove koji se ponasaju kao da su maloumni.

 

Prvi film, koji je snimljen 1979. je uveo nesto novo u svet filma, zastrasujuce cudoviste koje se ne moze ubiti, sa kojim ne mozes da pregovaras, koje nece odustajati - sve dok ne budes mrtav. Uveo je facehuggera, nesto najodvratnije u svetu filma, spojio je silovanje i brutalnost u jednom bicu. Ostali filmovi su onako - nastajali su na osnovu ogromnog uspeha prvog filma i cilj im je vise bio zgrtanje novca nego nastavak dobre price ili prosirivanje univerzuma.

 

Sa tim u vezi - koje filmske fransize su za vas bile najuspesnije?

 

Terminator - sve ono sto sam napisao za Aliena, vazi za Terminatora. Samo sam parafrazirao Kylea Reesa:

 

Quote

Listen, and understand. That terminator is out there. It can’t be bargained with. It can’t be reasoned with. It doesn’t feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop, ever, until you are dead.

 

Terminator 2 je uveo nove stvari i iako je pomalo unistio premisu prvog filma, T 1000 je tu i dalje zastrasujuca ubilacka masina koja nekom magijom ne moze da bude unistena. Nastavci - blagi uzas. T3 je mnogo losija verzija T2, Salvation nije uspeo, Genisys je tesko djubre od filma, a o ovom poslednjem bolje da ne pricam. Rev 9 je tu samo da izgleda cool, ali sama ideja da oni lagano mogu da ga uniste (a ne pukom srecom, kao u T2) je blasfemija.

 

Back to the future je mnogo dobra trilogija (BTTF2 zapravo i nema puno smisla, ali je to zbog toga sto je BTTF trebalo da bude film sam za sebe).

 

LoTR - isto mnogo dobar na svoj nacin.

 

The Godfather - odlican prvi, drugi koji nije nista losiji, treci vec nisu morali da snimaju.

 

Matrix - samo prvi film je napravio uspeh i usao u istoriju kultnih ostvarenja, ali su ostala dva nastavka tesko smece (Neo koji ima magicne moci i u realnom svetu).

 

Ne znam da li jos neko moze da se seti neke uspesne fransize?

Link to comment
Share on other sites

Vertigo(1958)

https://m.imdb.com/title/tt0052357/

 

Pravi masterpiece koji je nam je podario Hickok. Jedan od najboljih psiho-trilera koje sam pogledao. Radnja filma je izuzetno zanimljiva i intrigantna, desava se veliki broj neocekivanih preokreta, ali na kraju prica dobija svoj smisao. Glavna tema filma je opsesivna ljubav  glavnog lika prema zeni koju prati kao unajmljeni detektiv. Ovaj film je vizuelno prosto savrsen za vrijeme u kojem je snimljen. Izdvojio sam jednu scenu koja mi se sa te strane najvise dopala, ovi efekti su impresivni i pokazuju kakav je majstor bio Hickok.

 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Vertigo(1958)

https://m.imdb.com/title/tt0052357/

 

Pravi masterpiece koji je nam je podario Hickok. Jedan od najboljih psiho-trilera koje sam pogledao. Radnja filma je izuzetno zanimljiva i intrigantna, desava se veliki broj neocekivanih preokreta, ali na kraju prica dobija svoj smisao. Glavna tema filma je opsesivna ljubav  glavnog lika prema zeni koju prati kao unajmljeni detektiv. Ovaj film je vizuelno prosto savrsen za vrijeme u kojem je snimljen. Izdvojio sam jednu scenu koja mi se sa te strane najvise dopala, ovi efekti su impresivni i pokazuju kakav je majstor bio Hickok.

Meni omiljeni Hičkokov film uz North by Northwest i potcenjeni Marnie. Kakvi Psajho, Ptičurine, kakvi bakrači. 😀 Psiho-triler za udžbenike, težak, mučan. Posebno su me dojmile facijalne ekspresije dvoje glavnih glumaca koje reflektuju očaj, beznađe, duboko ukorenjene strahove... Savršeno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su jos neki njegovi filmovi na listi: Dial M for murder, Rear windows. Cuo sam za oba filma da su odlicni, a vidim da imaju i jake ocjene. Ako neki stari film ima dobru ocjenu(7+), gotovo uvijek se ispostavi da je dobar. Za nove filmove to bas ne mora nista da znaci. Nagledao sam se prosjecnih filmova sa ocjenama preko 8.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Vertigo(1958)

https://m.imdb.com/title/tt0052357/

 

Pravi masterpiece koji je nam je podario Hickok. Jedan od najboljih psiho-trilera koje sam pogledao. Radnja filma je izuzetno zanimljiva i intrigantna, desava se veliki broj neocekivanih preokreta, ali na kraju prica dobija svoj smisao. Glavna tema filma je opsesivna ljubav  glavnog lika prema zeni koju prati kao unajmljeni detektiv. Ovaj film je vizuelno prosto savrsen za vrijeme u kojem je snimljen. Izdvojio sam jednu scenu koja mi se sa te strane najvise dopala, ovi efekti su impresivni i pokazuju kakav je majstor bio Hickok.

 

Vrunski...perfekcija... cak sam uplodao nekada davno meni najdrazi klipic iz filma...

uz ovaj omiljeni jos i The lady vanishes ...Dial m for murder i Rope....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenson said:

uz ovaj omiljeni jos i The lady vanishes 

:classic_love:

Koji ti se više sviđa, crno-bela verzija ili u boji? Meni je teško da se odlučim, generalno sam više na strani novije varijante, ali crno-bela ima neodoljivu bakicu Mej Viti :chemistry:

 

Da dodam još i Sumnju i Rebeku na spisak omiljenih (mada iz nekog razloga često mešam Sumnju i Plinsku svetlost, liče mi).

Btw, uzela sam dosta posle gledanja filma da čitam knjigu Rebeka i strašno se razočarala :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao taj remake u boji...bas cu sutra malo proguglati.... al Alfred je Alfred i ovo iako je jedan od njegovih starijih i manje poznatih filmova meni sigurno jedan od drazih.. taj neki dasak komedije (koje nema vele u njegovim americkim postignucima) mi daje neki posebam smek ovom filmu...

Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt0079428/?ref_=nv_sr_srsg_2

Naravno rimejk je mnogo noviji i nije njegov ali tu su još i više išli na taj komični momenat, posebno kad vidiš glumačku podelu.

 

Ne bih se baš složila za američke filmove da mu nemaju komičnu notu, eto recimo Nevolje s Harijem je sasvim pristojna komedija, bar meni :classic_dry: kad sam ga gledala pre desetak godina pola filma lupam glavu otkud mi je poznat glavni glumac i na kraju shvatim da je to Blejk iz pretpotopske Dinastije :s_w: ne sećam se da sam ga uopšte i videla u nekoj trećoj ulozi.

 

 

S druge strane, pojedini od tih kasnijih američkih filmova su mi bili jezivo dosadni, ništa od uobičajene tenzije koju očekujem od njega... ni Pocepanu zavesu ni Topaz nisam uspela da odgledam do kraja.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrunski...perfekcija... cak sam uplodao nekada davno meni najdrazi klipic iz filma... uz ovaj omiljeni jos i The lady vanishes ...Dial m for murder i Rope....

 

 

Pročitah negde da je “Vertigo” proglašen za najbolji film svih vremena.

Na nekoj mojoj rang listi u samom vrhu su “M” i “Kabinet dr. Kaligarija”.

Mada... mada, otkrio sam nedavno pravi dragulj filmske umetnosti pod nazivom “The Red Shoes”od Powela i Pressburgera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2020 at 11:42 PM, goldberg said:

 

....

 

Sa tim u vezi - koje filmske fransize su za vas bile najuspesnije?

 

....

 

Ne znam da li jos neko moze da se seti neke uspesne fransize?

 

Ja bi ovde podelio odgovor na dve grupe. U prvu grupu ću staviti franšize dok sam bio mlađi a u drugu "all time".

 

1. grupa :

 

"Prljavi Hari"

"Džejms Bond"

"Rambo"

"Roki"

"Konan"

"Petak 13."

"Allien"

"Strava u ulici brestova"

"Ajkula"

 

Ovo ko nije pratio u školi bi obično prerpeo žešći maltret :) . Kako se to danas kaže "Ispod kog ti kamena živiš ?".

 

2. grupa:

 

"Kum" - mada realno ovo i nije franšiza jer su sva tri filma rađena po romanu. Pre je ovo jedan giga film snimljen iz tri dela :)

"Šerlok" - posebno onaj serijal sa Džeremijem Bretom.

"Hanibal Lektor"

"LoTR/Hobbit"

"Mad Max"

"Pirati sa Kariba"

"Goli Pištolj"

"Lude godine" ili "Žikina Dinastija" kako ga ko "krsti"

 

Verovatno sam nešto i zaboravio pa neka drugi dopune :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ja bi ovde podelio odgovor na dve grupe. U prvu grupu ću staviti franšize dok sam bio mlađi a u drugu "all time".

 

1. grupa :

 

"Prljavi Hari"

"Džejms Bond"

"Rambo"

"Roki"

"Konan"

"Petak 13."

"Allien"

"Strava u ulici brestova"

"Ajkula"

 

Ovo ko nije pratio u školi bi obično prerpeo žešći maltret :) . Kako se to danas kaže "Ispod kog ti kamena živiš ?".

 

2. grupa:

 

"Kum" - mada realno ovo i nije franšiza jer su sva tri filma rađena po romanu. Pre je ovo jedan giga film snimljen iz tri dela :)

"Šerlok" - posebno onaj serijal sa Džeremijem Bretom.

"Hanibal Lektor"

"LoTR/Hobbit"

"Mad Max"

"Pirati sa Kariba"

"Goli Pištolj"

"Lude godine" ili "Žikina Dinastija" kako ga ko "krsti"

 

Verovatno sam nešto i zaboravio pa neka drugi dopune :)

 

Sve ok samo gde stavi LotR i Žikinu dinastiju u franšizu?!

Tu onda utrpaj i ove tinejdž- sage o vampirima i distopijskim svetovima pa da spalimo sve filmove.

Link to comment
Share on other sites

Pa šta ću kad "Žika" definitivno jeste franšiza. Mrzi me sad da guglam ali tu mora da ima preko 10 filmova. Ne računajući onih zadnjih par ove ostale sa zadovoljstvom pogledam i dan danas kada negde na TV naletim na njih.

 

Taman si me podsetio da sam zaboravio još bolju domaću franšizu :

 

"Tesna Koža" - tek to ne propuštam.

Link to comment
Share on other sites

Pa šta ću kad "Žika" definitivno jeste franšiza. Mrzi me sad da guglam ali tu mora da ima preko 10 filmova. Ne računajući onih zadnjih par ove ostale sa zadovoljstvom pogledam i dan danas kada negde na TV naletim na njih.
 
Taman si me podsetio da sam zaboravio još bolju domaću franšizu :
 
"Tesna Koža" - tek to ne propuštam.

U moje vreme je bilo sramota i spominjati te “tesne dinastije”. Nešto poput toga da neko sluša Lepu Brenu. Pao bi teški maltret.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa realno i u moje vreme je bilo blam gledati serije nedeljom u 20h na prvom ali s današnje perspektive mogu da kažem da je Bolji Život ok serija (bar sa početka) iako sam ga pljuvao kad je bio aktuelan. Ja sam vrlo malo gledao serije i filmove u mojim 20-im godinama ali to ne znači da su sve sranje koje su išle tada nego sam ja imao druga interesovanja tada i takva je bila "moda" u mom društvu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...